Σελ. 632 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 612622627630631632633634637642652 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.466-9.480 από 10693
  1. #9466
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.698
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ουτως ή αλλως ειχα gift cards στο amazon UK και παρεχονταν μεσα στην τιμη και το import fees deposit οποτε συνολικα μου εβγαινε πιο φθηνο.
    Ok τότε καλά έκανες. Όσον αφορά την παραγγελία σου, από τη στιγμή που έκανες expedited delivery, τότε μπορεί και να το λάβεις μέχρι τις 27 που λένε. Υπάρχει περίπτωση να στο στείλουν με UPS οπότε μέσα σε 1 μέρα να σου έχει έρθει. Στην περίπτωση όμως που δεν έρθει στην ημερομηνία που σου γράφουν, θα επικοινωνήσεις μαζί τους να το αναφέρεις και παίζει να σου επιστρέψουνε τα έξοδα αποστολής. Οπότε κουράγιο και περίμενε 2 μερούλες ακόμα

  2. #9467
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok τότε καλά έκανες. Όσον αφορά την παραγγελία σου, από τη στιγμή που έκανες expedited delivery, τότε μπορεί και να το λάβεις μέχρι τις 27 που λένε. Υπάρχει περίπτωση να στο στείλουν με UPS οπότε μέσα σε 1 μέρα να σου έχει έρθει. Στην περίπτωση όμως που δεν έρθει στην ημερομηνία που σου γράφουν, θα επικοινωνήσεις μαζί τους να το αναφέρεις και παίζει να σου επιστρέψουνε τα έξοδα αποστολής. Οπότε κουράγιο και περίμενε 2 μερούλες ακόμα
    To ιδιο αισιοδοξος ηταν και ο υπαλληλος του customer service που μου εδωσε τα 10GBP credit για τη ταλαιπωρια. Ομολογούμενος αν δεν ερθει μεχρι την Πεμπτη εννοειται θα απαιτησω πισω τα μεταφορικα ως ενδειξη καλης θελησης απο τη πλευρα ενος κολοσσου που θα επρεπε να ηταν σε θεση να γνωριζει ποτε θα αποστειλλει μια προ-παραγγελια που εγινε στις 02/05 και οχι να λαμβάνω συγκεχυμένες απαντήσεις.

    Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!

  3. #9468
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.991
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους. Επανερχομαι με θεμα στο Amazon UK. Εχει κανεις προσφατα παραγγειλει;

    Εκανα μια παραγγελια 2/5 και συγκεκριμενα προ-παραγγειλα το ipad pro 2021. Release date 21/05/2021, expedited delivery το οποιο πληρωσα 46 ολοκληρες λιρες τρομαρα μου και estimated time of delivery 25-27/05 και ακομα δεν μου εχουν κανει τιποτα αποστολη. Περιμενω σαν το χαζο τοσες μερες, τους εχω ταραξει στο τσατ και το μονο που μου δωσανε ηταν ενα κουπονι 10 λιρες για την ταλαιπωρια και να αναμενω λεει μεχρι 27 και οτι θα ερθει.

    Τωρα θα το τραβουσα μια ακυρωση γιατι δεν ψηνουν να το στειλουν αμεσα μαλλον, αλλα αν το παραγγειλω ξανα μου δινει ημερομηνια παραδοσης 10 Ιουνιου, παρολα αυτα θα μου βγει αρκετα φθηνοτερα γιατι εχω το 10λιρο κουπονι συν οτι τωρα απο 46 λιρες η αποστολη ειναι 18. Τι προτεινετε; Καμια ιδεα;

    Μετά σου λεει Άμαζον... :P
    Εσύ λες αυτό...
    Εγώ αγόρασα κάτι πράγματα από 2 πωλητές στο ebay και δεν φτάνει που μετά μου είπαν ότι δυστυχώς δεν μπορούν να στείλουν στη χώρα μου, ενώ αρχικά δεν έλεγε τέτοιο πράγμα στη σελίδα.
    Μετά επί 2 εβδομάδες+ περίμενα το δήθεν refund.. Πρώτη φορά νομίζω τέτοια αναίδεια.. Μόνο με case στο paypal & negative feedback έστρωσε ο ένας.. Ο άλλος ακόμη δεν νιώθει.. Περιμένω το paypal..

    Α.. Μη ξεχάσω και το άλλο.. Προχτές μου 'ρθε πακετάκι κοντά 4μηνών..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #9469
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.388
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους. Επανερχομαι με θεμα στο Amazon UK. Εχει κανεις προσφατα παραγγειλει;

    Εκανα μια παραγγελια 2/5 και συγκεκριμενα προ-παραγγειλα το ipad pro 2021. Release date 21/05/2021, expedited delivery το οποιο πληρωσα 46 ολοκληρες λιρες τρομαρα μου και estimated time of delivery 25-27/05 και ακομα δεν μου εχουν κανει τιποτα αποστολη. Περιμενω σαν το χαζο τοσες μερες, τους εχω ταραξει στο τσατ και το μονο που μου δωσανε ηταν ενα κουπονι 10 λιρες για την ταλαιπωρια και να αναμενω λεει μεχρι 27 και οτι θα ερθει.

    Τωρα θα το τραβουσα μια ακυρωση γιατι δεν ψηνουν να το στειλουν αμεσα μαλλον, αλλα αν το παραγγειλω ξανα μου δινει ημερομηνια παραδοσης 10 Ιουνιου, παρολα αυτα θα μου βγει αρκετα φθηνοτερα γιατι εχω το 10λιρο κουπονι συν οτι τωρα απο 46 λιρες η αποστολη ειναι 18. Τι προτεινετε; Καμια ιδεα;

    Μετά σου λεει Άμαζον... :P
    Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό που λες.
    Έχουμε γράψει εδώ και μήνες ότι και το γερμανικό Αμαζον αργει υπερβολικά τις αποστολές γενικά.
    Έχω ακυρώσει 3-4 πράγματα τελευταία από αυτούς.
    Ίσως να έριχνες καμία ματιά στο θέμα του Αμαζον.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #9470
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.020
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Απλά ενημερωτικά...

    σχετικά με κάτι led strips που είχα πάρει από Αγγλία , τα οποία ήρθαν και λειψά (1 από 7) και με τελωνείο 29€ και τελικά ξαναπαρήγγειλα από Κίνα....

    https://www.adslgr.com/forum/threads...86#post6987486

    Τελικά ήρθαν την περασμένη βδομάδα και τα Κινέζικα. Αυτή τη φορά ήρθε όλη η 7άδα, χωρίς τελωνείο και στα μισά λεφτά!

    Το πρόβλημα είναι ότι θα αργήσω να τα χρησιμοποιήσω, οπότε δε ξέρω αν δουλεύουν! Καλά φαίνονται πάντως.
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #9471
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό που λες.
    Έχουμε γράψει εδώ και μήνες ότι και το γερμανικό Αμαζον αργει υπερβολικά τις αποστολές γενικά.
    Έχω ακυρώσει 3-4 πράγματα τελευταία από αυτούς.
    Ίσως να έριχνες καμία ματιά στο θέμα του Αμαζον.
    Για την ακριβεια το ρισκαρα και περιμενα σημερα να φτασει η ημερα παραδοσης και καλα. Φυσικα και ουτε το στειλανε και το μονο που ελαβα ηταν ενα απολογητικο μεηλ. Εεεε μετα τα πηρα στο κρανιο και στο customer service chat τους ξεστολισα κανονικα. Εν τελει, ακυρωθηκε η παραγγελια, αποφασισα να κανω νεα που θα την στειλω Θεσσαλονικη αντι για το χωριο στο οποιο μενω κανονικα μπας και αυτο ηταν το προβλημα (δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω; ). Και για compensation για τη ταλαιπωρια τσιμπησα αλλο ενα 10λιρο κουπονακι ΣΥΝ αφαιρεση στα εξοδα αποστολης στη νεα παραγγελια, οποτε τωρα το οφελος ειναι ακομα μεγαλυτερο.

    Ελπιζω τωρα ολα να πανε καλα. Οποτε γκρινια και παλι γκρινια μπας και φιλοτιμηθουν. Ελπιζω στις 4 Ιουνιου να απολαμβανω το νεο μου iPad.

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε!

  7. #9472
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.388
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ακριβεια το ρισκαρα και περιμενα σημερα να φτασει η ημερα παραδοσης και καλα. Φυσικα και ουτε το στειλανε και το μονο που ελαβα ηταν ενα απολογητικο μεηλ. Εεεε μετα τα πηρα στο κρανιο και στο customer service chat τους ξεστολισα κανονικα. Εν τελει, ακυρωθηκε η παραγγελια, αποφασισα να κανω νεα που θα την στειλω Θεσσαλονικη αντι για το χωριο στο οποιο μενω κανονικα μπας και αυτο ηταν το προβλημα (δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω; ). Και για compensation για τη ταλαιπωρια τσιμπησα αλλο ενα 10λιρο κουπονακι ΣΥΝ αφαιρεση στα εξοδα αποστολης στη νεα παραγγελια, οποτε τωρα το οφελος ειναι ακομα μεγαλυτερο.

    Ελπιζω τωρα ολα να πανε καλα. Οποτε γκρινια και παλι γκρινια μπας και φιλοτιμηθουν. Ελπιζω στις 4 Ιουνιου να απολαμβανω το νεο μου iPad.

    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε!
    Εγώ έχω ακυρώσει ακριβά πράγματα από αυτούς τελευταία γιατί είναι απαράδεκτοι.
    Σου συστήνω να δεις μεγάλα ευρωπαϊκά eshops, ακόμα και ελληνικά.
    Πήρα 1.500€λάπτοπ από Γερμανία και 250€ οθόνη από Ελλάδα με παρόμοιες τιμές και με 2-3 βδομάδες για παράδοση στην Κύπρο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #9473
    Εγγραφή
    31-08-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ακυρώσει ακριβά πράγματα από αυτούς τελευταία γιατί είναι απαράδεκτοι.
    Σου συστήνω να δεις μεγάλα ευρωπαϊκά eshops, ακόμα και ελληνικά.
    Πήρα 1.500€λάπτοπ από Γερμανία και 250€ οθόνη από Ελλάδα με παρόμοιες τιμές και με 2-3 βδομάδες για παράδοση στην Κύπρο.
    Tελικα Amazon UK και iPad Pro 2021 μετα απο απειρα τσατ, γκρινια και 20 λιρες credit vouncher για τη ψυχικη οδυνη ΚΑΙ δωρεαν μεταφορικα, το στειλανε σημερα με UPS τελικα και ευελπιστω αυριο ή τη Δευτερα να παραλαβω. Εννοειται πλεον μακρια απο Αμαζον για μενα μετα τα οσα τραβηξα για περιπου 1 μηνα

  9. #9474
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πέρα από τις χρεώσεις πάντως το παραγγέλνεις σήμερα, σου έρχεται μετά από τρεις μήνες

  10. #9475
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πακετάκι 22,44€ από USA έπεσε σε random έλεγχο, τους έστειλα τη σχετική χαρτούρα και με ξέσκισαν: 20,39 € χαρατσάκι. Εσείς; Καλά;
    Δυό μήνες μετά, το ίδιο ακριβώς προϊόν αλλά με τελική αξία 21,91€ λόγω ισοτιμίας, τρώει πάλι ξέσκισμα 20,99 - εν ολίγοις, το φορολόγησαν αυθαίρετα σα να κόστιζε 26 ευρώ. Πριν τον εκτελωνισμό μου ζήτησαν Υπ. Δήλωση για το περιεχόμενο αλλά όχι τιμολόγιο και paypal, οπότε θεώρησα οτι ήταν τελωνειακώς ελεύθερο. Έκανα ένσταση, αλλά για να επιστρέψει το πακέτο στο ΓΕΤΑ για επανέλεγχο έπρεπε να πληρώσω τον Τελώνη άλλα 12€ τα οποία θα υποτίθεται οτι θα μου επιστραφούν αν δικαιωθώ. Το χειρότερο είναι οτι το δεματάκι έχει πράγματα που είναι ευαίσθητα στις υψηλές θερμοκρασίες, έχει φτάσει Ελλάδα από τις 6/4 και ακόμα κόβει βόλτες. Μπάφχιασα...

  11. #9476
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυό μήνες μετά, το ίδιο ακριβώς προϊόν αλλά με τελική αξία 21,91€ λόγω ισοτιμίας, τρώει πάλι ξέσκισμα 20,99 - εν ολίγοις, το φορολόγησαν αυθαίρετα σα να κόστιζε 26 ευρώ. Πριν τον εκτελωνισμό μου ζήτησαν Υπ. Δήλωση για το περιεχόμενο αλλά όχι τιμολόγιο και paypal, οπότε θεώρησα οτι ήταν τελωνειακώς ελεύθερο. Έκανα ένσταση, αλλά για να επιστρέψει το πακέτο στο ΓΕΤΑ για επανέλεγχο έπρεπε να πληρώσω τον Τελώνη άλλα 12€ τα οποία θα υποτίθεται οτι θα μου επιστραφούν αν δικαιωθώ. Το χειρότερο είναι οτι το δεματάκι έχει πράγματα που είναι ευαίσθητα στις υψηλές θερμοκρασίες, έχει φτάσει Ελλάδα από τις 6/4 και ακόμα κόβει βόλτες. Μπάφχιασα...
    Είναι 22 ευρώ η ατέλεια, ή 25 δολάρια.
    αν γράφει πάνω το πακέτο $25,01 τότε μπαίνει τελωνείο

  12. #9477
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λαμπρά!
    Βρήκα την εγκύκλιο και λέει για μόνο για 22 ευρώ. Εν τω μεταξύ, καθώς το iherb δουλεύει και με ευρώ, η παραγγελία και η χρέωση έγιναν σε ευρώ. Ντόλλαρς δεν αναφέρονται πουθενά και πραγματικά δεν έχω ιδέα πόσα $ ήταν. Το ωραίο είναι οτι αν απορριφθεί η ένσταση η παραγγελία των 21 ευρώ θα μου κοστίσει 54!

  13. #9478
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαμπρά!
    Βρήκα την εγκύκλιο και λέει για μόνο για 22 ευρώ. Εν τω μεταξύ, καθώς το iherb δουλεύει και με ευρώ, η παραγγελία και η χρέωση έγιναν σε ευρώ. Ντόλλαρς δεν αναφέρονται πουθενά και πραγματικά δεν έχω ιδέα πόσα $ ήταν. Το ωραίο είναι οτι αν απορριφθεί η ένσταση η παραγγελία των 21 ευρώ θα μου κοστίσει 54!
    Παίζει ρόλο τι γράφει πάνω στο πακέτο, εκεί συνήθως γράφουν δολάρια

  14. #9479
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.296
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν παραλάβεις καθόλου εννοείται ότι χάνεις τα χρήματα αλλά τι γίνεται το αντικείμενο;

    Πχ. Παραγγελία 6 ευρώ και από εδώ και από εκεί την φτάνουν στα 30 ευρώ οπότε δέχομαι να χάσω το αρχικό ποσό γιατί δεν με συμφέρει.Εχασα 6 ευρώ ας πούμε. Τα χαρίζω.

    Επιστρέφει στον αποστολέα;

  15. #9480
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν παραλάβεις καθόλου εννοείται ότι χάνεις τα χρήματα αλλά τι γίνεται το αντικείμενο;

    Πχ. Παραγγελία 6 ευρώ και από εδώ και από εκεί την φτάνουν στα 30 ευρώ οπότε δέχομαι να χάσω το αρχικό ποσό γιατί δεν με συμφέρει.Εχασα 6 ευρώ ας πούμε. Τα χαρίζω.

    Επιστρέφει στον αποστολέα;
    Το δέμα παραμένει στο γραφείο για 20 μέρες και μετά επιστρέφει στον αποστολέα.

Σελ. 632 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 612622627630631632633634637642652 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας