Σελ. 32 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 882
  1. #466
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το ίδιο.
    Εσύ είσαι παράνομος γιατί έχεις στην κατοχή σου ένα προϊόν που δεν έχει φορολογηθεί και έχει διακινηθεί παράνομα.
    Εγώ έχω ένα προϊόν που έχω αγοράσει νόμιμα (υποτίθεται...) σε ένα ταξίδι μου στο εξωτερικό.
    Ναι φυσικά ....αν το έχεις αγοράσει στο duty free !!!
    Αλλά .....και εδώ πάει το χεχεχε ...και το κουκιά σπέρνω ...το νήμα αφορά στα "Τσιγαρα Online" και από ότι γνωρίζω duty free Online δεν υπάρχει ούτε για όσους ταξιδεύουν με την φαντασία τους ούτε για όσους πιστεύουν ότι το "Πατήσια - Ομόνοια" (με τρόλεϋ, παπάκι, ποδάρια, γαϊδαρο κλπ) θεωρείται "ταξίδι στο εξωτερικό"

  2. #467
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σαφώς και έχεις δίκιο, αλλά αν με πιάσουν με καπνό από το Ισραήλ και με ρωτήσουν που τον βρήκα δε θα πω "τον αγόρασα online και αν δεν με πιστεύετε το nick μου είναι giwrgosth μπείτε στο adslgr.com να δείτε ότι σας λέω αλήθεια", αλλά "τον πήρα προχθές από τα Ιεροσόλυμα που είχα πεταχτεί για ένα τάμα σε μια θεία μου που είναι στα τελευταία της".
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  3. #468
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μισό λεπτό.
    Εγώ παραγγέλνω κάτι από το εξωτερικό.
    Αυτό το κάτι οφείλει να σταματήσει στο τελωνείο στο οποίο θα κληθώ να πληρώσω δασμούς. Τους δασμούς ΔΕΝ τους πληρώνεις στην εταιρεία από την οποία κάνεις την παραγγελία.
    Αν δεν κληθώ, φταίω εγώ;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #469
    Εγγραφή
    25-09-2009
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/861
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Baudtec TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 16.9(dB)
    Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι...εγώ συνήθως ψώνιζα καπνό από το dutyfreedepot.com, δεν έτυχε μέχρι τώρα να αγοράσω τσιγάρα. Τώρα σκέφτομαι να κάνω μία παραγγελία αλλά μπερδεύτηκα λίγο και χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου που έχει παραγγείλει ξανά τσιγάρα από εκεί για μία διευκρίνηση. Θέτω ως παράδειγμα το παρακάτω προϊόν:

    http://www.dutyfreedepot.com/buy-dut...ttes-p2357.htm

    Και γράφει..."Capacity : 6 X 200 Cigarettes"

    Δηλαδή το ένα carton θα περιέχει μέσα 6 X 200 = 1200 τσιγάρα? Τι είναι? Είναι κάποια μεγάλη κούτα που περιέχει μέσα 6 κανονικές κούτες και αυτές από 10 πακέτα? Γιατί αν είναι έτσι συμφέρει και πολύ μάλιστα. Ρωτάω γιατί εγώ μέχρι τώρα αυτές τις τιμές (€24.84 το carton) τις έβλεπα με άλλο μάτι. Με τα ελληνικά δεδομένα, ότι δηλαδή το η κούτα περιέχει 10 πακέτα x 20 τσιγάρα = 200 τσιγάρα και δεν έβλεπα και ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές στις τιμές...τουλάχιστον στα τσιγάρα.

    Τελικά αν παραγγείλω 1 carton πόσα τσιγάρα θα έρθουν στα χέρια μου? 200 ή 1200??? Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μισό λεπτό.
    Εγώ παραγγέλνω κάτι από το εξωτερικό.
    Αυτό το κάτι οφείλει να σταματήσει στο τελωνείο στο οποίο θα κληθώ να πληρώσω δασμούς. Τους δασμούς ΔΕΝ τους πληρώνεις στην εταιρεία από την οποία κάνεις την παραγγελία.
    Αν δεν κληθώ, φταίω εγώ;
    Φίλε αν κληθείς...αν θέλεις πας και αφού πληρώσεις τον εκτελωνισμό παραλαμβάνεις το προϊόν και πας σπίτι σου (δεν συμφέρει), αν δεν θες δεν πας να παραλαμβάνεις τίποτα και απλά χάνεις τα λεφτά σου (συμφέρει καλύτερα). Δεν πρόκειται να σου πάρει κανένας το κεφάλι. Σε κάποιες εταιρίες που έχω διαβάσει τους κανονισμούς επιστροφής χρημάτων σε αυτούς περιλαμβάνεται και η δεύτερη περίπτωση που περιέγραψα. Αυτό όμως δεν ισχύει σε όλες και στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και σε αυτές που λένε ότι επιστρέφουν χρήματα αν το πακέτο κολλήσει στο τελωνείο. Εγώ κάνω πάντα μικρές παραγγελίες (50-60 ευρώ) που είναι μέσα στα όρια του αφορολόγητου ακόμα και για εκτός ευρωπαϊκής ένωσης κι έτσι η τιμή του πακέτου δεν χτυπάει για να ασχοληθούν μαζί του. Με αυτόν τον τρόπο ακόμα κι αν γίνει στραβή και κολλήσει στο τελωνείο όταν κληθώ θα τους πω πως δεν με ενδιαφέρει το πακέτο...θα χάσω απλά 50 ευρώ και ο τελωνιακός θα χαρίζει τσιγάρα σε γνωστούς και συγγενείς!!! Δεν τρέχει κάστανο, μέχρι τώρα έχω γλιτώσει τουλάχιστον ένα πεντακοσάρικο...ε άμα χάσω κι ένα πενηντάρικο...τι να κάνουμε.

  5. #470
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    δηλαδη λετε οτι αν αγορασω μια κουτα κοντα στα 30 ευρώ το τελωνειο δεν θα σσχοληθει μαζί του; Δηλαδή με παραπάνω λεφτά ασχολείται;

  6. #471
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μπορεί να ασχοληθεί, αν κοστίζει παραπάνω λεφτά (και κανονικά και κάτω από 30 να γράψεις, αν το εκτιμήσουν αυτοί για πάνω από 30 κτλ..).. το αν θα ασχοληθεί είναι θέμα τύχης, κάνουν δειγματολειπτικά ελέχους, δεν προλαβαίνουν τα πάντα (και θα μπλοκάραν τα πάντα από ταχυδρομεία αν το κάναν..).

  7. #472
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    306
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15165/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25(dB)
    μην τρομαζετε ,,,, δεν σταματανε στο τελωνειο εχω παραγειλει και 2 κουτες . και αυτα περι παρανομιας κτλ. οποιος θελει να ειναι νομοταγης πολιτης ας τα πληρωνει 2σια τιμη στην ελλαδα και να πληρωνει αυτο το υπεροχο κρατος που ζουμε και ολοι οι φοροι μας πιανουν τοπο στην ζωη που κανουμε εδω......

  8. #473
    Εγγραφή
    21-09-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    36700/7700
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    P.RG AV4202N
    SNR / Attn
    7(dB) / 20(dB)
    Εχω παραγγείλει 10 και δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν στις στέλνουν όλες μαζί, αλλά max 2 κούτες μαζί. (κάθε 2-3 μέρες μου ερχόταν και ένα δεμα. 5 στο σύνολο)
    d(-_-)b

  9. #474
    Εγγραφή
    25-09-2009
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/861
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Baudtec TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 16.9(dB)
    Αφού έχετε ψωνίσει τσιγάρα ρε παιδιά και αφού μπαίνετε στον κόπο κι απαντάτε...δεν απαντάτε και στην ερώτηση μου αν είναι να παραγγείλω και εγώ κάτι...μέρες που είναι!lol

  10. #475
    Εγγραφή
    21-09-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    36700/7700
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    P.RG AV4202N
    SNR / Attn
    7(dB) / 20(dB)
    carton = 1 κούτα = 10 πακέτα = 200 τσιγάρα :P
    d(-_-)b

  11. #476
    Εγγραφή
    25-09-2009
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12032/861
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Baudtec TW263R4-A2
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 16.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sleeper Εμφάνιση μηνυμάτων
    carton = 1 κούτα = 10 πακέτα = 200 τσιγάρα :P
    Ευχαριστώ Sleeper, άρα είναι όπως αρχικά το σκεφτόμουνα.

  12. #477
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sifi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε αν κληθείς...αν θέλεις πας και αφού πληρώσεις τον εκτελωνισμό παραλαμβάνεις το προϊόν και πας σπίτι σου (δεν συμφέρει), αν δεν θες δεν πας να παραλαμβάνεις τίποτα και απλά χάνεις τα λεφτά σου (συμφέρει καλύτερα). Δεν πρόκειται να σου πάρει κανένας το κεφάλι. Σε κάποιες εταιρίες που έχω διαβάσει τους κανονισμούς επιστροφής χρημάτων σε αυτούς περιλαμβάνεται και η δεύτερη περίπτωση που περιέγραψα. Αυτό όμως δεν ισχύει σε όλες και στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και σε αυτές που λένε ότι επιστρέφουν χρήματα αν το πακέτο κολλήσει στο τελωνείο. Εγώ κάνω πάντα μικρές παραγγελίες (50-60 ευρώ) που είναι μέσα στα όρια του αφορολόγητου ακόμα και για εκτός ευρωπαϊκής ένωσης κι έτσι η τιμή του πακέτου δεν χτυπάει για να ασχοληθούν μαζί του. Με αυτόν τον τρόπο ακόμα κι αν γίνει στραβή και κολλήσει στο τελωνείο όταν κληθώ θα τους πω πως δεν με ενδιαφέρει το πακέτο...θα χάσω απλά 50 ευρώ και ο τελωνιακός θα χαρίζει τσιγάρα σε γνωστούς και συγγενείς!!! Δεν τρέχει κάστανο, μέχρι τώρα έχω γλιτώσει τουλάχιστον ένα πεντακοσάρικο...ε άμα χάσω κι ένα πενηντάρικο...τι να κάνουμε.
    Ακριβώς αυτή είναι και η δική μυο λογική.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #478
    παρηγγειλα και καπνους απο το Pipe-shop. κανω ''track'' την παραγγελια και μου λεει οτι εφτασε Ελλαδα αλλα η εταιρια courier (DHL) προσπαθησε να επικοινωνησει μαζι μου, δεν με βρηκε και θα ξαναπροσπαθησει σημερα. Φυσικα κανεις δεν με πηρε τηλεφωνο. Σας εχει συμβει κατι τετοιο? εχετε παραγγειλει απ'το εν λογω καταστημα?



    ολα ενταξει, το εφεραν τελικα σμρ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος newplan : 12-12-13 στις 16:41.

  14. #479
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    έκανα και εγώ την 1η μου παραγγελία δοκιμαστικά από taxfreeorders vanelle 5 X 50 gr στα 31,95 € , η τιμή συμφερει πάρα πολύ αν αναλογιστείς ότι εδώ ο ίδιος καπνός κοστίζει 55 €. Βέβαία δεν πιάνει την τιμή αν έχεις κάποια άκρη να το πάρεις από dutyfree εκτός E.E ( γύρω στα 23 € ) αλλά και πάλι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας .

  15. #480
    Εγγραφή
    13-01-2014
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα παιδιά αφιέρωσα περίπου 1 εβδομάδα για να διαβάσω όλα τα μηνύματα που έχουν γραφτεί εδώ και αποφάσισα - με φόβο είναι η αλήθεια - να αγοράσω από το dutyfreedepot 10 old holborn 50g. Το θέμα μου όμως δυστυχώς είναι ότι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά και αν κρίνω από το μήνυμα που μου έστειλαν νομίζω ότι έχει προκύψει πρόβλημα. Όποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει λέγοντάς μου το ζουμί του μηνύματος θα του ήμουν ευγνώμων. Επίσης αν τα βρουν στο τελωνείο αντιμετωπίζω κάποιες ποινικές διώξεις; Κάνοντας την παραγγελία επέλεξα να μου τα στείλουν γράφοντας πάνω ότι είναι δώρο. Όποιος φίλος μπορεί να μου απαντήσει θα τον ευχαριστώ θερμά γιατί με έχει φάει το άγχος

    Το μήνυμα που πήρα ήταν το παρακάτω

    Please be advised that the name appearing on the credit card/Echeck/ACH holders' statement can be one of the following names:
    For Visa:"www.Shoppingkings.com", "www.Perfume-online-store.net" or "Oohlasodon K.K.SHANGHAI CN" or "+18053570204 AO SI.BIZ SHANGHAI CN"
    For Echeck:"Synapse Merchant-SuperPet".
    Sometimes depending on the bank statement format, this descriptor may appear only partially.
    Please be advised that we’ve received payment approval for your order and your order has now been moved on for shipment.
    A new policy by our credit card processor may involve our bank calling you to inquire about the nature of your order at our Duty Free web store. In addition.
    In case you are asked, please approve the purchase and at the same time please do not mention the nature of the item/s purchased if they are Cigarettes, Tobacco or Spirits but rather mention perfumes,cosmetic or accessories products.
    Please Note:
    All cigarette orders will be shipped as follows: one or two cartons at a time per parcel, with a few days interval between them.

    Should the first part of your shipment exceed the 21 business days period for arrival, please contact us directly at support@dutyfreedepot,com

    If a dispute arises, we urge you to contact us in order to try and resolve this matter. If you have any questions about this order, please contact us at:
    support@dutyfreedepot.com
    Billing inquiries should be directed to:
    service@dutyfreedepot.com

    Yours Sincerely,
    The dutyfreedepot Team
    www.dutyfreedepot.com

    - - - Updated - - -

    Σου έβγαλε τίποτα περιέργα σχετικά με την κάρτα που χρησιμοποίησες; εμένα σε παρόμοιο site μου έβγαλε όλα αυτά που γράφω στο από κάτω μήνυμα

Σελ. 32 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φτηναίνουν τα τσιγάρα!
    Από guzel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 15:10
  2. Ultralight τσιγάρα
    Από kostakis80 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:27
  3. Πόσα τσιγάρα καπνίζετε τη μέρα;
    Από Omega9 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-09, 22:34
  4. Φτηνά τσιγάρα σε eshops!
    Από johnkall69 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 12:56
  5. Τσιγαρα στο UK!
    Από KLG στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-05, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας