Σελ. 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 225
  1. #136
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kbitsik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή έχει όντως διπλασιαστεί σε σχέση με το πόσο ξεκίνησε (απο 0,006 σε 0,012 χωρις το φορο). Αυτό όμως που έχει περισσότερη σημασία ειναι να έχουν βελτιωθεί οι παρεχόμενες υπηρεσίες. Έχω την εντύπωση οτι τις τελευταίες 2 εβδομάδες οι κλήσεις βγαίνουν πολύ καλύτερα. Το χρησιμοποίησα και απο το εξωτερικό κάνοντας κλήσεις σε ελληνικά κινητά και ήταν όλες τις φορές άψογα. Λέτε να έγινε κανενα upgrade??
    Καλό νέο, πάω να το ξαναδοκιμάσω

  2. #137
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Double Play Lite
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Intracom NetFaster iad
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kbitsik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή έχει όντως διπλασιαστεί σε σχέση με το πόσο ξεκίνησε (απο 0,006 σε 0,012 χωρις το φορο). Αυτό όμως που έχει περισσότερη σημασία ειναι να έχουν βελτιωθεί οι παρεχόμενες υπηρεσίες. Έχω την εντύπωση οτι τις τελευταίες 2 εβδομάδες οι κλήσεις βγαίνουν πολύ καλύτερα. Το χρησιμοποίησα και απο το εξωτερικό κάνοντας κλήσεις σε ελληνικά κινητά και ήταν όλες τις φορές άψογα. Λέτε να έγινε κανενα upgrade??
    Δυστυχώς δεν έχω παρατηρήσει κάποια βελτίωση...

    Το χρησιμοποιώ πολύ συχνά, προσπαθώντας να καταναλώσω το αρχικό ποσό των 12€ που βιαστικά έδωσα και δε παρατήρησα κάποια βελτίωση, παρά την αύξηση της τιμής.

  3. #138
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Ναι ρε παιδιά ποια βελτίωση λέμε τώρα... απλά ανέβασαν τις τιμές για άλλη μία φορά. Δε πιστεύω ότι πρόκειται να αλλάξει στο άμεσο μέλλον η ποιότητα.
    Ενδεχομένως κάποια στιγμή να φτιάξουν τα ping μας και να μικρύνει το lag στις κλήσεις.

  4. #139
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Double Play Lite
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Intracom NetFaster iad
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε παιδιά ποια βελτίωση λέμε τώρα... απλά ανέβασαν τις τιμές για άλλη μία φορά. Δε πιστεύω ότι πρόκειται να αλλάξει στο άμεσο μέλλον η ποιότητα.
    Ενδεχομένως κάποια στιγμή να φτιάξουν τα ping μας και να μικρύνει το lag στις κλήσεις.
    Έτσι ...

  5. #140
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Να επαναλάβω λοιπόν πως εάν έχετε καθυστέρηση στη μετάδοση του ήχου, αυτό πιθανότατα οφείλεται στο δίκτυο μέσω του οποίου συνδέεστε. Μόλις σήμερα έκανα κλήση μέσω 3G δικτύου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Πιθανόν να υπάρχει καθυστέρηση μισού δευτερολέπτου στη χειρότερη, αλλά αυτό δεν προκαλεί προβλήματα στην πράξη. Σχετικά με την τιμή, όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε τους κανόνες του παιχνιδιού, οπότε προς τι η γκρίνια για τη σταδιακή αύξηση της τιμής; Ακόμα και με την τωρινή χρέωση, η τιμή παραμένει εξαιρετικά συμφέρουσα.

    ΥΓ: Δεν εργάζομαι στην Betamax.

  6. #141
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ήταν να αγοράσω χρόνο για μένα και άλλους αλλα τους ρίχνω μαύρο λόγω αύξησης.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  7. #142
    Εγγραφή
    14-10-2004
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    όσοι το χρησιμοποιείται με 3g απο τι δίκτυο το χρησιμοποιείται? απο vodafone που εβαλα με το πακετο που δινει λιγα mb με 3 ευρο ηταν πολυ χαλια η ποιοτητα, οταν ομως καλω απο wifi , ή τις αλλε επιλογες που εχει ολα ειναι οκ,
    με 3g εχω μονο θεμα, οσοι εχετε καλη/κακη ποιότητα με τι 3g δίκτυο καλείται?
    ακομα και με τις αυξησεις παλι η φθηνότερη ειναι

  8. #143
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσοι το χρησιμοποιείται με 3g απο τι δίκτυο το χρησιμοποιείται? απο vodafone που εβαλα με το πακετο που δινει λιγα mb με 3 ευρο ηταν πολυ χαλια η ποιοτητα, οταν ομως καλω απο wifi , ή τις αλλε επιλογες που εχει ολα ειναι οκ,
    με 3g εχω μονο θεμα, οσοι εχετε καλη/κακη ποιότητα με τι 3g δίκτυο καλείται?
    ακομα και με τις αυξησεις παλι η φθηνότερη ειναι
    Εγώ με wind 3g το δοκίμασα και δεν ήταν καλή η ποιότητα.

  9. #144
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkorigin Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσοι το χρησιμοποιείται με 3g απο τι δίκτυο το χρησιμοποιείται? απο vodafone που εβαλα με το πακετο που δινει λιγα mb με 3 ευρο ηταν πολυ χαλια η ποιοτητα, οταν ομως καλω απο wifi , ή τις αλλε επιλογες που εχει ολα ειναι οκ,
    με 3g εχω μονο θεμα, οσοι εχετε καλη/κακη ποιότητα με τι 3g δίκτυο καλείται?
    ακομα και με τις αυξησεις παλι η φθηνότερη ειναι
    Εγώ με wind 3g το δοκίμασα και δεν ήταν καλή η ποιότητα.
    Την ώρα που το δοκίμασες πόσο επιανές στο speedtest της wind ;; Στο speedtest.net μπορείς να δεις και πόσο upload πιάνεις εκείνη την ώρα ...
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  10. #145
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σκέφτομαι να βάλω και εγώ δοκιμαστικά 10€ ...; Πως παέι πλέον απο ποιότητα; Ο SIP server δουλεύει έστω και έμμεσα; Υπάρχει όριο σχετικά με το πότε πρέπει να καταναλώσει κάποιος τα 10€ του τύπου έχεις 3 μήνες κλπ;

  11. #146
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να βάλω και εγώ δοκιμαστικά 10€ ...; Πως παέι πλέον απο ποιότητα; Ο SIP server δουλεύει έστω και έμμεσα; Υπάρχει όριο σχετικά με το πότε πρέπει να καταναλώσει κάποιος τα 10€ του τύπου έχεις 3 μήνες κλπ;
    Όριο δεν υπάρχει. Η ποιότητα των κλήσεων σου εξαρτάται και από τη δική σου σύνδεση αρκετά (κυρίως ping, jitter). Σίγουρα είναι φορές που και η υπηρεσία από μόνη της δεν είναι καλή. Συνήθως κάνω καλές κλήσεις σε σταθερά και μέτριες σε κινητά. Προσπαθώ να μη το χρησιμοποιώ για σοβαρά τηλέφωνα αλλά για να χαζομιλήσεις με φίλους ή να κανονίσεις κάποιο ραντεβού κλπ. είναι μια χαρά. Σε λίγους μήνες κλείνω χρόνο και έχω ακόμα ~4ευρώ μέσα. Όχι ότι κάνω πολλές κλήσεις γενικά αλλά σίγουρα έχω γλιτώσει χρήματα για αυτές.

  12. #147
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το αξιοπερίεργο στην όλη ιστορία είναι πως οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας δεν έχουν λάβει μέτρα καταπολέμησης τέτοιων "υπηρεσιών", διότι για να λέτε ότι έρχονται μηνύματα επειδή χρησιμοποιούν gateways/κάρτες (πχ Vodafone) τότε προφανώς δεν υπάρχουν επίσημες συμφωνίες και γίνεται κατάχρηση / παραβίαση όρων χρήσης ιδιωτικών προγραμμάτων κινητής μέσω ανεπίσημης μεταπώλησης υπηρεσιών (όπως συνήθως γίνεται με τους multihosters).

    Ίσως δεν ασχολούνται ακόμα επειδή δεν έχει τόσο μεγάλη απήχηση ή στοχεύουν σε μακροπροθεσμα αποτελέσματα, να εθιστεί ο κόσμος στην ολοένα και αυξανόμενη χρήση του κινητού και αργότερα να τα κόψουν αναγκάζοντας κάποιους να χρησιμοποιούν το κανονικό δίκτυο; Πιο πιθανό μου φαίνεται το 1ο, αν και δεν αποκλείω ούτε το 2ο.

    Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοιου είδους υπηρεσίες από κινητό (και στο σταθερό μόνο για δοκιμή κάποτε νομίζω), αν και είχα μπει στο πειρασμό παλιότερα, διότι θεωρώ ότι είναι too much trouble να πρέπει κάθε τόσο να τσεκάρεις χρεώσεις, ποιότητα, νέες εταιρείες, τεχνικά προβλήματα κτλ. Χρησιμοποιώ το χρόνο ομιλίας του κινητού κυρίως για ώρα ανάγκης και μου αρκεί χαμηλή χρέωση (€0.01/λεπτό) με 2 αριθμούς του ίδιου δικτύου που επικοινωνώ συχνότερα, ενώ περισσότερο με απασχολεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο και ευτυχώς η προσφορά των 500MB με €5/μήνα με έχει σώσει οπότε το συνολικό κόστος του κινητού σπάνια ξεπερνάει τα €7-10/μήνα. Προφανώς όμως άλλοι έχουν μεγαλύτερες ανάγκες στη χρήση του κινητού οπότε καλό είναι που υπάρχουν εναλλακτικές υπηρεσίες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 10-01-13 στις 11:05.

  13. #148
    Εγγραφή
    08-09-2008
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Netfaster IAD1
    Εγω το χρησιμοποιώ κανα χρόνο τώρα, και έχω καταλήξει οτι λειτουργεί καλά μόνο μεσω Local Access είτε με voip κλήση όταν έχεις πολύ καλο wifi σήμα. Με 3G δεν εχω καταφέρει να μιλήσω αξιοπρεπώς ποτέ.
    Οπότε συνίσταται ανεπιφύλακτα όταν έχεις κάποιο πρόγραμμα κινητής που έχει απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά, π.χ wind one (θυμίζω οτι με τη λειτουργια local access καλεί εναν σταθερό αριθμό - πύλη που κάνει προώθηση προς το κινητό που θές να καλέσεις) και έτσι μπορείς να το χρησιμοποιείς οπουδήποτε, αρκεί να έχεις σύνδεση data, εστω και gprs.

  14. #149
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Επιβεβαιώνω και εγώ ότι με wifi πάει πολύ καλά.

    Δεν ήξερα ότι για την χρήση local access αριθμού χρειάζεται data. Μπορείς να μου το εξηγήσεις σε παρακαλώ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  15. #150
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.591
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παιδιά στο site της έχει για κινητά στην Αγγλία 2 καταχωρήσεις.
    Spoiler:
    United Kingdom (main) (Mobile)
    United Kingdom (others) (Mobile)
    Ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές ώστε να ξέρω ποια χρέωση θα αντιστοιχεί για τον αριθμό που με ενδιαφέρει? Ευχαριστώ.

Σελ. 10 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VOIPYO: VOIP provider με χρεωση 0,006 € το λεπτό σε κινητά!
    Από kbitsik στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-12, 09:29
  2. 13801 με χρέωση 0.03 ευρώ το λεπτό
    Από pirobola στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-08, 21:45
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 00:12
  4. Voip provider για φθηνες κλησεις σε κινητα Ελλαδα?
    Από mongoose54 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-06, 16:39
  5. Φτηνότερος VOIP provider για κινητά σε ελλάδα?
    Από weakwire στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-06, 14:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας