Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πριν μερικά χρόνια κλάπηκε φορητός υπολογιστής μέσα από το αυτοκίνητό μου. Πριν περίπου ένα χρόνο με καλέσαν στην αστυνομία να μου πουν ότι βρήκαν τον κλέφτη και αν θέλω να κατηγορηθεί, αλλά ο υπολογιστής δεν βρέθηκε. Προφανώς και θέλω τους είπα. Πριν μερικές μέρες ήμουν στο δικαστήριο μάρτυρας κατηγορίας μαζί με 50 άτομα ακόμα, όπου είμασταν όλοι μάρτυρες κατηγορίας εναντίον ενός μικρόσωμου Ρομά ο οποίος έκανε όλες τις κλοπές (κακούργημα-διακεκριμένες κλοπές και είχε και προηγούμενες καταδίκες).

    1000 ευρώ ζημιά ήταν ο φορητός και από ότι είδα σχεδόν τίποτα από τα κλοπιμαία δε βρέθηκε. Τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα; Μου λένε ότι μπορώ να κάνω μύνηση για αστική αποζημίωση στον Ρομά. Και ΙΣΩΣ αποζημιωθώ. Για τη δίκη χρειάζονται περίπου 500 ευρώ. Δηλαδή ΑΝ αποζημιωθώ θα πάρω τα μισά από το κόστος του λάπτοπ (η ταλαιπωρία που είχα περάσει τότε βέβαια με τα αρχεία που έχασα, ΔΕΝ αποζημιώνεται). Ψάχνω λοιπόν τι μπορεί να γίνει. Εϊχα πάρει το αστ. τμήμα να ρωτήσω λεπτομέρειες για την υπόθεση, αν βρήκαν κλοπιμαία πάνω του ή ρευστό γιατί μου είχαν πει στο τμήμα ότι τα πουλούσε το ίδιο βράδυ που τα έκλεβε. Άλλα αντί άλλων, μου λέγανε ότι υπάρχουν οι πληροφορίες στη δικογραφία. Εγώ θέλω να μάθω σαν ένα από τα θύματα, τι ακριβώς βρέθηκε πάνω στον κλέφτη από κλοπιμαία ή ρευστό, και αν έχει περιουσιακά στοιχεία, ώστε να κινήσω την αποζημίωση. Δικαιούμαι ως πολίτης-θύμα να απαιτήσω να μάθω όλα τα σχετικά; Που θα τα βρώ; Η δικογραφία λέει θα καθαρογραφεί μετά από 6 μήνες. Και για να ψάξει ο δικηγόρος σε χιλιάδες σελίδες, κακουργήματος, θέλει 100 ευρώ (εγώ σαν πολίτης δεν μπορώ να πάω να την ψάξω). Και θα γράφει για περιουσιακά του στοιχεία η δικογραφία; Αυτός ο Ρομά αφού τα πουλούσε, πέρασαν από τα χέρια του δεκάδες χιλιάδες ευρώ. Να το ξεχάσω;

    Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Επίσης αν έχετε σχετικές εμπειρίες και γνώσεις με κάτι από τα παραπάνω είμαι όλος αυτιά..

  2. #2
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    δεν εχω σχετική εμπειρία αλλα γνωμη μου ειναι οτι πλεον χανεις τον χρονο σου και την ζαχαρενια σου.
    Αποδεξου οτι εχασες το laptop και οτι αποζημίωση δεν θα παρεις. Μπορω να καταλαβω τον εκνευρισμο και την ταλαιπωρία απο την απώλεια του laptop
    αλλα τι? Σκοπευεις να χασεις αλλο χρονο και ενδεχομενως χρημα για την υποθεση? Δεν εχεις κατι να κερδισεις

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    5319/861
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΗΞΟΥΡΙ
    Router
    Thomson TG585v7 v8.2.7.7
    SNR / Attn
    9(dB) / 52(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Ούτως ή άλλως η ταλαιπωρία και στενοχώρια σου τότε δεν ξεπληρώνονται με τίποτα πιστεύω. Αν συνεχίσεις να ασχολείσαι με αυτό οι μνήμες για το συμβάν και η ψυχική σου ταλαιπωρία θα πολλαπλασιασθούν και ίσως να μην μπορέσουν να ισορροπηθούν από μια ηθική-υλική αποζημίωση στο τέλος. Άρα από μένα just let it go..

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Επίσης αν έχετε σχετικές εμπειρίες και γνώσεις με κάτι από τα παραπάνω είμαι όλος αυτιά..
    Οι δικες μου γνωσεις προερχονται απο τον .... ρομα και με βαση αυτες θα απαντησω.

    Καποιος σου ειπε μια ηθελημενη ( δικηγορος ) ή αθελητη ( αστυφυλακας ) βλακεια περι αποζημιωσης, επαθες οικονομικη ζημια, καλοβλεπεις σημερα αυτα τα χρηματα και ιδου, μια ελπιδα γεννηθηκε !! Φρουδα εντελως ομως, μιας και για να παρεις εσυ την οποια αποζημιωση, περα απο του οτι θα πρεπει να πληρωσεις για τη διεκδικηση οπως και να ταλαιπωρηθεις, καποιος θα πρεπει και να στη δωσει. Οποτε, ξεχνας το Κρατος, ξεχνας τους Μαγους με τα δωρα και περιοριζεσαι στον κλεφτη, ο οποιος και αν ειχε καταρχην χρηματα δεν θα εκλεβε ουτε και θα τον πιανανε.

    Το ξεχνας, ξαναβρισκεις την ψυχικη σου ηρεμια και αν θελεις να ξοδεψεις επενδυσε στην καλυτερη ασφαλεια των υπαρχοντων σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Werdum Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω σχετική εμπειρία αλλα γνωμη μου ειναι οτι πλεον χανεις τον χρονο σου και την ζαχαρενια σου.
    Αποδεξου οτι εχασες το laptop και οτι αποζημίωση δεν θα παρεις. Μπορω να καταλαβω τον εκνευρισμο και την ταλαιπωρία απο την απώλεια του laptop
    αλλα τι? Σκοπευεις να χασεις αλλο χρονο και ενδεχομενως χρημα για την υποθεση? Δεν εχεις κατι να κερδισεις

    Ακριβώς αυτά σκεφτόμουν από τον περασμένο χρόνο που με πήραν από το τμήμα και μου είπαν ότι βρήκαν κάποιον που μέσα σε άλλες διαρήξεις σε αυτοκίνητα, ομολόγησε και για το δικό μου. Ναρκομανής μάλιστα είπαν, μου είπαν ένα τυπικό ελληνικό όνομα του δράστη, ας πάει στο διάολο είπα, σιγά μην το κυνηγήσω για αποζημίωση, πρεζάκια δυστυχώς υπάρχουν, αυτά συμβαίνουν. Πίστευα δηλαδή ότι έκλεψε για να πάρει τη δόση του.

    Όταν είδα όμως στο δικαστήριο, τον συγκεκριμένο μικρόσωμο Ρομά, φρεσκοκουρεμένο, γεροδεμένο, με το τζινάκι του και το πουκαμισάκι του, να έχει προηγούμενες καταδίκες, να ΜΗΝ είναι πρεζάκι (άρα "ναρκομανής" σαν ελαφρυντικό το είπε), να έχει φέρει 50 μάρτυρες κατηγορίας, και να έχει υποτίθεται "μετανιώσει" για αυτά που έκανε σύμφωνα με δήλωσή του, αυτά με εξόργισαν και λέω δε γίνεται, αυτός μου προκάλεσε ψυχική οδύνη και μου πήρε 1000 ευρώ μέσα από τα χέρια μου, πρέπει να του κάνω κι εγώ κακό (δηλαδή να με αποζημιώσει). Και το θέμα είναι ότι δε βρέθηκε από τα χιλιάδων ευρώ αξίας κλοπιμαία τίποτα, διότι τα πούλησε κατευθείαν. ΆΡΑ λέω, μήπως έχει κάποια κρυψώνα με το ρευστό ο αγαπημένος μας "μετανιωμένος" Ρομά; Αν βρίσκανε το λάπτοπ, οι Σέρλοκ Χολμς της ΕΛ.ΑΣ. υποθέτω θα μου το αποδίδανε. Αν έχουν βρει ρευστό όμως, είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν το αντίτιμο; Θα μου το έλεγαν καν; Ή θα το κρατούσαν υπέρ του δημοσίου ή κάτι τέτοιο;

  6. #6
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    ντάξει πάντως δεν είναι και απίθανο το σενάριο να πιάσαν έναν τύπο που έκανε ένα πράγμα και να τον φόρτωσαν με άλλα 100 που δεν είχαν που να τα φορτώσουν

  7. #7
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το ολο θεμα μου φαινεται οτι γινεται για να ''κονομανε'' ολοι οσοι εμπλεκονται με αυτα τα σκ@τα... δικηγοροι, δικαστικοι, μπατσοι ισως, κλπ κλπ κλπ μεχρι κ τα φωτοτυπαδικα γυρω απ τα δικαστηρια... και φυσικα εσυ θα δωσεις λεφτα για την δικη, κ παραβολα κ χαρτουρα για να παρεις απ τα 3 το μακρυτερο ΚΑΙ ΑΝ. απ την αλλη σιγουρα ο τυπακος εχει μαζεψει πολυ χρημα και αυτο ειναι βεβαιαο 100%. Βαλε οτι αν τα άλλα θυματα κλοπης υποβαλλουν απο μια μηνυσουλα, τσουπ να οι μπατσοι (εστω ο αρχιμπατσος) με ενα ταμειο +5χιλιαρικακια , να ο δικηγορος με 10-15πελατες ακομη για την ψευτουποθεση, κοψε κ 50 παραβολα στο μπουρδελοκρατος και παει λεγοντας. Για μενα, μην ασχοληθεις αλλο.

  8. #8
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeM. Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ολο θεμα μου φαινεται οτι γινεται για να ''κονομανε'' ολοι οσοι εμπλεκονται με αυτα τα σκ@τα... δικηγοροι, δικαστικοι, μπατσοι ισως, κλπ κλπ κλπ μεχρι κ τα φωτοτυπαδικα γυρω απ τα δικαστηρια... και φυσικα εσυ θα δωσεις λεφτα για την δικη, κ παραβολα κ χαρτουρα για να παρεις απ τα 3 το μακρυτερο ΚΑΙ ΑΝ. απ την αλλη σιγουρα ο τυπακος εχει μαζεψει πολυ χρημα και αυτο ειναι βεβαιαο 100%. Βαλε οτι αν τα άλλα θυματα κλοπης υποβαλλουν απο μια μηνυσουλα, τσουπ να οι μπατσοι (εστω ο αρχιμπατσος) με ενα ταμειο +5χιλιαρικακια , να ο δικηγορος με 10-15πελατες ακομη για την ψευτουποθεση, κοψε κ 50 παραβολα στο μπουρδελοκρατος και παει λεγοντας. Για μενα, μην ασχοληθεις αλλο.
    Προσεξε να δεις πως γινεται και τι ισχυει στην πραγματικοτητα για τα bold.

    - Το φορητο που κλαπηκε αγοραστηκε 1000€ ως αξια μηχανηματος
    - Δυο μηνες μετα κι οταν κλαπηκε το φορητο αξιζε 800€ ως αξια μηχανηματος χωρις να υπολογιζονται καθολου τα αρχεια του, για τα οποια δεν ενδιαφερεται κανεις πλην του νομιμου ιδιοκτητη του αλλα οχι πια κατοχου.
    - Ο κλεφτης πηγαινει το μηχανημα ειτε σε καποιον οργανωμενο κλεπταποδοχο ( περιπτωση σπανια μιας και δεν αγοραζουν ευκολα αλλα ουτε και πληρωνουν καλα ) ειτε σε κανα δυο γνωστους "εξ" στην αγορα που τον εχουν "πελατη". Εαν βεβαια ειναι τελειωμενο πρεζακι και για αυτο και κλεβει και οχι επαγγελματιας σαλταδορος, κανει απλα μια βολτα στο Μοναστηρακι ή στα περιξ της Ομονοιας. Εκει το μηχανημα ερευναται και αναλογα με την κατασταση του, πιανει απο 100 εως και 200€. Πολυ σπανια κι αν ο αγοραστης ειναι ασχετος, μπορει και τα 300€. Ολα αυτα εντος 1 ή 2 ωρων απο την κλοπη ή αντε την αλλη μερα το πρωι.
    - Ο κλεφτης τρωει που λεμε αυτα τα χρηματα, σε ενα διαστημα 1 ή αντε 2 ημερων !! Στο ιδιο διαστημα μαλιστα μπορει καλλιστα να ξεκοκκαλισει ακομα και 2-3000€ και μαλιστα με χαρακτηριστικη ευκολια. Το που και σε τι πραγματα θα πανε αυτα τα λεφτα, μπορειτε να το φανταστειτε. Μεσα θα πεσετε. Πραγματικα οπουδηποτε.
    - Ο νεος αγοραστης χρησιμοποει το νεο του αποκτημα, το οποιο και δεν παει ποτε σε κανενα service. Εκτος κι αν ειναι εντελως ασχετος και ηλιθιος βεβαια. Τα αρχεια εχουν φορμαριστει και πεταχτει. Εκτος κι αν ειναι καπως σχετικος και το ψαχουλεψει λιγο πρωτα.

    Συμπερασμα.
    Ο ιδιοκτητης εχει χασει οριστικα το μηχανημα και τα αρχεια του
    Ο κλεφτης πηρε ενα χαρτζηλικι το οποιο με το οποιο και περνα για τις επομενες 1-2 μερες
    Ο νεος κατοχος πηρε ενα φορητο σε πολυ χαμηλη τιμη, ανευ δυνατοτητας εγγυησης

    ...και η ζωη συνεχιζεται.....

  9. #9
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καπως ετσι θα γινεται στην περιπτωση που μιλαμε για πρεζακια κλπ κλπ, αν ομως ο τυπος το εχει κανει επαγγελμα και ''μπουκαρει'' σε σπιτια, καταστηματα ή σπαει αμαξια κατ εξακολουθησιν, πιστεψε με, μαζευει πολλα λεφτα...

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeM. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καπως ετσι θα γινεται στην περιπτωση που μιλαμε για πρεζακια κλπ κλπ, αν ομως ο τυπος το εχει κανει επαγγελμα και ''μπουκαρει'' σε σπιτια, καταστηματα ή σπαει αμαξια κατ εξακολουθησιν, πιστεψε με, μαζευει πολλα λεφτα...
    Kαι τι τα κανει τα λεφτα ρε συνονοματε ; Ομολογα ή ρεπος ; Σαλταδοροι και μικροκακοποιοι ειναι, οχι νοικοκυραιοι. Ολα τα τρωνε. Ελα στην Ομονοια να σου δειξω 10 την ημερα απο δαυτους.

  11. #11
    Εγγραφή
    30-03-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ε ενταξει δεν ειπα κατι διαφορετικο, απλα εχω ακουσει για τσαντακηδες με πορσε, bmw m3, σκαφη κλπ κλπ και δεν κανω πλακα. απλα σ αυτη την περιπτωση μπορεις οντως να παρεις καποια απ τα λεφτα σου πισω, ενω αν ειναι πρεζακιας, ξερεις οτι τα εχεις χασει οριστικα...

  12. #12
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeM. Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ολο θεμα μου φαινεται οτι γινεται για να ''κονομανε'' ολοι οσοι εμπλεκονται με αυτα τα σκ@τα... δικηγοροι, δικαστικοι, μπατσοι ισως, κλπ κλπ κλπ μεχρι κ τα φωτοτυπαδικα γυρω απ τα δικαστηρια... και φυσικα εσυ θα δωσεις λεφτα για την δικη, κ παραβολα κ χαρτουρα για να παρεις απ τα 3 το μακρυτερο ΚΑΙ ΑΝ. απ την αλλη σιγουρα ο τυπακος εχει μαζεψει πολυ χρημα και αυτο ειναι βεβαιαο 100%. Βαλε οτι αν τα άλλα θυματα κλοπης υποβαλλουν απο μια μηνυσουλα, τσουπ να οι μπατσοι (εστω ο αρχιμπατσος) με ενα ταμειο +5χιλιαρικακια , να ο δικηγορος με 10-15πελατες ακομη για την ψευτουποθεση, κοψε κ 50 παραβολα στο μπουρδελοκρατος και παει λεγοντας. Για μενα, μην ασχοληθεις αλλο.

    Φυσικά και με όλες αυτές τις διαδικασίες πληρώνονται όλοι αυτοί, αλλιώς πως θα πληρώνονταν; Είναι το ίδιο πράγμα με τη γραφειοκρατία του δημοσίου, αν θέλει ένα έγγραφο για μια στοιχειώδη ενέργειά σου ως πολίτης, και αντί να το βγάζουν μέσα από έναν υπολογιστή και να στο δίνουν σε 5 λεπτά, σου ζητάνε άλλα 10 χαρτιά από 10 ξεχωριστές "υπηρεσίες" όπου 10 άτομα θα βάζουν από μία σφραγίδα, πως θα πληρώνονταν όλοι αυτοί αν έπαιρνες το χαρτί κατευθείαν από έναν υπολογιστή;

    Αυτό ακριβώς σκέφτομαι, μήπως ο δράστης έχει μαζέψει κάπου το χρήμα και άρα θα μπορούσε να με αποζημιώσει. Αλλά κυρίως αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι στην αστυνομία τι γίνεται και αν υπάρχει κάποιος "αρμόδιος" να με ενημερώσει για όλα τα ευρήματα της υπόθεσης. Πχ, αφού τον πιάσανε, θα κάνανε έρευνα στο σπίτι του ή στο τσαντήρι του ή όπου μένει τέλος πάντων. Στις τηλεοράσεις και στα νέα όταν πιάνουν κάποιον λένε "βρέθηκαν τα τάδε κλοπιμαία, τόσες χιλιάδες ευρώ και 3 κινητά τηλέφωνα" για παράδειγμα. Ε αυτά τα τόσες χιλιάδες ευρώ, που ακριβώς πάνε; Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτό συγκεκριμένα να μου πει; Υπάρχει κάποιος νόμος που λέει ότι πχ χρησιμοποιούνται για αποζημίωση θυμάτων των κλοπών αν δεν έχουν βρεθεί τα κλοπιμαία; Ή ότι πηγαίνουν στο ταμείο του κράτους ή της αστυνομίας, και τα θύματα που ΔΕΝ έχουν βρεθεί τα κλοπιμαία, δικαιούνται απλά να κάνουν αστικές μηνύσεις για αποζημίωση στον θύτη;

  13. #13
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Για αλλη μια φορα το συστημα επιβραβευβει τον θρασυ κλεφτακο που δεν δεχεται να ιδρωσει το μετωπο του για να βγαλει χρηματα αλλα σπαει αυτοκινητα ευκολα και γρηγορα. Και τι θα του κανουν; ΤΙΠΟΤΑ. Γιατι να μην συνεχισει;

  14. #14
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Pirelli
    The User,να σου κάνω μια ερώτηση..Όταν σου διέρρηξαν το ΙΧ και έκλεψαν το λαπτοπ,πήγες το αυτοκινητο στη σήμανση για αποτυπώματα?Πώς βρήκαν τον δράστη?Ομολόγησε αυτός και την κλοπή του λάπτοπ?
    Μπορείς να διεκδικήσεις αποζημείωση αλλά είν αι δαπανηρή και πολύχρονη διακστική περιπέτεια..Θα πρέπει ο κλέφτης να εχει την διάθεση να σε αποζημιώσει..αλλιώς θα πρπει να ψάξεις για κινητή ή ακίνητη περιουσία του και αστα να πανε...

  15. #15
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Χρήματα είναι απίθανο έως αδύνατο να πάρεις πίσω. Ακόμα και αν βρουν δεσμίδες στο υπόγειο του.

    Μόνο ως "ηθική ικανοποίηση" μπορείς να το συνεχίσεις.

    Προσωπικά θα το άφηνα εδώ αφού πιάστηκε έτσι κι αλλιώς και αποδόθηκε(εντός και εκτός εισαγωγικών) δικαιοσύνη.


Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-11, 19:26
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-09, 17:37
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-07, 21:50
  4. Αποζημίωση από απεργούς!
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-06, 02:07
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-05, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας