Σελ. 41 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 21313639404142434651 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 882
  1. #601
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    To serial, το barcode, και το Made In ταιριάζουν στα Old Holborn που παίρνω από dutyfree. Η συσκευασία δεν έχει ελαττώματα. Το ξανατσέκαρα μόλις τώρα.
    Τότε μια χαρά
    Δεν έχω καμία (τα τελευταία σχεδόν 15-20 χρόνια) εμπειρία με old holborn, δεν τους αγόραζα μιας και δεν τους προτιμούσα.
    Πάντως είναι ενθαρρυντικό ότι είναι οκ διότι και εγώ -απ' όσους ψωνίζουν old holborn- έτσι έχω ακούσει, ότι παίζουν πολύ λίγα old holborn fake. Οι συγκεκριμένοι βέβαια λέγανε (το έχουν ψάξει πολύ περισσότερο από μένα στα καπνά) ότι είναι έτσι λόγω της χαμηλής διείσδυσης. Δεν γνωρίζω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης σαπάκι είσαι και φαίνεσαι
    Aυτό το έχουν πει και άλλοι

  2. #602
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και για να προσθέσουμε και κάτι πιο παραγωγικό...
    http://gepir.gs1.org/v32/xx/gtin.aspx?Lang=en-US
    5000143000009
    Gallaher Ltd
    Virginia House
    Weston Road
    CW1 6GH Crewe
    United Kingdom
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #603
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    yiapap

    (προσωπικά δεν το γνώριζα καν το search με βάση το barcode - εγώ τα έστελνα κατευθείαν στην imperial tobacco, ban κλπ)

  4. #604
    Εγγραφή
    02-10-2013
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Movie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσέξτε τους τύπους στο Dutyfreedepot εμένα μου έστειλαν άλλα αντί άλλων,μάλλον ότι είχαν διαθέσιμο σε μια παραγγελία 200 ευρώ και όχι ότι έβαλα στην παραγγελιά στην αρχή το αμφισβήτησαν και όταν τους έστειλα φώτο με το αυτοκολλητο τους το αποδέχτηκαν αλλα δεν μου κάνουν την αλλαγή το μόνο λέει που μπορούν να κάνουν είναι έκπτωση στην επόμενη παραγγελία μου.. λάθος μου που δεν είδα το trustpilot νωρίτερα που πάνω από 50% έχουν κάνει κακή αξιολόγηση.με λίγα λόγια απ'οτι κατάλαβα αργά η γρήγορα όσες παραγγελίες και να έχεις κάνει δεν θα σεβαστούν τίποτα και δεν θα βγάλεις άκρη μαζί τους όταν τους χρειαστείς.. δεν τους εμπιστεύομαι τόσο πολύ πια ώστε θα καταργήσω και την prepaid που τους πλήρωνα.

    Αυτό τι λέει ? υπάρχει εμπειρία από κανένα φίλο ? > http://www.azcigs.biz/
    άσε που φοβάμαι μην πέσω πάνω στους ίδιους γιατί ως απατεωνισκοι έχουν πολλαπλα sites με διάφορα ονόματα.. κάποιο που έχει πολλές ομοιότητες π.χ > http://www.top-dutyfree.com/cigarettes.php
    Η στραβός ειναι ο γιαλός, - η στραβός ειναι ο γιαλός.
    Μετά απο λες αυτές τις μέρες και αφού άκουσαν τα σχολιανά τους με email εννοείται,μου έκαναν refund όλο το ποσό της αγοράς
    εκεί που περίμενα το δούλεμα να συνεχιστεί αφού είχαν αρνηθεί να μου αντικαταστήσουν επίμονα την λάθος παραγγελία που το κόστος της αντικατάστασης φαντάζομαι θα ήταν κατά πολύ μικρότερο,
    με ενημέρωσαν ότι θα μου κάνουν refund,εγώ φαντάστηκα ότι θα πουν 3 το λάδι 3 το ξύδι η ζημιά σου ειναι τόση βγάλε και τα μεταφορικά και πάρε κανένα 30ρικο ετσι για να διασκεδάσουμε τις εντυπώσεις,
    χθες Ω τι έκπληξη τσέκαρα στην τράπεζα μου και είχαν επιστρέψει ολόκληρο το ποσό της παραγγελίας και όχι του 70% λάθους.. τι να πω ? εγώ άγαλμα.. τα συμπεράσματα δικά σας.

  5. #605
    Εγγραφή
    12-04-2010
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    δωρεαν μεταφορικα στο http://www.taxfreeorders.com/

  6. #606
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath

    ειχα παραγγειλει 3 κουτες χ 10 ζελατινες χ 50 gr drum καπνο απο duty free depot .
    Ηρθανε ! πρωτα ηρθε η μια και μετα ακολουθησαν οι αλλες δυο . ολα μια χαρα .
    2 εβδομαδες περιπου εκανε η ολη διαδικασια .
    σε 6 μηνες παλι ψωνια για τσιγαρα εκτος αν παιξει καμια καλη προσφορα η αν αγοραστει τιποτα για κανενα γνωστο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #607
    Εγγραφή
    12-04-2010
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    στα τοσα χρονια που αγοραζω απο internet πρωτη φορα με παιρνουν τηλεφωνο για πληρη εξακριβωση στοιχειων κ επιβεβαιωση παραγγελιας (taxfreeorders)

    μου ζητησαν μεχρι κωδικο επιβεβαιωσης (πισω μερια) κ τα τεσσερα τελευταια ψηφια της καρτας

    να ανησυχω?

  8. #608
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No_spoon Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα τοσα χρονια που αγοραζω απο internet πρωτη φορα με παιρνουν τηλεφωνο για πληρη εξακριβωση στοιχειων κ επιβεβαιωση παραγγελιας (taxfreeorders)

    μου ζητησαν μεχρι κωδικο επιβεβαιωσης (πισω μερια) κ τα τεσσερα τελευταια ψηφια της καρτας

    να ανησυχω?
    πάτε καλά;
    Δίνετε τέτοια στοιχεία τηλεφωνικά;
    Αυτά μόνο στις ειδικές φόρμες visa / mastercard

  9. #609
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No_spoon Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα τοσα χρονια που αγοραζω απο internet πρωτη φορα με παιρνουν τηλεφωνο για πληρη εξακριβωση στοιχειων κ επιβεβαιωση παραγγελιας (taxfreeorders)

    μου ζητησαν μεχρι κωδικο επιβεβαιωσης (πισω μερια) κ τα τεσσερα τελευταια ψηφια της καρτας

    να ανησυχω?
    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ.

    Ποτέ τηλεφωνικά cvv2 και άλλα.

    Καλού κακού ακύρωσε τη κάρτα σου

  10. #610
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το CVV και τα 4 ψηφία της κάρτας είναι εμφανή στο περισσότερα συστήματα. Δε χρειάζεται να κάνει κάτι αφού δεν έδωσε τον πλήρη σριθμό.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #611
    Εγγραφή
    02-09-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καλησπέρα και από μένα,

    είμαι νέος στο forum και με έκανε να εγγραφώ το ότι έψαχνα κάπως να ενημερώσω για τη δική μου εμπειρία:
    Καπνίζω μία δύσκολη μάρκα, Van Nelle. Στην Ελλάδα φέρνουν μόνο τον halfZware, τον ελαφρύ δηλαδή. Είχα βρει στο αεροδρόμιο της Τουρκίας (το μοναδικό σημείο πώλησης που έχω βρει-ταξειδεύω πολύ λόγω επαγγέλματος) τον Zware, τον κανονικό δηλαδή Van Nelle, και ομολογώ πως είναι υπέροχος.
    Έψαξα λοιπόν, να τον βρω και τον βρήκα μόνο σε online μαγαζιά. Μετά από έρευνα κατέληξα ως το πιο έμπιστο στο www.cigs-shop.net, αφού διάβασα προσεκτικά τους όρους χρήσης και τα διάφορα. Για αρχή λοιπόν, παρήγγειλα μόνο ένα πακέτο 5Χ50γρ, 250γρ δηλαδή συνολικά. Λοιπόν, πέρα από το ότι σε 12 εργάσιμες ημέρες τα είχα στο σπίτι μου, είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί.
    Καταρχάς, όπως διάβασα και σε άλλα μηνύματα, υπήρξαν πολλά τηλέφωνα εκ μέρους τους για την επιβεβαίωση των στοιχείων, μόνο όμως στην περίπτωση που κάποιο λάθος υπήρχε (στην περίπτωσή μου, με τη διεύθυνση αποστολής και τη διεύθυνση της κάρτας που ήταν διαφορετικές). Επίσης το σιτε 24/7 έχει live chat, που μπορείς να ρωτήσεις τα πάντα.

    Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

    Ξέρεις κανείς να μου πει, σε περίπτωση που θέλω να κάνω μεγαλύτερη παραγγελία 2 ή 3 ή 4 κούτες των 5Χ50γρ, υπάρχει πιθανότητα να τα σταματήσουν στο τελωνείο;;;

    Ευχαριστώ

  12. #612
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HarrisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και από μένα,

    είμαι νέος στο forum και με έκανε να εγγραφώ το ότι έψαχνα κάπως να ενημερώσω για τη δική μου εμπειρία:
    Καπνίζω μία δύσκολη μάρκα, Van Nelle. Στην Ελλάδα φέρνουν μόνο τον halfZware, τον ελαφρύ δηλαδή. Είχα βρει στο αεροδρόμιο της Τουρκίας (το μοναδικό σημείο πώλησης που έχω βρει-ταξειδεύω πολύ λόγω επαγγέλματος) τον Zware, τον κανονικό δηλαδή Van Nelle, και ομολογώ πως είναι υπέροχος.
    Έψαξα λοιπόν, να τον βρω και τον βρήκα μόνο σε online μαγαζιά. Μετά από έρευνα κατέληξα ως το πιο έμπιστο στο www.cigs-shop.net, αφού διάβασα προσεκτικά τους όρους χρήσης και τα διάφορα. Για αρχή λοιπόν, παρήγγειλα μόνο ένα πακέτο 5Χ50γρ, 250γρ δηλαδή συνολικά. Λοιπόν, πέρα από το ότι σε 12 εργάσιμες ημέρες τα είχα στο σπίτι μου, είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί.
    Καταρχάς, όπως διάβασα και σε άλλα μηνύματα, υπήρξαν πολλά τηλέφωνα εκ μέρους τους για την επιβεβαίωση των στοιχείων, μόνο όμως στην περίπτωση που κάποιο λάθος υπήρχε (στην περίπτωσή μου, με τη διεύθυνση αποστολής και τη διεύθυνση της κάρτας που ήταν διαφορετικές). Επίσης το σιτε 24/7 έχει live chat, που μπορείς να ρωτήσεις τα πάντα.

    Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

    Ξέρεις κανείς να μου πει, σε περίπτωση που θέλω να κάνω μεγαλύτερη παραγγελία 2 ή 3 ή 4 κούτες των 5Χ50γρ, υπάρχει πιθανότητα να τα σταματήσουν στο τελωνείο;;;

    Ευχαριστώ
    Μην ανοιγεσαι τόσο πολύ, ή πες τους σπάσουν την παραγγελία σε δύο αποστολές.
    Ωραίο μαγαζί φαίνεται Αλλά ακριβότερο από το dutyfreedepot
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  13. #613
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Μίλησα και εγώ μαζί τους αλλά είχαν μόνο 20gr καπνό Lucky Strike μπλε που ψάχνω και σε τσιμπημένη (για online) τιμή.

  14. #614
    Εγγραφή
    02-09-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι αλλά είναι και των δύο μας καπνά που δεν υπάρχουν στην Ελληνική αγορά. Οπότε η σύγκριση της τιμής είναι άτοπη. Παρ'όλα αυτά και πάλι αναλογικά με τα καπνά και τα γραμμάρια που κυκλοφορούν εδώ, είναι καλύτερη κατά πολύ η τιμή.

  15. #615
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ναι, αλλά εγώ ξέρω ότι στο Βέλγιο πχ αγοράζεις τον 50άρη Lucky Strike blue με €5,60

Σελ. 41 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 21313639404142434651 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φτηναίνουν τα τσιγάρα!
    Από guzel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 15:10
  2. Ultralight τσιγάρα
    Από kostakis80 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:27
  3. Πόσα τσιγάρα καπνίζετε τη μέρα;
    Από Omega9 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-09, 22:34
  4. Φτηνά τσιγάρα σε eshops!
    Από johnkall69 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 12:56
  5. Τσιγαρα στο UK!
    Από KLG στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-05, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας