Σελ. 174 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.596-2.610 από 10693
  1. #2596
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    50€ μεταφορικα χωρις αυτα να αναγραφονται οταν κανεις την παραγγελια ειναι λιγο δυσκολο να υπαρχουν.

    Επιπλεον εξοδα εκτελωνισμου/αντικαταβολης περιπου 3,5€ θα πληρωσεις.

  2. #2597
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.392
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Κίνα, με EMS χρειάζονται 7-10 ημέρες για να έρθουν τα πραγματα εδω, επίσης προσθεσε 1-2 ημερες λόγω τελωνείου, προσθεσε επίσης μερικές μέρες λογω εορτών και υπερβολικού φόρτου.
    Και εγω περιμένω ένα πακετάκι από 22/12 και δεν έχει έρθει ακόμα... υπομονη....
    Από ΚΙΝΑ ποτέ δεν μου είχε κάνει κάτω από 2 βδομάδες..Σε νορμάλο περίοδο.
    Αν έμπλεξες με γιορτές πρόσθεσε 1-2 βδομάδες ακόμα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #2598
    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

    Θα εκτιμούσα την βοήθειά σας. Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από Αμερική (με USPS) και μέχρι τώρα ήμουν αρκετά τυχερή γιατί πλήρωνα μόνο τα 3 ευρώ. Η μοναδική φορά που πλήρωσα τελωνείο, ήταν πριν δυο περίπου μήνες. Σύμφωνα με το tracking της USPS, το πακέτο είχε μείνει στο τελωνείο σχεδόν ένα μήνα. Είχα επικοινωνήσει μαζί τους και μου είχαν πει ότι υπήρχαν καθυστερήσεις. Όταν μου ήρθε το ειδοποιητήριο, έγραφε και το ποσό (για 300 δολλάρια, 100 ευρώ).

    Έχω παρατηρήσει ότι στο Tracking της USPS, όταν γράφει arrive abroad και μετά τίποτα άλλο, δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο (από εκεί και πέρα φαίνεται στο Tracking των elta, ως ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ - αντικείμενα σε συσκευασία κτλ).
    Τώρα περιμένω δέμα πάλι και στο tracking της USPS γράφει τα εξής¨

    Label/Receipt Number: xxxxxx
    Class: Express Mail®
    Status: Out of Foreign Customs

    Your item cleared customs in GREECE at 4:58 am on January 13, 2011. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

    Detailed Results:

    Out of Foreign Customs, January 13, 2011, 4:58 am, GREECE
    Into Foreign Customs, January 13, 2011, 2:07 am, GREECE
    Arrived Abroad, January 13, 2011, 1:15 am, GREECE
    International Dispatch, January 11, 2011, 11:12 am, ISC NEW YORK NY(USPS)
    Arrival

    Με αγχώνει αυτό, γιατί κάθε φορά που δεν πληρώνω φτάνει μέχρι το arrived abroad και δεν αναφέρει τελωνείο, είδα όμως ότι έμεινε ελάχιστα στο τελωνείο. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να το γλιτώσω? Γιατί την προηγούμενη φορά που πλήρωσα, είχε μείνει Into foreign customs για ένα μήνα. Tώρα στο tracking των ταχυμεταφορών γράφει

    13/01/2011 12:51:37 ΤΑΧ/ΡΕΣ Ν. ΚΟΣΜΟΣ (Κέντρο Ταχ/ράς) ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ

    Ευχαριστώ!

  4. #2599
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λογικά δεν θα πληρώσεις.
    Όλα πάνε τελωνείο, αλλά για να εκτελωνιστούν θέλουν μέρες.
    Αν περάσει σε 1-2 μέρες τότε δεν έχει τέλη.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  5. #2600
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    Παιδια εγω να ρωτησω κατι? Τελικα καταφερα να λυσω το θεμα της καρτας διοτι ο θειος μου θα μοθ βγαλει μια προπληρωμενη για να πληρωσω αυτη τη κρατηση που εκανα στο ι μπει αλλα εχω τωρα την ανησθχια μηπως το παιπαλ δεν δεχεται προπληρωμενη και μονο κανονικη βιζα η μαστερκαρντ.....

    Οταν επιτελους πληρωσω την παραγγελια απο που θα την παραλαβω, απο το ταχυδρομειο? Θα με ειδοποιησει? Δν πιστευω να πληρωσω τελωνειο αφου θα παει στα ΕΛΤΑ, σωστα?

  6. #2601
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά δεν θα πληρώσεις.
    Όλα πάνε τελωνείο, αλλά για να εκτελωνιστούν θέλουν μέρες.
    Αν περάσει σε 1-2 μέρες τότε δεν έχει τέλη.
    Ευχαριστώ πολύ, μακάρι!

  7. #2602
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    [QUOTE=AnnitaVini;3911383]Παιδια εγω να ρωτησω κατι? Τελικα καταφερα να λυσω το θεμα της καρτας διοτι ο θειος μου θα μοθ βγαλει μια προπληρωμενη για να πληρωσω αυτη τη κρατηση που εκανα στο ι μπει αλλα εχω τωρα την ανησυχια μηπως το παιπαλ δεν δεχεται προπληρωμενη και μονο κανονικη βιζα η μαστερκαρντ.....

    Edit. Τωρα ειδα στα αμερικανικο αμαζον το αντικειμενο αυτο πολυ πιο φθινο, τι συμφερει καλυτερα, να το παρω απο αμαζον η απο ιμπει? Αν το παρω απο αμαζον 20 ευρω θα πληρωσω τελωνειακα? Το αμαζον δεΧΕται προπληρωμενες?αχ ας μου απαντησει καποιος γιατι φοβαμαι πολυ μηπως κανω γκαφα παλι....! Με συμφερει το αμαζον γιατι ειναι κανονικο καταστημα αλλα δν ξερω αμα θα το στειλει με ταχυδρομειο αμα ειναι να πληρωσω τα κερατα μ στα τελωνεια δν θελω...!

  8. #2603
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.052
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Απ΄ό,τι είπες έχεις ήδη αγοράσει το προϊόν από το e-bay, αλλά δεν το έχεις πληρώσει ακόμα. Θα έλεγα λοιπόν να είσαι εντάξει στη συναλλαγή σου και να το εξοφλήσεις.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #2604
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    Εχεισ δικιο ιπο, γιαυτο κ εγω επειδη δεν θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο εστειλα μηνυμα στον πωλητη κ του εξηγησα την κατασταση πως ειμαι νεα εκει και δεχτηκε να αποσυρει την κρατηση αλλα κ να την δεχτει αμα αποφασισω να το παρω ξανα αλλα χωρις να του το ξανα. αλλαξω. Οποτε τωρα πρεπει να διαλεξω, η να αγορασω απο το ebay που θα μου το στειλει με ταχυδρομειο usp αρα γλυτωνω τα τελωνειακα η με amazon που ειναι 26 λιγοτερο αλλα με περιπτωση να πληρωσω τελωνειακα που μπορει να ξεπερασιυν την τιμη του ι μπει....κανεις βοηθεια...? Ευχαριστω!!!:-)

  10. #2605
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.052
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnnitaVini Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μου το στειλει με ταχυδρομειο usp
    Προσοχή:
    UPS = courier -> τελωνειακοί δασμοί
    USPS = απλό ταχυδρομείο -> μπορεί να γλιτώσεις τους δασμούς

    Δεν ξέρω αν στη λέξη "usp" που δεν υφίσταται στην προκειμένη περίπτωση, έχεις κάνει αναγραμματισμό ή έχεις ξεχάσει ένα γράμμα.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #2606
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    Ναι συγγνωμη τα μπερδεψα. αυτο εδω μου λεει τελος παντων στο ebay:
    USPS First Class Mail InternationalTM

    Αρα ειναι το ταχυδρομειο!!! Το αμαζον το πουλαει γελοια φθηνα το αντικειμενο αυτο αλλα ειναι το αμερικανικο και ολοι μου λενε πως οσο φθηνα και να φαινονται μολις μπουν στην ελλαδα τους αλλαζουν τα φωτα στις τιμες...Δεν ειναι πολυ μεγαλο το αντικειμενο αυτο, πως να γλυτωσω αραγε τους φορους αγοραζοντας το απο το αμαζον? Αμα διαλεγα την συσκευασια δωρου?

  12. #2607
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.896
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnnitaVini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι συγγνωμη τα μπερδεψα. αυτο εδω μου λεει τελος παντων στο ebay:
    USPS First Class Mail InternationalTM

    Αρα ειναι το ταχυδρομειο!!! Το αμαζον το πουλαει γελια φθηνα το αντικειμενο αυτο αλλα ειναι το αμερικανικο και ολοι μου λενε πως οσο φθηνα και να φαινονται μολις μπουν στην ελλαδα τους αλλαζουν τα φωτα στις τιμες...Δεν ειναι πολυ μεγαλο το αντικειμενο αυτο, πως να γλυτωσω αραγε τους φορους αγοραζοντας το απο το αμαζον? Αμα διαλεγα την συσκευασια δωρου?
    Εγώ θα έλεγα να το πάρεις από το eBay που ξέρεις στα σίγουρα ακριβώς πόσο θα σου βγει και το πολύ πολύ να σου ζητήσουν και 3€ στα ΕΛΤΑ όταν θα το παραλάβεις, αλλά και αυτό είναι λίγο απίθανο λόγω της χαμηλής τιμής.

    Άσχετο, αλλά άμα προβληματίζεσαι τόσο για μια κούκλα, όταν κάποια στιγμή θα ρθει η ώρα να πάρεις αυτοκίνητο (ΔΝΤ επιτρέποντος), τι θα κάνεις;;;;
    i5-12600K + Arctic Freezer 34 Duo || MSI Pro Z690-A DDR4 || G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz || Gigabyte GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Gaming OC || Samsung 970 Evo Plus 500GB || Dell S2721DGFA IPS HDR Gaming Monitor 27" QHD || Logitech G502 Proteus

  13. #2608
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    Δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι....Θα βαλω τον αντρα μου να το παρει. Και η κουκλα δεν ειναι για μενα, εγω τις πουλησα αυτες που ειχα πριν 3 χρονια, εγω ενα βιβλιαρακι ηθελα να αγορασω αλλα το βρηκα στο public μεταφρασμενο και το αφησα...

    Λοιπον δεν υπαρχει εστω καποιος που να μπορει να μου πει απο την εμπειρια του αν ενα (χαζο σπαστικο) αντικειμενο μικρου μεγεθους (οσο ενα Α4 χαρτι)και αξιας 20 ευρω (σε μορφη δωρου)θα περασει απο τελωνειο η οχι....? Εκτιμω παντος το ενδιαφερον σας.

  14. #2609
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν η αποστολή γίνει με courier (UPS, FedEx κλπ) είναι δε-δο-μέ-νο οτι θα σε τσακίσουν στο τελωνείο, όσο φτηνό και να είναι το αντικείμενο που πήρες.
    Από States μόνο USPS (και εξ ανατολών EMS), που το πολύ-πολύ να πληρώσεις 3,08 ευρώ (το οποίο θεωρώ απίθανο για κάτι τόσο χαμηλής αξίας).
    Προσοχή μη μπερδέψεις τη UPS (United Parcel Service) με USPS (United States Postal Service)!!!

    ........Auto merged post: 3lbereth πρόσθεσε 6 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    edit

    Important Message

    * Monster High Cleo De Nile and Deuce Gorgon Giftset cannot be shipped to the selected address.
    Είδες που η λύση έρχεται απο κει που δεν το περιμένεις?
    Αγόρασέ το λοιπόν από τον ευγενέστατο κυριούλη στο ebay που περιμένει υπομονετικά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 3lbereth : 14-01-11 στις 23:30. Αιτία: auto merged post

  15. #2610
    Εγγραφή
    07-01-2011
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    54 mbps
    Router
    Net Gear
    SNR / Attn
    HELP(dB) / ????(dB)
    Εχ? Που βρηκες αυτο το μηνυμα? Εμενα απο το αμαζον κομ μου το στελνει κανονικα!!!
    φοβαμαι πως ειναι λιγο αργα για τον κυριουλη γιατι ειδα και καποια ασχημα σχολια στο προφιλ του και βρηκα αλλο πωλητη που ολα μαζι πανε 30 ευρω οχι 46 και με πολυ πιο καλα σχολια και με το ιδιο ταχυδρομειο στελνει..οκ διαφορα 10 ευρω αοο το αμαζον, αξιζει για να εχω το κεφαλακι μ ησυχο απο τα τελωνεια...! Και εκτος αυτου χαιρομαι ιδιαιτερα διοτι τωτα εμαθα παρα πολλα και ξερω να χρησιμοποιω και το ι μπει!!!! Και αυτα χαρη σε εσας!!!

Σελ. 174 από 713 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας