Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Πρώην συνδρομητής ΝετΟνε.
    Οταν μεταβηκαμε περσι τετοια εποχη στην Cyta, ετρεχε αν θυμαστε οι παλαιοτεροι, μια προσφορα για το 1+1 δωρο, μονο για την Αττικη, η οποια συνοπτικα σου ελεγε οτι με καθε προγραμμα ομιλιας προς Σταθερα Ελλαδας, παιρνεις δωρο ισης αξιας για κινητα ή διεθνης για 1 ετος.
    Το ετος εληξε αυτο το μηνα και στον καινουριο λογαριασμο πλεον η Cyta χρεωνει κανονικα το πακετο για κλησεις προς κινητα που ειχα διαλεξει εγω ως "δωρο" (αξίας 9 ευρω με ΦΠΑ).

    Εν μεσω οικονομικης κρισης, με τα παντα (μισθους, συνταξεις κτλ) κομμενα, η Cyta αποφασιζει να επαναφερει χρεωσεις αντι να κανει εκπτωσεις για να κρατησει κανενα πελατη?

    Πλεον η Cyta μου βγαινει το μηνα 46,35 ευρω (εχουμε σπασει το ψυχολογικο των 38 ευρω). Υπαρχει αλλου πακετο με 2 γραμμες (οι 2 γραμμες ειναι εκ των ουκ ανευ).

  2. #2
    Εγγραφή
    17-06-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 2,8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου έβαλαν και μένα δώρο για 1 χρόνο 20 λεπτά το μήνα προς κινητά (1 εβδομάδα έχω cyta).
    Επειδή μου έκοψε και ρώτησα, (γτ είχα καταλάβει ότι παίζει να υπάρχει πστιά) μου είπαν ότι πριν περάσει ο χρόνος να πάρω να ενημερώσω ότι δε θέλω άλλο το πακέτο.
    Κουφό, αλλά έτσι γίνεται.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Βρε συμφωνω, το θεμα ειναι οτι εν μεσω οικονομικης κρισης, θα επρεπε να στηριζουν τους πελατες τους. Ιδιως οσους ειναι 12+ μηνες μαζι τους, πληρωνουν στην ωρα τους κτλ.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Έτσι κ αλλιώς έχει εκπτώσεις αυτόματες για όσους μένουν πάνω από χρόνο.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    274
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Huawei DG8245V-10
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 0.6(dB)
    Όλες οι εταιρείες παρόμοια πολιτική ακολουθούν. Δίνουν δώρα για να προσελκύσουν τον πελάτη και έπειτα επανέρχονται στις ίδιες τιμές.

    Εγώ είμαι στον ΟΤΕ από την στιγμή που ξεκίνησε το connx και πάντα είχα υψηλό πάγιο. Το μόνο δώρο που είχα πάρει πάρει τόσα χρόνια είναι ένα usb adsl modem όταν υπέγραψα το συμβόλαιο


    Οποιος θέλει να εκμεταλλευτεί το σύστημα, κυνηγάει τις προσφορές και αλλάζει εταιρεία κάθε χρόνο.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από proktor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι κ αλλιώς έχει εκπτώσεις αυτόματες για όσους μένουν πάνω από χρόνο.
    Που τις ειδες τις εκπτωσεις??? Γιατι εγω στον τελευταιο λογαριασμο ηδη μονο χρεωσεις, καμια εκπτωση (αφου κοπηκε και η εκπτωση του 1+1).

  7. #7
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απ οσο θυμαμαι οι πελατες της ΝΕΤΟΝΕ πηραν αρκετες προσφορες κατα την μεταβαση τους στην CYTA.
    - Δωρο το τελος ενεργοποιησης
    - Δωρο το πρωτο παγιο
    - 50% εκπτωση στην 2η τηλ. γραμμη
    - 50% εκπτωση στην χρεωση στατικης Ip

    Και επιπλεον με την προσφορα 1+1 δινανε, αναλογως τον χρονο ομιλιας σε σταθερα, αντιστοιχο χρονο σε κινητα η εξωτερικο, δωρεαν, για 1 χρονο. Στην περιπτωση σου φανταζομαι πως ειχες απεριοριστα σταθερα, και επαιρνες 80' προς εξωτερικο ή κινητα/μηνα(9€), για 12 μηνες (9χ12=108€)

    Νομιζω πως ησουν σε αρκετα προνομιακη θεση, σε σχεση με οποιονδηποτε αλλον πελατη, φιλε μου. Ειναι λιγο αδικο να κατηγορεις, δεν νομιζεις?

  8. #8
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Πρωτον δεν κατηγορω και δευτερον δεν ειναι αδικο γιατι τα πρωτα 2 που αναφερεις τα εδινε τοτε και πιστευω τα δινει ακομα η πλειονοτητα των παροχων (μην ξεχνας αλλωστε οτι εμεις ειχαμε ηδη το ρουτερ απο την ΝετΟνε αρα δεν τους κοστισαμε σε εξοπλισμο).
    Τα αλλα 2 που αναφερεις θελανε και τα δωσανε (δεν τους πιεσε κανεις) γιατι εγω στη ΝετΟνε με 2 τηλεφωνικες πληρωνα τον μηνα περιπου 39 ευρω, αρα η Cyta επρεπε να φερει την προσφορα της εκει γυρω αν θελει να μας παρει πελατες.

    Τελος δεν ημασταν σε καθολου προνομιακη θεση εναντι οποιουδηποτε αλλου πελατη, γιατι οπως προανεφερα, τα 2 πρωτα δωρα τα δινουν σχεδον ολοι παροχοι απο τοτε που υπαρχει adsl στην Ελλαδα και επιπλεον δεν τους κοστισαμε κατι σε εξοπλισμο (που τους κοστισες πχ εσυ ή καποιος αλλος νεος συνδρομητης τους).

  9. #9
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τις ειδες τις εκπτωσεις??? Γιατι εγω στον τελευταιο λογαριασμο ηδη μονο χρεωσεις, καμια εκπτωση (αφου κοπηκε και η εκπτωση του 1+1).
    Έχει εκπτώσεις στην κλήση αφού περάσεις τον ελεύθερο χρόνο σου.Και cyta προς cyta σχεδόν ανύπαρκτη η χρέωση ή και καθόλου δεν θυμάμαι δεν κοιτάω καν τον λογαριασμό πλέον είναι πάμφτηνα μετά από τόσο καιρό.Νομίζω λέει 0 σε cyta.Βαριέμαι να σηκωθώ να κοιτάξω κανα λογαριασμό τώρα :P

    Την δεύτερη την χρειάζεσαι?μπορείς να την κόψεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος proktor : 20-06-12 στις 21:56.

  10. #10
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @Sebu: Επειδή το θεματάκι σου είναι οι 2 γραμμές, σε καταλαβαίνω, αν πας σε ISDN στον ΟΤΕ με conn-x τα ίδια θα πληρώνεις, στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει να δουν την τιμολόγησή τους. Επίσης, συμπάσχω με την αναφορά σου στην εποχή που ζούμε και στο ότι αντί να μειώνουν αυξάνουν. Τι να κάνουμε, είναι θέμα πολιτικής, δεν τους πολυενδιαφέρει να κρατήσουν "καλούς" πελάτες.

    Τώρα, για σένα, μια πρόταση είναι να κόψεις το πακέτο προς κινητά (-9 ευρώ) και να κάνεις τις κλήσεις σου από ένα καρτοκινητό της Wind ή της Vodafone, με ανανεώσεις των 10 ευρώ / δώρο 100 λεπτά προς κινητά και κάτι παραπάνω προς το ίδιο δίκτυο, για 85 λεπτά το μήνα που έπαιρνες θα δίνεις ένα 10ρικο κάθε δίμηνο περίπου ή και πιο αραιά ακόμα - θα εξαντλείς τα 85 στο μήνα και μετα θα έχεις υπόλοιπο χρόνο στην κάρτα, ανάλογα τις κλήσεις σου. Δεν είναι η ίδια ευκολία, αλλά περιορίζεις λίγο τη ζημιά.
    hnesne

  11. #11
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Power Station WiFi 6
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να τους ενημερωσεις οτι σκεφτεσαι να πας σε αλλο παροχο ετσι ωστε να σου κανουν προσφορα για να μεινεις.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Sebu, αν έχεις πάρει τα 80' προς κινητά δικαιούσαι έκπτωση 50% σε όποιο πρόγραμμα σταθερής επιλέξεις.
    Απλά, ενώ υποτίθεται οτι αυτό γίνεται αυτόματα, στο δικό μου λογαριασμό δεν πέρασαν την έκπτωση.
    Επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να σου τη συμψηφίσουν στον επόμενο λογαριασμό.

    Από 32€ για 24άρα, απεριόριστα εθνικά και 80' κινητά, τώρα μου ήρθε 41€ - και μου 'πεσε κάπως βαρύ. Από τον άλλο μήνα θα πέσω στα 36,50.
    Είμαι ευχαριστημένη, δεν έχω προβλήματα και για να είμαι ειλικρινής, δε μπορώ να ξαναμπώ στη διαδικασία για να αλλάξω πάλι πάροχο για 2-3 ευρώ (τα οποία θα αποσβέσω με το τέλος ενεργοποίησης).

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sebu, αν έχεις πάρει τα 80' προς κινητά δικαιούσαι έκπτωση 50% σε όποιο πρόγραμμα σταθερής επιλέξεις.
    Απλά, ενώ υποτίθεται οτι αυτό γίνεται αυτόματα, στο δικό μου λογαριασμό δεν πέρασαν την έκπτωση.
    Επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να σου τη συμψηφίσουν στον επόμενο λογαριασμό.
    Που το λεει αυτο για την εκπτωση? Οταν ειχαμε κανει τη μεταφορα απο τη ΝετΟνε ετρεχε τοτε το 1+1 για την Αττικη, οπου αν επαιρνες ενα προγραμμα τηλεφωνου, σου εκανε το ισοτιμο του δωρο για ενα χρονο ειτε προς κινητα ειτε προς διεθνης, Αυτο με το 50% αν εχεις πακετο προς κινητα, που το λεει?

    - - - Updated - - -

    Ακυρο το βρηκα, απλα ειναι κρυμμενο στο site τους

    Απέκτησε κι εσύ τη μόνιμη έκπτωση 50%
    στα Σταθερά Ελλάδος!

    Επέλεξε Πρόγραμμα Χρόνου Ομιλίας προς Κινητά Ελλάδος ή/και Σταθερά Διεθνών Προορισμών συνολικής αξίας 8€ και άνω και θα λάβεις αυτόματα έκπτωση 50% στα Σταθερά Ελλάδος της επιλογής σου.
    Η έκπτωση έχει μόνιμο χαρακτήρα, παραχωρείται με την επιλογή χρόνου ομιλίας από ένα ή και από τα δύο προγράμματα (Κινητά ή/και Διεθνή) και ισχύει για όσο διάστημα διατηρείται η επιλογή αυτή ή εναλλακτική συνολικής αξίας 8€ και άνω.
    Το -50% παραχωρείται μετά την εφαρμογή της έκπτωσης του 30% στα προγράμματα χρόνου ομιλίας που θα επιλέξετε, δηλαδή οι μειωμένες τιμές τους θα πρέπει να αθροίζουν 8€ και άνω.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-10, 11:39
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-07, 18:53
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-07, 00:11
  4. Επωφελουμαι της προσφορας?
    Από kostass_ στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-07, 13:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας