Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 71
  1. #16
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτό το πακέτο σίγουρα θα πουλήσει αν σκεφτείς και το χάλι των ελεύθερων καναλιών.

  2. #17
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Με αυτό θα χτυπήσει το ΟΤΕ ΤV ;


  3. #18
    Εγγραφή
    20-02-2006
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    SNR / Attn
    7(dB) / 46(dB)
    10 ευρώ για ένα κανάλι! Έχασα πλήρως την εμπιστοσύνη μου σ'αυτή την εταιρεία γιατί οι τιμές δεν είναι απλά ακριβές αλλά προκλητικές βάσει των τιμών σε άλλες χώρες και του επιπέδου των μισθών στην Ελλάδα.

  4. #19
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Μια ερωτηση !!

    Ειναι εφικτο να προσθεσει η νοβα και αλλα καναλια ?? η μονο μεσο δορυφόρου ??
    ( παραδειγμα τα αντιστοιχα καναλια οπου εχει το μπουκετο στο start pack η καποια απο αυτα )

  5. #20
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται λογική τιμή, αν σκεφτώ ότι δεν είναι "3 κανάλια", αλλά τα "3 καλύτερά της κανάλια".
    Είναι το κανάλι με τις πρόσφατες πρεμιέρες ταινιών, και το κανάλι που δείχνει τους καλύτερους αγώνες (μαζί με το ελληνικό πρωτάθλημα).
    Και το κανάλι της disney νομίζω είναι μεταγλωττισμένο.

    Ουσιαστικά δίνει μέρος του καλύτερού της προγράμματος στην μισή τιμή του δορυφορικού.
    Δεν ξέρω, εξακολουθώ να μην το βρίσκω αστείο.

  6. #21
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    κι ο ΟΤΕ έλεγε να κάνει πακέτο μόνο με τα ελέυθερα κανάλια στα 9,90 και τον κάναμε θεο!σωστά?

  7. #22
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην ουσία παρέχουν το παλιό αναλογικό πακέτο 2 καναλιών, που σταδιακά απαξιώθηκε το '99 με την είσοδο της Nova στην αγορά, σε ψηφιακή μετάδοση με προσθήκη 1 παιδικού καναλιού. Η τιμή του παραμένει η ίδια καθώς το '99 νομίζω το χρέωναν 11.800 δρχ (€34.63) και τώρα το χρεώνουν €35 (€30 για συνδρομητές Forthnet).

    Δεδομένων των οικονομικών συνθηκών και των άλλων συνδρομητικών πακέτων που κυκλοφορούν, θεωρώ εντελώς τράτζικ (©Τασούλα) το κόστος του πακέτου και θα θεωρούσα πολύ πιο λογική μια τιμή γύρω στα €8-10 που θα το έκανε πιθανόν ελκυστικό σε όσους δεν θέλουν να μπουν στη διαδικασία να βάλουν πιάτο και να μπορούν να βλέπουν μερικές ταινίες / αγώνες. Αν και βέβαια απ'ότι ακούω, τα κανάλια ταινιών έχουν μειώσει αισθητά την μετάδοση νέων ταινιών και έχουν πολύ περισσότερες επαναλήψεις σε σχέση με παλιότερα οπότε ίσως να μην άξιζε ούτε καν με €8-10.

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lapetr Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ο ΟΤΕ έλεγε να κάνει πακέτο μόνο με τα ελέυθερα κανάλια στα 9,90 και τον κάναμε θεο!σωστά?
    Γιατί εκείς στην νόβα κάνετε λάθος συγκρίσεις;

    τι σχέση έχει το ότι βγαίνει και δίνει 3 κανάλια χωρίς τίποτα άλλο

  9. #24
    Εγγραφή
    07-08-2010
    Μηνύματα
    339
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Ξέρω πολύ κόσμο που θα έδινε 20/μήνα για να βλέπει μπάλα. Ακόμα και αν είναι ένα κανάλι δεν παύει να είναι το δυνατό της χαρτί. Άλλωστε πιστεύω πως υπάρχει πολύ μεγάλο πλήθος συνδρομητών δορυφορικής που βάζει nova μόνο γι'αυτό το κανάλι.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    οποιος εχει τα χρηματα τα δινει (αν και ημουν συνδρομητης της NOVA αν ποτε ξανα εχω την ευκαιρια μαλλον προς ΟΤΕ μερια θα παω)

    οποιος δεν εχει καθεται και βλεπει οτι δειχνει ελευθερα η τηλεοραση αναλογικη/ψηφιακη.

  11. #26
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopapath23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω πολύ κόσμο που θα έδινε 20/μήνα για να βλέπει μπάλα. Ακόμα και αν είναι ένα κανάλι δεν παύει να είναι το δυνατό της χαρτί. Άλλωστε πιστεύω πως υπάρχει πολύ μεγάλο πλήθος συνδρομητών δορυφορικής που βάζει nova μόνο γι'αυτό το κανάλι.
    μεγαλε δεν ειναι μονο αυτο το καναλι υπαρχουν αλλα 6 αθλητικα τησ νοβα και γιαυτα το βαζει και οχι μονο για το 1,και αμφιβαλω αν βαζουν τουσ σημαντικοτερουσ ελληνικουσ-ξενουσ αγωνες στο 1,εκτος αυτου δεν τουσ εχεισ ολουσ τους αγωνες σιγουρα....οποτε οτι διαλεξουν αυτοι θα δεις....!

  12. #27
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19300/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZYXEL P-660HW-Τ3
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εκτος τοπου και χρονου η Nova.Αντε να τελειωνουν τα συμβολαια με το ποδοσφαιρο μπας και συνερθει απο την μαζικη φυγη

  13. #28
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Για την ακρίβεια,η nova επιγεια δουλευει από το κανάλι της ΕΡΤ ψηφιακής,στη συχνότητα 22 uhf στον Υμηττό και την Πάρνηθα,(και στη Θεσσαλονίκη παίζει,δεν εχω πρόχειρη την συχνότητα) , είναι τα 2 κωδικοποιημένα κανάλια,που παίζουν μαζί με το tv5 και το euronews. Τώρα βέβαια ούτε οι ίδιοι ξέρουν την ακριβή κάλυψη,για παράδειγμα η εμβέλεια της συγκεκριμένης συχνότητας φτάνει ως το Αίγιο,αλλά εκεί δεν δίνουν διαθεσιμότητα...Απ'οτι κατάλαβα,δεν παρέχει άλλα κανάλια,όπως μάλλον είπε κάποιος φίλος εγραψε προηγουμένως,αλλά δίνει ψηφιακό δέκτη mpeg-4 με δυνατότητα αποκωδικοποιησης των 2 κλειδωμένων διαύλων. Αυτονόητο οτι ο συγκεκριμένος δέκτης πιάνει και τα ελευθερα ψηφιακά,δεν τα παρέχει η forthnet αλλά τα λαμβάνει απλά ο δέκτης. Ισως λίγο δώρον άδωρο για όσους εχουν ψηφιακό δέκτη ενσωματωμένο ή μη στην τηλεόραση. Με μια απλή κάρτα δεν θα ήταν εύκολη η αποκωδικοποίηση αραγε,χωρίς να γεμίζει ο τόπος συσκευές?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmpatra : 17-05-12 στις 02:44.

  14. #29
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ουσία παρέχουν το παλιό αναλογικό πακέτο 2 καναλιών, που σταδιακά απαξιώθηκε το '99 με την είσοδο της Nova στην αγορά, σε ψηφιακή μετάδοση με προσθήκη 1 παιδικού καναλιού. Η τιμή του παραμένει η ίδια καθώς το '99 νομίζω το χρέωναν 11.800 δρχ (€34.63) και τώρα το χρεώνουν €35 (€30 για συνδρομητές Forthnet).

    Δεδομένων των οικονομικών συνθηκών και των άλλων συνδρομητικών πακέτων που κυκλοφορούν, θεωρώ εντελώς τράτζικ (©Τασούλα) το κόστος του πακέτου και θα θεωρούσα πολύ πιο λογική μια τιμή γύρω στα €8-10 που θα το έκανε πιθανόν ελκυστικό σε όσους δεν θέλουν να μπουν στη διαδικασία να βάλουν πιάτο και να μπορούν να βλέπουν μερικές ταινίες / αγώνες. Αν και βέβαια απ'ότι ακούω, τα κανάλια ταινιών έχουν μειώσει αισθητά την μετάδοση νέων ταινιών και έχουν πολύ περισσότερες επαναλήψεις σε σχέση με παλιότερα οπότε ίσως να μην άξιζε ούτε καν με €8-10.
    Και εγώ αυτό πιστεύω, ότι απευθύνεται σε αυτούς που είχαν την επίγεια πρόσβαση (γύρω στους 11.000 χρήστες σύμφωνα με την νόβα), αλλά και ίσως σε νέους. Αυτό με την ελάττωση των πρεμιερών και τις περισσότερες επαναλήψεις, δεν το έχω παρατηρήσει. Πάντα είχε επαναλήψεις και ακόμα κάνει 4 πρεμιέρες τον μήνα. Υπάρχουν σκαμπανεβάσματα στο πόσο "καλές" είναι οι πρεμιέρες, αλλά σχετίζεται και με το τι έκανε πρεμιέρα στον κινηματογράφο περίπου 1 χρόνο πριν...

  15. #30
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεγαλε δεν ειναι μονο αυτο το καναλι υπαρχουν αλλα 6 αθλητικα τησ νοβα και γιαυτα το βαζει και οχι μονο για το 1,και αμφιβαλω αν βαζουν τουσ σημαντικοτερουσ ελληνικουσ-ξενουσ αγωνες στο 1,εκτος αυτου δεν τουσ εχεισ ολουσ τους αγωνες σιγουρα....οποτε οτι διαλεξουν αυτοι θα δεις....!
    Φυσικά και βάζει τους σημαντικότερους αγώνες στο 1, αφού το περιεχόμενό του προβάλλεται ταυτόχρονα και σε HD (σε όσους έχουν το δορυφορικό HD πακέτο).

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα υπηρεσία από τον ΟΤΕ? [VOIP]
    Από m3ltd0wn στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-11, 23:36
  2. Νέα υπηρεσία Music Call από τον ΟΤΕ
    Από nnn στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 17:26
  3. Μηνύματα: 91
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-08, 21:45
  4. Νέα Υπηρεσία (m-eye cam) από τη Forthnet;
    Από liomelissinos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-08, 13:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας