Σελ. 157 από 888 ΠρώτηΠρώτη ... 137147152155156157158159162167177 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.341-2.355 από 13306
  1. #2341
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα ξέρεις ποιό είναι; Ότι μετά από 5 χρόνα σε ύφεση, με το 50% των νέων να είναι άνεργοι και το 25% των ελλήνων να ζει κάτω από το όριο της φτώχειας, υπάρχουν "άνθρωποι" που επειδή τον έχουν βολεμένο τον πισινό τους αδιαφορούν και περιμένουν να βγάλουν κι άλλα πάνω από την εξαθλίωση του πληθυσμού. Υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει ότι αυτός είναι ο δρόμος προς τη σωτηρία. Μάλλον τη δικιά τους σωτηρία εννοούν.

    Λοιπόν ο κόμπος έφτασε στο χτένι, οι αυτοί οι εμείς. Σίγουρα μαζί με τα ξερά θα καούνε και χλωρά. Λυπάμαι αλλά ας φρόντιζαν τα χλωρά να κοιτάνε και λίγο γύρω τους και να είναι άνθρωποι και όχι "άνθρωποι".
    Ελά χαλάρωσε, στο τέλος θα μου βγείς με μαχαίρι γιατί εγώ έχω δουλειά (ότι έχω τέλος πάντων) και έσυ όχι.
    Το ίδιο πάει και σε αυτούς που έχουν κάτι παραπάνω γιατί πραγματικά κάνανε το λεγόμενο παξιμάδι, τώρα θα τους πεις δηλάδη ας πρόσεχες;
    Εε τότε η απάντηση είναι απλή, ας πρόσεχες και εσύ (και να σου ο εμφύλιος)

    Το παραπάνω είναι λίγο μεταξύ σοβαρού και αστείου.

    Τα νούμερα πέρι ανεργίας κλπ, συγνώμη αλλά δεν τα πιστεύω, ξέρεις υπάρχει κόσμος που εργάζεται στην μαύρη και μιλάμε για πολύ κόσμο, κόσμος που μπορεί να κάνει δυο δουλειές, αυτοί όμως μετράνε σαν + στην ανεργία.
    Αν τώρα εσύ θέλεις επειδή έχεις πτυχίο να βρεις και εργασία ανάλογη του πτυχίου μάλλον ατύχησες, δεν μπορεί η αγορά εργασίας να τους αποροφησει όλους.

  2. #2342
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest

  3. #2343
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελά χαλάρωσε, στο τέλος θα μου βγείς με μαχαίρι γιατί εγώ έχω δουλειά (ότι έχω τέλος πάντων) και έσυ όχι.
    Το ίδιο πάει και σε αυτούς που έχουν κάτι παραπάνω γιατί πραγματικά κάνανε το λεγόμενο παξιμάδι, τώρα θα τους πεις δηλάδη ας πρόσεχες;
    Εε τότε η απάντηση είναι απλή, ας πρόσεχες και εσύ (και να σου ο εμφύλιος)

    Το παραπάνω είναι λίγο μεταξύ σοβαρού και αστείου.

    Τα νούμερα πέρι ανεργίας κλπ, συγνώμη αλλά δεν τα πιστεύω, ξέρεις υπάρχει κόσμος που εργάζεται στην μαύρη και μιλάμε για πολύ κόσμο, κόσμος που μπορεί να κάνει δυο δουλειές, αυτοί όμως μετράνε σαν + στην ανεργία.
    Αν τώρα εσύ θέλεις επειδή έχεις πτυχίο να βρεις και εργασία ανάλογη του πτυχίου μάλλον ατύχησες, δεν μπορεί η αγορά εργασίας να τους αποροφησει όλους.
    Όχι ρε συ τι μαχαίρια και βλακείες. Όχι ακόμη προς το παρόν. Το θέμα είναι όλοι να έχουν δουλειά και να ζουν με αξιοπρέπεια.

    Όσο για το πτυχίο δες ότι έγραψα και στον Πελασγό. Από τη στιγμή που έχουν τα πανεπιστήμια και σπουδάζει τόσος κόσμος υπάρχουν και οι ανάλογες απαιτήσεις. Αλλιώς ας τα κλείσουν τζάμπα τα λεφτά.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  4. #2344
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παρακαλώ, την τρομοκρατία για τα σπιτια και τις γυναίκες την κάνουν οι μνημονιακοί. Εγώ σου μιλάω σαν ένας νέος άνεργος πτυχιούχος που κάνω μεταπτυχιακό. Πως μου εγγυάται η συνεχιζόμενη πολιτική του μνημονίου ότι θα βρω δουλειά και θα ζω με αξιοπρέπεια; Γιατί κανείς δεν απαντάει σε απλές ερωτήσεις όπως αυτές;
    Εαν κάνεις και 4 παιδιά ίσως βρείς δουλεια σαν εκπαιδευτικός προς 640 ευρώ το μήνα, όπως εγώ...

  5. #2345
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ρε συ τι μαχαίρια και βλακείες. Όχι ακόμη προς το παρόν. Το θέμα είναι όλοι να έχουν δουλειά και να ζουν με αξιοπρέπεια.

    Όσο για το πτυχίο δες ότι έγραψα και στον Πελασγό. Από τη στιγμή που έχουν τα πανεπιστήμια και σπουδάζει τόσος κόσμος υπάρχουν και οι ανάλογες απαιτήσεις. Αλλιώς ας τα κλείσουν τζάμπα τα λεφτά.
    αα οκ, για μια στιγμή φοβήθηκα
    Μα αμά κλείσουν τα πανεπιστήμια τότε θα γίνει εμφύλιος σίγουρα!

    Το έχει αναλύσει κάποια στιγμή και ο anon,

  6. #2346
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν κάνεις και 4 παιδιά ίσως βρείς δουλεια σαν εκπαιδευτικός προς 640 ευρώ το μήνα, όπως εγώ...
    Ναι καλά τα λες, αλλά ξέρουμε ότι δεν ήταν τόσο απλό, ήταν μια επιλογή
    Αν συμφωνώ με το αποτέλεσμα όπως είναι τώρα, θα σου πω όχι

  7. #2347
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blkik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν οι άλλοι έχουν αντίθετοι γνώμη είναι τρομοκρατία, γαβγίσματα, παπαγάλοι κτλ
    Ο λαϊκισμός για σπίτια, γυναίκες, κινεζοποίηση συνεχίζεται ακάθεκτος.

    Τίποτα καλύτερο έχετε. Συγνώμη αν σας βάζω να σκεφτείτε

    Εγω παρέθεσα γεγονότα.
    Ότι τα νούμερα δεν βγαίνουν και ότι εμμέσως άρχισε να το παραδέχεται και ο ΣΥΡΙΖΑ. Μόνος του ο Τσιπρας λέει ότι θα επανεξέταση το μνημόνιο, θα βρει μια άλλη λύση, θα αλλάξει την συνταγή του γιατρού.

    Πιο πίσω (κανα 8-10 σελίδες) έχει βάλει κάποιος ένα πινάκάκι με τα έσοδα και τα έξοδα του κράτους. Για δείτε το λίγο. Εξοδα 100 δις, Εσοδα 84,7. Αν βγάλουμε τους τόκους 12,8. Do the math λείπουν 2,5δις
    Κανε τον κοπο να διαβαζεις κιολας. Βοηθαει στην κατανοηση των πραγματων. Τι γεγονοτα παρεθεσες;;; Πραγματα που εχουν διαψευσθει με στοιχεια ισα με 100 φορες;
    Αν εβλεπες το πρωι τον Σταθακη θα επαιρνες την απαντηση στο ερωτημα σου.
    Ας σου απαντησουν ομως τα απλα μαθηματικα: 100-84,7-12,8=2,5 δις ΜΟΛΙΣ. Μιλαμε για ενα αστειο ποσο που μπορει να καλυφθει με 1000 τροπους. ΑΝ πχ.δεν κανει κανεις τιποτα για να παταξει φοροδιαφυγη ακομη και με βραχυπροθεσμο δανεισμο ΑΝΕΤΑ καλυπτεται αυτο το ποσο.
    Επισης ξεχνας πως ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ αυτο το ποσο βασει της νεας δανειακης συμβασης ΜΟΝΟΙ μας θα επρεπε να το καλυψουμε.

    Φανταζομαι και οτι δεν μπηκες ουτε στον κοπο να δεις τις δηλωσεις Βαρουφακη. Σιγα μην το εκανες...
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  8. #2348
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    @anon: Βλακεία. Τόσα χρόνια έπρεπε να έχω 2-3 κουτσούβελα. Σε ένα χρόνο θα ήμουν κι εγώ από πάνω και θα χέβαζα του από κάτω. Τα λάθη που έλεγε ο Πελασγός πριν.

    @Sdikr: Γιατί να γίνει επανάσταση; Αυτό δε μου λες τώρα; Ότι δεν μπορούμε άλλους πτυχιούχους; Ας παίρνουν 10-15 άτομα στην κάθε σχολή από εδώ και πέρα και ας κάνουν και ότι έρευνα κάνουν και να τελειώσει η υπόθεση. Να μειωθεί και το κόστος και όλα. Ας το ξέρει όμως ο κόσμος να κάνει τα κουμάντα του.

    Το γεγονός όμως να εκμεταλευθούν όλους τους επιστήμονες που έχουν παράγει δεν τους περνάει από το μυαλό. Κανονικά η Ελλάδα έπρεπε να επενδύσει στην έρευνα και την ανάπτυξη με τόσους πτυχιούχους. Αλλά δεν...


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  9. #2349
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πελασγέ θα μου πεις δηλαδή ότι έκανα κακό υπολογισμό που σπούδασα και έκανα λάθος επιλογή; Δε σε καταλαβαίνω.

    Το ότι πολλοί που κάνουν κριτική αφ υψιλού έτυχε να γεννηθούνε πιό νωρίς που τα πράγματα για δουλειά τουλάχιστον ήταν πιο εύκολα δεν τους δίνει το δικαίωμα να ασκούν αυτή την κριτική. Είναι σαν να μου λες tough luck που γεννήθηκες τότε. Δεν το επέλεξα και δυστυχώς όπως το κράτος και το κάθε κράτος έχει απαιτήσεις από τους πολίτες του έτσι έχω κι εγώ από αυτό. Αν θεωρούσε ότι δε μπορεί να μου εξασφαλίσει μία αξιοπρεπη ζωή αν έχω σπουδάσει ας μην είχε πανεπιστήμια. Ας μου το έλεγε να κάνω τις επιλογές μου.
    Μεγάλε, γεννήθηκα στη χούντα και η μάνα μου δεν είχε να πληρώσει το γάλα για τα παιδιά της όταν το πατέρα μου τον έστειλαν επιστρατευμένο στον Έβρο επικεφαλής 4 αρμάτων, αφού προηγουμένως του έκλεισαν την επιχείρησή του και ήρθαν και έκαναν κατάσχεση σε περιουσιακά στοιχεία. Σπούδασα με δελτίο σίτησης απόρου και με υποτροφία, οπότε μην μου λες ότι σου λέω «tough luck που δεν γεννήθηκες τότε», διότι δεν έχεις μεγαλώσει φορώντας ρούχα ξεδέλφου, ούτε έχεις ζήσει σκηνές όπου όταν σάπιζε ξύλο στο παρκέ καρφώναν επάνω του φύλλο από χαρτόκουτο, ούτε έχεις μπει με άλλους τέσσερις σε αμάξι 40 ετών που του έφυγε ρόδα στην κακιά σκάλα.

    Υπάρχει μία προσωρινή δυσκολία στην εύρεση εργασίας, όποιος την χάσει, την πάτησε. Αυτό ισχύει ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. Δεν έχω κάνα συμβόλαιο με το Θεό ότι θα έχω εργασία μετά το καλοκαίρι ξέρεις.

    Εκείνο που σου λέω, όπως το λέω και σε κάθε έναν που σπουδάζει είναι: «αυτά που παίρνεις είναι εφόδια για να ανοίξεις τον δρόμο ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ». Αν ο σπουδαστής που πήρε αυτά τα εφόδια, περιμένει το βυζί για να βυζάξει λες και γεννήθηκε χθες και δεν έχει καμία απολύτως σκέψη για να πάρει πρωτοβουλίες, τότε λάθος ανθρώπους φέραμε στα εκπαιδευτικά ιδρύματα.

    Τα πανεπιστήμια οφείλουν να φτιάχνουν ΑΡΧΗΓΟΥΣ, όχι ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣ, μελλοντικές ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ, ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΗΓΕΣΙΕΣ, όχι κουστοδίες κομματικών μηχανισμών που μυρίζουν καμαρίλα. Το πτυχίο είναι ΟΠΛΟ κατά της οικονομικής εξαθλίωσης για όλους όσους ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ, δεν είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΟΜΠΡΕΛΑ του καθενός για την πάρτη του σε «μέρες βροχής».

    Εσύ πρέπει να σκέφτεσαι πώς θα βρεις δουλειά σε όσους την έχασαν βάζοντας σε λειτουργία αυτά που έχεις στο κεφάλι σου, όχι το ανάποδο. Τι θες δηλαδή; να σου βρει δουλειά ο 60 χρονών εργάτης στην οικοδομή που του κόλλησαν τα μισά ένσημα και δεν βρίσκει πλέον μεροκάματο να ταϊσει αδέσποτο σκύλο, πόσον μάλλον εργασία;

    Ποιος θα φτιάξει τις δουλειές που θα εργαστούν οι συμπολίτες μας αν δεν είναι οι μορφωμένοι νέοι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 13-05-12 στις 15:54.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  10. #2350
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το γεγονός όμως να εκμεταλευθούν όλους τους επιστήμονες που έχουν παράγει δεν τους περνάει από το μυαλό. Κανονικά η Ελλάδα έπρεπε να επενδύσει στην έρευνα και την ανάπτυξη με τόσους πτυχιούχους. Αλλά δεν...
    Ναι αλλα τοτε θα επρεπε να ερθουν πολυεθνικες που θα επιναν το αιμα του εργατη η θα επρεπε να παρακαμφθει η γραφειοκρατια στο δημοσιο κατι που ειναι αντιλαικο

  11. #2351
    Το avatar του μέλους bluesattack
    bluesattack Guest
    Αυτα συμβαινουν οταν δεν υπαρχει ενα σοβαρο σοσιαλιστικο κομμα που θα συγκρουστει με συντεχνιες η θα εχει τα @@ να μην βασιστει σε κομματικους στρατους .Να βασιστει στη κοινη λογικη,,,που λεει οτι δεν τα τρως και μπορεις και κυκλοφορεις στο δρομο

  12. #2352
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Να ήταν μόνο οι πολυεθνικές ή οι κομματικοί στρατοί θα ήμασταν ΠΟΥΔΡΑ!
    Πού βάζεις τα ΚΑΘΙΚΙΑ τους καθηγητές που επειδή ΑΥΤΟΙ μπήκαν «από το παράθυρο» βάζουν ΠΑΝΤΑ τρικλοποδιές σε όσους μπήκαν από την μπροστινή πόρτα; Μιλάμε ότι προκειμένω να μην φανεί η ΞΕΦΤΥΛΑ ΤΟΥΣ, μεσολαβούν όχι για να πάρουν αυτοί λεφτά (που δεν ξέρουν τι να τα κάνουν) αλλά για να μην πάρουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

    Άμα σου πω ιστορίες, δεν θα σου πέσουν τα μαλλιά, θα σου πέσει και η καράφλα που θα αφήσουν τα μαλλιά αφού πέσουν, μέχρι που να φανεί το κρανίο σου.

    Κλίκα τώρα συγλυφόντων τον κομματικά εγκάθετο πρύτανη που βαράνε ομαδικά καθηγητή ώστε να μην προωθηθεί η πρότασή του για εξοπλισμό στο ΕΣΠΑ (το πρόγραμμα τα κονδύλια του οποίου ΛΙΜΝΑΖΟΥΝ), ώστε να μην κάνει έρευνα, ώστε να μην γράψει εργασίες, ώστε να φαίνονται «οκ» οι υπόλοιποι και να μπορέσει μετά ο γιος καθηγητή να του αρπάξει τη θέση, που την κάνουν αναθεση σε εξωτερικό συνεργάτη παρόλο που έχει ΦΕΚ πρόσληψης σχετικό, ώστε να την κρατάει ζεστή για τον κανακάρη.

    Ο άλλος κανακάρης έχει εταιρεία προμήθειας εξοπλισμού.

    Ο μπαμπάς και των δύο ήταν πρώην προϊστάμενος τμήματος.

    Τον πριν αυτό προϊστάμενος τμήματος τον έριξε κομματική νεολαία.

    Η οποία κατοικοεδρεύει στο γραφείο που τους άφησε όταν και ο ευεργετημένος προϊστάμενος τμήματος βγήκε σε σύνταξη.

    ΓΑΜΑΤΟΙ;

    Όλοι αυτοί, είναι υπό την ομπρέλα κάποιου κομματικού μηχανισμού που κάνει χάρες.

    Ε, στους άξιους δεν έκανε ούτε μία γαμημένη χάρη. Γι'αυτό και διαγκωνίζονται για την ΕΞΟΔΟ από αυτή τη κωλοχώρα, με τους κωλοκατοίκους και τα κωλοπαίδια που μόνο αν τους βάλεις το μπιμπερό στο στόμα ξέρουν να τρώνε.

    Λυπάμαι κύριοι, αλλά άμα θέλετε ΑΛΛΑΓΗ, πρέπει πρώτα να βγάλετε ΤΗΝ ΑΡΚΟΥΔΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ. Αλλιώς, όλοι μαζί θα μείνουμε στο ΚΡΥΟ να κοιτάμε τη χοντροαρκούδα να κοιμάται στη σπηλιά μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 13-05-12 στις 15:51.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  13. #2353
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε τον κοπο να διαβαζεις κιολας. Βοηθαει στην κατανοηση των πραγματων. Τι γεγονοτα παρεθεσες;;; Πραγματα που εχουν διαψευσθει με στοιχεια ισα με 100 φορες;
    Αν εβλεπες το πρωι τον Σταθακη θα επαιρνες την απαντηση στο ερωτημα σου.
    Ας σου απαντησουν ομως τα απλα μαθηματικα: 100-84,7-12,8=2,5 δις ΜΟΛΙΣ. Μιλαμε για ενα αστειο ποσο που μπορει να καλυφθει με 1000 τροπους. ΑΝ πχ.δεν κανει κανεις τιποτα για να παταξει φοροδιαφυγη ακομη και με βραχυπροθεσμο δανεισμο ΑΝΕΤΑ καλυπτεται αυτο το ποσο.
    Επισης ξεχνας πως ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ αυτο το ποσο βασει της νεας δανειακης συμβασης ΜΟΝΟΙ μας θα επρεπε να το καλυψουμε.

    Φανταζομαι και οτι δεν μπηκες ουτε στον κοπο να δεις τις δηλωσεις Βαρουφακη. Σιγα μην το εκανες...

    Γεγονότα πραγματικά. Αν έβλεπες τα λινκ
    Συνέντευξη Τσιπρα σε CNBC που δεν είδα κανέναν να την διαψεύδει.
    Τους φορείς που ο ίδιος ο Συριζα είπε ότι θα συναντηθεί μαζί τους.
    Και όσες για τις δηλώσεις Στρατουλη - Γλέζου οι ίδιοι τα είπαν(υπάρχουν και απομαγνητοφωνημένα), αλλά μετά προσπάθησαν να τα μαζέψουν

    Μπορείς να μου δείξεις μια από τις 100 φορές που διαψευστήκαν. ΜΙΑ ΜΟΝΟ

    Το να βλέπεις φαντάσματα παντού ίσως έιναι κάτι που πρέπει να κοιτάξεις

    Μιλάς για 2,5 μόλις σαν να είναι ένα ασήμαντο ποσό όταν τον Φεβρουάριο ψάχνανε 300εκ και δεν βρίσκανε.

    Και τον Βαρουφάκη τον διάβασα αλλά έχω τις ίδιες απορίες με τον dhmk.

    Όπως βλέπεις απαντάω σε όλα.
    Τα 2,5 για πες που θα τα βρει ο Συριζα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος blkik : 13-05-12 στις 15:53.

  14. #2354
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και μια που ανέφερες τον Βαρουφακη δεν βλέπω να συμφωνεί σε τίποτα με τον Συριζα σχετικά με καταγγελίες και τράπεζες, ίσα ίσα είναι κατά

    http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.8emata&id=15079

  15. #2355
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε παιδια, εχει αδικο ο Τσιπρας; Εχουν την πλειοψηφια, τι 'κοβονται' να συμμετεχει στην κυβερνηση κι ο συριζα;
    Μην τρελαθουμε δηλαδη.

Σελ. 157 από 888 ΠρώτηΠρώτη ... 137147152155156157158159162167177 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. εκλογές 2012
    Από Μάκης Δρόσος στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 20:03
  2. οτε: Η επόμενη ημέρα των αποτελεσμάτων
    Από kadronarxis στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-04, 13:13
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-02, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας