Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-72 από 72
  1. #61
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν λέει ότι δεν είναι διάνοια ο τύπος, πιθανότατα χωρίς αυτόν να μην υπήρχε η έννοια του PC αλλά τελευταία είμαστε λίγο όπου φυσάει ο άνεμος
    Τι σημαίνει όπου φυσάει ο άνεμος; Στο ένα συγκρίνει μήλα και στο άλλο πορτοκάλια. Το θέμα είναι να κατανοήσουμε εμείς τη διαφορά μήλου με πορτοκάλι για να καταλάβουμε και τι θέλει να πει ο άνθρωπος. Functionality στο ένα, εμφάνιση και intuition στο άλλο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα παραδειγμα εδωσα οτι ο ανθρωπος αυτος δεν κανει οτι εκανε τοτε...
    Επισης οταν ενας ανθρωπος που εχει φτασει τα 60 αραζει... Δεν θελει να μαθει αλλο (κουραστηκε πως το λενε!).
    Ωραια ας γυρισουμε στην εμφανιση... Εαν αυτο το boy ηταν apple μια ζωη και τωρα που αρεσει η εμφανιση τον Windows Phone τοτε μπορει να παει να αυτοκτονησει.
    Το ενδιαφέρον στην τεχνολογία, αν αγαπάς κάτι, δεν πεθαίνει. Προφανώς είσαι μικρός σε ηλικία και δεν καταλαβαίνεις (και δεν σε κακίζω καθόλου). Υπάρχουν άνθρωποι που είναι σε αρκετά προχωρημένη ηλικία και σπουδάζουν σε πανεπιστήμια. Ούτε apple μια ζωή ήταν ούτε boy. Δες τι πατέντες έχει κατοχυρώσει και μετά ξαναμιλάμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ενα ξερω... Απο τοτε που η Samsung εβαλε το πρασινο ανθρωπακι στα κινητα της εφτασε στην κορυφη...
    Γι'αυτό ο Wozniak είχε μεγάλη φαγούρα τον τελευταίο καιρό.

  2. #62
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zadios Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον ανδροιδ έχει κατακτήσει το χώρο των smartphones αλλα νομίζω ότι η ΜS επανέρχεται δυναμικά και ΝΑΙ αγαπαμε WOZ!!!
    Ναι, θυμίζει χελώνα vs. λαγό ένα πράγμα... ο λαγός τρέχει την απόσταση 1000 φορές πριν η χελώνα κάνει το πρώτο βήμα (αναφέρομαι στα ποσοστά).. για ποιά δυναμική επαναφορά μιλάς;

    Τι σχέση έχει ο προγραμματισμός με τη συγκεκριμένη δήλωση; Δεν αναφέρεται σε κώδικα! Σε εμφάνιση και intuition αναφέρεται.
    Σωστά. Και καλό ειναι να θυμόμαστε ότι η άποψή του ειναι υποκειμενική και τίποτα παραπάνω.

    Πάντως από τη στιγμή που και τα Android είναι κλειδωμενα και θέλει root και άλλα τέτοια δεν είναι ελεύθερα όπως φωνάζουν οι android fans. Όταν με το καλό βγει κινητό που τρέχει καθαρή gnu/linux διανομή το συζητάμε ξανά για τις ελευθερείες. Μέχρι τότε όμως όλοι τα ίδια χάλια είναι.
    Αλλο android, άλλο linux. Σε κάθε περίπτωση έρχεται και το Ubuntu.

    ΥΓ. Δεν έχω ουτε ένα παράνομο app στο κινητό αλλά δεν έχω δουλέψει παρα μόνο rooted roms... σε όλα τα android κινητά μου. Τα κινητά δεν τα κάνεις root για πρόσβαση σε σπασμένες εφαρμογές. Τελείως λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 30-04-12 στις 19:19.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #63
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Θεωρώ υποκειμενική την άποψη του καθενός για το κάθε λειτουργικό σύστημα, ειδικά όταν αφορά τομείς όπως η "ομορφιά" και η λειτουγικότητα.

    Όμορφο μπορεί να είναι για εμένα μία ψηλή ξανθιά γαλανομάτα περισσότερο από ότι μία μελαχροινή με πράσινα μάτια.
    Λειτουργικό μπορεί να είναι για εμένα να μπορώ να κάνω κάτι με ένα συγκεκριμένο τρόπο ενώ για κάποιον άλλον να μην ισχύει το ίδιο.

    Όπως πολύ σωστά έχει ειπωθεί, το λειτουργικό σύστημα πρέπει να αποκρύπτει τη πολυπλοκότητα του από το χρήστη. Το πιο λειτουργικό σύστημα το κάνει καλύτερα, είναι πάλι υποκειμενικό θεωρώ καθώς, το επίπεδο και οι απαιτήσεις του κάθε χρήστη είναι συνήθως πολύ διαφορετικές μεταξύ τους.
    Τα WP7, είναι μιας συγκεκριμένης φιλοσοφίας. Είτε την αποδέχεσαι είτε όχι. Συμφωνώ στο ότι πολλές δυνατότητες που σε άλλα λειτουργικά μπορεί να θεωρούνται δεδομένες, περιορίζονται από την MS. Άλλα όπως είπα, είτε το αποδέχεσαι είτε όχι.

    Προσωπικά, όταν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με έναν απλό τρόπο για εμένα, χωρίς να χρειάζεται να κατανοήσω 10 πράγματα προηγουμένως, θα τη κάνω έτσι.


    Just for the records, μπορείς να αλλάξεις ήχο κλήσης στα WP7. Αν κάτι δεν το γνωρίζουμε, ας μη το γράφουμε καλύτερα.

    Χρήστης WP7 εδώ και ένα χρόνο.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  4. #64
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Πέντε σελίδες κράξιμο για κάτι το οποίο είναι καθαρά υποκειμενικό?
    Υπογραφή

  5. #65
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Για κάτι τέτοια ζούμε εμείς οι Έλληνες...

  6. #66
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σωστα,ο καθενας εχει την αποψη του.
    και ας μην ξεχναμε:"αν δεν παινεψεις το σπιτι σου..." και η apple υπηρξε σπιτι του.

  7. #67
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Για την ιστορία, σπασμένες εφαρμογές μπορείς να βάλεις σε οποιοδήποτε Android Smartphone αρκεί να ενεργοποιήσεις την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές.

  8. #68
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εμένα μου αρέσουν εμφανισιακά τα WP7, και θέλω να αγοράσω ένα lumia, αλλά περιμένω να ξεκαθαρίσει το θέμα με τα 8.
    Προς το παρών, τα δοκίμασα σε ένα σπασμένο HD2, και τα βρήκα και πολύ εύχρηστα. Αλλά με εκνεύρισε το ότι μπορώ να έχω επαφές μόνο συγχρονισμένες με ένα windows live id, το ότι δεν παίζει flac, και ότι οι εφαρμογές πλοήγησης δεν είναι πολλές.

  9. #69
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ στο ότι το windows phone είναι ποιο εύχρηστο από το android .
    Βασικά αυτό πιστεύω ότι είναι το μεγάλυτερο μειονέκτημα τους. Περιττά εφέ κίνησης, ατελείωτο scrolling και απέρριτα μενού χωρίς καμία σκοπιμότητα. Τα πάντα έχουν θυσιαστεί στο βωμό του design. Τα Windows Phone είναι σαν κλειστό λειτουργικό. Από το ξέφραγο αμπέλι των Windows Mobile η Microsoft πέρασε στο άλλο άκρο, κατασκευάζοντας ένα OS, πιο κλειδωμένο και από της Apple. Για αυτό και δεν είχε κανένα νόημα ευθύς εξαρχής που δανείζονταν πολλοί κατασκευαστές την ίδια πλατφόρμα. Ενώ τώρα, την τρώει στον κ@λο μόνο η Nokia.

  10. #70
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Χαλαρώστε, την άποψή του είπε ο άνθρωπος. Ο ίδιος άνθρωπος έχει παινέψει και το Android για το πόσο ανοιχτό και χακεύσιμο είναι. Στα Windows Phone βρήκε κάτι διαφορετικό, την εμφάνιση και τη λειτουργικότητα για αυτά τα 5-10 πράγματα που κάνουν. Το ότι βρίσκει θετικά σε όλες τις πλατφόρμες, δείχνει πόσο ανοιχτόμυαλος είναι σε σχέση με μερικούς εδώ πέρα που δεν δίστασαν να τον στολίσουν με διάφορους χαρακτηρισμούς. Ο άνθρωπος ασχολείται ενεργά με το χώρο ως σήμερα, είναι μηχανικός και όχι troll που κάνει επίδειξη αμάθειας.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #71
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα περιμένω την Ultimate και το SP2 και βλέπουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 01-05-12 στις 02:31.

  12. #72
    Εγγραφή
    19-10-2010
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θα δείξει...

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Steve Wozniak: Το Android θα ξεπεράσει το iPhone
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-10, 17:59
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-10, 20:41
  3. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-06, 13:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας