Σελ. 209 από 957 ΠρώτηΠρώτη ... 189199204207208209210211214219229 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.121-3.135 από 14347
  1. #3121
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Το ασημί τρώγεται.. Αυτό..
    VAMOS ARIS
    Posted from Android app

  2. #3122
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ειναι απλα τρισαθλιο.

  3. #3123
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6100/920
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TD 5130
    SNR / Attn
    6(dB) / 44,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουμπανο αλλα εγω μπρουκλης να βγω ετσι εξω με το χρυσο δε γινομαι!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λύνεται εύκολα με μια θήκη. Το θέμα είναι αν είναι αξιόπιστο και αν έχει υποστήριξη. Από ότι βλέπω υπάρχουν ήδη διάφορες roms . Σε αυτά τα λεφτά μακάρι το μόνο του ελάττωμα να είναι το χρώμα
    Υπάρχει και σε άλλα χρώματα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι απλα τρισαθλιο.
    Για τα λεφτά του μια χαρά συσκευή είναι.....κυκλοφορεί εδώ και 6 μήνες, αλλά για διάφορους λόγους δεν πολύ έγινε γνωστό και πολύ προωθήθηκε.
    Έχει και κάποια χαρακτηριστικά που θα τα ζήλευαν και ακριβότερα κινέζικα (και όχι μόνο), όπως USB OTG and MHL features.
    http://www.gizmochina.com/2013/10/07...d-32gb-of-rom/
    http://www.gizchina.com/2013/09/15/mx59-htc-one-clone/

  4. #3124
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    δε το ειχα δει.σε μαυρακι ειναι κομπλε
    VAMOS ARIS

  5. #3125
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Τα ερωτήματα είναι πολλά Γιατί ψήνονται δύο φίλοι να το πάρουν.....
    Τι λέει το μαγαζί;
    Τι λένε οι κεραίες του WiFi και GPS?
    Όποιος έχει βρει τίποτα σχετικά με το τηλ σε ξένα forum ας το ποστάρει

  6. #3126
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Με ψηνει ασχημα το Xiaomi Redmi Note γιατι ειναι 5.5" και εχει καλη μπαταρια (3200mah) και εχει καλη τιμη (~200-210$ με διαφορα coupons)

    Γενικα το κινητο ειναι ετσι οπως το θελω στα πάντα πλην MIUI, την εχω δοκιμασει σε διαφορες συσκευες και δεν πηγαινε ικανοποιητικα.

    Το θεμα ειναι κατα ποσο μπορεις να ξηλωσεις τις διαφορες Κινεζιες απο μεσα χωρις να εχεις FC's...

  7. #3127
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    22
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    4359/750
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Netfaster iad
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 51.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι κατα ποσο μπορεις να ξηλωσεις τις διαφορες Κινεζιες απο μεσα χωρις να εχεις FC's...
    Με μόνη εμπειρία ένα Lenovo φίλου σε αυτά τα κινητά δε μπορείς να κάνεις και πολλά. Κι αυτό γιατί χωρίς custom rom, αν μοντάρεις την υπάρχουσα δλδ, θα έχεις θέματα (κι όχι μόνο τα FCs). Άσε που όλα τα κινέζικα τρέχουν 4.2.2 ακόμα, κι αυτό ένα παραπάνω γιατί τρέχει την καραγκιοζιά το miui. Προσωπικά θεωρώ πως αν ένα android κινητό δεν έχει community από πίσω, ειδικά όταν πρόκεται για κινεζιά, είναι για πέταμα. Υπάρχουν φτηνές επιλογές αλλού, τύπου OnePlus One, και σε όλα τα price ranges. Καλύτερα να δώσεις το κάτι παραπάνω νομίζω.

  8. #3128
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anodizer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μόνη εμπειρία ένα Lenovo φίλου σε αυτά τα κινητά δε μπορείς να κάνεις και πολλά. Κι αυτό γιατί χωρίς custom rom, αν μοντάρεις την υπάρχουσα δλδ, θα έχεις θέματα (κι όχι μόνο τα FCs).
    Υπερβαλλεις, εχω 6-7 Κινεζικα δει/μονταρει και ολα δουλευουν ~απταιστα, το δε Lenovo ειναι απο τα καλυτερα vfm (S650)


    Άσε που όλα τα κινέζικα τρέχουν 4.2.2 ακόμα, κι αυτό ένα παραπάνω γιατί τρέχει την καραγκιοζιά το miui.
    E και;
    Σιγα την διαφορα που εχει η KitKat. Την ειχα, και δε μου λειπει καθολου.

    Ισα ισα, αν εχει τον dialer του Nexus, την θεωρω και χειροτερη, το usability παει 3 σκαλες κατω.

    Προσωπικά θεωρώ πως αν ένα android κινητό δεν έχει community από πίσω, ειδικά όταν πρόκεται για κινεζιά, είναι για πέταμα. Υπάρχουν φτηνές επιλογές αλλού, τύπου OnePlus One, και σε όλα τα price ranges. Καλύτερα να δώσεις το κάτι παραπάνω νομίζω.
    Το Oneplus, οταν το δουμε ευρεως διαθεσιμο, τοτε θα το κουβεντιασουμε.
    Μεχρι τωρα ειναι για λιγους.

    Στα άλλα που λες, σαφως και υπερβαλεις.
    Μια χαρα ειναι τα Κινεζικα, μακαρι να ηταν ετσι και τα άλλα.
    Community υπαρχει, τοσες μοντες που μπορεις να κανεις.

    ---

    Στο θεμα μας, για το MIUI ρωτησα, μου ειπαν οτι στο miui.gr υπαρχουν ρομς καθαρες απο κινεζο-bloat.

  9. #3129
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    22
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    4359/750
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Netfaster iad
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 51.2(dB)
    Ε είπα, *αν* δεν έχει καθαρές και εναλλακτικές ROMs. O dialer του nexus είναι μόνο για nexus και GPE συσκευές. Εν τέλει το θέμα είναι αν κοιτάς specs ή software, προσωπικά τα specs τα θεωρώ πλέον ασήμαντα σε γενικές γραμμές.

  10. #3130
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anodizer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε είπα, *αν* δεν έχει καθαρές και εναλλακτικές ROMs. O dialer του nexus είναι μόνο για nexus και GPE συσκευές. Εν τέλει το θέμα είναι αν κοιτάς specs ή software, προσωπικά τα specs τα θεωρώ πλέον ασήμαντα σε γενικές γραμμές.
    Α γεια σου, και εμενα το socket κλπ μου ειναι παγερα αδιαφορα, κοιταω άλλα πραγματα, οπως οθονη/μπαταρια κλπ

    Αν παω στο Redmi Note θα κανω λιγο εκπτωση στο software, απλα γιατι δεν βρισκω άλλο 5.5" με καλη μπαταρια (>3000mah)/δικαρτο/~AOSP software.

  11. #3131
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο θεμα μας, για το MIUI ρωτησα, μου ειπαν οτι στο miui.gr υπαρχουν ρομς καθαρες απο κινεζο-bloat.
    Γιατί σας ενοχλεί τόσο το κινεζο-bloat με ένα titanium backup ή με ένα root uninstaller μπορείς να καθαρίσεις όποια εφαρμογή συστήματος θέλεις χωρίς πρόβλημα
    Αρκεί φυσικά να είσαι root που το θεωρώ αυτονόητο για android κινητό

    Χρησιμοποιώ το δεύτερο και ξηλώνω πάντα εκτός από τις κινέζικες και τα google+ και Hangout

    Και με το miui τι πρόβλημα έχετε; εγώ το θεωρώ καταπληκτικό fork αλλά εν πασει περιπτώσει μπορείτε να βάλετε πάντα έναν οποιονδήποτε Launcher της αρεσκείας σας

  12. #3132
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί σας ενοχλεί τόσο το κινεζο-bloat με ένα titanium backup ή με ένα root uninstaller μπορείς να καθαρίσεις όποια εφαρμογή συστήματος θέλεις χωρίς πρόβλημα
    Αρκεί φυσικά να είσαι root που το θεωρώ αυτονόητο για android κινητό

    Χρησιμοποιώ το δεύτερο και ξηλώνω πάντα εκτός από τις κινέζικες και τα google+ και Hangout

    Και με το miui τι πρόβλημα έχετε; εγώ το θεωρώ καταπληκτικό fork αλλά εν πασει περιπτώσει μπορείτε να βάλετε πάντα έναν οποιονδήποτε Launcher της αρεσκείας σας
    Καταπληκτικο fork δεν ειναι, και εχει ελαχιστη σχεση με android. Oυτε app drawer δεν εχει και το UI ειναι........ οτιναναι.

    Το θεμα ειναι να μπορει να καθαρισει τελειως απο ολα τα frameworks της Xiaomi, τα apps που δεν θελω, Χαιρω Πολυ, τα καθαριζω.

    Απλα εχω δει deep integration των Κινεζιων με το συστημα, πχ cloud υπηρεσιες στην gallery, στον dialer και σε αλλα τετοια που δεν θυμαμαι.

  13. #3133
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To Redmi Note είναι μία συσκευή με πολύ καλή δυναμική και πιστεύω πως σύντομα θα υπάρξουν κι άλλες ROM εκτός από MIUI.
    Προσωπικά το έχω βάλει στο μάτι, οπότε δεν θα με χάλαγε αν έβγαιναν CM, AOKP κλπ.

  14. #3134
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ψηνει ασχημα το Xiaomi Redmi Note γιατι ειναι 5.5" και εχει καλη μπαταρια (3200mah) και εχει καλη τιμη (~200-210$ με διαφορα coupons)

    Γενικα το κινητο ειναι ετσι οπως το θελω στα πάντα πλην MIUI, την εχω δοκιμασει σε διαφορες συσκευες και δεν πηγαινε ικανοποιητικα.

    Το θεμα ειναι κατα ποσο μπορεις να ξηλωσεις τις διαφορες Κινεζιες απο μεσα χωρις να εχεις FC's...
    τουμπανο φαινεται και σε τιμια τιμη(150 περιπου?)custom παιζει τιποτα?

    edit,μαλλον οχι ακομα,ειναι αρκετα καινουριο?
    VAMOS ARIS

  15. #3135
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταπληκτικο fork δεν ειναι, και εχει ελαχιστη σχεση με android. Oυτε app drawer δεν εχει και το UI ειναι........ οτιναναι.

    Το θεμα ειναι να μπορει να καθαρισει τελειως απο ολα τα frameworks της Xiaomi, τα apps που δεν θελω, Χαιρω Πολυ, τα καθαριζω.

    Απλα εχω δει deep integration των Κινεζιων με το συστημα, πχ cloud υπηρεσιες στην gallery, στον dialer και σε αλλα τετοια που δεν θυμαμαι.
    Εξαρτάται σε τι κινητα το χεις δει.
    Στο 967 που το έχω γιατί με βολεψε τρομερά κι ας τις έχω δοκιμάσει τις εναλλακτικές δουλεύει καταπληκτικά.

    Όμως και το τονίζω, από τις εκδόσεις 4.χ.χ και μετά ενσωμάτωσαν αυτά που λες και τα θεωρούν "ευκολίες" δηλαδή cloud στα μηνύματα στις επαφές στο fm gallery κλπ. Η αλήθεια είναι οτι απενεργοποιούνται όταν σε ρωτάει την πρωτη φορά, όμως βαλανε και ένα antivirus ενα data usage ενα security app και το πηδηξανε. Δεν απενεργοποιειραι εύκολα και θέλει υπερβολική ρύθμιση για να δουλέψει όπως θες.
    Παράδειγμα ήμουν με data εξω και ενώ του είχα βάλει όριο το 1gb που έχω δεν με άφηνε να κατεβασω απο playstore το skype γιατί ηταν λέει 17mb και ήθελε μονο wifi.
    Τελικά το ελυσα βρισκωντας ενα apk μέσω browser και το εγκατεστησα.

    Τώρα τα τσαλιμια αυτά μπορεί να μου τα έκανε λόγω ported unofficial miui rom, ωστόσο μου τα έκανε.

    Για χρήστες που δεν θέλουν να ασχολούνται πολύ με το κινητό και να έχουν ωραίο ui μια χαρά είναι η miui.

Σελ. 209 από 957 ΠρώτηΠρώτη ... 189199204207208209210211214219229 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ
    Από ΣΤΕΛΙΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-15, 16:24
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-14, 21:07
  3. Κατάστημα με φιγούρες από ταινίες, comics κ.α.
    Από hellenicsun στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-14, 19:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας