Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Το avatar του μέλους Kiriakopoulos_p
    Kiriakopoulos_p Guest
    Angry
    Καλησπέρα παιδιά!
    ηθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου μαζί σας και να ρωτησω αν σε κάποιον εχει ξανασυμβεί.

    Έχω DSL αορίστου χρόνου απο OTENET 1024. Μου είχαν δώσει ένα modem (SAGEM 800) έμπαινα στο internet αλλα με προβλήματα πολλά. πχ 4-5 disconnect γραμμής καθημερινά. Αγόρασα και ένα router της ZYXEL αλλα το ίδιο πρόβλημα. Αποφάσισα λοιπον να καλέσω τον ΟΤΕ να δει αν υπαρχει πρόβλημα στη γραμμή μου. μου είπαν οτι θα ερθουν να το δουν. Αυτό έγινε στις 10/11/06. Ως τώρα δεν εμφανίστηκε κανείς. Από την Δευτέρα η γραμμή ADSL δεν λειτουργεί ΚΑΘΟΛΟΥ (δεν ανάβει το λαμπάκει DSL ειτε συνδέσω το SAGEM είτε το ZYXEL ROOTER). Δεν έχω internet στο κέντρο της Αθήνας (ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ). Κάλεσα το 121 (βλαβες) να μου πουν ποτε στο καλό θα έρθουν και μου είπαν οτι η αιτηση βλαβης έχει ηδη μεταβιβαστεί στο τεχνικό τμημα. Ζητησα ένα τηλ. να μου δώσουν ωστε να επικοινωνήσω μαζί του για το ποτε θα ερθουν. Μου εδωσαν ένα και μου είπαν να καλέσω το πρωι 7-9. Ξύπνησα και εγώ απο τις 7 (αν και δουλεύω βραδυ) για να παρω τηλ. και να μάθω οτι... μου έχουν δώσει λαθος τηλεφωνο!!
    Καλώ ξανα το 121 και μου δίνουν άλλα 3 τηλέφωνα στα οποία έπρεπε να καλέσω. Σήμερα λοιπον απο τις 7.30 το πρωϊ καλω στα τηλ που μου έδωσαν στα οποια την μια δεν το σηκωνουν, δοκιμάζω 2 λεπτά μετα και μιλάει. Ξανακαλώ μετα απο λίγο και ξανα δεν το σηκωνουν κ.ο.κ.

    Ειλικρινα δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι 3 μέρες χωρίς Internet και η δουλειά μου βασίζεται σε αυτό.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    γιατι δεν πηγενεις σε ενα υποκαταστημα του οτε?

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.753
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakopoulos_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα λοιπον απο τις 7.30 το πρωϊ καλω στα τηλ που μου έδωσαν στα οποια την μια δεν το σηκωνουν, δοκιμάζω 2 λεπτά μετα και μιλάει. Ξανακαλώ μετα απο λίγο και ξανα δεν το σηκωνουν κ.ο.κ.
    Φίλος εσύ είσαι που παίρνεις πρωί-πρωί που ακόμα δεν έχουμε πιει καφέ; Έλεος δηλαδή λίγος σεβασμός

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2005
    Περιοχή
    HELLAS-thessaloniki
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    φιλε μου κυριακοπουλε δυστιχως εχουμε μπλεξει με απαραδεκτο οργανισμο....εχω ζητησει παμπολλες φορες να ερθει τεχνικος του Ο.Τ.Ε για ελενχο της γραμμης και οχι μονο δεν εμφανισθηκε κανενας αλλα κλεινουν την βλαβη χωρις καν να με ενημερωσουν.....το μαθαινω εκ των υστερων οταν καλω στο 121 για να μαθω τι εχει γινει....μετα την υποτιθεμενη αναβαθμιση οχι μονο σερνετε η γραμμη αλλα μεσα σε 24ωρες μπορει να χασει και 120 πακετα....εχω βαρεθει καθε μερα να κανω reset to router για να σβηνω τα error...

    φιλικα chris 40

  5. #5
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Έγγραφη αναφορά της βλάβης στον ΟΤΕ της περιοχής σου, τουλάχιστον να μην χρεωθείς τα πάγια όσο διαρκεί η βλάβη.

    Από πακέτο ΟΤΕνετ είναι η σύνδεση DSL ή στο όνομά σου; Αν είναι από πακέτο, επικοινώνησε και με την ΟΤΕνετ και ενόχλησε και εκείνους. Επίσης απαίτησε να παραταθεί η συνδρομή σου για το διάστημα που διαρκεί η βλάβη.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    στον οτε εκανα πρακτικη... και εχουν 2 μερες για να φτιαξουν την βλαβη αν περασει αυτο το οριο τοτε πεφτουν τα bonus τους. καθε χρονο κανουν ενα απολογισμο ολα τα καταστηματα και αυτα με τα πιο μεγαλα ποσοστα περνουν πριμ.γιαυτο και οταν δηλωνεις παρα πολλες φορες την ιδια βλαβη θα τρεξουν να φτιαχτει ( της πιο πολλες φορες ) αρκη να εχεις δηλωσει ακριβως την ιδια βλαβη ! για να πεσουν bonuς. και μαλλον γιαυτο την κλεινουν χωρις να ερθουν, δεν προλαβενουν και την κλεινουν για να μην περασουν η μερες ... καποιος τεχνικος εχει κρατησει το χαρτακι με την βλαβη και.... μπορει και να την ξεχασε!

  7. #7
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟΥ
    Router
    Speedtouch 585
    Γιατί δεν στέλνεις ένα mail στο 134 με κοινοποίηση στο Συνήγορο του Πολίτη, να δείς για πότε το φτιάχνουν το πρόβλημά σου.

Παρόμοια Θέματα

  1. Tα πάντα για τους Dreambox!!!
    Από nickolas2005 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 2171
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-15, 19:43
  2. Τα παντα για το Photoshop
    Από Lazy Dog στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-08, 16:43
  3. dsl για παντα!!!!
    Από stimpak στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-06, 02:24
  4. Πάγιο γραμμής ADSL για πάντα;
    Από kostaskst στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-05, 19:31
  5. Καθαρή ενέργεια για πάντα
    Από ArChEaN στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-05, 23:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας