Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 51
  1. #16
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω ότι δεν εισήγαγε καλά πράγματα, απλά θεωρώ απαράδεκτο που δεν εδωσε πιλογή για το παλιό μενού.
    Χμμμ.. Εγώ σε κάποια φάση είχα βρει κάποιο patch που έκανε ακριβώς αυτό, τουλάχιστον στα 2007. Δηλαδή μετέτρεπε το UI με τα tabs σε UI με μενού. Δυστυχώς δεν θυμάμαι που το είχα βρει, αν ήταν κάτι "επίσημο" ή κάτι που έκανε με μεράκι κάποιος dev κλπ..

    Εγώ πάντως έχω μείνει στα 2007. Για να είμαι ειλικρινής δεν το είχα ψάξει αρκετά να δω τι και πόσα παραπάνω προσέφεραν τα 2010, ίσως στις προσεχείς ημέρες που θα κάνω φορμάτ λόγω έλευσης SSD τους δώσω μια ευκαιρία..

  2. #17
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Όντας χρήστης του Office από την έκδοση 97..... μέχρι την 2003 θεωρώ τα συν που είχαν οι εκδόσεις ήταν τόσα λίγα που ουσιαστικά δεν ήταν συν ...εκτός του διαφορετικού ελαφρώς interface ... Το 2003 ήταν τραγικά buggy έκδοση. Το 2007 αν και διαφορετικό σαν interface δεν με χάλασε πολύ ! Το Αυτό δουλεύω επαγγελματικά .... χωρίς προβλήματα και είμαι ευχαριστημένος ! Δεν έχω λόγο να πάω στο 2010 ..Κάποια στιγμή θα πάω..Το βάλει σε τεστ επίπεδο αλλά δεν με ενθουσίασε η λογική του ..Ελπίζω το 15 να με πείσει να φύγω

    Ειδικά το Outlook 2007 είναι τέλειο ....

  3. #18
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οπως συνηθισει ο καθενας. Αλλος ξεκινησε από το 97 και δύσκολα θα του αρεσει νεο στυλ οταν παιζει το κλασσικο στα δαχτυλα. Αλλος μπορει να ξεκινησε με το 2007 ή το 2010 να ασχολειτε σοβαρα με office οπότε προφανώς οτιδηποτε παλιο δε του κανει. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις. Προσωπικά ανηκω στη πρωτη κατηγορία. Θεωρω πιο ευχρηστο το 2003 αλλά δουλευω το 2007 λόγω καποιων επιπλεον δυνατοτήτων. Το 2010 ποτέ δε το συμπάθησα αν και δεν ασχολήθηκα αρκετά μαζί του για διάφορους λόγους.Ας ελπισουμε το 2013 να φέρει κάτι καλό..

  4. #19
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως συνηθισει ο καθενας. Αλλος ξεκινησε από το 97 και δύσκολα θα του αρεσει νεο στυλ οταν παιζει το κλασσικο στα δαχτυλα. Αλλος μπορει να ξεκινησε με το 2007 ή το 2010 να ασχολειτε σοβαρα με office οπότε προφανώς οτιδηποτε παλιο δε του κανει. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις. Προσωπικά ανηκω στη πρωτη κατηγορία. Θεωρω πιο ευχρηστο το 2003 αλλά δουλευω το 2007 λόγω καποιων επιπλεον δυνατοτήτων. Το 2010 ποτέ δε το συμπάθησα αν και δεν ασχολήθηκα αρκετά μαζί του για διάφορους λόγους.Ας ελπισουμε το 2013 να φέρει κάτι καλό..
    Εγώ πάντως δίνω ευκαιρίες σε όλες τις εφαρμογές να κερδίσουν την εκτίμηση μου !

  5. #20
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Λυπάμαι που θα γίνω κυνικός αλλά η επιτυχία του θα εξαρτηθεί από το πόσο καλό crack θα κυκλοφορήσει. Ως γνωστόν οι περισσότερες εγκαταστάσεις ms office είναι πειρατικές. Το 2007 υπάρχει ακόμα γιατί μπαίνει χωρίς crack και άλλες ιστορίες, έτσι απλά (corpotate editions) και καθώς δεν υπάρχει πια oga παίρνει κανονικά "ενημερώσεις". Με το 2010 είναι αλλιώς τα πράγματα (πολλά προβλήματα με τα cracks) για αυτό και το μερήδιό του δεν είναι ακόμα μεγάλο. Αν το 2013 είναι "σωστά" κλειδωμένο απλά δεν θα έχει μέλλον. Ειμαι πεπεισμένος όμως ότι δεν πρόκειται ποτέ να το κάνει αυτό η MS. Όποιος αγοράζει (εταιρίες, οργανισμοί κτλ) επιλέγουν αυτό που ξέρουν, δλδ το πειρατικό που έχουν σπίτι τους... Επιπλέον η Google (ετοιμάζει desktop office) και ασφαλώς libre office (άντε να φρεσκαριστεί λίγο) καραδοκούν.. Σημείωση: Το κουτσουρεμένο starter δεν το συζητάω, εκτός αν στην νέα έκδοση 2013 δώσουν και ppt (αν και ακόμα και αυτή η έκδοση θα έκανε για το 50%-60% των χρηστών, αλλα ως γνωστόν αν δεν έχουμε την ultimate δεν έχουμε τίποτα νομίζουμε)
    There is nothing like 127.0.0.1

  6. #21
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Να δούμε αν εκτός απο το metro θα έχει τίποτα ουσιαστικό.

  7. #22
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    εγω μια χαρα το εχω με crack το 2010 κανενα προβλημα. αμα ξερεις δεν εχεις προβλημα (autoKMS και τελος )


    και updates κανονικα κατεβαζω


  8. #23
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μια χαρα το εχω με crack το 2010 κανενα προβλημα. αμα ξερεις δεν εχεις προβλημα (autoKMS και τελος )


    και updates κανονικα κατεβαζω
    Και εγώ κανένα πρόβλημα με τα updates. Έκδοση Home, 100 ευρώ από πλαίσιο, για 3 υπολογιστές. Και οι 3 υπολογιστές χωρίς κανένα πρόβλημα.

  9. #24
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά το Outlook 2007 είναι τέλειο ....
    Αν σου αρέσει το 2007, θα λατρέψεις το 2010!

  10. #25
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.403
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Πάντως θα προτιμούσα και μπορείς να βάζεις δικά σου πράγματα στην κορδέλα και όχι να είναι fix αυτά και τέλος. Κάποια που δεν χρησιμοποιείς πολύ να φεύγουν και άλλα να μπορείς να τα βάζεις. Πιστεύω ότι αυτό θα ευχαριστούσε πολλούς στο να βάζουν στην κορδέλα ότι τους εξυπηρετεί. Στα 2003 αν θυμάμαι μπορούσες να προσθέσεις εντολές σε όποιο μενού ήθελες. Θα μπορούσαν να το κάνουν και εδώ.

  11. #26
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Περιοχή
    Καποια μικρη νησιωτικη επαρχιακη πολη...
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    662
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως θα προτιμούσα και μπορείς να βάζεις δικά σου πράγματα στην κορδέλα και όχι να είναι fix αυτά και τέλος. Κάποια που δεν χρησιμοποιείς πολύ να φεύγουν και άλλα να μπορείς να τα βάζεις. Πιστεύω ότι αυτό θα ευχαριστούσε πολλούς στο να βάζουν στην κορδέλα ότι τους εξυπηρετεί. Στα 2003 αν θυμάμαι μπορούσες να προσθέσεις εντολές σε όποιο μενού ήθελες. Θα μπορούσαν να το κάνουν και εδώ.
    Αυτο δεν γινεται απο το Customize the Ribbon and keyboard shortcuts?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ.. Εγώ σε κάποια φάση είχα βρει κάποιο patch που έκανε ακριβώς αυτό, τουλάχιστον στα 2007. Δηλαδή μετέτρεπε το UI με τα tabs σε UI με μενού. Δυστυχώς δεν θυμάμαι που το είχα βρει, αν ήταν κάτι "επίσημο" ή κάτι που έκανε με μεράκι κάποιος dev κλπ..
    Classic Menu for Office Product Family

  12. #27
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Ένα πράγμα θέλω, εύκολο field referencing (π.χ. ύπαρξη των quick parts) στο powerpoint, πολλά ζητάω;
    I see dead pixels

  13. #28
    Εγγραφή
    27-05-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγω για την ώρα δουλεύω με τα 2010 και πραγματικά δε μπορω να φανταστώ να κάνω δουλεια με εκδόσεις πριν την 2007. Το 2010 δεν ήταν τόσο διαφορετικό αλλα είχε μερικά χρήσιμα πραγματάκια

  14. #29
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Άποψή μου είναι ότι στις σουίτες office οι εταιρίες πρέπει να δίνουν προτεραιότητα στις ανάγκες των χρηστών και να θεωρούν δευτερεύουσας σημασίας την εισαγωγή νέων στοιχείων και χαρακτηριστικών.
    Το αντίστροφο μπορεί να ισχύει σε άλλου είδους προγράμματα και στα λειτουργικά συστήματα. Εκεί μπορεί να υιοθετηθεί οποιαδήποτε βελτίωση, όσο ανατρεπτική κι αν είναι και όσα νέα στοιχεία κι αν εισάγει.
    Τα λειτουργικά συστήματα και πολλά άλλα προγράμματα μπορεί να είναι τελείως διαφορετικά σε 10 χρόνια.
    Τα προγράμματα office όμως δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να αλλάξουν πάρα πολύ, για το λόγο ότι πάνω κάτω δεν θα θέλουμε να κάνουν πολύ διαφορετικά πράγματα από αυτά που κάνουν σήμερα (ως προς το τελικό αποτέλεσμα). Πιστεύω ότι πως οι βελτιώσεις στα προγράμματα office που θα περίμεναν οι χρήστες τα επόμενα χρόνια σχετίζονται περισσότερο με την ευχρηστία και την απλοποίησή τους (όσο γίνεται) παρά με την εισαγωγή πρόσθετων δυνατοτήτων.

  15. #30
    Εγγραφή
    30-01-2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZXHN H108L
    εμενα παντως με καλυπτει κ με το παραπανω το 2003 με τη χρηση που κανω!.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-11, 23:00
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-08, 16:44
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-07, 20:28
  4. Με διαδικασία - εξπρές από την ερχόμενη εβδομάδα η έκδοση αστυνομικής ταυτότητας
    Από chrand στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-05, 01:17
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-05, 01:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας