Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 48
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Exclamation
    Παιδιά, για άλλη μια φορά σπεύδω να ζητήσω την βοήθειά σας!!!

    Γενικώς το τελευταίο διάστημα (αλλά και γενικότερα - αναθεματισμένα vista! ) το λαπ-τοπ μου τρώει άγρια κολλήματα! Εχτές λοιπόν, ήταν σε μια τέτοια φάση, ώσπου κάποια στιγμή (και αφού είχε φάει και μερικές σφαλιάρες από τα νεύρα μου ως συνήθως και αφού το είχα διαλοστείλει κιόλας (τώρα, νοιώθω τύψεις!), ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και μου έγραψε στα αγγλικά ένα μήνυμα, που περίπου έλεγε ότι επειδή υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να καταρρεύσει ο υπολογιστής μου, προχωράει σε αυτήν την διαδικασία μπλα μπλα μπλα....

    Είχε και κάτι επιλογές (F1 για το τάδε, F11 για το δείνα κτλ), που επειδή δεν καταλάβαινα τι είναι, πάτησα εκείνο που μου "γυάλισε" καλύτερα, και συγκεκριμένα το F1.

    Για να μη σας τα πολυλογώ, έφτασα στο σημείο που στην οθόνη μου έγραφε (και μου γράφει έως τώρα) το εξής μήνυμα:

    <<Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot devise and press a Key>>.

    Υπάρχει ελπίδα να κάνω κάτι να φτιάξει, από μόνος μου, και φυσικά να μη χάσω τα αρχεία που έχω μέσα;
    Τι είναι αυτή η Boot device;
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!


    Υ.Γ. Σημειωτέον, όποτε πατώ ένα οποιοδήποτε κουμπί, μου βγάζει ξανά το ίδιο μήνυμα. Αυτήν την στιγμή το έχω τέσσερεις φορές στην οθόνη μου!

    Υ.Γ.2 θα βοηθούσε να το βγάλω από την πρίζα να αδειάσει από μπαταρία και ύστερα να το ξανανοίξω, όπως κάνω όταν μου κολλάει απόλυτα (και δεν ξεκολλάει με τίποτα) ;
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  2. #2
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, για άλλη μια φορά σπεύδω να ζητήσω την βοήθειά σας!!!

    Γενικώς το τελευταίο διάστημα (αλλά και γενικότερα - αναθεματισμένα vista! ) το λαπ-τοπ μου τρώει άγρια κολλήματα! Εχτές λοιπόν, ήταν σε μια τέτοια φάση, ώσπου κάποια στιγμή (και αφού είχε φάει και μερικές σφαλιάρες από τα νεύρα μου ως συνήθως και αφού το είχα διαλοστείλει κιόλας (τώρα, νοιώθω τύψεις!), ξαφνικά μαύρισε η οθόνη και μου έγραψε στα αγγλικά ένα μήνυμα, που περίπου έλεγε ότι επειδή υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να καταρρεύσει ο υπολογιστής μου, προχωράει σε αυτήν την διαδικασία μπλα μπλα μπλα....

    Είχε και κάτι επιλογές (F1 για το τάδε, F11 για το δείνα κτλ), που επειδή δεν καταλάβαινα τι είναι, πάτησα εκείνο που μου "γυάλισε" καλύτερα, και συγκεκριμένα το F1.

    Για να μη σας τα πολυλογώ, έφτασα στο σημείο που στην οθόνη μου έγραφε (και μου γράφει έως τώρα) το εξής μήνυμα:

    <<Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot devise and press a Key>>.

    Υπάρχει ελπίδα να κάνω κάτι να φτιάξει, από μόνος μου, και φυσικά να μη χάσω τα αρχεία που έχω μέσα;
    Τι είναι αυτή η Boot device;
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!


    Υ.Γ. Σημειωτέον, όποτε πατώ ένα οποιοδήποτε κουμπί, μου βγάζει ξανά το ίδιο μήνυμα. Αυτήν την στιγμή το έχω τέσσερεις φορές στην οθόνη μου!

    Υ.Γ.2 θα βοηθούσε να το βγάλω από την πρίζα να αδειάσει από μπαταρία και ύστερα να το ξανανοίξω, όπως κάνω όταν μου κολλάει απόλυτα (και δεν ξεκολλάει με τίποτα) ;
    Τι μοντέλο είναι ; Γράψε ό,τι λέει το ταμπελάκι , πριν δε σου έβγαζα αυτό το μήνυμα ; Αν μπορείς λύσε τον σκληρό και βγάλε και βάλτον ξανά μήπως δεν κάνει καλή επαφή , ελπίζω να είναι αυτό αν και το πιθανότερο είναι να τα έπαιξε ο σκληρός από τις μαγκίες που του έκανες , για δες αυτά που σου είπα ( πάρε κανένα σάκο να βαράς αν έχεις νεύρα ) που δε θα χρεώνεσαι κιόλλας ..................
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails howToLaptop copy.jpg  


  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όπως τα λέει ο eagle13.
    Θα πρότεινα αν είναι σε εγγύηση να το πας στο κατάστημα που το αγόρασες χωρίς να παιδευτείς παραπάνω. Απλά πέστους να σε ενημερώσουν αν έχεις αρχεία- προγράμματα που δεν θέλεις να χάσεις!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μοντέλο είναι ; Γράψε ό,τι λέει το ταμπελάκι , πριν δε σου έβγαζα αυτό το μήνυμα ; Αν μπορείς λύσε τον σκληρό και βγάλε και βάλτον ξανά μήπως δεν κάνει καλή επαφή , ελπίζω να είναι αυτό αν και το πιθανότερο είναι να τα έπαιξε ο σκληρός από τις μαγκίες που του έκανες , για δες αυτά που σου είπα ( πάρε κανένα σάκο να βαράς αν έχεις νεύρα ) που δε θα χρεώνεσαι κιόλλας ..................
    Αντιγράφω το ταμπελάκι που μου λες (μια κουβέντα είναι αυτό! Το διαβάζω αναγκαστικά ανάποδα!). Βασικά δεν βρίσκω κάπου να γράφει product, όπως στην φωτο που μου έχεις, product Key μονάχα βλέπω (να στο αντιγράψω αυτό; ). πάντως η μάρκα του είναι Turbo X (του Πλαισίου).

    Όταν λες "πριν δεν σου έβγαζε αυτό το μήνυμα;", πότε πριν εννοείς; Γίνε λίγο πιο σαφής.

    Να λύσω τον δίσκο;;;; Πλάκα μου κάνεις! Εγώ δεν ξέρω να κάνω τα απλά πράγματα! Άλλωστε, αν γνωρίζω καλά, στα λαπ-τοπ δεν είναι εύκολο να τα ανοίξεις και να βγάλεις τον σκληρό τους. Μόνο στα κανονικά πι σι γίνεται αυτό, σωστά;

    Πάντως, "ξύλο" έχει φάει και άλλες φορές (διότι κολλάει συχνά) και δεν μου είχε πάθει τίποτα... [Καλά, θα μου πεις, "πολλές φορές πάει η στάμνα στο νερό, αλλά...."]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα λέει ο eagle13.
    Θα πρότεινα αν είναι σε εγγύηση να το πας στο κατάστημα που το αγόρασες χωρίς να παιδευτείς παραπάνω. Απλά πέστους να σε ενημερώσουν αν έχεις αρχεία- προγράμματα που δεν θέλεις να χάσεις!
    Όχι, δεν είναι στην εγγύηση. Είναι κάμποσων ετών. Και αυτό τώρα με φοβίζει, μη πάει κάνα 300άρι ευρώ, όπως μου είπε ένας φίλος μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 15-05-12 στις 17:16. Αιτία: Εντός χρονικού ορίου επεξεργασίας.
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  5. #5
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιγράφω το ταμπελάκι που μου λες (μια κουβέντα είναι αυτό! Το διαβάζω αναγκαστικά ανάποδα!). Βασικά δεν βρίσκω κάπου να γράφει product, όπως στην φωτο που μου έχεις, product Key μονάχα βλέπω (να στο αντιγράψω αυτό; ). πάντως η μάρκα του είναι Turbo X (του Πλαισίου).

    Όταν λες "πριν δεν σου έβγαζε αυτό το μήνυμα;", πότε πριν εννοείς; Γίνε λίγο πιο σαφής.

    Να λύσω τον δίσκο;;;; Πλάκα μου κάνεις! Εγώ δεν ξέρω να κάνω τα απλά πράγματα! Άλλωστε, αν γνωρίζω καλά, στα λαπ-τοπ δεν είναι εύκολο να τα ανοίξεις και να βγάλεις τον σκληρό τους. Μόνο στα κανονικά πι σι γίνεται αυτό, σωστά;

    Πάντως, "ξύλο" έχει φάει και άλλες φορές (διότι κολλάει συχνά) και δεν μου είχε πάθει τίποτα... [Καλά, θα μου πεις, "πολλές φορές πάει η στάμνα στο νερό, αλλά...."]
    Δες επάνω στο πληκτρολόγιο ή στο πλαίσιο της οθόνης ( κάπου θα υπάρχει ένας κωδικός ) , με υπομονή δοκιμάζεις να το λύσεις για να δεις μπας και δεν κάνει καλή επάφη αλλιώς πας για νέο δίσκο , κατά προτίμηση wd black , μπουνιά και 80 ευρώ ( δε πήγαινες τουλάχιστον στο καζίνο , που δεν πάω ποτέ προσωπικά ) μπορεί να κέρδιζες και κάτι ...........................

  6. #6
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν είναι στην εγγύηση. Είναι κάμποσων ετών. Και αυτό τώρα με φοβίζει, μη πάει κάνα 300άρι ευρώ, όπως μου είπε ένας φίλος μου...
    Μπα... Κατα πάσα πιθανότητα είναι μόνο ο σκληρός. Άρα με έναν καινούργιο σκληρό για laptop (50-60€ ?) καθαρίζεις.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #7
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα... Κατα πάσα πιθανότητα είναι μόνο ο σκληρός. Άρα με έναν καινούργιο σκληρό για laptop (50-60€ ?) καθαρίζεις.
    Βασικά, τα 300 που μου είπε ο φίλος μου, είναι και για το σώσιμο των αρχείων (που, φυσικά, με ενδιαφέρει)...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες επάνω στο πληκτρολόγιο ή στο πλαίσιο της οθόνης ( κάπου θα υπάρχει ένας κωδικός ) , με υπομονή δοκιμάζεις να το λύσεις για να δεις μπας και δεν κάνει καλή επάφη αλλιώς πας για νέο δίσκο , κατά προτίμηση wd black , μπουνιά και 80 ευρώ ( δε πήγαινες τουλάχιστον στο καζίνο , που δεν πάω ποτέ προσωπικά ) μπορεί να κέρδιζες και κάτι ...........................
    Πάνω στο πληκτρολόγιο έχει ένα αυτοκόλλητο με τα στοιχεία του υπολογιστή, όπου ως μάρκα αναφέρει TURBO X Uranus Duo. Αυτό, κάνει; Μετά αναφέρει τα επιμέρους στοιχεία (επεξεργαστή, οθόνη, μνήμη, κάρτα γραφικών, Σκληρό δίσκο κτλ).

    Λες να δοκιμάσω να το λύσω; Να πάρω κατσαβίδι κ.τ.τ;

    Υ.Γ. Είναι σίγουρο ότι χάλασε από το κοπάνημα;...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 15-05-12 στις 17:17. Αιτία: Εντός χρονικού ορίου επεξεργασίας.
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  8. #8
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω στο πληκτρολόγιο έχει ένα αυτοκόλλητο με τα στοιχεία του υπολογιστή, όπου ως μάρκα αναφέρει TURBO X Uranus Duo. Αυτό κάνει; Μετά αναφέρει τα επιμέρους στοιχεία (επεξεργαστή, οθόνη, μνήμη, κάρτα γραφικών, Σκληρό δίσκο κτλ).

    Λες να δοκιμάσω να το λύσω; Να πάρω κατσαβίδι κ.τ.τ;

    Υ.Γ. Είναι σίγουρο ότι χάλασε από το κοπάνημα;...
    Ναι , πες τα όλα , 17 ίντσες δεν είναι το φορητό σου ;

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, τα 300 που μου είπε ο φίλος μου, είναι και για το σώσιμο των αρχείων (που, φυσικά, με ενδιαφέρει)...
    To 300 είναι εντελώς αυθαίρετο. Μπορεί να μιλάμε για (αρκετές) χιλιάδες €. Εξαρτάται από τη βλάβη του δίσκου.

    <edit>
    ΥΓ. Όχι δεν είναι σίγουρο ότι χάλασε από το κοπάνημα. Βέβαια σίγουρα το κοπάνημα δεν βοήθησε το μηχάνημα (εσένα μπορεί να σε βοήθησε )
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι , πες τα όλα , 17 ίντσες δεν είναι το φορητό σου ;
    Λοιπόν, αντιγράφω:
    επεξεργαστής: Intel Core Duo T2050 έως Intel Core Duo T7600 (έτσι λέει).
    οθόνη: 17,0΄΄ WXGA (1440 X 900)
    μνήμη: Έως 4GB DDR2
    κάρτα γραφικών: ATI Radeon x 1600
    Σκληρό δίσκο: έως 160MB SATA
    Λειτουργικό: Mixrosoft Windows

    [Ήχος και Οπτικό μέσο δεν χρειάζονται, έτσι;]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 300 είναι εντελώς αυθαίρετο. Μπορεί να μιλάμε για (αρκετές) χιλιάδες €. Εξαρτάται από τη βλάβη του δίσκου.
    Απλώς 300 μου είπε ότι πλήρωσαν εκείνοι στην δουλειά του, όταν τους έβγαλε το ίδιο πρόβλημα...
    "αρκετές χιλιάδες ευρώ";;;!!!! Κάνε μου την καρδιά περιβόλι!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    <edit>
    ΥΓ. Όχι δεν είναι σίγουρο ότι χάλασε από το κοπάνημα. Βέβαια σίγουρα το κοπάνημα δεν βοήθησε το μηχάνημα (εσένα μπορεί να σε βοήθησε )
    Εμένα, σίγουρα! Ξέρεις τι κακό κάνεις στην υγεία σου όταν κρατάς τα νεύρα μέσα σου;...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 15-05-12 στις 17:18. Αιτία: Εντός χρονικού ορίου επεξεργασίας.
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  11. #11
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, αντιγράφω:
    επεξεργαστής: Intel Core Duo T2050 έως Intel Core Duo T7600 (έτσι λέει).
    οθόνη: 17,0΄΄ WXGA (1440 X 900)
    μνήμη: Έως 4GB DDR2
    κάρτα γραφικών: ATI Radeon x 1600
    Σκληρό δίσκο: έως 160MB SATA
    Λειτουργικό: Mixrosoft Windows

    [Ήχος και Οπτικό μέσο δεν χρειάζονται, έτσι;]
    Πάρε ένα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και ρώτα τους αν έχουν το service manual , αν και αμφιβάλλω πως θα το έχουν , πρέπει να το προσπαθήσεις μόνος σου γιατί αλλιώς θα χρεωθείς ( με ένα 80 ευρώ αγοράζεις καλό σκληρό ) .................................

  12. #12
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πετάω και εγώ κάτι μπας και πιάσει τόπο...

    Υπάρχει περίπτωση να έχεις πάνω κάνα USB και το laptop προσπαθεί να ξεκινήσει από εκεί και όχι από τον δίσκο????
    Αν ΝΑΙ απλά βγάλε το και δοκίμασε ξανά...
    Αν ΟΧΙ τότε σίγουρα πας για δίσκο όπου αν είσαι τυχερός ίσως καταφέρεις να ανακτήσεις τα δεδομένα σου σχετικά εύκολα αν ακόμα λειτουργεί...

  13. #13
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλώς 300 μου είπε ότι πλήρωσαν εκείνοι στην δουλειά του, όταν τους έβγαλε το ίδιο πρόβλημα...
    "αρκετές χιλιάδες ευρώ";;;!!!! Κάνε μου την καρδιά περιβόλι!!!
    Εξαρτάται από τη βλάβη. Τα 300€ είναι λίγα και συνήθως σημαίνει ότι με μια μικρή επέμβαση (συνήθως αλλαγή πλακέτας) δουλεύει.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  14. #14
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε ένα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και ρώτα τους αν έχουν το service manual , αν και αμφιβάλλω πως θα το έχουν , πρέπει να το προσπαθήσεις μόνος σου γιατί αλλιώς θα χρεωθείς ( με ένα 80 ευρώ αγοράζεις καλό σκληρό ) .................................
    Το να το ανοίξω δηλ. και να αρχίσω να δοκιμάζω αν κάτι έχει λασκάρει, δεν το συνιστάς, ε;...
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  15. #15
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετάω και εγώ κάτι μπας και πιάσει τόπο...

    Υπάρχει περίπτωση να έχεις πάνω κάνα USB και το laptop προσπαθεί να ξεκινήσει από εκεί και όχι από τον δίσκο????
    Αν ΝΑΙ απλά βγάλε το και δοκίμασε ξανά...
    Αν ΟΧΙ τότε σίγουρα πας για δίσκο όπου αν είσαι τυχερός ίσως καταφέρεις να ανακτήσεις τα δεδομένα σου σχετικά εύκολα αν ακόμα λειτουργεί...
    Καλά κάνεις και το λες, αλλά όχι, δεν έχω κάτι τέτοια συνδεδεμένο. Αντιθέτως, είχα κάνει την αφελή σκέψη ότι αν τυχον συνδέσω κάποιο αποθηκευτικό μέσο, ίσως να με λυπηθεί και να μου σώσει τα αρχεία μου εκεί, προτού καταστραφεί τελείως ο υπολογιστής!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται από τη βλάβη. Τα 300€ είναι λίγα και συνήθως σημαίνει ότι με μια μικρή επέμβαση (συνήθως αλλαγή πλακέτας) δουλεύει.
    Τέλεια!...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 15-05-12 στις 17:34. Αιτία: Εντός χρονικού ορίου επεξεργασίας.
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με First Boot Device.
    Από dia1995 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-11, 15:09
  2. BIOS βρισκει λιγοτερη RAM σε reboot(ΟΚ σε cold boot)
    Από Greator στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-10, 23:55
  3. [Baudtec] reboot σε baudtec modem,βοηθεια!!
    Από fgv στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-09, 11:36
  4. Τέρμα στο Dual-Boot. Ευκολία Selectable Boot Device κατα το POST της μητρικης.
    Από Patentman στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-09, 22:09
  5. Reboot για να μπω - βοήθεια
    Από pavlos_o στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-04, 01:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας