Σελ. 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 331
  1. #151
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Τι να πω ρε παιδιά τόσο happy για μια OEM κινεζικο κατασκευή των 100 euro και πολλά λέω που απλά έχει ελληνική ROM για να παίζει τα καλούδια της MLS που εκτοξεύει την τιμή του στα 250 euro και το βλέπω σε διαφημίσεις να πασάρετε σαν ελληνικό κινητό ? !!!


    Πιο ελληνικά είναι κάτι γαλατα που διαφημίζονται σαν ελληνικά παρότι το γαλα έρχεται από γερμανία αυστρια αλλα παρασκευάζεται στην ελλάδα :P

    Aυτό είναι 100% φτιαγμένο στο εξωτερικό και ένα μικρό κομμάτι του sotware να είναι ελληνικό !!! για την ακρίβεια θα μπορούσε να το πει κανεις addon του android.


    Υπάρχουν μακράν πιο καλές συσκευές επώνυμες στα 250 euro στην ελληνική αγορά για να μην πω για την κινεζικη απλά χωρίς Ελληνική αναγνώριση φωνητικών εντολών :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DiM : 04-11-12 στις 16:07.

  2. #152
    Εγγραφή
    04-11-2012
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδια εγω το iq talk το εχω αγορασει απο τον Ιουλιο που βγηκε, και μεχρι τωρα μπορω να πω τα εξης:
    1) Οσον αφορα την εμφανιση και τη χρηση του μπορω να πω οτι ειναι πολυ ευχαριστο, και πολυ ευκολο σε χειρισμο και εκτελεση εφαρμογων. Η οθονη του ειναι πολυ λειτουργικη, το touch του ειναι πολυ καλο, δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα. Καποιος ανεφερε ποιο πανω για καποια σκονη μεσα στην οθονη.. Φιλε μου τσεκαρε το γτ το ιδιο ειχα παρατηρησει κι εγω και ανακαλυψα οτι ειχε δευτερο προστατευτικο κατω απο την κυριως μεμβρανη.
    2) Με την εσωτερικη μνημη εχω ενα μικρο θεματακι, εχω αναγκαστει πολλες φορες να εγκαταστησω και να απεγκαταστησω εφαρμογες γιατι η μνημη ηταν πληρης. Εχω μεταφερει τις περισσοτερες εφαρμογες στην καρτα sd αλλα υπαρχουν πολλες που δεν μεταφερονται. Παντως σε μονιμη βαση ειμαι με μια free χωρητικοτητα 18mb..
    3) Τωρα στα ασχημα... ειχα δοκιμασει να κανω root το κινητο και ενω ειχαν ολα παει καλα, μετα απο λιγο ολα αρχισαν να κλεινουν (ολες οι εφαρμογες) και εκανε επανεκινηση και μετα κολλουσε στο λογοτυπο του android και δεν ανοιγε. Το εστειλα στην mls και μου το εφτιαξαν δωρεαν εφοσον ημουν μεσα στην εγγυηση.. Απλα παιδια οταν θελετε να το στειλετε service προτιμοτερο να πληρωσετε 10 ευρω και να το στειλετε με courrier μονοι σας παρα μεσω Γερμανου. Εκαναν 1μιση μηνα να μου το στειλουν πισω, οταν το εστειλα μεσω Γερμανου. Την προηγουμενη εβδομαδα κατι ειχε παθει το μικροφωνο (εκανε πολυ δυνατο θορυβο) και το handsfree (δεν ακουγοταν) και τα εστειλα μονος μου με courrier και σε 2 εργασιμες μου το ειχαν στειλει πισω φτιαγμενο.. Η εξυπηρετηση τους σκιζει παιδια.. και στο τηλεφωνο εξυπηρετικοτατοι.. αλλα μακρια απο τον Γερμανο... Θα περιμενετε μηνες!!!!
    Αν εξαιρεσουμε αυτα τα λιγα αρνητικα, μπορω να πω οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο, η καμερα του ειναι μια χαρα, οι εφαρμογες δεν κολλανε, το ιντερνετ παει αρκετα γρηγορα, η πλοηγηση ειναι πολυ ευχρηστη και με ακριβεια και το talk and call πολυ χρησιμο!

    Αυτα απο μενα, αν μπορει μονο καποιος να μου στειλει τις εσωτερικες ρυθμισεις για να αυξησω την ενταση του μεγαφωνου θα ημουν υποχρεος.. και κατι αλλο..εχει δοκιμασει καποιος αλλος να το ροοταρει??

  3. #153
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσον αφορά την καθυστέρηση όταν το δωσες για Service στο Γερμανό προσθέτω ότι : Όταν δίνουμε το κινητό για service σε μεσάζοντες και όχι απευθείας στα κεντρικά του service , είναι λογικό να υπάρχει καθυστέρηση από μικρή έως μεγάλη γιατί όπως και στην περίπτωση του Γερμανού δεν κάνουν καθημερινά παραδόσεις στα service (κατά την άποψη μου για οικονομικούς λόγους. Λογικά περιμένουν να μαζευτεί κάποιος όγκος χαλασμένων συσκευών για να τις στείλουν).

    Όσον αφορα το Service της MLS είναι εκπληκτικό το πόσο γρήγορα στο παραδώσαν πίσω όταν το έστειλες απευθείας. Γενικα η MLS είναι μια σοβαρή εταιρεία που προσπαθεί να αναπτυχθεί δυναμικά τόσο στην αγορά της Ελλάδος όσο και στο εξωτερικό στα μελλοντικά της σχέδια. Μια φορά που τους πήρα τηλέφωνο για ένα θέμα με την εγγύηση της συγκεκριμένης συσκευής δεν αντιμετώπισα αναμονή πάνω απο 1 λεπτό στο κεντρο εξυπηρέτησης και το προσωπικό μου έλυσε όλες τις απορίες μου γρήγορα με μια αντιμετώπιση άριστη !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bananas : 05-11-12 στις 00:23.

  4. #154
    Εγγραφή
    04-11-2012
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι φιλε μου πραγματι αυτο μου ειπαν και στην mls οτι πλεον δεν το στελνει καθε καταστημα Γερμανος ξεχωριστα, αλλα τα στελνουν ολα στο κεντρικο και απο εκει αργουν να τα στειλουν. Η mls κανει 2 εργασιμες το πολυ, εκτος και αν ειναι κατι πολυ εξειδικευμενο και θελει παραγγελια, πραγμα σπανιο γιατι οπως μου εξηγησαν εχουν ολα τα ανταλλακτικα.

  5. #155
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από q10gr8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης, τωρα τελευταια, κανα 2 μερες, δεν δουλευουν καποια προγραμματακια και μου λεει να επανεκινησω τον GO launcher...
    Kανω επαννεκινηση του τηλεφωνου και μετα απο λιγο ενω παιζουν ολα τελεια, σταματανε να δουλευουν καποια προγραμματα, και παλι απο την αρχη....
    Μηπως πρεπει να κανω κατι; Ευχαριστω για την βοηθεια...
    Δοκίμασε να κάνεις ένα chkdsk την κάρτα SD.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #156
    Εγγραφή
    05-11-2012
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχετε να μου πείτε τα εξής:
    1. Από Bluetooth γίνεται ενεργοποίηση της φωνητικής κλήσης ή πρέπει να πατήσεις μόνο στην οθόνη το εικονίδιο;
    2. Έχει αυτόματη απάντηση στο Bluetooth (να ανοίγει την κλήση χωρίς πάτημα κουμπιού) ή χρειάζεται προγραμματάκι;
    3. Αν χρειάζεται πρόγραμμα, όταν ανοίγει την κλήση την στέλνει στο ΒΤ ή στο μεγάφωνο;
    Ευχαριστώ
    Δημήτρης

  7. #157
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από palafdim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχετε να μου πείτε τα εξής:
    1. Από Bluetooth γίνεται ενεργοποίηση της φωνητικής κλήσης ή πρέπει να πατήσεις μόνο στην οθόνη το εικονίδιο;
    2. Έχει αυτόματη απάντηση στο Bluetooth (να ανοίγει την κλήση χωρίς πάτημα κουμπιού) ή χρειάζεται προγραμματάκι;
    3. Αν χρειάζεται πρόγραμμα, όταν ανοίγει την κλήση την στέλνει στο ΒΤ ή στο μεγάφωνο;
    Ευχαριστώ
    Δημήτρης
    Κατέβασε τον Bluetooth Manager το οποίο κάνει όλα τα παραπάνω (εκτός του -1- που πρέπει να πατήσεις το κουμπί- δεν ξέρω αν μπορείς με κάποιο τρόπο να το προγραμματίσεις φωνητικά ή αλλιώς).
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #158
    Εγγραφή
    05-11-2012
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Σίγουρα θα την στείλει στο ΒΤ αυτόματα η θα ψάχνομαι; Γιατί κάτι android Smartphones δεν το κάνουν παρόλλα τα προγράμματα στο market.
    Σαν οδηγός μηχανής είναι κεφαλαιώδες αυτό που ρωτώ και επίσης θα ήθελα να ενεργοποιώ την φωνητική κλήση από το ΒΤ....αν κάποιος ξέρει πως μπορεί να γίνει να μου απαντήσει πριν το αγοράσω.
    Ευλογώ ακόμα την ΝΟΚΙΑ και το Symbian που αυτά τα είχε Default συν την φωνητική κλήση και στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ...αυτά ήταν τηλέφωνα...τούτα....να μην πω καλύτερα!!

  9. #159
    Εγγραφή
    05-11-2012
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μια πρόχειρη έρευνα μου έδειξε ότι δεν υπάρχει smartphone που να κάνει όλα όσα ρώτησα είτε είναι android είτε ios......αν κάνω λάθος ας μου υποδείξει κάποιος ένα τέτοιο. Μάλλον θα πάρει Νόμπελ νέας τεχνολογίας. Τελικά πρόκειται για smartphones ή idiotphones?

  10. #160
    Εγγραφή
    26-09-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Τελικα το κινητο το πηγα στην mls στην Αθηνα και απο κει θα παει Θεσ/νικη για το σερβις...Μολις εχω νεα θα σας πω...Πηγε για, σκονη μεσα απο την οθονη, μη λειτουργια εφαρμογων που ηταν στην καρτα, επανεκινησεις απο μονο του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος q10gr8 : 09-11-12 στις 07:41.

  11. #161
    Εγγραφή
    26-09-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Τελικα το προβλημα ηταν στην καρτα...Δεν μπορει να τρεξει τα 32 γιγα;! (ο πωλητης στη Media Markt που πηρα το τηλ δεν μου ειπε τιποτα). Τεσπα...Μου ειπαν απο το σερβις οτι εχουν δοκιμασει μεχρι 8, οπου και δουλευει κανονικα...
    Πηρα λοιπον το τηλ και σε δυο μερες το πηγα παλι στην mls, γιατι το κουμπι του ον-οφ, καθως το πατησα εμεινε μεσα και παπαλα το κινητο...
    Παλι λοιπον πισω στην Αργυρουπολη, οταν το ειδαν ξεροβηξαν χωρις να μπορουν να μου πουν τιποτα και με ευχαριστησαν που τους ενημερωσα για το θεμα της καρτας που εκεινοι στην Αθηνα δεν γνωριζαν.
    Περιμενω λοιπον παλι την συσκευη να μου ερθει.
    Οταν εχω νεοτερα θα σας γραψω και παλι...
    Παντως αν και ειμαι πελατης της mls εδω και πολλα χρονια απο τα gps της, το εχω εχω ψιλομετανιωσει για το τηλεφωνο της...
    Ας δουμε πως θα παει...

  12. #162
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από q10gr8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το προβλημα ηταν στην καρτα...Δεν μπορει να τρεξει τα 32 γιγα;! (ο πωλητης στη Media Markt που πηρα το τηλ δεν μου ειπε τιποτα). Τεσπα...Μου ειπαν απο το σερβις οτι εχουν δοκιμασει μεχρι 8, οπου και δουλευει κανονικα...
    Πηρα λοιπον το τηλ και σε δυο μερες το πηγα παλι στην mls, γιατι το κουμπι του ον-οφ, καθως το πατησα εμεινε μεσα και παπαλα το κινητο...
    Παλι λοιπον πισω στην Αργυρουπολη, οταν το ειδαν ξεροβηξαν χωρις να μπορουν να μου πουν τιποτα και με ευχαριστησαν που τους ενημερωσα για το θεμα της καρτας που εκεινοι στην Αθηνα δεν γνωριζαν.
    Περιμενω λοιπον παλι την συσκευη να μου ερθει.
    Οταν εχω νεοτερα θα σας γραψω και παλι...
    Παντως αν και ειμαι πελατης της mls εδω και πολλα χρονια απο τα gps της, το εχω εχω ψιλομετανιωσει για το τηλεφωνο της...
    Ας δουμε πως θα παει...
    Πρώτο της τηλέφωνο είναι. Το πρώτο της βήμα κάνει στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας λογικό είναι κάποια πραγματα να μην έχουν μελετηθεί σωστά. Το καταλαβαίνω ότι ειδικά στις μέρες που διανύουμε δεν θέλουμε να "παίζουν" με τα λεφτά μας και μας ξενερώνει όταν μια συσκευή βγάζει προβλήματα αλλα ας μην την κρίνουμε απο τώρα την εταιρεία απο το πρώτο της κιόλας κινητό τηλέφωνο. Ο χρόνος θα δείξει !!!

  13. #163
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από q10gr8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το προβλημα ηταν στην καρτα...Δεν μπορει να τρεξει τα 32 γιγα;! (ο πωλητης στη Media Markt που πηρα το τηλ δεν μου ειπε τιποτα). Τεσπα...Μου ειπαν απο το σερβις οτι εχουν δοκιμασει μεχρι 8, οπου και δουλευει κανονικα...
    Σίγουρα παίζει κανονικά (δοκιμασμένα) με 16GB. Από πλευράς hardware δεν υπάρχει λόγος να μη δέχεται 32. Προφανώς υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με τη δική σου κάρτα. Άλλωστε κι εσύ είπες ότι στην αρχή τα διαβάζει και μετά τα χάνει. Συνεπώς δεν είναι θέμα μεγέθους κάρτας (αν ήταν δεν θα τη διάβαζε καθόλου)
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  14. #164
    Εγγραφή
    26-09-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτη την καρτα πηρα...http://www.amazon.com/gp/product/B009QZH7BU. Την διαφημιζουν σαν καρτα ειδικα για smartphones...Τι να πω;
    Θα της κανω και ενα φορματ και θα την ξαναδοκιμασω.
    Παντως φιλε Bananas, ενταξει το πρωτο κινητο της ειναι αλλα αυτο δεν μου λεει κατι και ουτε θα επρεπε να μου λεει...
    Ειναι χρονια στο χωρο και οπως εμεις της δειχνουμε εμπιστοσυνη θα επρεπε και εκεινη να δειχνει αξιοπιστια...
    Το προβλημα στο κουμπι ειναι κατασκευαστικο...Απο την Κινα λοιπον που τα παραγγελνουν θα επρεπε να διαλεγουν πιο αξιοπιστες κατασκευες...
    Και δε σου λεω για την σκονη μεσα απο την οθονη...Αλλο πακετο αυτο.
    Δεν λεω, μπορει να επεσα στην περιπτωση, αλλα πες μου και συ αν ειχες ενα κινητο 20 μερες και απο αυτες τις 10 το ειχε η εταιρια τι θα ελεγες;
    Παλι καλα που εχω το K800 και εχω τηλεφωνο...Και να φανταστεις οτι αυτο εγινε στο βουνο (ειμαι κυνηγος) και εμεινα εκει χωρις τηλ...
    Για φαντασου να πας να παρεις τηλ στο βουνο και να σου πεσει το κουμπακι μεσα....Χαρα εεε; Λες δεν πειραζει το 1ο τηλ της mls ειναι δε βαριεσαι...
    Οχι φιλε μου δεν πιστευω οτι ειναι ετσι....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος q10gr8 : 20-11-12 στις 16:47.

  15. #165
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από q10gr8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη την καρτα πηρα...http://www.amazon.com/gp/product/B009QZH7BU. Την διαφημιζουν σαν καρτα ειδικα για smartphones...Τι να πω;
    Θα της κανω και ενα φορματ και θα την ξαναδοκιμασω.
    Χμμμ... Αυτή είναι Class 10. Έχω ξαναδεί προβλήματα με Class 10 σε χρήση μικροσυσκευών (GPS). Αν μπορείς-πρόκειται να την αλλάξεις δοκίμασε αυτή , ή όποια άλλη Class4
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προγραμμα φωνητικων εντολων
    Από DJman στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-12, 10:32
  2. Μηνύματα: 159
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-12, 21:18
  3. Μη αναγνώριση εντολών στο DOS
    Από paradeisos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-08, 09:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας