Σελ. 271 από 320 ΠρώτηΠρώτη ... 251261266269270271272273276281291 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.051-4.065 από 4800

Θέμα: Αγορά tablet

  1. #4051
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δε νοιάζει μόνο το διάβασμα πάρε kindle
    το kindle απο οσο διαβασει χρησιμοποιηει την τεχνολογια e-ink, καποιοι λεγανε οτι αυτο ειναι καλο γιατι δεν κουραζει η οθονη λογω του οτι εχει μειωμενη φωτεινοτητα και "μιμειται" το φυσικο χαρτι εγω απο την αλλη πιστευω οτι ειναι καλυτερο ενα tablet με υψηλη αναλυση, δεν μπορω να το εξηγησω αναλυτηκοτερα μιας και δεν εχω τις γνωσεις απλα ειναι η αποψη μου απο προσωπικη πειρα

  2. #4052
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalhead30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το kindle απο οσο διαβασει χρησιμοποιηει την τεχνολογια e-ink, καποιοι λεγανε οτι αυτο ειναι καλο γιατι δεν κουραζει η οθονη λογω του οτι εχει μειωμενη φωτεινοτητα και "μιμειται" το φυσικο χαρτι εγω απο την αλλη πιστευω οτι ειναι καλυτερο ενα tablet με υψηλη αναλυση, δεν μπορω να το εξηγησω αναλυτηκοτερα μιας και δεν εχω τις γνωσεις απλα ειναι η αποψη μου απο προσωπικη πειρα
    Για διάβασμα η τεχνολογία e-ink σαφώς υπερέχει λόγω κυρίως του ότι δεν βασίζεται σε οπίσθιο φωτισμό που όπως και να το κάνουμε κουράζει.

    Τώρα συγκεκριμένα για το kindle έχει μικρή οθόνη για αρχεία pdf που σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις zoom και συνεχές panning το οποίο πέρα του ότι είναι κουραστικό είναι και πολύ αργό.

    Υπάρχουν και οι δυο λύσεις που προανέφερα αλλά δεν είναι, ιδίως η δεύτερη, φτηνές.

    Αν κάποιος περνάει πάνω απο 8 ώρες την μέρα με τέτοιο διάβασμα σίγουρα αξίζουν αλλά είναι και το οικονομικο στη μέση.

  3. #4053
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σημερινη ( μονο για σημερα ) προσφορα Chuwi Hi8 Dual Boot Windows10 Tablet Intel Z3736F € 81,70
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  4. #4054
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερινη ( μονο για σημερα ) προσφορα Chuwi Hi8 Dual Boot Windows10 Tablet Intel Z3736F € 81,70
    οτι να ναι ειναι αυτο, αλλος κατασκευαστης με με μερη/parts απο αλλες εταιριες

  5. #4055
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Προσωπικά πάντως είμαι ευχαριστημένος από την αγορά επωνύμου tablet asus google nexus 7 (2013) wifi από την Ελλάδα κάνει ότι θέλω , έχει αυτονομία , θα πάρει και το νέο android τώρα φοράει την 5.1.1 οπότε θα χρειαστω μόνο κινητό για να δώσω αυτό στην κοπέλα μου βέβαια θέλουν και ένα tablet 10αρι μάλλον πάλι κάτι επωνυμο.

  6. #4056
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalhead30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι να ναι ειναι αυτο, αλλος κατασκευαστης με με μερη/parts απο αλλες εταιριες
    όταν παραλάβω θα σου πω αν έχεις δίκιο. αν κάποιος πουλήσει και την άδεια για office 365 τότε η τιμή του μπορεί να πέσει κάτω απ τα 50€
    σε τέτοια τιμή εδώ αγοράζεις dumbphone.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  7. #4057
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν παραλάβω θα σου πω αν έχεις δίκιο. αν κάποιος πουλήσει και την άδεια για office 365 τότε η τιμή του μπορεί να πέσει κάτω απ τα 50€
    σε τέτοια τιμή εδώ αγοράζεις dumbphone.
    αν εχει δικιο? φυσικα και εχει... τι περιμενατε δηλαδη να μην εχει η καθε chuwi parts αλλων κατασκευαστων? η να μην συναρμολογουν αλλοι τα προιοντα της?
    ας αγορασετε apple η samsung που παντα ειναι δικα τους και τα συναρμολογουνε μονοι τους. rofl

    μεχρι τοτε ψαξτε λιγο στο yt για την foxconn και για ποιο λογο εχει βαλει διχτυα στα μπαλκονια της...

    εεεεεε ρε apple που σας χρειαζεται μερικους- μερικους...
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  8. #4058
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχει δικιο? φυσικα και εχει... τι περιμενατε δηλαδη να μην εχει η καθε chuwi parts αλλων κατασκευαστων? η να μην συναρμολογουν αλλοι τα προιοντα της?
    ας αγορασετε apple η samsung που παντα ειναι δικα τους και τα συναρμολογουνε μονοι τους. rofl

    μεχρι τοτε ψαξτε λιγο στο yt για την foxconn και για ποιο λογο εχει βαλει διχτυα στα μπαλκονια της...

    εεεεεε ρε apple που σας χρειαζεται μερικους- μερικους...
    ότι χρησιμοποιούν όλοι outsourcing είναι δεδομένο. νομίζω πως ήθελε να αναφερθεί στην ποιότητα κατασκευής.
    τα σχόλια που διάβασα για το hi8 όμως είναι συντριπτικά θετικά και ως προς αυτό το θέμα. και δε μιλάμε μόνο για χρήστες που το αγόρασαν και δεν έχουν πιάσει high end στα χέρια τους, αλλά μιλάμε και για fora που κάνουν reviews με το τσουβάλι
    τέλος πάντων, δε νομίζω να τα κλάψω αυτά τα λεφτά (έπρεπε ήδη να χει έρθει και να ξερα αλλά γμ τα κινεζομάγαζα)
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #4059
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι χρησιμοποιούν όλοι outsourcing είναι δεδομένο. νομίζω πως ήθελε να αναφερθεί στην ποιότητα κατασκευής.
    τα σχόλια που διάβασα για το hi8 όμως είναι συντριπτικά θετικά και ως προς αυτό το θέμα. και δε μιλάμε μόνο για χρήστες που το αγόρασαν και δεν έχουν πιάσει high end στα χέρια τους, αλλά μιλάμε και για fora που κάνουν reviews με το τσουβάλι
    τέλος πάντων, δε νομίζω να τα κλάψω αυτά τα λεφτά (έπρεπε ήδη να χει έρθει και να ξερα αλλά γμ τα κινεζομάγαζα)
    οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης, σιγουρα ειναι υποδιαιστερα προιοντα απο τα επωνυμα. οχι τοσο στο θεμα στιβαροτητας/πλαστικουρας (το onda v820w και ενα cubot κινητο που εχω με εξεπληξαν ευχαριστα σε αυτον τον τομεα) οσο στο οτι αυτο που τα διαφοροποιει απο αντιστοιχα προιοντα με αναλογο υλικο, παρομοιους συναρμολογητες, επισης made in china αλλα με μια γνωστη ονομασια πανω, ειναι οι ποιοτικοι ελεγχοι πριν βγουν απο το εργοστασιο.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  10. #4060
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εννοειται οτι ολα ειναι φασον..τι νομιζατε?θελετε να πουμε για τιποτε ελληνικες εταιρειες?

    λογικο ειναι..
    VAMOS ARIS

  11. #4061
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προχθές παρέλαβε φίλος από την προσφορά του Σαββάτου το Sony Z3 compact. Πολύ καλό, ταχύτατο και αμέσως πήρε 5.1.1
    Αξίζει τα λεφτά του, 299αφρό, και με το παραπάνω.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  12. #4062
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    παρέλαβα κι εγώ το chuwi hi8
    πάνω κάτω ότι περίμενα. φτηνή κατασκευή που βγάζει μια fake πολυτέλεια. ότι πληρώνεις παίρνεις.

    ελαφρύ στο χέρι
    πλαστικό καπάκι πίσω με σαγρέ υφή
    καθαρή και αρκετά φωτεινή οθόνη
    ηχείο δυνατό αλλά τσιριχτό που βουλώνει όταν ακουμπάει η πλάτη στο τραπέζι
    κάμερες ανύπαρκτες ουσιαστικά (η 0.3MP θύμισε τις πρώτες dumbphone συσκευές με κάμερα)
    stock-like android 4.4.4 με playstore και λίγες κινεζοεφαρμογές που βγαίνουν σε 1'
    windows 10 αλλά αναζητώ ακόμα την άδεια για office 365
    εύκολη μετάβαση από το 1 λειτουργικό στο άλλο αλλά εντός 1-2'
    σβέλτο. δεν κολλάει κανένα απ τα 2 λειτουργικά, τουλάχιστον σε ότι δοκίμασα (καθόλου gaming)

    γενικά τίμια αγορά στα περίπου 70€ που έδωσα, αν και ήλπιζα πως θα βρω και την άδεια του office 365 για να πέσει κι άλλο η τιμή του. τίποτα ιδιαίτερο σα συσκευή, δε θα μπορούσε άλλωστε, αλλά για μια entry συσκευή σίγουρα αξιόλογη. πλήρως λειτουργική χωρίς ανάγκη ματσακωνιών. το rootάρισμά της ήταν πολύ εύκολο με 2' googlάρισμα. όποιος έχει εθιστεί στις πιο high end απλά θα το κρατήσει λίγη ώρα και θα το αφήσει στη γωνιά του μετά, ότι γίνεται με όλα τα low cost προϊόντα.

    τα windows δε μου φαίνονται καθόλου βολικά σε touch. ίσως η συνήθεια, ίσως η πιο σαφής κατεύθυνση του android σε αυτές.
    θα το πρότεινα άνετα για κάποιον που θέλει αεράτη dual OS συσκευή, ή απλά χρήση android (όχι για ανάγνωση pdf λόγω του 16:9), κι έχει οροφή τα 100€.
    αν κάποιος δεν έχει αυτό τον οικονομικό περιορισμό καλύτερα να πάει στα 150-200 για τους high end ipad clones ή ακόμα παραπάνω αν θέλει.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #4063
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθές παρέλαβε φίλος από την προσφορά του Σαββάτου το Sony Z3 compact. Πολύ καλό, ταχύτατο και αμέσως πήρε 5.1.1
    Αξίζει τα λεφτά του, 299αφρό, και με το παραπάνω.
    Είναι κινητάρα... ειδικα η μπαταρία του δεν παίζεται

  14. #4064
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρέλαβα κι εγώ το chuwi hi8 .....
    το rootάρισμά της ήταν πολύ εύκολο με 2' googlάρισμα. όποιος έχει εθιστεί στις πιο high end απλά θα το κρατήσει λίγη ώρα και θα το αφήσει στη γωνιά του μετά, ότι γίνεται με όλα τα low cost προϊόντα.

    ....
    Σωστα τα λες .
    Το παρελαβα προχθες αλλα δεν εχω μπορεσει ακομα να το ψαξω λογο δουλειας .
    Παντω δεν καταφερα να το rootαρω( ισως φταινε τα win 10x64 που εχω στο Pc ) .
    Καποια βοηθεια ?
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  15. #4065
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα τα λες .
    Το παρελαβα προχθες αλλα δεν εχω μπορεσει ακομα να το ψαξω λογο δουλειας .
    Παντω δεν καταφερα να το rootαρω( ισως φταινε τα win 10x64 που εχω στο Pc ) .
    Καποια βοηθεια ?
    δες εδώ
    http://techtablets.com/forums/topic/...root-attempts/

    κατεβάζεις στο pc
    unzip
    συνδέεις το hi8 έχοντας ενεργοποιήσει το usb debug
    τρέχεις το bat αρχείο κι απλά πατάς next. σε 1' το πολύ είσαι root
    όταν το τσεκάρεις πες κι εσύ εντυπώσεις
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

Σελ. 271 από 320 ΠρώτηΠρώτη ... 251261266269270271272273276281291 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά Tablet ~150€
    Από terry39 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-13, 13:01
  2. Αγορά Tablet PC
    Από Settler στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-12, 20:07
  3. Αγορά tablet
    Από angchoper78 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-12, 01:28
  4. Αγορά Tablet PC
    Από dimitrismag στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-11, 17:11
  5. Αγορα Tablet pc
    Από kronos281 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-11, 18:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας