Σελ. 205 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.061-3.075 από 10691
  1. #3061
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet 2play
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Red face
    Καλημερα σας,

    αν και παλιο μελος εχω καιρο να γραψω....

    ηθελα να σας δειξω τι έχουμε φτιαξει γκρουπάκι στο φεις μια παρεα κοριτσιών μαμάδων στην αναζήτηση μας για φθηνοτερα προιόντα.

    Στην διαρκή αναζήτητηση μας για υποδήματα, ενδυση, ειδη σπιτιου , ειδη βρεφικά κτλπ εχουμε φτιάξει μια λιστα τερας με διαφορα eshops εξωτερικου και με λιγα ελληνικά από οπου εχουμε αγοράσει επιτυχως, κρινοντας και το customer support και τέλος καταχωρήσει στη λιστα μας με σχολια διπλα απο το καθένα.

    Το γκρουπάκι ειναι αυτο εδω Αγορές μεσω Internet E-shops

    (Δεν υπάρχει καμια διαφήμιση και κανένα κολπο πισω απο ολο αυτο.... απλά θελουμε να μεταδώσουμε τη λιστα σε οσους περισσοτερους μπορουμε για να επωφεληθει περισσοτερος κοσμος...!!
    Μολις χτες αγορασα το πρωτο ποδήλατο της κορης μου , τιμή ελλάδος..90-120ευρώ....τιμή amazon.co.uk 50λιρες= 57ευρώ...Νομιζω εκανα καλό ντηλ! 70 ευρώ εχει στα τζάμπο το ποιο φθηνο...)

    Καλές αγορές!!

  2. #3062
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18366/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    HUAWEI HG530
    SNR / Attn
    12,6(dB) / (dB)
    H παραγγελία που έκανα από Αμερική (9 Μαίου ) λέει παράδοση έως 23 Μαίου. Άρα από αύριο πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα/email ή να περιμένω λίγο ακόμα?

    To δέμα θα έρθει Θεσσαλονίκη , οπότε το τηλέφωνο που δίνουν τα ΕΛΤΑ 8001182000 για πληροφορίες ισχύει για την περίπτωση μου ή πρέπει να αναζητήσω το τηλέφωνο από το αεροδρόμιο Μακεδονίας? (αν το έχει κανείς διαθέσιμο...)

    Υ.Γ. Για όσους αναρωτηθούν γιατί δεν παίρνω να μάθω μόνος μου.....αυτό κάνω από το πρωί αλλά δεν απαντά κανείς!

    Y.Γ2 Mόλις το σήκωσε κάποιος. Μου είπε ότι δέματα με κωδικό LJ δεν παρακολουθούνται ακόμα και όταν περάσουν από το τελωνείο. Δηλαδή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω? Μέχρι να εμφανιστεί από τα ΕΛΤΑ ή να με ειδοποιήσουν από τελωνείο για έξτρα χρέωση?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hikesl : 23-05-11 στις 13:00.

  3. #3063
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν στο στέλνουν με USPS , γιατί δεν τσεκάρεις στο site τους?
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #3064
    Εγγραφή
    05-06-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    643
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Thomson tg585 v7
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hikesl Εμφάνιση μηνυμάτων
    H παραγγελία που έκανα από Αμερική (9 Μαίου ) λέει παράδοση έως 23 Μαίου. Άρα από αύριο πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα/email ή να περιμένω λίγο ακόμα?

    To δέμα θα έρθει Θεσσαλονίκη , οπότε το τηλέφωνο που δίνουν τα ΕΛΤΑ 8001182000 για πληροφορίες ισχύει για την περίπτωση μου ή πρέπει να αναζητήσω το τηλέφωνο από το αεροδρόμιο Μακεδονίας? (αν το έχει κανείς διαθέσιμο...)

    Υ.Γ. Για όσους αναρωτηθούν γιατί δεν παίρνω να μάθω μόνος μου.....αυτό κάνω από το πρωί αλλά δεν απαντά κανείς!

    Y.Γ2 Mόλις το σήκωσε κάποιος. Μου είπε ότι δέματα με κωδικό LJ δεν παρακολουθούνται ακόμα και όταν περάσουν από το τελωνείο. Δηλαδή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω? Μέχρι να εμφανιστεί από τα ΕΛΤΑ ή να με ειδοποιήσουν από τελωνείο για έξτρα χρέωση?
    Αυτό που σου είπαν είναι αλήθεια. Δυο δέματα απο Αμερικα με κωδικό LJ δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο track&trace των ΕΛΤΑ. Απλά κάποια στιγμή έφτασαν σπίτι μου.

    Εμενα έκαναν περίπου 3 βδομάδες για να έρθουν, οπότε περίμενε.
    Δεν πρόκειται να σε ειδοποιήσουν απο το τελωνείο. Εάν υπάρχει κάποια εξτρα χρέωση θα στο πουν όταν πας να παρεις το δέμα από τα ΕΛΤΑ.

  5. #3065
    Εγγραφή
    02-06-2010
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδια,οταν εισαι επαρχια και σου στελνουν δεμα με αντικαταβολη απο Αθηνα,τα μεταφορικα ειναι τα ιδια με το να γινοταν το αντιστροφο ,δηλαδη να στειλεις απο επαρχια προς Αθηνα ή αυξανονται?

  6. #3066
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Με ΕΛΤΑ είναι τα ίδια, οι ιδιωτικές εταιρείες χρεώνουν ότι θέλει η κάθε μία.

  7. #3067
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Περιοχή
    ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6800/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8,4(dB) / 41,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efthlouk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστω παρά πολυ για την απάντηση σου! Αγωνιουσα μέχρι να δω μια! :P
    Είσαι απόλυτα σίγουρος δλδ; Ότι θα είναι στην τσάντα εννοείται + ότι η μπαταρία στα apple είναι ενσωματωμένη οποτε κανένα πρόβλημα! Θα υπάρχει θέμα αν υπάρχει η προστατευτική ζελατινη στην οθόνη; Θα πουν τπτ που θα φαίνεται ολοκαινουριο; Επίσης, έχεις εμπειρία απο αεροδρόμια συγκεκριμένα των Ηνωμένων Πολιτειών; Ρωτάω γιατί είναι περίεργοι όλοι αυτοί! Ευχαριστώ και παλι!
    Το 2003 γυρίζοντας από Νέα Υόρκη έφερα μαζί μου ένα toshiba satellite P25 με 17΄όθόνη που αγόρασα εκεί σε τιμή ευκαιρίας. Τον υπολογιστή (γαίδούρι, λογω μεγέθους) τον είχα σε χειραποσκευή τυλιγμένο σε μια μικρή παιδική κουβέρτα (για προστασία). Στον έλεγχο χειραποσκευών στην Ν.Υόρκη ενημέρωσα για την ύπαρξή του, και εμφανίσθηκαν δύο υπάλληλοι οι οπόιοι τον παρέλαβαν και εξαφανίσθηκαν για περίπου ένα τέταρτο. 'Οταν επέστρεψαν τον ξανατύλιξαν στην κουβερτούλα του, τον έβαλαν προσεκτικά στην χειραποσκευή και μου ευχήθηκαν καλό ταξίδι κάνοντας καλακευτικά σχόλια για το μέγεθος της οθόνης τους. Το τί έψαξαν δεν ξέρω. Τον υπολογιστή τον είχα χρησιμοποιήσει δύο μέρες και φυσικά είχα πετάξει την συσκευασία του. Όμως το πρόβλημά μου δεν ήταν το αεροδρόμιο στην Ν.Υ αλλά το τελωνείο στην ελλάδα. Η γυνάικα μου κρατώντας αγκαλιά την 18μηνη κόρη μας και την χειραποσκευή με τον υπολογιστή πέρασε άνετα τον έλεγχο. Εμένα τον οχτάχρονο γιό μας και τις 4 βαλίτσες μας κυριολέκτικά μας ξετίναξαν στον έλεγχο. Αλλά μαντέψτε.... δεν βρήκαν τίποτε που θα έπρεπε να δηλώσουμε.....

  8. #3068
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jbakats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον έλεγχο χειραποσκευών στην Ν.Υόρκη ενημέρωσα για την ύπαρξή του, και εμφανίσθηκαν δύο υπάλληλοι οι οπόιοι τον παρέλαβαν και εξαφανίσθηκαν για περίπου ένα τέταρτο. 'Οταν επέστρεψαν τον ξανατύλιξαν στην κουβερτούλα του, τον έβαλαν προσεκτικά στην χειραποσκευή και μου ευχήθηκαν καλό ταξίδι κάνοντας καλακευτικά σχόλια για το μέγεθος της οθόνης τους. Το τί έψαξαν δεν ξέρω.
    Απαράδεκτη τέτοια μεταχείριση ενός προσωπικού υπολογιστή. Θα έπρεπε να σου ζητήσουν να είσαι μπροστά κατά τον έλεγχο.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #3069
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Περιοχή
    ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6800/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8,4(dB) / 41,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτη τέτοια μεταχείριση ενός προσωπικού υπολογιστή. Θα έπρεπε να σου ζητήσουν να είσαι μπροστά κατά τον έλεγχο.
    Εχεις απόλυτο δίκαιο. Δεν φημίζονται για την ευγένειά τους. Σκέψου μόνο ότι μας ανάγκασαν όλους να περάσουμε τον έλεγχο ξυπόλυτοι (ακόμα και τα μωρά), στον προσωπικό υπολογιστή θα κόλαγαν?

  10. #3070
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33480/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Jesus! Τι τριτοκοσμικά ειν'αυτα;! Φαντάζομαι ότι επεσες σε ξινους..

    Μην ακούω τέτοια τώρα! Αγχωθηκα..!

    Θενκς για τις απαντήσεις σας! Ας ελπίσουμε όλα να πανε καλα!

    Υ.Γ. Απ'ο,τι κατάλαβα, παρόλο που σου έγινε έλεγχος και εδώ κι εκει, όσο εξονυχιστικος και να ήταν, δεν έγινε Κάτι άλλο.. Ούτε τελωνείο, ούτε τπυ!

  11. #3071
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Φαντάζομαι ότι επεσες σε ξινους..
    Δεν νομίζω, απλά ακολουθούν οδηγίες.

  12. #3072
    καλησπερα στην κοινοτητα.
    ενδιαφερομαι να αγορασω καποια αντικειμενα απο την αμερικη συνπλικου κοστους 1300 δολλαριων.ηδη του ειπα να τα στειλε με USPS.η αξια που θα γραψει πανω ειναι 300 δολλαρια.
    θα ηταν προτιμοτερο να το χαρακτηρισει γκιφτ ή οχι;;;το ποσο αναγραφης ειναι μεγαλο θεωρειτε;;;

    ειχε κανεις αγορα αναλογου ποσου;;;

    ευχαριστω.

  13. #3073
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Εαν κλαπεί/χαθεί, καταλαβαίνεις ότι δεν θα αποζημιωθείς, έτσι;

  14. #3074
    Εγγραφή
    24-11-2007
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    Belkin Wirelless
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doctor GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο Αμερική ενα χειριστήριο αξίας 150$ τι να πω στον πωλητή? Έχει επιλεγμένο σαν τρόπο αποστολής USPS First Class Mail InternationalSee more services . Θα μπλέξω με τελωνεία ή οχι?


    Δεν έμπλεξα καθόλου. Το φερε σπίτι και ο ταχυδρόμος και όλα κομπλέ )

  15. #3075
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως και εγώ όταν πήγα πέρυσι ΝΥ μας ανάγκασαν να περάσουμε ξυπόλυτοι τον έλεγχο, αλλά τους υπολογιστές τους έλεγχαν ενώ είμασταν παρόντες

Σελ. 205 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας