Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Πόσο σας κόστισαν οι εναλλακτικοί τρόποι επικοινωνίας όσο δεν λειτουργούσε η τηλεφωνία της CYTA (48

Ψήφισαν
31. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΕΥΡΩ 0-20

    23 74,19%
  • ΕΥΡΩ 21-40

    4 12,90%
  • ΕΥΡΩ 41-60

    0 0%
  • ΕΥΡΩ 61-80

    0 0%
  • ΕΥΡΩ 81-100

    1 3,23%
  • ΑΝΩ ΤΩΝ ΕΥΡΩ 100

    3 9,68%
Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Το ερώτημα είναι απλό.

    Δύο ημέρες χωρίς τηλέφωνο (χωρίς να υπολογιστεί η ημέρα των εκλογών).

    Τι σας κόστισε?

    Καλούσατε από κινητά;

    Είχατε κάνει τιμολογούμενη προώθηση;

    Χρειαστήκατε να μετακομίσετε γιατί ήσασταν άρρωστοι και χρειαζόσασταν τηλέφωνο;

    Η επιχείρησή σας δούλευε από το κινητό;

    Ας προσπαθήσουμε να εκτιμήσουμε το πραγματικό κόστος της ζημίας.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλαξε την 1η επιλογή απο "0-20 Ευρώ" σε "0,01-20 Ευρώ" και βάλε και την επιλογή "Τίποτα", διότι υπήρχαν και άτομα όπως εγώ και οι γονείς μου στο πατρικό που δεν είχαν καθόλου απώλεια τηλεφωνίας. Για να έχεις πιο ακριβή αποτελέσματα

  3. #3
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    αποκλειεται να μην ειχες απωλεια
    μαλλον δεν εχεις cyta ή απλα δεν το καταλαβες.

    Λοιπον σε επιχειρηση εδω, 2 γραμμες.
    Ευτυχως ειχα κανει εμμεση εκτροπη σε περιπτωση που δεν δουλευουν το voip σε αριθμο κινητου
    που το εχω κανει σταθερο με ενα μηχανηματακι σαν κι αυτο
    Α και δεν μπορουσα να λαβω και φαξ οποτε μερικοι πελατες επρεπε να στειλουν email.
    Αρα μου κοστισε οσο οι εκτροπες σε κινητο περιπου κανα 10αρι ευρω να φανταστω
    και 3 ευρω για 60' που εβαλα προγραμμα στο κινητο για να κανω εξερχομενες.

    μακαρι τις εκτροπες για αυτες τις 2 μερες να μας τις αποχρεωσουν.
    ειναι το λιγοτερο που μπορουν να κανουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    μα ειναι προφανες οτι η δημοσκοπιση αφορα αυτους που ειχαν προβλημα.
    αυτοι που δεν ειχαν δε πρεπει να ψηφισουν.


  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για άλλη μια φορά και ας καταντήσω να κατηγορηθώ πως τα παίρνω από την Cyta, δεν υπάρχει η έννοια της ζημιάς για οικιακές συνδέσεις, ακόμα και στον ΟΤΕ το συμβόλαιο σου αναφέρει αποζημίωση μετά το πέρας των 48 πρώτων ωρών από την αναγγελία της βλάβης, ίσο με τις ημέρες που δεν δούλευε η υπηρεσία.

    Σε ανάλογες περιπτώσεις σημαντικών βλαβών οι πάροχοι συνηθίζουν να κάνουν "δώρο" προς τους συνδρομητές, ας περιμένουμε να δούμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Για τους οικιακούς το κόστος πρακτικά είναι το αντίστοιχο κόστος της συνδρομής για τις ημέρες που δεν είχαν υπηρεσία, αλλά φαντάσου πόσοι μπορεί να κάνουν δουλειά από το σπίτί (π.χ. δεύτερες δουλειές, επικοινωνία με συνεργάτες εξωτερικό, κλπ) και δεν έχουν επαγγελματικές συνδέσεις.

    Πάντως η δημοσκόπηση χρειάζεται και μια επιλογή "Δεν είχα ζημιά"
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  7. #7
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δηλαδή λέτε ότι η Cyta θα μας κάνει κανά πάγιο δώρο; Του Ιουνίου έστω ...

    Μου στοίχισε κλήσεις από το καρτοκινητό που έκανα στην μάνα μου στο χωριό σε σταθερό. Δύο κάρτες εβαλα εκείνη την μέρα. Περίπου 20 ευρώ.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Router
    CISCO
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή λέτε ότι η Cyta θα μας κάνει κανά πάγιο δώρο; Του Ιουνίου έστω ...

    Μου στοίχισε κλήσεις από το καρτοκινητό που έκανα στην μάνα μου στο χωριό σε σταθερό. Δύο κάρτες εβαλα εκείνη την μέρα. Περίπου 20 ευρώ.
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση φίλε μου.Αν χαρίσει τα πάγια όλων των πελατών για ένα μήνα τότε καταστράφηκε.Είναι που είναι όλοι οι πάροχοι καταχρεωμένοι αν κάνουν και αυτό τελειώσανε.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    αποκλειεται να μην ειχες απωλεια
    μαλλον δεν εχεις cyta ή απλα δεν το καταλαβες.

    Λοιπον σε επιχειρηση εδω, 2 γραμμες.
    Ευτυχως ειχα κανει εμμεση εκτροπη σε περιπτωση που δεν δουλευουν το voip σε αριθμο κινητου
    που το εχω κανει σταθερο με ενα μηχανηματακι σαν κι αυτο
    Α και δεν μπορουσα να λαβω και φαξ οποτε μερικοι πελατες επρεπε να στειλουν email.
    Αρα μου κοστισε οσο οι εκτροπες σε κινητο περιπου κανα 10αρι ευρω να φανταστω
    και 3 ευρω για 60' που εβαλα προγραμμα στο κινητο για να κανω εξερχομενες.

    μακαρι τις εκτροπες για αυτες τις 2 μερες να μας τις αποχρεωσουν.
    ειναι το λιγοτερο που μπορουν να κανουν.
    Ρε Πρόδρομε, λές να μην ξέρω τι πάροχο έχω; Και μια χαρά το κατάλαβα γιατί χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο κανονικά, όπως και οι γονείς μου στο πατρικό. Προφανός το πρόβλημα ήταν γενικό αλλα δεν επηρέασε όλους τους πελάτες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jdammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση φίλε μου.Αν χαρίσει τα πάγια όλων των πελατών για ένα μήνα τότε καταστράφηκε.Είναι που είναι όλοι οι πάροχοι καταχρεωμένοι αν κάνουν και αυτό τελειώσανε.
    Το έχει ξανακάνει αυτό, πρίν 1,5 - 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά. Είχε κάνει μείωση παγίου σε όσους είχαν πρόβλημα.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    με τις τιμές που αναφέρει ο κόσμος θα έλεγα ότι αν πραγματικά σας κόστισε τόσο καλύτερα να βάλετε και κάποιο backup, αν απο την άλλη θα θέλατε να κόστιζε τόσο......

  11. #11
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για άλλη μια φορά και ας καταντήσω να κατηγορηθώ πως τα παίρνω από την Cyta, δεν υπάρχει η έννοια της ζημιάς για οικιακές συνδέσεις, ακόμα και στον ΟΤΕ το συμβόλαιο σου αναφέρει αποζημίωση μετά το πέρας των 48 πρώτων ωρών από την αναγγελία της βλάβης, ίσο με τις ημέρες που δεν δούλευε η υπηρεσία.

    Σε ανάλογες περιπτώσεις σημαντικών βλαβών οι πάροχοι συνηθίζουν να κάνουν "δώρο" προς τους συνδρομητές, ας περιμένουμε να δούμε.
    Γιατί; Τα παίρνεις από την Cyta???

    Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα να κατηγορηθείς για κάτι. Όλες είναι απόψεις και είναι σεβαστές.

    Αλλά επί της ουσίας των απόψεών σου το θέμα είναι ότι υπάρχουν δύο επιλογές:

    Περίπτωση 1: Εδώ ζω, αυτά μου προσφέρουν, τα δέχομαι και τέλος (κύριος λόγος του γιατί καταντήσαμε εδώ που είμαστε - προσωπική άποψη)

    Περίπτωση 2: Πληρώνω και απαιτώ το καλύτερο μέχρι να μείνουν μόνο οι καλύτεροι. (Κύριος λόγος του γιατί καταντήσαμε εδώ που είμαστε - επίσης προσωπική άποψη)

  12. #12
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για άλλη μια φορά και ας καταντήσω να κατηγορηθώ πως τα παίρνω από την Cyta, δεν υπάρχει η έννοια της ζημιάς για οικιακές συνδέσεις, ακόμα και στον ΟΤΕ το συμβόλαιο σου αναφέρει αποζημίωση μετά το πέρας των 48 πρώτων ωρών από την αναγγελία της βλάβης, ίσο με τις ημέρες που δεν δούλευε η υπηρεσία.

    Σε ανάλογες περιπτώσεις σημαντικών βλαβών οι πάροχοι συνηθίζουν να κάνουν "δώρο" προς τους συνδρομητές, ας περιμένουμε να δούμε.
    Το τι μπορεί να "προσβληθεί" δικαστικά δεν πέρνει διαχωρισμό οικιακής-επαγγελματικής σύνδεσης.ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε Γ.Ο.Σ. μπορούν να προσβληθούν δικαστικά. Αυτόν τον ωχαδερφισμό επιτέλους αφήστε τον(δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα μην παρεξηγηθώ)

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μέχρι να προσβληθεί δικαστικά δεν αλλάζει κάτι.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Δεν μας ρωτήσετε τι σημαίνει για τον καθ ένα μας τι σημαίνει η διακοπή των επικοινωνιών μας ,η διακοπή των συστημάτων συναγερμού ,καμερών κλπ, πόσους πελάτες χάσαμε έλλειψη φαξ μηχανογράφησης κλπ.
    Αυτή η τελευταία 2ημερη διακοπή ήταν ο κόμπος στο χτένι .
    Η εταιρεία πρέπει να αποδεσμεύσει όσους πελάτες θέλουν να αλλάξουν δίκτυο και να τους προσφέρει τα έξοδα μεταφοράς σε άλλο δίκτυο.
    Αν θέλει να λέγετε σοβαρή όπως γράφει στις ανακοινώσεις της πρέπει να λάβει μέτρα ώστε να σταματήσουν αυτές οι βλάβες και διακοπές κάθε τοσο.
    Σε καμιά άλλη εταιρεία δεν αντιμετωπίζουμε τόσο τακτικά και εκτενή προβλήματα.
    Απαντήσεις του τύπου ότι διακοπές υπηρεσίας ολιγόλεπτες είναι δικαιολογημένες τεχνικά ή νομικά είναι απαράδεκτες πρακτικά ,
    αφού δεν συμβαίνουν σε άλλα δίκτυα ,τουλάχιστον σ αυτούς τους ρυθμούς
    Ακόμη πρέπει να γνωρίζουμε ότι όσο ευχάριστη και ενθουσιώδης είναι η μεγάλη άνοδος τόσο δυσάρεστη και καταστροφική είναι η κατρακύλα από την κορυφή
    Πάντως η υπέροχη στην πελατειακή βάση και η παραμονή σ αυτήν σχετίζεται ευθέως με την τεχνολογική υπέροχη και όχι με συγγνώμες και επιστροφές 3 ή 5 ευρώ ή τόσων δωρεάν λεπτών ομιλίας
    οι φούσκες κάποια στιγμή σπάνε ή ξεφουσκώνουν
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  15. #15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jdammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση φίλε μου.Αν χαρίσει τα πάγια όλων των πελατών για ένα μήνα τότε καταστράφηκε.Είναι που είναι όλοι οι πάροχοι καταχρεωμένοι αν κάνουν και αυτό τελειώσανε.
    Υπολογίζω ότι ένα τουλάχιστον 25% θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, άλλωστε κυκλοφορούν και προσφορές με 25 Ευρω τον μήνα αυτό τον μήνα. Έχει βγαλει και η Cyta 30% για νεους και οχι παλιούς πελάτες. Προσωπικά η μοναδική περίπτωση να μείνω είναι να κανουν δώρο το παγιο Ιουνιου. Τωρα αν είναι καλύτερο να χασει ενα μηνα ή να χασει 12 μηνες απο το 25%. Στην μια θα εχει χάσει 3 και στην δευτερη θα εχει χασει 12. Διαλέγουν και παίρνουν είναι top management decision.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-11, 21:11
  2. [Pirelli] ρυθμισεις pirelli A4201g της CYTA και διακοπή ρεύματος
    Από Peter Trom στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-11, 16:40
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-11, 01:12
  4. 1.059.516 ευρώ κόστισε το site της βουλής!
    Από Havic στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 03:17
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-10, 00:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας