Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 40
  1. #16
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το 6 και 7% για την αγορα της Κινας η της Ινδιας ειναι ΠΟΛΛΑ λεφτα ακομα και το 6% στην Κινα ειναι πααααρα πολυ μεγαλυτερο απο το να ειχε 100% στην Ελλαδα πχ.

    Οσο για τα windows εφοσον βγαζει η Nokia φτηνες συσκευες αντιθετα με την apple λογικο να παει καλα Ινδια και Κινα

  2. #17
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    70% Android...
    Περιπου, 69% ειναι το android.
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  3. #18
    Εγγραφή
    31-08-2009
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    3.536
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Alcatel-Lucent CellpPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως κι εγώ είδα που είπε 70%, και λεω, μα καλά τι λεει, 69% είναι.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Βέβαια όταν λέμε Android, δεν εννοούμε το Android που υποστηρίζεται επίσημα από την Google (με Google play κλπ) αλλά το open source Android που παίρνουν οι Κινέζοι κατασκευαστές και προσαρμόζουν στα δεδομένα της αγοράς τους. Android από το οποίο δεν βγάζει χρήματα η Google.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #20
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγικοί στη MS από το να μαγειρεύουν στατιστικά μετράνε τα Wm μαζί με τα WP) πέρασαν στο να τα κατασκευάζουν.

    Για να καταλάβουμε το μέγεθος της βλακείας που έχει ειπωθεί εξηγώ παρακάτω.

    Στην Κίνα έχουν πωληθεί 15 Μ iphones το οποίο σύμφωνα με την είδηση είναι το 6% της αγοράς που συμαίνει ότι τα Wp για να έχουν φτάσει στο 7% έχουν πουλήσει καμιά 20ρια Μ Tragic καθώς αυτό θα μεταφραζόταν σε διπλασιασμό του ποσοστού τους παγκοσμίως κάτι που δεν έχουμε δει πουθενά.
    Αναφερεται μονο στις πωλησεις που εγιναν το πρωτο τριμηνο και οχι γενικα.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-05-2004
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/300000
    ISP
    HCN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kopriniotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφερεται μονο στις πωλησεις που εγιναν το πρωτο τριμηνο και οχι γενικα.
    Ειπα και γω ενας δεν θα βρεθει να το δει μιλαει για το πως ηταν το πρωτο διμηνο και οχι γενικα ετσι οπως παμε και η γιαγια μου Iphone θα παρει δεν ειναι το 7%.....

  7. #22
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alatasst Εμφάνιση μηνυμάτων
    sure...

    Εγώ δεν γνωρίζω ούτε έναν άνθρωπο που να έχει winblows phone. Κανονικά βέβαια με τόση διαφήμιση και προπαγάνδα θα έπρεπε να ειχε εκτιναχθεί αν δεν υπήρχε και ο παράγοντας την παταγώδους αποτυχίας των "smart"phones της microsoft τα προηγούμενα χρόνια. Σιχάθηκα να βλέπω διαφημίσεις της microsoft και προπαγανδιστικά άρθρα τύπου "Τριπλασιάστηκαν οι εφαρμογές στο microsoft marketplace -ή όπως αλλιώς το λένε- το τελευταίο διάστημα" ή "Τα καλύτερα smartphones στον κόσμο. Το ξέρει ο και wolfram alpha -Φυσικά αυτός δεν χρησιμοποιεί κινητό-" ή "Το metro είναι το καλύτερο -και ας φαντάζει άθλιο- interface!!!" και πολλά άλλα... ΕΛΕΟΣ!
    Πλακα κανεις ετσι..;

    Τα windows phone εχουν φαει περισσοτερη λασπη απο mud wrestler..!

    Συνηθως με μοναδικο επιχειρημα οτι τα εφταξε η κακη microsoft και οτι για χαρη τους σκοτωσαν τις δυο μοναδικες ελπιδες της ανθρωποτητας, το symbian και το meego(==μου φαγαν το μπιφτεκι μου, αρα να πατωσουν, να το φχαριστηθω).

    Επισης, αφου δεν εχεις δει ανθρωπο να κραταει wp συσκευη(και ΜΑΛΛΟΝ εσυ δεν εχεις), πως το κρινεις..;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος c.pollatos : 21-05-12 στις 18:34.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    καλο σημαδι καθως ως λειτουργικο το αξιζει πιστευω θα ανεβει κ αλλο απο το σεμπτεμβριο που θα βγουν τα 8

  9. #24
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    Πανόραμα, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    linksys wag200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alatasst Εμφάνιση μηνυμάτων
    sure...

    Εγώ δεν γνωρίζω ούτε έναν άνθρωπο που να έχει winblows phone. Κανονικά βέβαια με τόση διαφήμιση και προπαγάνδα θα έπρεπε να ειχε εκτιναχθεί αν δεν υπήρχε και ο παράγοντας την παταγώδους αποτυχίας των "smart"phones της microsoft τα προηγούμενα χρόνια. Σιχάθηκα να βλέπω διαφημίσεις της microsoft και προπαγανδιστικά άρθρα τύπου "Τριπλασιάστηκαν οι εφαρμογές στο microsoft marketplace -ή όπως αλλιώς το λένε- το τελευταίο διάστημα" ή "Τα καλύτερα smartphones στον κόσμο. Το ξέρει ο και wolfram alpha -Φυσικά αυτός δεν χρησιμοποιεί κινητό-" ή "Το metro είναι το καλύτερο -και ας φαντάζει άθλιο- interface!!!" και πολλά άλλα... ΕΛΕΟΣ!
    Λίγο offtopic, αλλά σου συνιστώ να το δεις από κοντά και να το δουλέψεις για λίγο
    Είναι απίστευτο από πολλές απόψεις!Όσο για το metro-είναι όντως το καλύτερο για το μάτι, στη φιλοσοφία του να έχεις τα πάντα ευδιάκριτα όπως θα τα έψαχνες να τα βρεις σε μια πινακίδα στο δρόμο κλπ.
    Human existence is the struggle to find our Golden Ratio - me :P

  10. #25
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kopriniotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφερεται μονο στις πωλησεις που εγιναν το πρωτο τριμηνο και οχι γενικα.
    Από το άρθρο

    Microsoft is claiming something of a PR win over arch rival Apple, after a senior exec reportedly revealed that its Windows Phone devices are outselling the iPhone in China after just two months.

    Redmond’s COO for Greater China, Michel van der Bel, told Dutch business title Emerce that the platform has a market share of seven per cent, around one per cent higher than the iPhone.

    Εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί μερίδιο αγοράς και όχι πωλήσεις το συγκεκριμένο διάστημα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κανεις ετσι..;

    Τα windows phone εχουν φαει περισσοτερη λασπη απο mud wrestler..!

    Συνηθως με μοναδικο επιχειρημα οτι τα εφταξε η κακη microsoft και οτι για χαρη τους σκοτωσαν τις δυο μοναδικες ελπιδες της ανθρωποτητας, το symbian και το meego(==μου φαγαν το μπιφτεκι μου, αρα να πατωσουν, να το φχαριστηθω).

    Επισης, αφου δεν εχεις δει ανθρωπο να κραταει wp συσκευη(και ΜΑΛΛΟΝ εσυ δεν εχεις), πως το κρινεις..;
    Κάτσε πρέπει να κατασταλάξεις κάποια στιγμή όμως, αυτοί που υποστήριζαν το meego και το symbian ή είναι λίγοι οπότε όσο και να σκούζουνε δεν τους ακούει κανείς ή είναι πολύ και μπορούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη οπότε έκανe μλκια η Nokia.

    Επίσης δεν μπορείς να αρνηθείς την πραγματικότητα το γεγονός δηλαδή ότι η Nokia μόνο έχει χώσει τόσα λεφτά στην εκστρατεία για τα WP όσο ποτέ άλλωστε στη ιστορία της ακόμα και σε μια ασήμαντη αγορά όπως η Ελλάδα δεν υπήρχε στάση χωρίς the amazing every day.

    Και τέλος το ότι ο φίλος δεν έχει άνθρωπο να κρατάει WP αλλά της MS
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε πρέπει να κατασταλάξεις κάποια στιγμή όμως, αυτοί που υποστήριζαν το meego και το symbian ή είναι λίγοι οπότε όσο και να σκούζουνε δεν τους ακούει κανείς ή είναι πολύ και μπορούν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη οπότε έκανe μλκια η Nokia.
    Κανεις μεγαλο λαθος. Εγω δεν κυνηγαω ανεμομυλους στα αλλα λειτουργικα. Μακαρι να βελτιωνονται ολα. Και αν καποιο καλυτερο κανει τα wp obsolete, ακομα καλυτερα. Δεν εξεφρασα πουθενα γνωμη σχετικα με meego και symbian, γιατι πολυ απλα δεν τα εχω χρησιμοποιησει και δε δικαιουμαι να εχω αποψη. Συνεπως δεν εχω σε τιποτα να "κατασταλαξω" οπως λες. Αν δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρο, να επαναλαβω οτι η λασπη που εκσφεδονιζεται στα wp οφειλεται σε λογους που ΔΕΝ εχουν να κανουν με την αντικειμενικη αξια και χρητικοτητα του OS. Μην προσπαθεις να με συρεις σε αντιπαραθεση μεταξυ τους λοιπον, αφου ποτε δεν ειχα τετοια προθεση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης δεν μπορείς να αρνηθείς την πραγματικότητα το γεγονός δηλαδή ότι η Nokia μόνο έχει χώσει τόσα λεφτά στην εκστρατεία για τα WP όσο ποτέ άλλωστε στη ιστορία της ακόμα και σε μια ασήμαντη αγορά όπως η Ελλάδα δεν υπήρχε στάση χωρίς the amazing every day.
    Την πραγματικοτητα στην ελλαδα δεν την γνωριζω γιατι μενω αγγλια. Αυτο που εχω δει εδω ειναι οτι απο οσα καταστηματα εχω μπει, μονο σε ενα της vodafone υπηρχε wp συσκεη σε καλη θεση. Στα υπολοιπα επρεπε να ψαξω στην πισω γωνια. Επιπλεον, μιλαμε πλεον για μια κορεσμενη αγορα, οπου η διεισδυση ειναι δυσκολη. Οταν βγηκε το andriod ποιον ειχε να ανταγωνιστει; Μονο το iphone στα top budger κινητα. Οι low και mid range κατηγοριες ηταν παρθενες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τέλος το ότι ο φίλος δεν έχει άνθρωπο να κρατάει WP αλλά της MS
    Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις, αλλα αν θες να πεις οτι ο φιλος εχει δει wp συσκευη μονο απο παρουσιασεις της ms, ειναι η πιο τραγικη δικαιολογια που εχω ακουσει, για να μιλαει με τοσο μενος κατα ενος λειτουργικου που σιγουρα δεν εμαθε απο ενα video, και αποδυκνυεις ακριβως το point μου.

  12. #27
    Εγγραφή
    29-11-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21811/969
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 7.8(dB)
    Καλός ο ανταγωνισμός, αλλά Microsoft και ανταγωνισμός μαζί στην ίδια πρόταση?

  13. #28
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Με μαύρη διαφήμιση, όλο και θα ανέβουν τα ποσοστά τους.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το άρθρο

    Microsoft is claiming something of a PR win over arch rival Apple, after a senior exec reportedly revealed that its Windows Phone devices are outselling the iPhone in China after just two months.

    Redmond’s COO for Greater China, Michel van der Bel, told Dutch business title Emerce that the platform has a market share of seven per cent, around one per cent higher than the iPhone.

    Εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί μερίδιο αγοράς και όχι πωλήσεις το συγκεκριμένο διάστημα
    Αυτο ειναι η εισαγωγη αν συνεχιζες παρακατω θα εβλεπες οτι
    Stats from Beijing-based market watcher Analysys International released last month put Android out in front with just shy of 70 per cent and iOS with 5.7 per cent, as of Q4 2011.
    Given the figures from Microsoft are unconfirmed it’s probably best to take them with a small pinch of salt at the moment, although if accurate would represent an impressive start after only launching in the world’s biggest mobile phone market in March. ΕΔΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ
    Microsoft is claiming something of a PR win over arch rival Apple, after a senior exec reportedly revealed that its Windows Phone devices are outselling the iPhone in China after just two months.Δηλαδη σε 2 μηνες απο το Μαρτιο εφαγε την Apple.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kopriniotis : 22-05-12 στις 00:33.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c.pollatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κανεις ετσι..;

    Τα windows phone εχουν φαει περισσοτερη λασπη απο mud wrestler..!

    Συνηθως με μοναδικο επιχειρημα οτι τα εφταξε η κακη microsoft και οτι για χαρη τους σκοτωσαν τις δυο μοναδικες ελπιδες της ανθρωποτητας, το symbian και το meego(==μου φαγαν το μπιφτεκι μου, αρα να πατωσουν, να το φχαριστηθω).

    Επισης, αφου δεν εχεις δει ανθρωπο να κραταει wp συσκευη(και ΜΑΛΛΟΝ εσυ δεν εχεις), πως το κρινεις..;
    τι εννοεις λασπη ρε μαν; Ο κοσμος που αγοραζει δεν ξημεροβραδιαζεται στα forum οπως εμεις, καλως η κακως ειμαστε λιγοι αυτοι που το ψαχνουμε. Ο κοσμος παει στο μαγαζι, δοκιμαζει και αγοραζει. Ε εσενα μπορει να σου αρεσει το metro ui αλλα σε εμενα και σε αρκετα ακομα εκατομμυρια δεν μας αρεσει. Για αυτο και πατωσε.
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. To Windows Phone 7 Marketplace ξεπερνάει τις 4000 εφαρμογές
    Από Mouse Potato στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-10, 23:14
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-10, 13:03
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-06, 02:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας