Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι απ'τα κατω σας αντιπροσωπευει:

Ψήφισαν
108. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Στη τραπεζα χρωσταω διαφορα δανεια / καρτες τα οποια ειναι περισσοτερα απο τυχον καταθεσεις

    22 20,37%
  • Δε χρωσταω στη τραπεζα αλλα δεν εχω και καταθεσεις

    19 17,59%
  • Εχω καταθεσεις και σκοπευω να τις αφησω στη τραπεζα

    38 35,19%
  • Εχω καταθεσεις αλλα μαλλον θα τα βγαλω λογω αβεβαιοτητας

    17 15,74%
  • Τα εχω ηδη βγαλει απ'τη τραπεζα / τα εχω βαλει σε ασφαλες σημειο / τα εχω επενδυσει σε κατι αλλο

    8 7,41%
  • Τα εχω παει σε τραπεζα του εξωτερικου

    4 3,70%
Σελ. 345 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.161-5.175 από 8646
  1. #5161
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεσαι γυάλα !
    Ακόμα και αν δεν κουρευτούν, η πραγματική τους αξία θα βαίνει συνεχώς μειούμενη, δλδ αν σου μετατρέψει π.χ τα 10,000€ σε 10,000 δραχμές (ας υπόθεσουμε για χάριν της κουβέντας συναλλαγματική ισοτιμία 1:1), την αμέσως επόμενη ημέρα που η δραχμή θα διολισθήσει έναντι του € κατά 40-50% οι 10,000 δραχμές που θα έχεις στην Τράπεζα θα αγοράζουν μόλις 5,000€. Και αυτό μόλις την πρώτη ημέρα.

    Δεν μιλάμε για την συνέχεια φυσικά, και δεν χρειάζεται να αναφέρω γιατί θα συμβεί αυτό σε μια χώρα που δεν έχει ΜΙΑ από συναλλαγματικά αποθέματα για να υπερασπιστεί το νόμισμά της.

    Οπότε, ναι, μπορεί να μην μην φας τυπικά κούρεμα, αλλά ουσιαστικά, με την επιστροφή στην δραχμή, μεγάλο μέρος της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ (αυτή που αντιστοιχεί σε σκληρό νόμισμα και όχι χρωματιστά χαρτάκια που θα υποτιμώνται μέρα με την μέρα) αξίας των καταθέσεων θα εξατμιστεί.

    Οπότε, όσο και να προσπαθείτε να πείσετε κάποιοι τον κόσμο πως η παραμονή στο ευρώ έχει κόστος, η έξοδος ισοδυναμεί με καταστροφή για τους καταθέτες.
    Τόσο απλά.
    Και ποια η διαφορά με αυτό που γίνεται τα τελευταία 5 χρόνια; Προσωπικά έχω χάσει πάνω από το 50% των κερδών μου. Με δύο πτυχία, 15+ χρόνια στην αγορά, εξειδικευμένος, με συνεργασίες με το εξωτερικό εκτός της 9ωρης-10ωρης μόνιμης εργασίας μου, με δικό μου σπίτι, χωρίς εξαρτόμενα μέλη και μηδενικό δανεισμό (EVER!), τα δύο τελευταία χρόνια χωρίς καμιά "βαριά" αγορά είμαι στα ίσα μου.
    Που σημαίνει ότι τα επόμενα χρόνια θα είμαι στα κόκκινα. Και το κυριότερο χωρίς φως στην άκρη του τούνελ.

    Δεν υποστηρίζω όπως άλλοι συμφορουμίτες ότι με τη δραχμή, τα πετρελαϊκά αποοθέματα τα ουράνια και τους ψεκασμούς θα γίνουμε πλούσιοι αλλά ίσως αν πορευτούμε μόνοι μας να είναι καλύτερα. Επί δεκαετίες πίστευα ότι οι δικοί μας είναι άχρηστοι και οι Ευρωπαίοι είναι (πιο) πολιτισμένοι. Πιο σοβαροί, πιο "τεχνοκράτες". Πλέον δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι είναι τα ίδια @@ με τους χειρότερους δικούς μας. Επιτέλους λοιπόν, ας φτάσουμε στον πάτο που όλο ακούμε αλλά δε βλέπουμε μπας και μάθουμε να εκλέγουμε σοβαρούς αντιπροσώπους, μπας και μάθουμε ότι ο πρώτος εχθρός είμαστε εμείς και όχι οι Κακοί ΧΥΖ (όπου το ΧΥΖ μπορεί να μεταβάλλεται ανά εβδομάδα).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είχα δει την πολύ καλή απάντησή σου πριν κάνω το post. To κάνω παράθεση για να το ξαναδιαβάσουν γιατί σαν λαός βιαζόμαστε πολύ και παίρνουμε αποφάσεις εν θερμό.
    Eν θερμώ 5 χρόνια κρίσης;
    Εν θερμώ -25% του ΑΕΠ; Εν θερμώ 180% χρέος από 120%; Εν θερμώ πτώση της αγοράστικής δύναμης 35%; Εν θερμώ ανεργία (επίσιμη) >25%; Εν θερμώ αποπληρωμές δανείων που σε λίγο θα φτάσουν το 2070;
    Αν αυτά είναι εν θερμώ ποια είναι τα ψύχραιμα; Πόσα χρόνια θες να περάσουν ώστε να πουμε "Φτάνει πια";
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #5162
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είχα δει την πολύ καλή απάντησή σου πριν κάνω το post. To κάνω παράθεση για να το ξαναδιαβάσουν γιατί σαν λαός βιαζόμαστε πολύ και παίρνουμε αποφάσεις εν θερμό.
    Και όταν ξεκίνησε το ευρώ στα 100 ευρώ είχες 150 δολάρια, σήμερα έχεις 109 δολάρια, είχες 100.000 δρχ και γίνανε 1000 ευρώ στον λογαριασμό σου.
    Τώρα σου λένε έχεις 100 ευρώ και αύριο θα έχεις 50 ευρώ γιατί θα έχεις φόρους, φπα, ενφια κλπ

    Και τα δυο έχουν τα κακά τους, δεν είπε κανείς ότι με δραχμή όλα θα είναι καλά.

  3. #5163
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να θεσω και ένα ακόμα ζητημα. Γιατί δεν επιτρέπεται η καταθεση επιταγων σε τραπεζικο λογαριασμο? έστω της ιδιας τραπεζας.

    Εχουμε για αύριο (15 Ιουλίου) να πληρώσουμε δύο επιταγες μέσω Alpha Bank (συνεχεια αυτήν αναφέρω γιατί χρησιμοποιουμε αποκλειστικά την Alpha και για επαγγελματικους λόγους για το ξενοδοχειο και για συναλλαγμα και όλη η οικογενεια ως ιδιώτες ) και δε μπορούν να τις εισπράξουν οι προμηθευτες μας (λογικό, αφού θα έφευγαν λεφτά από το τραπεζικό συστημα), αλλά δε μπορούν καν να τις καταθεσουν στο λογαριασμό τους και να εισπραχθουν ως καταθεσεις (οπότε θα εχουν όριο αναληψης τα 60 ευρω/ημερα) , ούτε καν σε λογαριασμο της Alpha. Makes no sense at all κατά τη γνώμη μου.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  4. #5164
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποια η διαφορά με αυτό που γίνεται τα τελευταία 5 χρόνια; Προσωπικά έχω χάσει πάνω από το 50% των κερδών μου. Με δύο πτυχία, 15+ χρόνια στην αγορά, εξειδικευμένος, με συνεργασίες με το εξωτερικό εκτός της 9ωρης-10ωρης μόνιμης εργασίας μου, με δικό μου σπίτι, χωρίς εξαρτόμενα μέλη και μηδενικό δανεισμό (EVER!), τα δύο τελευταία χρόνια χωρίς καμιά "βαριά" αγορά είμαι στα ίσα μου.
    Που σημαίνει ότι τα επόμενα χρόνια θα είμαι στα κόκκινα. Και το κυριότερο χωρίς φως στην άκρη του τούνελ.

    Δεν υποστηρίζω όπως άλλοι συμφορουμίτες ότι με τη δραχμή, τα πετρελαϊκά αποοθέματα τα ουράνια και τους ψεκασμούς θα γίνουμε πλούσιοι αλλά ίσως αν πορευτούμε μόνοι μας να είναι καλύτερα. Επί δεκαετίες πίστευα ότι οι δικοί μας είναι άχρηστοι και οι Ευρωπαίοι είναι (πιο) πολιτισμένοι. Πιο σοβαροί, πιο "τεχνοκράτες". Πλέον δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι είναι τα ίδια @@ με τους χειρότερους δικούς μας. Επιτέλους λοιπόν, ας φτάσουμε στον πάτο που όλο ακούμε αλλά δε βλέπουμε μπας και μάθουμε να εκλέγουμε σοβαρούς αντιπροσώπους, μπας και μάθουμε ότι ο πρώτος εχθρός είμαστε εμείς και όχι οι Κακοί ΧΥΖ (όπου το ΧΥΖ μπορεί να μεταβάλλεται ανά εβδομάδα).
    Η διαφορά είναι ότι είσαι στο € και στην ισχυρή ζώνη της ΕΕ

    ΟΚ, πέρα από αυτό το μόνο βέβαιο είναι ότι μια μετάβαση σε εθνικό νόμισμα σίγουρα θα έχει κάποιο κούρεμα και - υποθέτω αλλά βάσιμα - δέσμευση καταθέσεων για να έχει η εκάστοτε κυβέρνηση άμεσο συνάλλαγμα. Αυτό δεν αμφισβητείται.

    Όπως επίσης αυτά που δεν αμφισβητούνται ιδιαίτερα μετά και την Κυριακή είναι:

    1. Το πρόγραμμα αυτό δεν βγαίνει επειδή πολύ απλά πηγαίνει έναντι σε κάθε οικονομική λογική. Όπως και τα προηγούμενα, έτσι και αυτό δεν θα βγει και μάλιστα ακόμα και να καταργήσουμε το υπουργικό συμβούλιο και πλέον η Τρόϊκα να είναι η βασιλεύουσα τριαρχία της Ελλάδας (ΟΚ, στο επόμενο πρόγραμμα αυτό )

    2. Πάλι - και σύντομα - θα είμαστε σε συζήτηση για Γκρέξιτ, χείλος του γκρεμού, χανόμαστε, δώστε πρόγραμμα κλπ. Και εδώ θα έχουμε:

    3α. Γκρέξιτ αλλά με ακόμα χειρότερους όρους, ακόμα πιο πεσμένη οικονομία (ΟΚ όσο ακόμα μπορεί να πέσει) και ακόμα πιο εξαθλιωμένο τραπεζικό σύστημα και συνεπώς ακόμα χειρότερες συνέπειες Ή

    3β. Νέο πρόγραμμα με νέα "ταπείνωση" (που ΟΚ μπορεί να είναι πιο χαμογελαστή επειδή πλέον δεν θα έχουμε διαφωνούντες στο Γιούρογκρουπ) κλπ που θα μας γυρίσει στο 1 μέχρι να φτάσουμε στο 3α αλλά πλέον κάθε οικόπεδο στην ελληνική επικράτεια να έχει ξένη ιδιοκτησία και η Ακρόπολη να είναι leased κάπου για 10000 χρόνια

    Άρα; Μάλλον τελικά ο Σόϊμπλε την Κυριακή είχε την καλύτερη λύση αρχίζω να πιστεύω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #5165
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όταν ξεκίνησε το ευρώ στα 100 ευρώ είχες 150 δολάρια, σήμερα έχεις 109 δολάρια, είχες 100.000 δρχ και γίνανε 1000 ευρώ στον λογαριασμό σου.
    Τώρα σου λένε έχεις 100 ευρώ και αύριο θα έχεις 50 ευρώ γιατί θα έχεις φόρους, φπα, ενφια κλπ

    Και τα δυο έχουν τα κακά τους, δεν είπε κανείς ότι με δραχμή όλα θα είναι καλά.
    Αυτό λέω συναισθηματικά.. Μην κοιτάζεις που ήμαστε όταν μπήκαμε. Σημασία έχει το παρών και το μέλλον. Η επιλογή αφορά το παρών και το μέλλον.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  6. #5166
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω συναισθηματικά.. Μην κοιτάζεις που ήμαστε όταν μπήκαμε. Σημασία έχει το παρών και το μέλλον. Η επιλογή αφορά το παρών και το μέλλον.
    Και για πες ποιο είναι το παρόν και ποιο το μέλλον;

  7. #5167
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όταν ξεκίνησε το ευρώ στα 100 ευρώ είχες 150 δολάρια,
    Για την ιστορική ακρίβεια:

    The name euro was officially adopted on 16 December 1995.[10] The euro was introduced to world financial markets as an accounting currency on 1 January 1999, replacing the former European Currency Unit (ECU) at a ratio of 1:1 (US$1.1743). Physical euro coins and banknotes entered into circulation on 1 January 2002, making it the day-to-day operating currency of its original members.[11] While the euro dropped subsequently to US$0.8252 within two years (26 October 2000), it has traded above the U.S. dollar since the end of 2002, peaking at US$1.6038 on 18 July 2008.[12] Since late 2009, the euro has been immersed in the European sovereign-debt crisis which has led to the creation of the European Financial Stability Facility as well as other reforms aimed at stabilising the currency. In July 2012, the euro fell below US$1.21 for the first time in two years, following concerns raised over Greek debt and Spain's troubled banking sector.[13] As of June 2015, the euro–dollar exchange rate stands at ~ US$1.10.[14]
    Στις 6/8/2015 διεγράφησαν 2 μηνύματά μου υπό τον ισχυρισμό του trolling. Καλή συνέχεια σε όλους

  8. #5168
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα; Μάλλον τελικά ο Σόϊμπλε την Κυριακή είχε την καλύτερη λύση αρχίζω να πιστεύω
    Eγώ πάντως το προτείνω και επισήμως: Να έρθει ο Βολφγκανγκ να γίνει πρωθυπουργός σε οικουμενική.
    Να τον δω να υλοποιεί όλα αυτά που απαιτεί και να χαρακτηρίζεται ως τεμπέλης και μπαταχτσης αν (αν λέμε) δεν πιάσει τους στόχους.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  9. #5169
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θεσω και ένα ακόμα ζητημα. Γιατί δεν επιτρέπεται η καταθεση επιταγων σε τραπεζικο λογαριασμο? έστω της ιδιας τραπεζας.
    Η απάντηση στο ερώτημά σου ευρίσκεται στην καταληκτική σου αίρεση: "έστω της ιδιας τραπεζας"

    Δεν μπορούν επίσημα να την περιορίσουν "στην ίδια τράπεζα", ούτε οι τράπεζες δέχονται, στο στάδιο που ευρίσκονται, διατραπεζικές μεταφορές κεφαλαίων.

    Αν τώρα υπάρχει καλή σχέση-πίστη μεταξύ εκδότη και σημερινού κατόχου επιταγής, με λογαριασμούς και των δύο στην ίδια τράπεζα, μπορεί να συνεννοηθούν μεταξύ τους και να κάνει ο πρώτος έμβασμα στον δεύτερο μέσω e-banking με ταυτόχρονη επιστροφή της επιταγής από τον δεύτερο.
    Στις 6/8/2015 διεγράφησαν 2 μηνύματά μου υπό τον ισχυρισμό του trolling. Καλή συνέχεια σε όλους

  10. #5170
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAuVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορούν επίσημα να την περιορίσουν "στην ίδια τράπεζα", ούτε οι τράπεζες δέχονται, στο στάδιο που ευρίσκονται, διατραπεζικές μεταφορές κεφαλαίων.
    Δε θα μπορούσε η ΠΝΠ να επιτρέπει την καταθεση επιταγης σε λογαριασμο της ιδιας τραπεζας στην οποία αυτή εκδόθηκε? δε βλέπω το λογο. Επίσης, διατραπεζικες μεταφορές κεφαλαίων γίνονται ετσι κι αλλιώς, με web banking. Η καθε τράπεζα έχει κάποια όρια, τα οποία θα μπορούσαν να εφαρμοστούν και για τις επιταγες. Αλλά ούτε καν αυτό, έστω το αρχικο (ιδια τράπεζα έκδοσης και κατάθεσης) .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAuVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τώρα υπάρχει καλή σχέση-πίστη μεταξύ εκδότη και σημερινού κατόχου επιταγής, με λογαριασμούς και των δύο στην ίδια τράπεζα, μπορεί να συνεννοηθούν μεταξύ τους και να κάνει ο πρώτος έμβασμα στον δεύτερο μέσω e-banking με ταυτόχρονη επιστροφή της επιταγής από τον δεύτερο.
    Ναι, αυτό ακριβως πρότεινα στον πατέρα μου για να είμαστε ενταξει με τις υποχρεώσεις μας (αν και για την όποια καθυστερηση πληρωμης σε αυτή την περιπτωση δεν ευθυνομαστε εμείς και το ξέρουν και οι προμηθευτες μας) .Είναι τρομερό να είσαι επιχειρηση, να έχεις τα λεφτά, να θες να πληρωσεις έχοντας εδώ και μηνες κόψει επιταγές και να μη σου επιτρέπεται.


    Τους νεοφιλελεδες δεν τους πάω μία, αλλά όταν λένε ότι το ελληνικο Δημόσιο κάνει ό,τι μπορεί για να δυσκολέψει την επιχειρηματικότητα, δυστυχως έχουν δίκιο...
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  11. #5171
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα μπορούσε η ΠΝΠ να επιτρέπει την καταθεση επιταγης σε λογαριασμο της ιδιας τραπεζας ...
    Θα μπορούσε βέβαια, αλλά ταυτόχρονα θα "κάρφωνε" και την οριακή κατάσταση ρευστότητας κάποιων από αυτές.
    Τα σημερινά όρια διατραπεζικών συναλλαγών είναι στα πλαίσια της λιανικής τραπεζικής.
    Σκέψου μια μεγάλη ΑΕ ή ακόμη καλύτερα μια ΔΕΚΟ που θέλει να μεταφέρει μερικές δεκάδες εκατομμύρια από μία τράπεζα σε μία άλλη.
    Θα έπρεπε η ΠΝΠ να καθορίζει πλαφόν στο ύψος αλλά και το πλήθος των επιταγών, για να μην γίνει σπάσιμο του ποσού σε πολλά μικρότερα, όσα δηλαδή τα εναπομείναντα φύλλα στο μπλοκ.
    Αυτό και αν είναι "κάρφωμα" και τρέχα-γύρευε πως αυτό ελέγχεται.
    Διότι, όπως μέχρι τώρα γνωρίζαμε τις μεταχρονολογημένες επιταγές, τώρα θα ανακαλύπταμε απότομα τις ΠΡΟχρονολογημένες!
    Στις 6/8/2015 διεγράφησαν 2 μηνύματά μου υπό τον ισχυρισμό του trolling. Καλή συνέχεια σε όλους

  12. #5172
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ειναι πολυ χρησιμη η συζητηση για δραχμη, ωστε αν καποιος μας ρωτησει αν θελουμε ευρω με οποιοδηποτε κοστος, να ξερουμε τι να απαντησουμε.
    Αλλα εχω μια απορια. Γιατι τρολαρουν ακομα τα ΜΜΕ με τη δραχμη? Δεν ειναι σιγουρες οι υπογραφες οτι "κυβερνητικο σχημα" και να χουμε?
    Η απάτη ΔΝΤ και τραπεζών:
    http://www.youtube.com/watch?v=bhJZN96hw5A

  13. #5173
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    SpeedPort Plus
    SNR / Attn
    11,8(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xriantw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πολυ χρησιμη η συζητηση για δραχμη, ωστε αν καποιος μας ρωτησει αν θελουμε ευρω με οποιοδηποτε κοστος, να ξερουμε τι να απαντησουμε.
    Αλλα εχω μια απορια. Γιατι τρολαρουν ακομα τα ΜΜΕ με τη δραχμη? Δεν ειναι σιγουρες οι υπογραφες οτι "κυβερνητικο σχημα" και να χουμε?
    Δεν ειναι θέμα υπογραφων, ειναι θέμα ελεγχου το μυαλου ολου του λαου. Παρα πολλοι εχουν πειστει οτι πρέπει να επιστρέψουμε στη δραχμή, και προσπαθουν να το αποτρέψουν αυτο με προπαγάνδα. Προσωπικα πιστευω οτι έχει ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα.
    CPU : Intel Core i9 12900k | Mobo : z390 Aorus Elite AX | Ram :G.Skill Trident DDR5 32GB 5600MHz | VGA : Gigabyte RTX 3080 Gaming OC | SSD : Samsung 980 Pro 1T + Samsung 970 Evo Plus 2T | Psu: Seasonic Prime PX 1000W | Monitor :LG 34UM69G-B 34"

  14. #5174
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειπαν τιποτε για το αν ανοιγουν οι τραπεζες για ολο το κοινο-ολες τις συναλλαγες;

  15. #5175
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε κάνα μήνα και βλέπουμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 345 από 577 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προθεσμιακες Καταθεσεις
    Από lalak στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-16, 00:41
  2. Προθεσμιακες καταθεσεις
    Από tintin στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-12, 16:21
  3. Καταθέσεις σε Ξένο Νόμισμα-κριτήρια επιλογής??...
    Από anasm στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-10, 22:00
  4. BWIN - αναληψεις και καταθεσεις
    Από Αστροβασίλης στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-10, 15:40
  5. Καταθέσεις......!!!!
    Από NeKaKoS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας