Σελ. 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 295
  1. #31
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    3600/700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 42.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορείς να το εξηγήσεις γιατί δεν ισχύει.
    Χα Χα! Ετσι λέγατε οτι το iphone 4 δεν θα πουλησει... Ετσι λεγατε οτι το ipad θα ειναι μουφα και ΔΕΝ θα πουλησει... Μονο που τελικα πουλησε περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Ειτε το γουσταρεις αυτο ειτε οχι! Αυτη ειναι η πραγματικοτητα!

  2. #32
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtbpro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε καλά..δεν αμφέβαλα οτι στο συγκεκριμένο forum, θα ηταν ολοι κατά της Apple... Δεν περίμενα όμως να αμφισβητεί κανεις μια δικη με ενορκους, κλπ...
    Λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει. Φανταζομαι εχει βρεθει πολυς κοσμος στο σημειο να μην βρισκει το δικιο του...Αλλα οτν προκειτε για άλλον...κανουμε την βούβα μας.
    Και ΟΧΙ δεν ειμαι apple fan boy. Εχω πολλα προιοντα της apple (κυριως λογω δουλειας) αλλα ειναι πολυ πιθανο να κανω switch σε pc στο αμεσο μελλον γιατι απλα δεν με εξυπηρετει η νεα της σουιτα στο μονταζ. Ας μαθουμε να ειμαστε αντικειμενικοι.... Ειδικα εδω μεσα...
    Βασικά, εμένα με ενοχλεί πολύ στο όλο θέμα ότι εμφανίζονται ότι τα προϊόντα της σάμσουνγκ μοιάζουν με αυτά της apple, και εγώ αδυνατώ να δω τις ομοιότητες. Υπάρχει άνθρωπος που θα δει ένα galaxy tab και θα πει να ένα ipad, ή ένα SII και θα πει να ένα iphone;
    Νομίζω όχι.
    Από εκεί και πέρα, το θέμα κατοχύρωσης πατεντών που δεν έχουν βάσει, γίνεται ξεκάθαρα για δημιουργία μονοπωλίου, και πρέπει οι καταναλωτές να αντιδράσουν.
    Αν και κανονικά θα περίμενα να αντιδράσει κάτι σαν τον παγκόσμιο οργανισμό εμπορίου.

  3. #33
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtbpro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χα Χα! Ετσι λέγατε οτι το iphone 4 δεν θα πουλησει... Ετσι λεγατε οτι το ipad θα ειναι μουφα και ΔΕΝ θα πουλησει... Μονο που τελικα πουλησε περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Ειτε το γουσταρεις αυτο ειτε οχι! Αυτη ειναι η πραγματικοτητα!
    Εγώ ποτέ δεν είπα ότι δε θα πουλούσε. Οι επιλογές του καταναλωτικού κοινού αντικατοπτρίζουν και το επιπεδό του, στους τομείς της τεχνογνωσίας, της νοημοσύνης, και του πόσο πρόβατα είναι ένα μεγάλο ποσοστό.
    Ότι και να βγάλει η Apple στην αγορά, αν έχει το λογότυπο της θα πουλήσει. Θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να ξεπεραστεί αυτό.

  4. #34
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tnt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά όσοι γουστάρουμε Apple δεν γράφουμε αρχηγέ Τι να κάθεσαι τώρα να εξηγείς??

    Πάντως είναι ξεφτίλα να υποστηρίζεις τον κλέφτη.. Αν εγώ δηλαδή σκεφτώ μια ιδέα για να ανοίγει το pc/mac με το που μπαίνω σπίτι, δεν θα πρέπει να βγάλω λεφτά από αυτό? Πρέπει να αφήσω τον κάθε ένα να με αντιγράψει χωρίς να τον κυνηγήσω? Αν είναι έτσι να ξεκινήσει η datsun να βγάζει m3, το χέσε-μέσα κλιματιστικό των 200€ να χρησιμοποιείει τεχνολογία της daikin των 3000€..
    Εξαρτάται από την πολυπλοκότητα της ιδέας. Αν είναι τόσο απλή, όχι δεν θα έπρεπε να έχεις δικαίωμα κατοχύρωσης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtbpro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλος την εχει τη ζημια... Θα ειχε πολυ πλακα να συνεβαινε αυτο και στην τηλεοραση. Να κανει για παραδειγμα ο Αντεννα αναμεταδοση το προγραμμα του Mega... και να υποστηριζει οτι αυτο ειναι σωστο... Όντως εινα πολυ ξεφτιλα να υποστηριζεις τον κλεφτη.
    Ίσα ίσα που είναι απολύτως νόμιμο να αναμεταδόσεις κομμάτια του προγράμματος για συγκεκριμένο σκοπό (π.χ. ενημέρωση), αναφέροντας την πηγή.
    Διαφορετικά, δεκάδες σατυρικές εκπομπές θα ήταν παράνομες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtbpro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χα Χα! Ετσι λέγατε οτι το iphone 4 δεν θα πουλησει... Ετσι λεγατε οτι το ipad θα ειναι μουφα και ΔΕΝ θα πουλησει... Μονο που τελικα πουλησε περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο. Ειτε το γουσταρεις αυτο ειτε οχι! Αυτη ειναι η πραγματικοτητα!
    Μα αυτό είναι το θέμα, ότι δεν πουλά όσο θα ήθελαν. Με την σάμσουνγκ να έχει το 68% της αγοράς των smartphones και την apple να έχει το 20%, κάτι έπρεπε να κάνουν.

  5. #35
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    3600/700
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 42.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ποτέ δεν είπα ότι δε θα πουλούσε. Οι επιλογές του καταναλωτικού κοινού αντικατοπτρίζουν και το επιπεδό του, στους τομείς της τεχνογνωσίας, της νοημοσύνης, και του πόσο πρόβατα είναι ένα μεγάλο ποσοστό.
    Ότι και να βγάλει η Apple στην αγορά, αν έχει το λογότυπο της θα πουλήσει. Θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να ξεπεραστεί αυτό.
    Ε τοτε συγνωμη...Αν και δεν μου αρεσει να προσβαλω ανθρωπους λεγοντας οτι ειναι προβατα... αλλα τα προβατα ειναι αυτοι που εχουν android! Αυτοι ακολουθησαν την apple... Ηρθαν δευτεροι! Μπεεεεέ!!!!

  6. #36
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vtbpro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τοτε συγνωμη...Αν και δεν μου αρεσει να προσβαλω ανθρωπους λεγοντας οτι ειναι προβατα... αλλα τα προβατα ειναι αυτοι που εχουν android! Αυτοι ακολουθησαν την apple... Ηρθαν δευτεροι! Μπεεεεέ!!!!
    "Πρόβατο" είναι όποιος ακολουθεί τυφλά τις τάσεις της μόδας, χωρίς να υπολογίζει το συμφέρον και τη λογική του.

  7. #37
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το σύστημα δικαιοσύνης στην αμερική έχει τα καλά του και τα κακά του. Σε μερικές περιπτώσεις οι ένορκοι βολεύουν γιατί δε στέκονται τόσο πολύ σε νομικά παράθυρα και υπονόμους (pun intended) κλπ κλπ. Και, εντάξει, εγώ δυσκολεύομαι να σκεφτώ ότι ο μέσος Αμερικάνος, για οποιονδήποτε λόγο θα ψήφιζε εναντίον αμερικάνικης εταιρείας. Και δε θέλεις και πολύ, ένας δύο ένορκοι να είναι αυτής της οπτικής, δε θα δυσκολευτούν να πείσουν και τους υπόλοιπους. Στο κάτω κάτω, πατέντες είναι, δεν είναι φόνος, δεν είναι κακό να υπερασπιστούμε τα δικά μας. Eπίσης φαντάζομαι ότι κανείς δεν πήγε ως ένορκος φορώντας μηλαρόμπλουζα

    Επί των πατεντών, καταρχήν χρειάζονται. Όταν εγώ βάζω χρήματα και ανθρώπους να εφεύρουν μια πιθανώς πολύπλοκη τεχνολογία ή συσκευή, δε θέλω ο κάθε τυχάρπαστος να μου την κλέβει. Βέβαια όταν πάω κι εγώ και κάνω πατέντα το "τετράγωνο" ή το "κουμπί" και μετά μηνύω και το Θεό που τόλμησε να κάτι κάτι να μοιάζει με τετράγωνο στη φύση, ε πάω γυρεύοντας.

    Κατά τα άλλα... ωωωω fanboys!!!

    *πιάνει τα popcorn*

  8. #38
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Για όσους χαίρονται για την απόφαση έχω να πω ότι είναι κοντόφθαλμοι μέχρι αηδίας.

    Αν με κάποιο τρόπο μπορέσουν οι εταιρείες να πατεντάρουν 100% ένα προϊόν τότε στο τέλος θα δούμε μια εταιρεία να επικρατεί ολοκληρωτικά.

    Ειδικά εκεί που το πάει η Apple στο να πατεντάρει artwork είναι ξεφτίλα....άκου εκεί είναι απαράδεκτο να έχεις και εσύ τετράγωνα εικονίδια με στρογγυλεμένες γωνίες.

    Δεν επικεντρώνομαι στην Apple γιατί οι περισσότεροι κατασκευαστές το ίδιο θα έκαναν, το θέμα είναι τα δικαστήρια και οι νόμοι που ψηφίζονται για τέτοια θέματα.


  9. #39
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    έλα να βγαίνουν τα μαχαίρια σιγα σιγα και να παιρνάμε στο round 2 !!!

  10. #40
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμερικανοί ένορκοι, σε αμερικανικό δικαστήριο, σε υπόθεση αμερικανικής (σύμβολο της αμερικανικής "καινοτομίας" και "ποιότητας") vs κορεατικής εταιρείας.

    Αμερικάνοι. Enough said.
    Αυτό ακριβώς!

    Δεν νομίζω ότι κανένας περίμενε να κερδίσει η samsung σε μια τέτοια δίκη, σε αμερικάνικο δικαστήριο. Βασικά βλέποντας το θέμα στις ειδήσεις, άκουσα μια Κορεάτισα που έλεγε ότι σε αντίστοιχη δίκη samsung vs apple που έγινε σε Κορεατικό δικαστήριο, νίκησε η samsung. Λογικό μου φάνηκε.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  11. #41
    Εγγραφή
    05-04-2007
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7091/952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    Belkin F7D2401
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 40.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω τα flame posts περί μπε κλπ κλπ (άντε σε λίγο να αρχίσουν και τα φαπ λες και είμαστε οπαδοί ομάδων) θα πρέπει να διαγραφούν.

    Κρίμα που βγήκε τέτοια απόφαση και μακάρι να αλλάξει στην έφεση.

  12. #42
    Εγγραφή
    18-10-2009
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ποτέ δεν είπα ότι δε θα πουλούσε. Οι επιλογές του καταναλωτικού κοινού αντικατοπτρίζουν και το επιπεδό του, στους τομείς της τεχνογνωσίας, της νοημοσύνης, και του πόσο πρόβατα είναι ένα μεγάλο ποσοστό.
    Ότι και να βγάλει η Apple στην αγορά, αν έχει το λογότυπο της θα πουλήσει. Θα χρειαστούν πολλά χρόνια για να ξεπεραστεί αυτό.
    Δηλαδή εσύ θες να μας πείς ότι τα προιόντα της samsung είναι για γνώστες της κατηγορίας, και για αυτό δεν πουλάνε τόσο όσο το iphone??



    Ναι, τώρα που βλέπω τη διαφήμιση, έχεις δίκιο, είναι για πολύ τεχνολογικούς γνώστες...

  13. #43
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά με τους αμερικάνους δε χρειάζεται να τους εξηγήσεις πολλά. Στο μυαλό πολλών είναι πολύ απλό: Apple αμερικάνικη, Samsung Κορεάτικη. Όλα καλά, όλα ωραία αλλά ότι δεν είναι Αμερικάνικο έρχεται δεύτερο πάντα όταν συγκρίνεται με κάτι που είναι "Αμερικάνικο". Όσον αφορά το πως βγήκε η απόφαση είναι μεγάλη ιστορία. Θα είχε ενδιαφέρον αν μπορεί να βγει τέτοια απόφαση αλλού εκτός από Αμερικάνικα δικαστήρια. Και φυσικά είναι ενδιαφέρον πως εξέτασαν σε τρεις ημέρες τόσες πατέντες και από εκεί προέκυψε η κλοπή. Για μία πατέντα πόσες ημέρες θες. Όπως και να έχει, όντως υπάρχει πολύ ψωμί μετά από εφέσεις κτλ.
    Εγώ ξέρω πάρα πολλούς Έλληνες που έχουν αυτήν ακριβώς τη νοοτροπία (δείτε πχ τι έγινε όταν ζήτησαν από το Θάνου και τη Κεντέρη να δώσουν αίμα στους Ολυμπιακούς) και έχω γνωρίσει Αμερικάνους που δεν την έχουν (παρακολουθούν στίβο στους Ολυμπιακούς και αν κάποιος Αμερικάνος κερδίσει μετάλλιο δεν το θεωρούν δική τους νίκη αλλά του αθλητή που δούλεψε σκληρά επί χρόνια και έκανε ένα σωρό θυσίες για να φτάσει ως εκεί).

    Μην κρίνετε λοιπόν εξ ιδίων τα αλλότρια.
    Το ότι έτσι θα αποφάσιζε ένα σώμα Ελλήνων ενόρκων υπέρ ελληνικής εταιρίας δε σημαίνει ότι έτσι σκέφτοναι οι Αμερικάνοι.
    Δεν έχουν όλοι οι λαοί τα χάλια του Ελληναριού.

  14. #44
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν και αδιαφορώ για το τι δείχνουν οι διαφημίσεις, και δεν επηρεάζουν αυτές τις δυνατότητες και το target group ενός smartphone, τι ήθελες να δείχνει δηλαδή; Terminals να κάνουν compile? Δείχνει τα χαρακτηριστικά του hardware με facts, και αντίστοιχα του λογισμικού σε λογικά πλαίσια.

    Έκατσα και είδα και του iPhone 4S τη διαφήμιση, και η μισή διαφήμιση δείχνει το siri, που ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι κανένα σύστημα φωνής δε μπορεί να λειτουργήσει τόσο καλά, πόσο μάλλον όταν δεν υποστηρίζονται καν ελληνικά. Το υπόλοιπο, αν εξαιρέσεις τον τομέα της κάμερας, είναι κυρίως vague δηλώσεις του τύπου βάλαμε τον καινούριο τάδε επεξεργαστή που μπορεί να είναι ως και 10 φορές πιο γρήγορος.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Όσον αφορά τον αποκλεισμό αποδεικτικών στοιχείων, δεν ήταν απόφαση των ενόρκων αλλά της δικαστή, ο ρόλος της οποίας είναι να εποπτεύει τη δίκη και να μην επιτρέπει παρεκλίσεις.
    Τα στοιχεία που η Samsung θυμήθηκε να φέρει στο δικαστήριο εκπρόθεσμα γιατί δεν τα έφερνε εμπρόθεσμα; Τόσο καιρό είχαν. Τρομερή προετοιμασία.

    Το καλό όμως είναι ότι η Samsung μπορεί να κάνει έφεση και να χρησιμοποιήσει αυτά τα στοιχεία. Ελπίζω να προετοιμαστεί καλύτερα αυτή τη φορά.
    Αν δεν το κάνει δε χάθηκε ο κόσμος. Ούτως ή άλλως δεν προλαβαινει να παράξει τα Galaxy SIII σε αρκετές ποσότητες. Άρα μπορεί να τα πουλήσει σε άλλες αγορές και να αφήσει την αμερικάνικη στην Apple, την HTC και τη Motorola.

Σελ. 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 11:10
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-11, 17:36
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-11, 23:09
  4. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-11, 19:21
  5. Μηνύματα: 96
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-09, 15:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας