Σελ. 12 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 882
  1. #166
    Εγγραφή
    25-09-2009
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/861
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Baudtec TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 16.9(dB)
    Ώ ρε μόλις μπήκες το 20"13" (το γρουσούζικο)...τι έγινε!!! Είχα μπει πριν από κάμποσο καιρό σ' αυτό το post και με είχε ενθουσιάσει η ιδέα γιατί κάναμε μάγκα τον περιπτερά και κάθε κερατά πολιτικό ώστε να μπορεί να κάνει πασαρέλα στα παχιά κόκκινα χαλιά. Φτάνει! Τότε βέβαια που είχα μπει το post ήταν 2-3 σελίδες κι εγώ δεν είχα φράγκο για να παραγγείλω. Τελικά έκανα σήμερα μία παραγγελία...

    www.dutyfreemegastore.com
    5x50 Drum Original = 35,33€ + 1,41 Insurance

    ...και λέω κάτσε να μπω να δω τι γίνεται κι εκεί. Η κρίση έχει βάλει φωτιά στο πληκτρολόγιο!!! Την επόμενη φορά θα παραγγείλω κι εγώ από http://www.dutyfreedepot.com που έχει ακόμη καλύτερες τιμές και ασύγκριτα μεγαλύτερη ποικιλία. Και αφού λέει το παλικάρι ότι παρέλαβε και είναι και ικανοποιημένος...

    Πιάστηκα "κορόιδο" αλλά δεν πειράζει, πρώτη φορά είναι...και πάλι ικανοποιημένος είμαι. Θα ενημερώσω όταν παραλάβω για το πόσες μέρες έκανε να έρθει και τι ποιότητας πράμα είναι. Να ευχαριστήσουμε αυτόν που άνοιξε το post και μαζί με αυτό και τα στραβάδια μας...να 'σαι καλά μάγκα!

  2. #167
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis75 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν το πολυκαταλαβα κ δεν ξερω αν εχει κανείς σας την ορεξη να μου εξηγησει.
    Στην τελικη το πολυ πολυ να χασω 33€ που ειχα στην καρτα

    Τελικά πρέπει να είμαι πολύ άσχετος και να με συγχωρείται... Η τιμή αρχικά 27,51ευρώ λογικά πρέπει να
    άλλαξε σε 35,78+1=36,78 γιατί έγινε η ισοτιμία της σε δολάρια.... θα μάθω που θα μου πάει!!!!!!

    Υπάρχουν και εργαλεία μετάφρασης στο ίντερνετ, αν βάλεις οποιαδήποτε γλώσσα ένα κείμενο μπορεί να σου το μεταφράσει στα ελληνικά. Κανονικά έγινε η διαδικασία από ότι σου λένε στο μαίηλ.

    Όσο για την ισοτιμία, τα μαγαζιά που υποστηρίζουν διαφορετικά νομίσματα, συνήθως έχουν κάπου την δυνατότητα να διαλέξεις αυτή που χρησιμοποιείς, πχ ευρώ, βλέπεις τις τιμές σε ευρώ και ολοκληρώνεις την πληρωμή βάση αυτών των τιμών.

  3. #168
    Εγγραφή
    02-03-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και εργαλεία μετάφρασης στο ίντερνετ, αν βάλεις οποιαδήποτε γλώσσα ένα κείμενο μπορεί να σου το μεταφράσει στα ελληνικά. Κανονικά έγινε η διαδικασία από ότι σου λένε στο μαίηλ.

    Όσο για την ισοτιμία, τα μαγαζιά που υποστηρίζουν διαφορετικά νομίσματα, συνήθως έχουν κάπου την δυνατότητα να διαλέξεις αυτή που χρησιμοποιείς, πχ ευρώ, βλέπεις τις τιμές σε ευρώ και ολοκληρώνεις την πληρωμή βάση αυτών των τιμών.

    Nαι τελικά κανονικά πρεπει να εγινε φίλε μου και σ' ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες.'
    Απ' την κάρτα τραβήξαν 28,80 , που σημαίνει κάτω απο 6 ευρώ για 50 γρ καπνό , την ώρα που στα περίπτερα
    θες 10,80 για την ίδια ποσότητα .... Μπορεί να εχουμε γίνει λίγο Σκρουτζ αλλα με τετοια τοκογλυφία δικαιολογήται.... Θα ενημερώσω μολις παραλαβω και για την ποιοτητα του καπνού γιατί καπνίζω μια ζωη
    golden virginia

  4. #169
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώ ρε μόλις μπήκες το 20"13" (το γρουσούζικο)...τι έγινε!!! Είχα μπει πριν από κάμποσο καιρό σ' αυτό το post και με είχε ενθουσιάσει η ιδέα γιατί κάναμε μάγκα τον περιπτερά και κάθε κερατά πολιτικό ώστε να μπορεί να κάνει πασαρέλα
    Λάθος αγαπητέ. Τον περιπτερά και 1 κιλό καπνούς να αγοράσεις ΔΕΝ τον κάνεις μάγκα, διότι το κέρδος του είναι κάπου στο 5% από τα τσιγάρα και τους καπνούς! Τους ΑΛΛΟΥΣ κερατάδες να βρίζεις γιατί από αυτούς εξαρτάται η εξωφρενική αυτή φορολογία που εκτός των άλλων έχει και αμφίβολα αποτελέσματα για αυτό που λένε ότι θέλουν να πετύχουν ("ανάκαμψη" κτλπ).

    Αναρωτιέμαι πόσο θα πληρώναμε στο περίπτερο τσιγάρα και καπνούς αν πηγαίναμε στην δραχμή.

  5. #170
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Μηνύματα
    558
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    μολις τωρα εκανα παραγγελια απο dutyfreedepot 10 old holborn.Οταν ερθουν ενημερωνω

    - - - Updated - - -

    χμ ενω μου τραβηξαν τα λεφτα κανονικα απο την καρτα στο order status γραφει waiting for fresh stock.

  6. #171
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Μηνύματα
    558
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

  7. #172
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.
    χαλάρωσε περιμένουν ανεφοδιασμό ...

  8. #173
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan34
    μαγκες πανε τα λεφτακια μου.Μπαινω στο σαιτ και συνεχιζει να γραφει waiting for fresh stock.Μπαινω να ψαξω για τα old holborn και δεν υπαρχουν πλεον στο σαιτ.Εχω στειλει 3 μειλ και ουτε φωνη ουτε ακροαση.
    Πάρε τους τηλέφωνο, μέσω Skype είναι τζάμπα

    Sent from my Ideos X5 using SwiftKey Flow

  9. #174
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Μηνύματα
    558
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck

  10. #175
    Εγγραφή
    25-09-2009
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/861
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Baudtec TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 16.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheUser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος αγαπητέ. Τον περιπτερά και 1 κιλό καπνούς να αγοράσεις ΔΕΝ τον κάνεις μάγκα, διότι το κέρδος του είναι κάπου στο 5% από τα τσιγάρα και τους καπνούς! Τους ΑΛΛΟΥΣ κερατάδες να βρίζεις γιατί από αυτούς εξαρτάται η εξωφρενική αυτή φορολογία που εκτός των άλλων έχει και αμφίβολα αποτελέσματα για αυτό που λένε ότι θέλουν να πετύχουν ("ανάκαμψη" κτλπ).

    Αναρωτιέμαι πόσο θα πληρώναμε στο περίπτερο τσιγάρα και καπνούς αν πηγαίναμε στην δραχμή.
    Φίλε μου γνωρίζω πολύ καλά πόσα κερδίζει ο περιπτεράς από τα τσιγάρα, για να συνεχίζει όμως να τα πουλάει πάει να πει ότι κάποιο κέρδος έχει. Και πιο είναι αυτό...αν πας στο περίπτερο δεν θα πάρει και κάτι ακόμα??? Ή μάλλον να το θέσω αλλιώς, αν στο περίπτερο δεν είχε τσιγάρα, θα πήγαινες??? Δεν νομίζω. Τώρα λοιπόν που δεν θα πηγαίνω στο περίπτερο για τσιγάρα προφανώς ο περιπτεράς θα χάσει και τα υπόλοιπα. Αλήθεια, περιπτεράς είσαι???

  11. #176
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck
    σήμερα πήρα tracking number για παραγγελία από 05/03/2013
    Date Shipped 3/10/2013

  12. #177
    Εγγραφή
    21-09-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    36700/7700
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    P.RG AV4202N
    SNR / Attn
    7(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια χαλαρος ειμαι αλλα τα γεγονοτα δειχνουν τα πραγματα οπως τα λεω.Εχω στειλει μειλ μεχρι και στον υπευθυνο τους αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.Τους εστειλα μνμ αν ειναι να μου στειλουν τσιγαρα αντι για καπνο αλλα τιποτα.Ενταξει εχασα 43 ευρω.Bad luck
    Έκανα και εγώ μία παραγγελία old holborn την ιδια μέρα νομίζω με εσένα από το dutyfreedepot, Την επόμενη είδα στο status της DELETED και έστειλα email για να δω τι γίνετε , μου απάντησαν ότι ειναι out of stock. Τα λεφτά δεν τα πηρανε ποτέ, ενω έχω την εντύπωση οτι ολοκλήρωσα σωστά τη παραγγελία. Σε μία αναζήτηση πάντως, που έκανα στα site που έχουν αναφερθεί στο θέμα, όλα είναι out of stock στον Old Holborn..
    d(-_-)b

  13. #178
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έκανα και εγώ παραγγελία στις 7/3 στο dutyfreedepot old holborn και κάτι άλλο και σήμερα μου βγάζει ότι έφυγε κάτι και το άλλο (λογικά ο old holborn) είναι σε αναμονή για νέο στοκ.
    To περίεργο είναι ότι δε μου έχουν χρεώσει την κάρτα!
    Μια ώρα μετά την παραγγελία με πήρε κάποιος τύπος, μου είπε τα καλωσήρθατε κλπ και μετά μου ήρθε email να τους πάρω τηλέφωνο και να τους στείλω φωτοτυπία της κάρτας για πιο γρήγορα.
    Δεν έκανα τίποτα από τα δύο, αλλά τελικά βλέπω πως προχωρά!
    Για να δούμε...
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  14. #179
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ασχετο, αλλα τι σας αρεσει απο τον Old Holborn?

    Δεν μπορω να καταλαβω τη δημοφιλια του, οποτε τον εχω παρει αναγκαστικα, μου φαινεται σαν να καπνιζω σανό.

  15. #180
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.030
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Είναι ούτε βαρύς, ούτε ελαφρύς. Ούτε στεγνός, ούτε υγρός. Ούτε νόστιμος, ούτε άγευστος. Κοινώς είναι μία μέση λύση

    Εγώ πάντως, καπνίζοντας καπνό σερί τα τελευταία 10 χρόνια, πρόσφατα έκοψα τον Craven (λόγω και της αύξησης τιμής/μείωσης ποσότητας) για τον Karelia. Και είναι αρκετά καλός, πολύ πιο ωραίος από τον Old Holborn, και ένα κλικ πιο κάτω σε άρωμα (καθότι μη αρωματικός) από τον Craven.

Σελ. 12 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φτηναίνουν τα τσιγάρα!
    Από guzel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 15:10
  2. Ultralight τσιγάρα
    Από kostakis80 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:27
  3. Πόσα τσιγάρα καπνίζετε τη μέρα;
    Από Omega9 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-09, 22:34
  4. Φτηνά τσιγάρα σε eshops!
    Από johnkall69 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 12:56
  5. Τσιγαρα στο UK!
    Από KLG στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-05, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας