Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Γεια σας,

    Θα ήθελα να νοικιάσω αυτοκίνητο στην Αθήνα για κανά 6μηνο πριν αγοράσω δικό μου. Δεν με ενδιαφέρει κάτι ακριβό η καινούργιο, για παράδειγμα θα ήμουν οκ με ένα ford fiesta ή focus του 2005-7 ή των κατηγοριών αυτών. Έχετε υπόψη κάποιο φτηνό μέρος που μπορώ να βρω αυτοκίνητο για ένα 6μηνο;

    Ευχαριστώ
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο leasing όλα είναι θέμα συμφωνίας (πχ. διάρκεια ενοικίασης, αριθμός χλμ/μήνα, αυτοκίνητο αντικατάστασης, ασφάλειες, κατηγορία αυτοκινήτου, σαιζόν, κλπ), οπότε πρέπει να μιλήσεις με πολλές εταιρίες για να δεις τι σε συμφέρει.

    Η άποψη μου όμως είναι επιλέξεις μια μεγάλη εταιρία (πχ. Avis, Hertz, Budget) γιατί αρκετές φορές υπάρχουν προβλήματα με τις μικρές, όπως κακοσυντηρημένα αυτοκίνητα, δεν υπάρχει αυτοκίνητο αντικατάστασης και περιμένεις μέρες, προβλήματα με τις ασφαλιστικές, πολύ λιγότεροι σταθμοί και προσωπικό για βοήθεια ή αλλαγή αυτοκινήτου, κάποιες δε δουλεύουν όλο το 24ώρο ή ακόμα και τα σ/κ, κλπ.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω. Προς το παρόν η τιμή είναι σημαντική οπότε ίσως αποφύγω τις μεγάλες.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  4. #4
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Αν βρεις ενδιαφέρομαι κι εγώ. Όταν είχα ψάξει παλιά έβλεπα ότι η διάρκεια Leasing ήταν χρόνια και δεν μου έκανε

  5. #5
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Επικοινώνησα ήδη με Hertz και Avis και σου δίνουν. Ίσως τα πράγματα έχουν αλλάξει. Μιλάμε για τιμές πάνω από 300 ευρώ τον μήνα χωρίς ΦΠΑ για 9 μήνες για 1400 κυβικά και 2000χλμ τον μήνα όριο. Τώρα αν αυτή είναι καλή τιμή δεν ξέρω.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  6. #6
    Εγγραφή
    07-10-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Leasing = ενοίκιαση ;

  7. #7
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Ναι. Τώρα ουσιαστικές διαφορές δεν ξέρω αν υπάρχουν μεταξύ leasing και ενοικίαση.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  8. #8
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η ενοικίαση (Rent-A-Car ή RAC) είναι μικρής διάρκειας - μέχρι 30 ημέρες. To leasing είναι για μεγαλύτερο διάστημα, αλλά όχι ότι δεν μπορείς να ανανεώσεις την ενοικίαση και μετά τον μήνα.
    Συνήθως leasing χρησιμοποιούν οι εταιρίες / επαγγελματίες και οι όροι είναι περισσότερο διαπραγματεύσιμοι. Πχ. μπορείς να αγοράσεις το αυτοκίνητο σε πολύ καλή τιμή αν το έχεις leasing για μεγάλο διάστημα, γενικά καλύτερες τιμές, συνήθως τα αυτοκίνητα είναι σε καλύτερη κατάσταση γιατί δεν τα οδηγεί ο καθένας και όπως θέλει, κλπ.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IPL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Θα ήθελα να νοικιάσω αυτοκίνητο στην Αθήνα για κανά 6μηνο πριν αγοράσω δικό μου. Δεν με ενδιαφέρει κάτι ακριβό η καινούργιο, για παράδειγμα θα ήμουν οκ με ένα ford fiesta ή focus του 2005-7 ή των κατηγοριών αυτών. Έχετε υπόψη κάποιο φτηνό μέρος που μπορώ να βρω αυτοκίνητο για ένα 6μηνο;

    Ευχαριστώ
    Είμαι ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια φάση κι εγώ. Εχουμε να προτεινουμε κάτι καλό σε version 2018 ;

    Είναι η πρώτη φορά που θα οδηγησω στην "στεριά" (σσ. οδηγω από το 2007, αλλά μόνο οταν πηγαίνω στην Κω) και θέλω για 3-6 μηνες να προσαρμοστώ λίγο στα της πρωτεύουσας πριν να πάρω δικό μου αυτοκίνητο.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.620
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Είσαι σίγουρος ότι θες αυτοκίνητο στην πρωτεύουσα; Ανάλογα το που και πότε θα κυκλοφορείς μπορεί να είναι απολύτως απαραίτητο, ή απλά τεράστιος μπελάς.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απολύτως σίγουρος. Σε μερικές εβδομαδες ξεκινάμε τις βάρδιες στη δουλειά και οποιοσδηποτε άλλος τροπος μετακίνησης πλην ΙΧ θα είναι απαγορευτικός. Εχω parking (και μάλιστα κλειστό, με γκαραζόπορτα) στην πολυκατοικία μου και parking (και μάλιστα dedicated) στη δουλειά. Η δε οδήγηση που απαιτείται ειναι ~15 λεπτά, ενώ σημερα κάνω 35-45 λεπτά με τα ΜΜΜ. Τα leasing που είδα ειναι 2 ή 4 χρόνια. Υπάρχει κάτι για 3-6 μηνες;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Παρόμοια Θέματα

  1. Internet για 3 μηνες;
    Από nikelodeon στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-13, 18:58
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-13, 05:45
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-12, 16:14
  4. Vodafone Mobile Broadband 5GB - Προσφορά 15€ για 12 μήνες
    Από tassos1978 στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-12, 20:39
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-12, 01:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας