Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 51
  1. #1
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Microsoft
    Η ανακοίνωση σχετικά με τα νέα Office, σύμφωνα με ανώνυμες πηγές, θα γίνει από τον CEO της Microsoft, Steve Ballmer, και θα είναι το κεντρικό θέμα μιας συνέντευξης τύπου η οποία θα παραχωρηθεί στις 16 Ιουλίου. Τα νέα office αναπτύσσονται εδώ και καιρό με το κωδικό όνομα Office 15 όμως το πιο πιθανό είναι πως τελικά θα φέρουν το όνομα Office 2013, όπως παραδοσιακά συνηθίζεται με τα προϊόντα Office της Microsoft να ονομάζονται από την χρονιά που κυκλοφορούν.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ms-office-2013-excel.jpg 
Εμφανίσεις:  576 
Μέγεθος:  33,8 KB 
ID: 104662Μέχρι στιγμής λίγα έχουν γίνει γνωστά για τα νέα Office, όμως αυτό που θα πρέπει να θεωρείται σίγουρο είναι πως θα υπάρξει public beta, πιθανότατα μετά την ανακοίνωση του Steve Ballmer. Άλλωστε τα Office 2010 ήταν σε public beta για 28 εβδομάδες πριν τελικά κυκλοφορήσουν προς πώληση. Επίσης είναι γνωστό πως θα υπάρξει και έκδοση για tablets που θα τρέχουν τα νέα Windows 8, συμπεριλαμβανομένων και των εκδόσεων Windows RT. Πιθανώς αυτός να είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν έχει γίνει ακόμα πραγματικότητα η φήμη για την έκδοση του Office για το iPad της Apple.

    Βέβαια αν υπάρξει τελικά έκδοση για τα Windows RT τότε αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να είναι έτοιμη προς πώληση αρκετά νωρίτερα από το 2013, μιας και τα νέα Windows 8 αναμένονται τον Οκτώβρη. Άρα να καθυστερήσει η βασική έκδοση για τα Windows 8 ενώ υπάρχει ήδη από το τέλος τους 2012 έκδοση για τα Windows RT είναι μάλλον απίθανο.

    Πέρα από τα νέα Windows 8, είναι πιθανό πως τα νέα Office θα υποστηρίζονται και στα Windows 7. Βέβαια τα Windows XP είναι ήδη λειτουργικό σύστημα 11 χρόνων, οπότε πιθανώς να μην τα υποστηρίζει τελικά. Aναμένεται λοιπόν ο Steve Ballmer να ρίξει λίγο φως σχετικά με την νέα σουίτα των Office της Microsoft.


    Πηγή: techspot.com
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlindG : 14-07-12 στις 18:22.

  2. #2
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Μάλιστα. Ποια τα νέα χαρακτηριστικά πλην του Metro UI; Όχι ότι λείπει κάτι αλλά κουβέντα να γίνεται.

    Βασικά θα ήθελα κάτι σε viewer ώστε να μη φορτώνεται όλο το office κατά την ανάγνωση εγγράφων. Ειδικά τώρα με τα φορητά θα γίνεται χαμός με τη μπαταρία.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Αν μπορέσουν να βελτιώσουν λίγο την κατάσταση για τα large documents στο word (ειδικά σε κείμενο με πολλές εικόνες, όπου το format σου βγάζει την πίστη μέχρι να ρθει εκεί που θες), θα είμαι 100% ικανοποιημένος. Ειδικά στην έκδοση 2010, σε συνδυασμό με το skydrive, συζητάμε για τεράστια αύξηση στην παραγωγικότητα.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  4. #4
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Ποια τα νέα χαρακτηριστικά πλην του Metro UI; Όχι ότι λείπει κάτι αλλά κουβέντα να γίνεται.

    Βασικά θα ήθελα κάτι σε viewer ώστε να μη φορτώνεται όλο το office κατά την ανάγνωση εγγράφων. Ειδικά τώρα με τα φορητά θα γίνεται χαμός με τη μπαταρία.
    viewers εχει η ms εδώ και δεκαετίες... kai gia PowerPoint kai Word Kai Excel kai Visio,

  5. #5
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    δυστυχώς αν και δούλεψα όσο μπορούσα τη νέα φιλοσοφία της MS εξακολουθώ να βρίσκω πιο χρηστικό το 2003. Ναι το 2003. Αν είχε τα "εφέ" του 2007-10 (χρώματα στους πίνακες, σχήματα κτλ) εκεί θα έμενα.

    Τουλάχιστον ίσως τώρα που βγαίνει το 2013 βγάλουν καλό crack για το 2010 (ισως και να εχει βγεί και να μην το ξέρω). Η δεν τα βγάζει η MS τα cracks για τα προϊόντα της?
    There is nothing like 127.0.0.1

  6. #6
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Ποια τα νέα χαρακτηριστικά πλην του Metro UI; Όχι ότι λείπει κάτι αλλά κουβέντα να γίνεται.

    Βασικά θα ήθελα κάτι σε viewer ώστε να μη φορτώνεται όλο το office κατά την ανάγνωση εγγράφων. Ειδικά τώρα με τα φορητά θα γίνεται χαμός με τη μπαταρία.
    Γιατί το λες αυτό; Υπάρχουν πολλά πράγματα που λείπουν, όπως καλύτερη διαχείριση βιβλιογραφικών αναφορών.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς αν και δούλεψα όσο μπορούσα τη νέα φιλοσοφία της MS εξακολουθώ να βρίσκω πιο χρηστικό το 2003. Ναι το 2003. Αν είχε τα "εφέ" του 2007-10 (χρώματα στους πίνακες, σχήματα κτλ) εκεί θα έμενα.

    Τουλάχιστον ίσως τώρα που βγαίνει το 2013 βγάλουν καλό crack για το 2010 (ισως και να εχει βγεί και να μην το ξέρω). Η δεν τα βγάζει η MS τα cracks για τα προϊόντα της?
    Εγώ το αντίθετο. Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψω σε οτιδήποτε παλιότερο από 2010...
    Μου φαίνεται εξαιρετικά δύσχρηστο...

  7. #7
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχει viewers αλλά δεν τους ξέρει κανένας. Θα προτιμούσα κάτι σε quick view και με ένα κουμπί να πας σε πλήρες περιβάλλον. Όσοι δουλεύουν το Acdsee θα γνωρίζουν το AcdseeQV. Για απλή θέαση φωτο είναι μια χαρά και πολύ γρήγορος. Κάτι αντίστοιχο και στο MS Office. Ειδικά τώρα με τις ταμπλέτες θα είναι overkill να ανοίγει το τεράστιο office κάθε λίγο και λιγάκι.

    Όσο για τα άλλα χαρακτηριστικά που του λείπουν μιλάω για προσωπική χρήση. Δεν μου έχει λείψει σοβαρά κάτι. Ίσως κάποια διαχείριση κειμένου και εικόνων DTP όπως το Adobe InDesign. Ή λίγο πιο εύχρηστοι οδηγοί σχεδίασης στην Access. Αλλά μιλάω για πράγματα που χρησιμοποιώ ελάχιστα.

  8. #8
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Αυτά θα έρθουν μαζί με τα 8??Θα είναι προ εγκατεστημένα ?

  9. #9
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά θα έρθουν μαζί με τα 8??Θα είναι προ εγκατεστημένα ?
    Σαν πολλά θες μου φαίνεται...
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  10. #10
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά θα έρθουν μαζί με τα 8??Θα είναι προ εγκατεστημένα ?
    Toυλάχιστον αισιόδοξος!

  11. #11
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Να το έχει και να το χαίρεται.
    Κάκιστα σχεδιασμένο και αυτό και τα 8άρια που ετοιμάζουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #12
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Toυλάχιστον αισιόδοξος!
    Σαν πολλά θες μου φαίνεται...
    Ήσασταν κατατοπιστικοί

  13. #13
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Το μόνο που λείπει σε μένα όσο αναφορά το word είναι h καλύτερη διαχείριση των φωτογραφιών μέσα στα κείμενα και h λίγο καλύτερη διαχείριση βιβλιογραφικών αναφορών. Στο PowerPoint θα ήθελα περισσότερες κινήσεις και αλλαγές διαφανειών στα πλαίσια του mac os που έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες. Τα υπόλοιπα προγράμματα δεν τα πολυχρησιμοποιώ οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Α πολλές φορές το office 2010 δεν μου ανοίγει αρχεία που δημιουργήθηκαν σε office 2003 και προγενέστερα και αυτό είναι ένα πρόβλημα...

  14. #14
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ το αντίθετο. Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψω σε οτιδήποτε παλιότερο από 2010...
    Μου φαίνεται εξαιρετικά δύσχρηστο...
    Κοίταξε φίλε, νομίζω αν είσαι απλός χρήστης (B, I, U, και καμιά εικόνα) είναι πιο εύκολο το "νεο" interface (2007+). Αν είσαι των "δύσκολων" (styles, περίεργα numbering, ψαγμένα properties κτλ) είναι μακράν χειρότερο γιατί πράγματα που εννοιολογικά είναι μαζί "σκορπίζονται" σε διάφορα tabs χωρίς λογική. Πχ στα γραφικά τα σχήματα. Το "ειδικό" βελάκι που τα διαλέγεις είναι σε άλλο tab από ότι τα ίδια τα σχήματα.. Τες πα από που να αρχίσω και που να τελειώσω.. Στην αρχή πίστευα πως είναι "όπως μάθει κανείς", μετά που κάθισα και έμαθα το word 2007 καλύτερα (και αυτό έχω τώρα) συνεχίζει και μου την σπάει απίστευτα και έχω πειστεί ότι "δεν το έχει". Είπαν να το αλλάξουν για να το αλλάξουν φοβάμαι. Τα μενού ήταν απείρως πιο γρήγορα αντί για tabs.
    Δεν λέω ότι δεν εισήγαγε καλά πράγματα, απλά θεωρώ απαράδεκτο που δεν εδωσε πιλογή για το παλιό μενού.
    Καλές σχεδιάσεις έχει κάνει η MS όπως τα win7, αλλα ακόμα και στο καλό της έχει κάνει σφάλματα όπως ότι δεν έχει πλήκτρο UP. Τι την πείραζε! Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ γίνεται αλλιώς, θέλει το UP!! Πατάω Alt-UP (arrow) για να το κάνω. Ευτυχώς αυτό δουλεύει ακόμα αλλά όχι πάντα (πχ όταν ανοίγει το downloads του FF)..

    Τες πα θα το συνηθίσω αλλά δεν θα το χωνέψω φοβάμαι
    There is nothing like 127.0.0.1

  15. #15
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε φίλε, νομίζω αν είσαι απλός χρήστης (B, I, U, και καμιά εικόνα) είναι πιο εύκολο το "νεο" interface (2007+). Αν είσαι των "δύσκολων" (styles, περίεργα numbering, ψαγμένα properties κτλ) είναι μακράν χειρότερο γιατί πράγματα που εννοιολογικά είναι μαζί "σκορπίζονται" σε διάφορα tabs χωρίς λογική. Πχ στα γραφικά τα σχήματα. Το "ειδικό" βελάκι που τα διαλέγεις είναι σε άλλο tab από ότι τα ίδια τα σχήματα.. Τες πα από που να αρχίσω και που να τελειώσω.. Στην αρχή πίστευα πως είναι "όπως μάθει κανείς", μετά που κάθισα και έμαθα το word 2007 καλύτερα (και αυτό έχω τώρα) συνεχίζει και μου την σπάει απίστευτα και έχω πειστεί ότι "δεν το έχει". Είπαν να το αλλάξουν για να το αλλάξουν φοβάμαι. Τα μενού ήταν απείρως πιο γρήγορα αντί για tabs.
    Δεν λέω ότι δεν εισήγαγε καλά πράγματα, απλά θεωρώ απαράδεκτο που δεν εδωσε πιλογή για το παλιό μενού.
    Καλές σχεδιάσεις έχει κάνει η MS όπως τα win7, αλλα ακόμα και στο καλό της έχει κάνει σφάλματα όπως ότι δεν έχει πλήκτρο UP. Τι την πείραζε! Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ γίνεται αλλιώς, θέλει το UP!! Πατάω Alt-UP (arrow) για να το κάνω. Ευτυχώς αυτό δουλεύει ακόμα αλλά όχι πάντα (πχ όταν ανοίγει το downloads του FF)..

    Τες πα θα το συνηθίσω αλλά δεν θα το χωνέψω φοβάμαι
    Δεν θα έλεγα ότι είμαι απλός χρήστης. Το αντίθετο θα έλεγα. Εμένα μου φαίνεται ότι έχουν λογική τα tabs, και βρίσκω άμεσα ότι και αν χρειαστώ.
    Μάλιστα το ribbon μου φαίνεται εξαιρετική ιδέα, και δεν ξέρω τι θα γίνει με το "metro" UI, και τι θα δω στην επόμενη έκδοση.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-11, 23:00
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-08, 16:44
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-07, 20:28
  4. Με διαδικασία - εξπρές από την ερχόμενη εβδομάδα η έκδοση αστυνομικής ταυτότητας
    Από chrand στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-05, 01:17
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-05, 01:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας