Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Windows 8
    Δελτίο Τύπου:
    Η Microsoft Corp. ανακοίνωσε τη διάθεση της προσφοράς Windows Upgrade, η οποία παρέχει στους καταναλωτές, που θα αγοράσουν ένα ενδεδειγμένο PC με λειτουργικό σύστημα Windows 7, την επιλογή να αγοράσουν, κατά τη διάρκεια της προώθησης, τη δυνατότητα αναβάθμισης σε Windows 8 Professional στην εκτιμώμενη τιμή λιανικής των €14.99, την οποία θα μπορούν να ενεργοποιήσουν ταυτόχρονα με την ευρεία διάθεση των Windows 8. H προσφορά Windows Upgrade αποτελεί μόνο την πρώτη από τις πολλές προσφορές που θα είναι διαθέσιμες στους καταναλωτές με την ευρεία διάθεση των Windows 8.

    «Έχουμε διαπιστώσει μεγάλο ενδιαφέρον για τα Windows 8, ιδιαίτερα με τη διάθεση της Release Preview έκδοσης, και ταυτόχρονα γνωρίζουμε ότι πολλοί καταναλωτές έχουν ανάγκη να αγοράσουν ένα καινούργιο PC τώρα» σημειώνει η Tami Reller, Chief Marketing Officer και Chief Financial Officer των Windows στη Microsoft. «Η προσφορά Windows Upgrade δίνει στους καταναλωτές τη δυνατότητα να καλύψουν σήμερα την ανάγκη που έχουν για αγορά ενός νέου PC με Windows, γνωρίζοντας ότι μπορούν να τα αναβαθμίσουν εύκολα σε Windows 8 όταν αυτά θα είναι διαθέσιμα».

    Αυτό το πρόγραμμα αφορά 131 αγορές συμπεριλαμβανομένων των ΗΠΑ και Καναδά και είναι διαθέσιμο για καταναλωτές που θα αγοράσουν νέα PC με Windows 7 με προεγκατεστημένες τις εκδόσεις Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional ή Ultimate και διαθέτουν αντίστοιχο και έγκυρο Πιστοποιητικό Αυθεντικότητας από τον κατασκευαστή. Η προσφορά αυτή ισχύει για αγορά καινούριου PC με Windows 7 που θα αγοραστεί κατά την περίοδο 2 Ιουνίου 2012 έως 31 Ιανουαρίου 2013 και θα έχει εξαργυρωθεί πριν τη λήξη του προγράμματος στα τέλη του Φεβρουαρίου 2013. Οι καταναλωτές που εγγράφονται για την προσφορά Windows Upgrade θα μπορούν να κατεβάσουν τα Windows 8 από την ημέρα της ευρείας διάθεσής τους. Η αναβάθμιση θα μπορεί να εγκατασταθεί σε κάθε νόμιμο και συμβατό Windows PC και παρέχει τρίμηνη υποστήριξη από τη Microsoft.

    Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αξιοποίηση της προσφοράς Windows Upgrade, είναι διαθέσιμες στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.windowsupgradeoffer.com. Περισσότερες πληροφορίες για τα Windows 8 είναι διαθέσιμες στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://windowsteamblog.com.

    Ορισμένες πληροφορίες αφορούν σε προέκδοση προϊόντος, το οποίο ενδέχεται να τροποποιηθεί ουσιωδώς πριν την εμπορική του διάθεση. Η Microsoft δεν παρέχει καμία εγγύηση, ρητή ή άρρητη, σχετικά με τις πληροφορίες που παρέχονται εδώ.

    Πηγή: Δελτίο τύπου Microsoft Hellas

  2. #2
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νεκτάριος Εμφάνιση μηνυμάτων
    «Έχουμε διαπιστώσει μεγάλο ενδιαφέρον για τα Windows 8, ιδιαίτερα με τη διάθεση της Release Preview έκδοσης, και ταυτόχρονα γνωρίζουμε ότι πολλοί καταναλωτές έχουν ανάγκη να αγοράσουν ένα καινούργιο PC τώρα»
    Εμένα γιατί μου ερχεται αστείο?
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  3. #3
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα μ' εχουν απογοητεύσει τα νέα μενού των 8 ειδικά για desktop. Άντε να βρεις που έχουν κρύψει πάλι τα ίδια πράγματα.

  4. #4
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποιος ο λόγος να αναβαθμίσει κάποιος έστω και δωρεάν? (ρητορική η ερώτηση με μια δώση ειρωνίας)

  5. #5
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να δούμε τώρα τα επόμενα γραφήματα της Apple περί new OS adaptation
    Σύμφωνα με ένα χθεσινό γράφημα της Apple το Lion μέσα σε ένα 6μηνο κατάφερε αυτό που κατάφεραν τα Windows 7 σε 27 μήνες... Μόνο που το Lion στοίχιζε $30 και τα Windows 7 €140...
    Και νομίζω δεν προκαλεί καμία έκπληξη που η ανακοίνωση αυτή γίνεται σήμερα την στιγμή που ξέρουμε ήδη από χθες πως το επόμενο λειτουργικό της Apple θα στοιχίζει $20...
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δούμε τώρα τα επόμενα γραφήματα της Apple περί new OS adaptation
    Σύμφωνα με ένα χθεσινό γράφημα της Apple το Lion μέσα σε ένα 6μηνο κατάφερε αυτό που κατάφεραν τα Windows 7 σε 27 μήνες... Μόνο που το Lion στοίχιζε $30 και τα Windows 7 €140...
    Και νομίζω δεν προκαλεί καμία έκπληξη που η ανακοίνωση αυτή γίνεται σήμερα την στιγμή που ξέρουμε ήδη από χθες πως το επόμενο λειτουργικό της Apple θα στοιχίζει $20...

    Δεν είναι μόνο 20, μην ξεχνάμε πως το λειτουργικό το ένα τρέχει σε συγκεκριμένο hardware του ίδιου κατασκευαστή

  7. #7
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος ο λόγος να αναβαθμίσει κάποιος έστω και δωρεάν? (ρητορική η ερώτηση με μια δώση ειρωνίας)
    Ένα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο λειτουργικό σύστημα. Προσωπικά θα αναβαθμίσω γιατί τα shortcut keys δουλεύουν (ακόμα ).

  8. #8
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ αλλά στο βωμό του marketing μήλα=πορτοκάλια=παράθυρα=πιγκουίνοι=κινητά=pc=tablets=μαγκιά...
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  9. #9
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο λειτουργικό σύστημα.
    Οκ, να το δεχτώ αλλά τι να το κάνω τη στιγμή που το metro τρώει τους πόρους συστήματος που γλυτώνει το υπόλοιπο optimization του λειτουργικού; και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω κιόλας το άτιμο καθώς όσο καιρό δοκίμαζα την beta απλά δεν μπόρεσα να το συνηθίσω! Συν ότι η windows εκγατάστασή μου αφορά το gaming αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα μου σπάσουν όλα τα custom shortcuts και launchers που έχω.

    Επίσης όταν έκανα minimize το παιχνίδι για να ρίξω μια ματιά στο team speak , το παράθυρο του TS ήταν αξαφανισμένο αντί να με περιμένει εκεί πίσω από το παιχνίδι όπως με τα win7.

    Γενικά με βλέπω να μένω ως έχει με τα 7 εκτός και αν δοθεί κάποια στιγμή η δυνατότητα απενεργοποίησης του metro. Για να είμαι δίκαιος στο Lumia ενός φίλου που έπεξα τις προάλλες οι εντυπώσεις μου για το Interface ήταν εντελώς διαφορετικές....όχι ότι το προτιμώ έναντι του vanilla ics που έχω με το android ....αλλά θα μπορούσα πολύ εύκολα να το συνηθίσω ή και να το αγαπήσω

  10. #10
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, να το δεχτώ αλλά τι να το κάνω τη στιγμή που το metro τρώει τους πόρους συστήματος που γλυτώνει το υπόλοιπο optimization του λειτουργικού; και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω κιόλας το άτιμο καθώς όσο καιρό δοκίμαζα την beta απλά δεν μπόρεσα να το συνηθίσω! Συν ότι η windows εκγατάστασή μου αφορά το gaming αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα μου σπάσουν όλα τα custom shortcuts και launchers που έχω.

    Επίσης όταν έκανα minimize το παιχνίδι για να ρίξω μια ματιά στο team speak , το παράθυρο του TS ήταν αξαφανισμένο αντί να με περιμένει εκεί πίσω από το παιχνίδι όπως με τα win7.

    Γενικά με βλέπω να μένω ως έχει με τα 7 εκτός και αν δοθεί κάποια στιγμή η δυνατότητα απενεργοποίησης του metro. Για να είμαι δίκαιος στο Lumia ενός φίλου που έπεξα τις προάλλες οι εντυπώσεις μου για το Interface ήταν εντελώς διαφορετικές....όχι ότι το προτιμώ έναντι του vanilla ics που έχω με το android ....αλλά θα μπορούσα πολύ εύκολα να το συνηθίσω ή και να το αγαπήσω
    Κοίτα το γεγονός πως υπάρχει το Metro UI μόνιμα ανοικτό και περιμένει, σίγουρα τρώει resources αλλά συνολικά και πάλι νομίζω ότι τα 8άρια είναι πιο ελαφριά και γρήγορα από τα 7άρια. Και δε το λέω μόνο επειδή ο υπολογιστής ήταν μετά από φορμάτ και δεν είχε εγκατεστημένο υλικό. πχ. σε laptop με intel gma950 το aero theme κέρδισε frames και ήταν κάτι που μου έκανε αμέσως θετική εντύπωση, ξέχωρα του πιο γρήγορου feeling που είχε γενικά. Το νέο decoration και τα ribbon menu με επιλογές διαφορετικές ανά filetype είναι features που μου αρέσουν πάρα πολύ. Υποθέτω ότι το vs2012 θα δίνει τη δυνατότητα σε νέα progs να εισάγουν τις δικές τους επιλογές (ενδεχομένως και bloat/adware) στα ribbon menus. Υπάρχουν πράγματα που μου αρέσουν πολύ ενώ υπάρχει και το κακό Metro UI που δε λένε να το βγάλουν. Προσωπικά θα χρησιμοποιήσω τα 8 και απλά θα το αγνοήσω. Βέβαια σε κανέναν χρήστη windows πλην των advanced χρηστών δε θα πρότεινα να βάλει τα windows 8. Εκτός και αν είναι freak των νέων εκδόσεων όπου θα τα βάλει και θα είναι υπεύθυνος για τα σπασμένα νεύρα του

  11. #11
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δούμε τώρα τα επόμενα γραφήματα της Apple περί new OS adaptation
    Σύμφωνα με ένα χθεσινό γράφημα της Apple το Lion μέσα σε ένα 6μηνο κατάφερε αυτό που κατάφεραν τα Windows 7 σε 27 μήνες... Μόνο που το Lion στοίχιζε $30 και τα Windows 7 €140...
    Και νομίζω δεν προκαλεί καμία έκπληξη που η ανακοίνωση αυτή γίνεται σήμερα την στιγμή που ξέρουμε ήδη από χθες πως το επόμενο λειτουργικό της Apple θα στοιχίζει $20...
    Η ανακοίνωση δεν έγινε σήμερα. Έχει έρθει σαν προσφορά ακόμα και από μεγάλες αλυσίδες εδώ και μέρες.

    Επίσης, το λειτουργικό της apple δεν έχει σοβαρή προς τα πίσω υποστήριξη, οπότε αν δεν αναβαθμίσεις δεν θα είναι σίγουρο ότι θα τρέχουν νεότερες εκδόσεις από προγράμματα που θα βγουν.

  12. #12
    Το avatar του μέλους ditsikts
    ditsikts Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μ' εχουν απογοητεύσει τα νέα μενού των 8 ειδικά για desktop. Άντε να βρεις που έχουν κρύψει πάλι τα ίδια πράγματα.
    Αν πας κάτω δεξιά γωνία, σου εμφανισει το μενού και πατήσεις search, σου εμφανιζει τα πάντα

  13. #13
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος ο λόγος να αναβαθμίσει κάποιος έστω και δωρεάν? (ρητορική η ερώτηση με μια δώση ειρωνίας)
    οπό τα 7 κανείς ................. εγώ που το είδα μενού με κουτάκια που μάλιστα μειώνει κατά πολύ το multitasking και εργονομία ξενέρωσα

    από την άλλη σε ένα χ86 tablet θα τα σπάνε (σε arm σαβούρα είναι)

  14. #14
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο λειτουργικό σύστημα. Προσωπικά θα αναβαθμίσω γιατί τα shortcut keys δουλεύουν (ακόμα ).

    Περιμενε να βγει η κανονική έκδοση των 8 και ....... τα ξαναλέμε.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-11, 09:39
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-11, 16:36
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-11, 02:36
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-11, 13:57
  5. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-09, 20:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας