Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 72
  1. #31
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Η Apple έχει κάνει τέτοια πλύση εγκεφάλου που αμφισβητούμε τα αυτονόητα...Φυσικά και είναι καλύτερο...Και ακόμα καλύτερο το Android... Μανία όλοι με τα αμερικάνικα...

  2. #32
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Eμένα πάντως από την πρώτη φορά που το είχα δει πριν μερικά χρόνια, το είχα θεωρήσει το πιο όμορφο και εύχρηστο mobile OS.

  3. #33
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Έχω καταλάβει ότι οι έμπειροι χρήσται και προγραμματισταί βλέπουν την ομορφιά στην παραμετροποίηση και την ελευθερία διαμόρφωσης. Εμείς οι ταπεινοί εντυπωσιαζόμαστε από τα εικονίδια...

  4. #34
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πω πω σου λεωωωωωω...
    Το ειπε ο Steve και θα τρεξουμε ολοι να αγορασουμε τα κλειδωμενα windows...
    Πείτε του να δει το παγωτο με htc sence και θα το ξανα σκεφτεί πριν κανεις τις ομορφες δηλωσεις του. Αυτο που μου σπαει τα νευρα είναι που βγαίνει ο καθε ασχετος με το αθλημα CEO και κανει δηλωσης νομιζοντας οτι θα αλλαξει την γνωμη των αγοραστων.

    Δεν λεω ωραιο και γρηγορο το λειτουργικο της micro αλλα η φιλοσοφία να μην μπορω να αλλαξω ηχο κλησης μας γυρναει πολλα χρόνια πισω. Οσοι θελουν να απολαυσουν ολες τις δυνατητες που μπορει να δωσει μια Smart phone συσκευη με Windows Phone 7 και πανω και το εκπληκτικο iOS χωρις να τους παισουν τον... ειναι να βγεις εκτος εγγυησης με τον γνωστο τροπο. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Android και ξερω ψωμι!
    Epic post detected!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος senkradvii : 30-04-12 στις 11:45.

  5. #35
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω τι λέει ο Woz αλλά προσωπικά θεωρώ τα Win σαν το πιο δυσχρηστό λειτουργικό για κινητά.Εντάξει μπρορεις να πείς ότι είμαι προκατείλημμένος και έχω μάθει σε iOS και android αλλά και αυτά κάποτε δεν τα ήξερα και δεν με κάναν να αηδιάσω μέχρι να τα μάθω...

    Προτείνω πάντως το εξής τέστ.Πάρτε 10 πιτσιρικάδες που δεν έχουν πιάσει ακόμα κινητό στα χέρια τους και δώστε τους και τα 3.iOS android και windows phone.Δώστε τους μια λίστα από πράγματα να κάνουν και στο τέλος ζητήστε τους να αξιολογήσουν το καθένα.

    Σε αντίστοιχη μελέτη που κάνει μια φίλη μου για λογαριασμό του πανεπιστημίου δίνουν WP και Anrdoid σε χρήστες που δεν έχουν ξαναδουλέψει και τους έχουν μισή ώρα να κάνουν tasks.Το ποσοστό είναι ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΟ ύπερ του android αν και 70% των χρηστών δήλωσε ότι αρχικά εντυπωσιάστηκε από το design του lumia.

    Οι μόνοι χρήστες που βαθμολόγησαν υψηλά τα WP ήταν του δημογραφικου γκρουπ 15-25,που διαβάζουν τεχνολογικά περιοδικά και sites και συνήθως έχουν Xbox.Αυτό θεωρείται contaminated sample όμως καθώς οι απόψεις που πληρώνει τόσο αδρά η MS τον ηλεκτρονικό και έντυπο reviewer εχουν επηρεάσει το στατιστικο δείγμα σου.

    Στην τελική όμως για όσους δεν ενδιαφέρονται για επιστημονική εξήγηση,να το θέσω απλά.Το κοινό τα αποφεύγει σαν τρελλό,οι πωλητές έχουν κουραστεί και έχουν πάψει να ενδιαφέρονται να προσπαθούν να σε πείσουν ότι αυτό είναι καλύτερο από το άλλο,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ όταν τα βλέπεις δίπλα δίπλα,οι περισσότεροι χρήστες που θα συναντήσεις σε δουλεία η για καφέ τους ρίχνουν καντήλια,ακόμα και το BADA χωρίς προσπάθεια τα συναγωνίζεται σε πωλήσεις (και μην ακούσω τώρα ότι σπρωχνουν οι παρόχοι το BADA),και καθόμαστε και το συζητάμε ακόμα;Είναι σαν να προσπαθεί μια εταιρία με νύχια και με δόντια να πληρώνει τα καναλιά να σου λένε ότι ο ουρανός είναι ροζ.Ε μα δεν είναι και δεν είμαι στραβός ούτε τρελλός πως να το κάνουμε;

  6. #36
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kstefanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντως, ποιος είναι ο κ.Wozniac, ουτε η μανα του δεν τον ξέρει.
    Πάω στοίχημα ότι Sir Mr Wozniac - CEΟ δεν γνωρίζει καν το κωδικό όνομα για τα νέα Windows Phone 8 που θα κυκλοφορήσουν.

    Αυτοί οι άνθρωποι οπού δεν έχουν χρόνο για τίποτα, επίσης δεν έχουν χρόνο για να μάθουν το τι πουλάνε...

  7. #37
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάω στοίχημα ότι Sir Mr Wozniac - CEΟ δεν γνωρίζει καν το κωδικό όνομα για τα νέα Windows Phone 8 που θα κυκλοφορήσουν.

    Αυτοί οι άνθρωποι οπού δεν έχουν χρόνο για τίποτα, επίσης δεν έχουν χρόνο για να μάθουν το τι πουλάνε...
    Αν και θα έπρεπε να σε αφήσω να συνεχίσεις τα epic posts. Διάβασε για τον Woz και το ποιόν του.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  8. #38
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Epic post detected!
    Αν και ο ενθουσιασμός με το ICS και το sense είναι λίγο υπερβολικός, έχει απόλυτο δίκιο, δεν καταλαβαίνω προς τι ο σαρκασμός.

  9. #39
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και θα έπρεπε να σε αφήσω να συνεχίσεις τα epic posts. Διάβασε για τον Woz και το ποιόν του.
    Τον ξερω τον μαστορα. Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι Sir Wozniac θυμαται ακομα να προγραματιζει...
    Και ξερει ακριβως τι τρεχουν απο πισω τα windows phone...
    Ο πατερας μου πηγε στην πρωτη σχολη προγραμματιστων στην Ελλαδα το 80.
    Και εφτιαχνε απο τα καλυτερα προγραμματα λογιστικης στα επομενα χρονια.
    Σημερα ομως δεν θυμαται ουτε μια σωστη εντολη να γραψει...
    Ωραιο και επικο το εργο του Wozniac αλλα σημερα αυτο που κανει δεν εχει καμια σχεση με το τοτε.
    Οποτε μην βγαινει και να λεει οτι τα Windows Phone ειναι ποιο ωραια απο τα android... Που ουτε background δεν αλλαζουν.
    Και πιστεψτε με οτι τα εχω φαει πολυ στην μαπα τα Windows Phone και τα iOS και παγωτα, ψωμια, κλερακια με την δουλεια που κανω.

  10. #40
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι Sir Wozniac θυμαται ακομα να προγραματιζει...
    Χεχεχε...Μήπως η δήλωση του απεθύνεται στους συνομιλήκους του?

  11. #41
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nix_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω και γω. Με τον καιρο θα βελτιωθει σε ολους τους τομεις!
    Δηλαδή να περιμένω?
    Αν θα βελτιωθεί σε όλους τους τομείς αυτό με κάνει να καταλαβαίνω ότι αυτή την στιγμή ίσως να μην υστερεί αλλά χρήζει βελτίωσης στα πάντα.

  12. #42
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Δεν μπορώ να μιλησω για τα wp γιατί έχω πιάσει μία φορά στη ζωή μου. Αλλά πιστεύω πως ένα λειτουργικό για κινητό δεν κρίνεται για το άν αλλάζει ο ήχος κλήσης ή το background εύκολα. Αυτά είναι τα πιο ασήμαντα.

    Το μόνο που ξέρω είναι ότι η πλειοψηφία των ατόμων που κάνει jb ή root είναι για να βάζουν σπασμένα προγράμματα.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  13. #43
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pafrag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω καταλάβει ότι οι έμπειροι χρήσται και προγραμματισταί βλέπουν την ομορφιά στην παραμετροποίηση και την ελευθερία διαμόρφωσης. Εμείς οι ταπεινοί εντυπωσιαζόμαστε από τα εικονίδια...
    Το ίδιο δεν γίνεται και σε άλλους τομείς?
    Αυτοκίνητα ,υπολογιστές, ρούχα , παπούτσια ( να μην αναφέρω γυναίκες).
    Εντυπωσιάζόμαστε από την εξωτερική εμφάνιση στην αρχή , αλλά μετά κοιτάμε και το πόσο λειτουργικά είναι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να μιλησω για τα wp γιατί έχω πιάσει μία φορά στη ζωή μου. Αλλά πιστεύω πως ένα λειτουργικό για κινητό δεν κρίνεται για το άν αλλάζει ο ήχος κλήσης ή το background εύκολα. Αυτά είναι τα πιο ασήμαντα.

    Το μόνο που ξέρω είναι ότι η πλειοψηφία των ατόμων που κάνει jb ή root είναι για να βάζουν σπασμένα προγράμματα.
    Οτιδήποτε ΄΄ενοχλεί΄΄ τον χρήστη είναι σημαντικό για αυτόν.

    Η μειοψηφία ?

    *Διπλό ποστ. Νόμιζα ότι πάτησα πολλαπλή παράθεση αλλά μάλλον πάτησα παράθεση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 01-05-12 στις 00:39. Αιτία: Εντός χρονικού ορίου επεξεργασίας.

  14. #44
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Η μειοψειφία όπως εγώ που έκα jb το 3gs για να έχω wifi tethering. Υποθέτω πως κάτι τέτοιο θα ισχύει και στο android με αντίστοιχες λειτουργίες. Ένας φίλος θυμάμαι ότι το έκανε root για να περνάει μόνο gnu compliant εφαρμογές.

    Πάντως από τη στιγμή που και τα Android είναι κλειδωμενα και θέλει root και άλλα τέτοια δεν είναι ελεύθερα όπως φωνάζουν οι android fans. Όταν με το καλό βγει κινητό που τρέχει καθαρή gnu/linux διανομή το συζητάμε ξανά για τις ελευθερείες. Μέχρι τότε όμως όλοι τα ίδια χάλια είναι.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  15. #45
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Ο «δικομματισμός» Apple-MS είναι τα ίδια χάλια. Το Android είναι, προς το παρόν τουλάχιστον, σαφώς πιο ανοιχτό (αν και έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης).
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Steve Wozniak: Το Android θα ξεπεράσει το iPhone
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-10, 17:59
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-10, 20:41
  3. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-06, 13:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας