Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λίγο καπνίζω, αλλά προσπαθώ να κάνω οικονομία. Έπαιρνα διάφορους καπνούς, τσιγάρα και πουράκια, τώρα ψάχνω φτηνό καπνό αλλά να μην είναι κοτσάνια και χημεία, old holborn έχει πάει πάνω από 4 ευρώ. Βρήκα τον Καρέλια 20γραμμάρια στα 3.50. Καλούτσικος. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω κούτα τέτοιων καπνών (ή κάποιου άλλου φτηνού που να αξίζει) κατά προτίμηση από το διαδίκτυο που να κάνει καλύτερη τιμή; Μιλάμε για κανονικούς καπνούς, όχι ραδιενεργούς από το Καζακστάν.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-04-2009
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νομίζω δεν μπορείς γιατί απαγορεύεται να φέρνεις ποσότητες απο εξωτερικό.Οπότε ή καπνίζεις λίγα τον μήνα για οικονομία ή το κόβεις (που είναι και το καλύτερο κατά την γνώμη μου).


    Πάντως μην νομίζεις πως αυτός που καπνίζεις τώρα δεν είναι ραδιενεργός.Απ'οτι έχω διαβάσει έχει ράδιο και αρσενικό μέσα.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-09-2010
    Περιοχή
    Αθήνα-Βοτανικός
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 45(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι δυστυχώς το θέμα με τον καπνό είναι πολύ αυστηρό. Ήδη υπάρχει τεράστια φορολογία και μια πιο ελεύθερη διακίνηση στερεί σημαντικά κέρδη από ένα θέμα που έχει σίγουρα κέρδη λόγω εθισμού. Ουσιαστικά πλέον χρήματα από καπνά βγάζουν μόνο οι καπνοβιομηχανίες και το κράτος. Ακόμα και τα σημεία πώλησης βγάζουν πραγματικά ελάχιστο κέρδος και απλά συνεχίζουν να πωλούν για την κίνηση και τα υπόλοιπα ψώνια που μπορεί να κάνει κάποιος από τα εκάστοτε περίπτερα-ψιλικατζίδικα.
    Κάποτε ένας φίλος μου που είχε δικά του καπνά μου είχε φέρει ακατέργαστο καπνό για δώρο και μέχρι και τότε με συμβούλευε να το κάνω με απόλυτη μυστικότητα. Δεν ξέρω αν ήταν αδίκημα, δεν το έχω ψάξει, αλλά πολλά ακούγονται.
    Η μόνη πραγματική λύση είναι να το κόψουμε αλλά πάει ωραία με τον καφέ ρε γαμώτο. Μάλλον πρέπει να κοπεί και ο καφές.

  4. #4
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο καπνίζω, αλλά προσπαθώ να κάνω οικονομία. Έπαιρνα διάφορους καπνούς, τσιγάρα και πουράκια, τώρα ψάχνω φτηνό καπνό αλλά να μην είναι κοτσάνια και χημεία, old holborn έχει πάει πάνω από 4 ευρώ. Βρήκα τον Καρέλια 20γραμμάρια στα 3.50. Καλούτσικος. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω κούτα τέτοιων καπνών (ή κάποιου άλλου φτηνού που να αξίζει) κατά προτίμηση από το διαδίκτυο που να κάνει καλύτερη τιμή; Μιλάμε για κανονικούς καπνούς, όχι ραδιενεργούς από το Καζακστάν.
    Χωρίς να φέρω σε δύσκολη θέση τον σύντροφο wizi-που έχει απόλυτο δίκιο για το κόψιμο, ενναλακτικά υπάρχει και το ηλ. κάπνισμα...
    Με αρχική αγορά των 50 ευρώ (δυο μπαταρίες+ 2 ατμοποιητές+ tanks+ φορτιστής) και με υγρά απο το εξωτερικό (πχ Inaweraflavour 60ml --> 11euros) θα βάζεις το χέρι στην τσέπη γiα αγορά μια φορά τον μήνα για υγρά και tanks...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 23-05-12 στις 14:05.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν ξερω αν απαγορευεται, αλλα εγω εχω φερει απειρες ποσοτητες καπνου (για πιπα) με αγορα μεσω ιντερνετ απο γερμανια κ δεν νομιζω πως ειναι παρανομο εντος της ευρωπαικης ενωσης!!! Κ δεν βρησκω κ λογο να ειναι παρανομο!
    Καρελια καπνο βεβαια δεν θα βρεις στο εξωτερικο αλλα θα βρεις ολους τους υπολοιπους ξενους καπνους κ παρα πολλους ακομα που δεν εισαγονται στην ελλαδα. Βεβαια για να καλυψεις την διαφορα (με τα μεταφορικα) κ να βγεις κερδισμενος η παραγγελια σου πρεπει να ειναι μεγαλη!
    Σε αγγλια κ γερμανια παντως θα βρεις πολλα κ πολυ ποιοτικα tobbaco shop online!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να φέρω σε δύσκολη θέση τον σύντροφο wizi-που έχει απόλυτο δίκιο για το κόψιμο, ενναλακτικά υπάρχει και το ηλ. κάπνισμα...
    Με αρχική αγορά των 50 ευρώ (δυο μπαταρίες+ 2 ατμοποιητές+ tanks+ φορτιστής) και με υγρά απο το εξωτερικό (πχ Inaweraflavour 60ml --> 11euros) θα βάζεις το χέρι στην τσέπη γiα αγορά μια φορά τον μήνα για υγρά και tanks...

    Αυτό ποτέ δεν κατάλαβα ούτε τι είναι, ούτε το έψαξα, ούτε ξέρω, "ηλεκτρονικό" τσιγάρο ακούγεται οξύμωρο, υγρά tanks και ιστορίες...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν απαγορευεται, αλλα εγω εχω φερει απειρες ποσοτητες καπνου (για πιπα) με αγορα μεσω ιντερνετ απο γερμανια κ δεν νομιζω πως ειναι παρανομο εντος της ευρωπαικης ενωσης!!! Κ δεν βρησκω κ λογο να ειναι παρανομο!
    Καρελια καπνο βεβαια δεν θα βρεις στο εξωτερικο αλλα θα βρεις ολους τους υπολοιπους ξενους καπνους κ παρα πολλους ακομα που δεν εισαγονται στην ελλαδα. Βεβαια για να καλυψεις την διαφορα (με τα μεταφορικα) κ να βγεις κερδισμενος η παραγγελια σου πρεπει να ειναι μεγαλη!
    Σε αγγλια κ γερμανια παντως θα βρεις πολλα κ πολυ ποιοτικα tobbaco shop online!

    Ωραία, κάποιο γερμανικό μαγαζί που να βγαίνει η σελίδα του και στα αγγλικά;

  7. #7
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ποτέ δεν κατάλαβα ούτε τι είναι, ούτε το έψαξα, ούτε ξέρω, "ηλεκτρονικό" τσιγάρο ακούγεται οξύμωρο, υγρά tanks και ιστορίες...
    Google it...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, κάποιο γερμανικό μαγαζί που να βγαίνει η σελίδα του και στα αγγλικά;
    Εγω ψωνιζω απο εδω!!!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  9. #9
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Google it...

    Δεν μπορώ τώρα να κάθομαι να διαβάζω μ@λακίες... άκου "ηλεκτρονικό τσιγάρο", σιγά μην είναι και ψηφιακό τσιγάρο.

  10. #10
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ τώρα να κάθομαι να διαβάζω μ@λακίες... άκου "ηλεκτρονικό τσιγάρο", σιγά μην είναι και ψηφιακό τσιγάρο.
    Ρε συ δεν στο έγραψα ειρωνικά το google it...Εγώ πχ με 120ml περνάω σχεδόν 2 μήνες ατμίζοντας...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  11. #11
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    Chalkida
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    436
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Two rules for success:
    1. Never tell all you know.


  12. #12
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ δεν στο έγραψα ειρωνικά το google it...Εγώ πχ με 120ml περνάω σχεδόν 2 μήνες ατμίζοντας...

    Ούτε εγώ το έγραψα ειρωνικά, απλά λέω ότι δεν θεωρώ ότι αξίζουν το χρόνο μου ιστορίες με ατμούς, εδώ μιλάμε για νικοτίνη στον εγκέφαλο για να πάρει μπρος μαζί με την καφείνη (κακώς βέβαια, δεν το συνιστώ σε κανέναν, ο ίδιος το έχω ελαττώσει και θέλω να το κόψω τελείως).

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10016/1022
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Zyxel
    Έχει νικοτίνη και διαλέγεις όση θέλεις εσύ να έχει.

    Και εγώ κάπνιζα καπνό ΚΑΡΕΛΙΑ, κανά 30άρι στριφτά τη μέρα για χρόνια.
    Τώρα 5 μήνες με το Ηλ. Τσιγ. δεν έχω καπνίσει και δεν μου λείπει καθόλου. Και από οικονομία δεν το συζητάμε, γλυτώνεις τρελά λεφτά...

    Αν θες ρίξε μια ματιά στο thread που σου έστειλε ο Γιάννης ακριβώς από πάνω.

    Ότι θέλει το ψαξιματάκι του το θέλει, αλλά η διαφορά στα χρήματα (και στην υγεία, τουλάχιστον απ'ότι έχω δει) πιστεύω ότι αξίζουν τον κόπο...
    Think for yourself.
    Question Authority.

  14. #14
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gedi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει νικοτίνη και διαλέγεις όση θέλεις εσύ να έχει.

    Και εγώ κάπνιζα καπνό ΚΑΡΕΛΙΑ, κανά 30άρι στριφτά τη μέρα για χρόνια.
    Τώρα 5 μήνες με το Ηλ. Τσιγ. δεν έχω καπνίσει και δεν μου λείπει καθόλου. Και από οικονομία δεν το συζητάμε, γλυτώνεις τρελά λεφτά...

    Αν θες ρίξε μια ματιά στο thread που σου έστειλε ο Γιάννης ακριβώς από πάνω.

    Ότι θέλει το ψαξιματάκι του το θέλει, αλλά η διαφορά στα χρήματα (και στην υγεία, τουλάχιστον απ'ότι έχω δει) πιστεύω ότι αξίζουν τον κόπο...

    Όχι ρε φίλε, ποιο 30άρι τη μέρα, θα πάθεις τίποτα... εγώ 5-6 κάνω συνήθως και τα μετράω, όταν πάω στα 7-8 το θεωρώ υπερβολή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheUser : 30-05-12 στις 21:06.

Παρόμοια Θέματα

  1. hellas online και Voipdiscount
    Από Vitruvian78 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-09, 16:11
  2. Cyta και OnLine gaming
    Από batouska στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-08, 13:31
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-07, 02:36
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 12:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας