Σελ. 1 από 59 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 882
  1. #1
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.196
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Ξερει κανεις κανα εμπιστο site που να αγοραζεις τσιγαρα απο εξωτερικο??? και συγκεκριμενα αν ξερει κανεις με ενδιαφερει ενας καπνος που υπηρχε παλια και στην ελλαδα "Harvest Vanilla".

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Everywhere
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ αγοράζω καπνό από εξωτερικό,περισσότερα γραμμάρια από ότι εδώ,λιγότερα χρήματα ανά τεμάχιο.Έχει και τσιγάρα,αρκετές ίδιες μάρκες σε σχέση με τα Ελληνικά που ξέρεις.
    Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας........

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOBBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αγοράζω καπνό από εξωτερικό,περισσότερα γραμμάρια από ότι εδώ,λιγότερα χρήματα ανά τεμάχιο.Έχει και τσιγάρα,αρκετές ίδιες μάρκες σε σχέση με τα Ελληνικά που ξέρεις.
    Δε μας δίνεις και κανένα Link;

  4. #4
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.196
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    ναι θα βοηθαγε παρα πολυ αν μας εδινες ενα link :P

  5. #5
    Εγγραφή
    12-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τώρα που το'κοψα ρε παιδιά?

  6. #6
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.196
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    καποιο λινκ μπορεις να μας δωσεις? :P

  7. #7
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    http://e-tobaccos.com/

    Είχα ανοίξει κι εγώ παρόμοιο θέμα εδώ πριν λίγο καιρό, ψάχνοντας μόνος μου βρήκα το παραπάνω, από αγγλόφωνα σάιτ. Έχει πάρα πολλά προϊόντα, όλα τα γνωστά τσιγάρα και καπνούς, ΚΑΙ τους Χάρβεστ, αλλά είναι ή το ίδιο ή πιο ακριβά τα πράγματα, εκτός αν έχει κατά τύχη κάποια προσφορά σε συγκεκριμένο προϊόν. Το σκέφτομαι να κάνω αγορά γύρω στα 100 για καπνικές προμήθειες, 80 στην ουσία, αφού για Ελλάδα είναι 20 ευρώ σταθερή τιμή τα μεταφορικά... περιμένω κι εγώ το λινκ που αναφέρεται παραπάνω..

  8. #8
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Everywhere
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκινήστε από εδώ

    http://www.dutyfreemegastore.com/

    και μετά,μέσω του www.freetaxpayments.com,που θα γίνει και η πληρωμή,θα γίνονται όλες οι συννενοήσεις.Εμένα φανταστείτε,πλέον με παίρνουν τηλέφωνο,και μιλάμε στο τηλέφωνο και κάνουμε παραγγελία.Δεν μπαίνω καν σε site,και δεν είναι μόνο αυτό το site που έδωσα,αλλά είναι δικό τους και αυτό.Κάνει γύρω στο μήνα να φέρουν τα καπνά,υπομονή θέλει,και μεθοδικότητα,να πάρετε σωστές ποσότητες,μην ξεμείνετε.

    Τα μεταφορικά είναι δωρεάν,η τιμή είναι αυτή που γράφουν μέσα.Εγώ αγόρασα τον κίτρινο Old Holborn 50γρ, 5,40 €.Πήρα 20 τεμάχια,και είμαι πολύ ευχαριστημένος.


    Edit : Τώρα είδα ότι έχουν ανεβάσει λίγο τις τιμές.Ίσως με ένα mail στο support@freetaxpayments.com ,να δώσετε στοιχεία,όνομα,τηλέφωνο κλπ,και να σας πάρουν να γίνει τηλεφωνικά η παραγγελία,μήπως παζαρέψετε την τιμή.Εγώ,τελευταία φορά αυτό έκανα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BOBBY : 26-06-12 στις 06:15.
    Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας........

  9. #9
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOBBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινήστε από εδώ

    http://www.dutyfreemegastore.com/
    Λοιπόν, μπήκα σ'αυτό το site, έβαλα τα στοιχεία μου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ το κουμπί για να μπει η παραγγελία αφού είδα ότι δεν στέλνουν Ιρλανδία, έκλεισα το tab και μετά από περίπου 2 ώρες με πήρανε τηλέφωνο!!!
    Υπογραφή

  10. #10
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Οι τιμές όμως δεν είναι δελεαστικές
    Παραπλήσιες με τις κανονικές τις βρίσκω
    Για να κερδίσεις μερικά ευρώ πρέπει να πάρεις 10 κουτες

  11. #11
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Everywhere
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές όμως δεν είναι δελεαστικές
    Παραπλήσιες με τις κανονικές τις βρίσκω
    Για να κερδίσεις μερικά ευρώ πρέπει να πάρεις 10 κουτες
    Συγκεκριμένα,για τον καπνό που κάνω εγώ,με συμφέρει,γιατί και περισσότερα γραμμάρια είναι,και λιγότερη τιμή.Όπως έγραψα και παραπάνω,όντως ανέβασαν τις τιμές,αλλά σε καμιά δεκαρία μέρες που θα κάνω παραγγελία,θα σου πω το πόσο το παζάρεψα τελικά.
    Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας........

  12. #12
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOBBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκεκριμένα,για τον καπνό που κάνω εγώ,με συμφέρει,γιατί και περισσότερα γραμμάρια είναι,και λιγότερη τιμή.Όπως έγραψα και παραπάνω,όντως ανέβασαν τις τιμές,αλλά σε καμιά δεκαρία μέρες που θα κάνω παραγγελία,θα σου πω το πόσο το παζάρεψα τελικά.
    Πήγα σε αυτό το σάιτ που πρότεινες φίλε και παρήγγειλα 18 Ιουνίου δύο κούτες των δέκα, καρέλια καπνό 25 γραμμαρίων, ενώ στα περίπτερα εδώ έχει των 20 γραμμαρίων. Πρίν από μια βδομάδα παρέλαβα τη μία κούτα και από ότι βλέπω ήρθε ειδοποίηση για την δεύτερη και θα πάω από Δευτέρα να την πάρω...

    Η τιμή ήταν καλή θα έδινα 3.5 Χ 20 = 70 ευρώ για 20Χ20 = 400 γραμμάρια καπνού από περιπτερο, τώρα έδωσα γύρω στα 45-50 για 20Χ25 = 500γραμμάρια καπνου.

    Κάποια περίεργα πράγματα βέβαια με αυτούς, αν κατάλαβα καλά είναι στην Αμερική η επιχείρηση και στέλνουνε σε όλον τον κόσμο, ΑΠΟ όλον τον κόσμο αυτά τα duty free προϊόντα, δεν ξέρω με ποιον τρόπο ακριβώς. Όταν έκανα την παραγγελία με πήρε τηλ μετά από λίγο αμερικάνος και μου είπε ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε" και τις λεπτομέρειες. Μετά από κάποιες ώρες, με πήρε αμερικάνα, και μου είπε τα ίδια. Γύρω στις 10 Ιουλίου, με πήρε πάλι άλλος αμερικάνος, να μου πει ότι η παραγγελία μου "εγκρίθηκε", κάτσε του λέω, τι "εγκρίθηκε", την περιμένω να έρθει. Ναι μου λέει, αυτό εννοούσε και είπαμε ξανά τις λεπτομέρειες της παραγγελίας. Όπως είπα έκανε ένα μηνα περίπου να έρθει. Το άλλο περίεργο είναι τα email που άρχισα να λαμβάνω. Τα οποία λένε, αγοράσατε δύο κούτες Καρέλια, για αυτό σας δίνουμε κουπόνι εκπτωτικό 3-5% από την επόμενη παραγγελία σας και μου δίνουν ένα ότι να ναι λινκ που όμως βγάζει πάντα στο σάιτ τους με τα duty free προϊόντα. Έχω λαβει περίπου 10 τέτοια μέχρι τώρα σε βαθμό που να θυμίζει σπαμ, αφού κάποια από αυτά λένε ότι να ναι, πχ "παραγγείλατε ένα κουτί Ρόθμανς κτλπ για αυτό σας δίνουμε εκπτωτικό κουπόνι", ενώ δεν έχω κάνει τέτοια παραγγελία. Αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω όλα αυτά τα κουπόνια μαζί, αλλά δε νομίζω, μάλλον ένα για κάθε παραγγελία θα είναι. Δεν ξέρω, το σκέφτομαι να χτυπήσω κανένα ουισκάκι αν βρω καλές τιμές ή τίποτα πουράκια, που εδώ πουλιούνται λες και είναι από χρυσάφι.. γενικά λίγο περίεργη κατάσταση αλλά ευκαιρία απο άποψη κόστους για τον καπνό που πήρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheUser : 28-07-12 στις 09:41.

  13. #13
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7950
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η ποιότητα / γευση του καπνού είναι η ίδια ?

    Με εχει ξενερώσει απίστευτα που κάνανε τις συσκευασίες 20γρ και πλέον είναι και πιο ακριβοί !!
    Ηδη στο vanel πήγε τα 20γρ 4,50€
    Εγω κάνω old holborn και απ οτι φαινεται θα ακριβίνει και αυτος

    - - - Updated - - -

    Μπήκα στο site και είδα οτι είναι σαν χονδρική, το λιγότερο είναι αγορά 2 κούτες 10x50γρ ισως κερδίσω κάποια χρήματα αλλά είναι πολύς ο καπνος και φοβάμαι οτι θα ξεραθεί και θα καπνίζω άχυρο.
    Mobo: Asrock Z77 eXtreme 4 I CPU:Intel i5 3570k I GPU: Gigabyte RX 580 4gb I RAM: 16Gb DDR3 2300 Mhz Duall-Channel I Sound: Xfi Platinum I Monitor: AOC G2460VQ6 I Ηχεία: Logitech X-210 I Keyboard: Microsoft DMK 3000 Ι Case:CoolerMaster-Storm Sniper I PSU Corsair TX650v2 Ι

  14. #14
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.030
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Εγώ μετά από 6 χρόνια που έκανα craven πλέον το γύρισα στον Καρέλια.
    Έλεος, από 3 ευρώ τα 25 γραμμάρια το πήγαν 4.5 για 20. Μιλάμε για αύξηση πάνω από 50%.

    Καρέλια πλέον, και τον είχα υποτιμήσει. Είναι απαλός καπνός, αρκετά ελαφρύτερος (ευτυχώς) από τον craven και κρατάει ανοιχτός πάνω από 2 μέρες όπου ο holborn (o κίτρινος) αρχίζει και ξεραίνεται.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μετά από 6 χρόνια που έκανα craven πλέον το γύρισα στον Καρέλια.
    Έλεος, από 3 ευρώ τα 25 γραμμάρια το πήγαν 4.5 για 20. Μιλάμε για αύξηση πάνω από 50%.

    Καρέλια πλέον, και τον είχα υποτιμήσει. Είναι απαλός καπνός, αρκετά ελαφρύτερος (ευτυχώς) από τον craven και κρατάει ανοιχτός πάνω από 2 μέρες όπου ο holborn (o κίτρινος) αρχίζει και ξεραίνεται.

    Εγώ μόνο για χαρτάκια και φιλτράκια πληρώνω στα περίπτερα, δεν θα δίνω 95% φόρο στο ψευδοκράτος για καπνό και τσιγάρα...

    σε συνέχεια του μηνήματός μου πιο πάνω, είχα πάρει με 40-45 ευρώ τότε 20Χ25γρ Καρέλια καπνό, και γω σε αυτόν καταλήγω, ελαφρούτσικος και γεύση καλή εώς ουδέτερη, και μετά από έξι μήνες μου έχουν μείνει περίπου 3 πακετάκια καπνού. Τόσο καιρό, αυτοί οι καραγκιόζηδες του duty free μαγαζιού μου στέλνουν διαφημιστικά email πάντα δίνοντας ένα αλαμπουρνέζικο λινκ που βγάζει στο μαγαζί τους μετά από Redirection, και έναν κωδικό που θα έχω λέει 5% έκπτωση σε ότι πάρω. Λίγο μετά το καλοκαίρι που είχα παραγγείλει, είχε βγει out of stock το Καρέλια καπνός και μέχρι τώρα έτσι είναι, γιατί δεν παραγγέλνουν κι άλλο άραγε, αφού βλέπουν ότι έχει ζήτηση και φεύγει;

Σελ. 1 από 59 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φτηναίνουν τα τσιγάρα!
    Από guzel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 15:10
  2. Ultralight τσιγάρα
    Από kostakis80 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:27
  3. Πόσα τσιγάρα καπνίζετε τη μέρα;
    Από Omega9 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-09, 22:34
  4. Φτηνά τσιγάρα σε eshops!
    Από johnkall69 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-07, 12:56
  5. Τσιγαρα στο UK!
    Από KLG στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-05, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας