Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα προσπαθισω να ειμαι συντομοσ για να μην σας κουρασω!!Εχω Το Zyxel650r-33 over Isdn.Μετα απο 2μηνες αναμονη,Παιρνω Στις 19/5 το 134 κ ρωταω για την Adsl.Μου λεει ενας τυπας οτι εχει ενεργοποιηθει κ οτι θα κανει 12 το πολυ μερες να ερθει.Η Συνδεση εχει γινει κανονικοτατα εδω κ καιρο κ περιμενο να δω το λαμπακι τησ Adsl στο ζυχελ να αναβει επιτελους!!Ξαναπαιρνω χτες το 134 κ μου λεει ενας αλλος,οτι η adsl εχει ερθει κανονικα απο 20/5 και λειτουργει κ οτι απο τοτε χρεωνομαι για την υπηρεσια!!Παρολααυτα το λαμπακι αρνειται να αναψει...
    Εχω τεσταρει μεχρι τωρα το ρουτερ σε μι ααλλη γραμμη κ δουλευει περιφιμα.
    Εχω τεσταρει ολα τα τηλεφωνικα καλωδια κ ειναι οκ.
    εχω βαλει τον ρουτερ κατευθειαν στην γραμμη του τηλεφωνου χωρις να παρεμβαλω τν Splitter για να δω αν εχει προβλημα το Splitter,αλλα τιποτα!!!
    Τωρα περιμενω τον Οτε να ερθει για ελεγχο σπιτι μου!!Αληθεια απομενει τιποτα αλλο να ελενξω??Καμια ιδεα???

    Ευχαριστω εκ των προτερων κ ελπιζω να μην σας κουρασα!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    μακριά από δω
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OratIos
    Παρολααυτα το λαμπακι αρνειται να αναψει...
    δεν αναβοσβήνει καν το πράσινο όταν το βάζεις πάνω στη γραμμή με σπλιτερ ή χωρις

    Εχω τεσταρει μεχρι τωρα το ρουτερ σε μι ααλλη γραμμη κ δουλευει περιφιμα.
    αν μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις το ρουτερ και το σπλιτερ από την άλλη γραμμή και να τα βάλεις στην δικιά σου να δεις αν κλειδώνει...

    Εχω τεσταρει ολα τα τηλεφωνικα καλωδια κ ειναι οκ.
    εχω βαλει τον ρουτερ κατευθειαν στην γραμμη του τηλεφωνου χωρις να παρεμβαλω τν Splitter για να δω αν εχει προβλημα το Splitter,αλλα τιποτα!!!
    δοκίμασε και άλλο σπλιτερ, πες αν θέλεις τι συνδεσμολογία κάνεις πάνω στο σπλιτερ, μήπως έχεις βάλει τπτα ανάποδα

  3. #3
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos72
    δεν αναβοσβήνει καν το πράσινο όταν το βάζεις πάνω στη γραμμή με σπλιτερ ή χωρις
    Και με Splitter Και χωρις τα μονα λαμπακια που αναβουν εινα: Κλασσικα το PWR
    To SYS Αναβοσβηνει αρχικα κ μετα απο μερικα δευτερα μενει μονιμα αναμενο.
    Και επισησ το LAN 100m ειναι αναμενο κ αναβοσβηνει μερικεσ φορεσ!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos72
    αν μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις το ρουτερ και το σπλιτερ από την άλλη γραμμή και να τα βάλεις στην δικιά σου να δεις αν κλειδώνει...
    Αυτο εινια λιγο δυσκολο,παντοσ επειδη μενο σε μονοκατοικια,η κεντρικη γραμμη απο τον Οτε ερχεται κατω στο σαλονι,και την ανεβαζω πανω σε ενα δωματιο εσωτερικα με δισυρματο καλωδιο,οπου τελικα καταληγει στο Splitter!!Σημερα εβγαλα το Ρουτερ απο επανω και τον τοποθετησα στο σαλονι και το εβαλα απευθειας την γραμμη που ερχεται απο τον οτε αλλα παλι τιποτα!!Αυτο σημενει πωσ η συνδεσμολογια απο το σαλονι στο δωματιο ειναι οκ!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos72
    δοκίμασε και άλλο σπλιτερ, πες αν θέλεις τι συνδεσμολογία κάνεις πάνω στο σπλιτερ, μήπως έχεις βάλει τπτα ανάποδα
    Αλλο σπλιτερ λιγο δυσκολο να βρω!!Αλα παρολα αυτα αφου συνεδεσα τον ρουτερ απευθειασ στην γραμμη χωρις την παρεμβολη Splitter,θα επρεπει να ειχε κανει το Sychrinize με την adsl....Οσον αφορα την συνδεσμολογια,η γραμμη η κεντρικη απο το σαλονι ερχεται σε στο δωματιο,σε μια πριζα!!και παει στην θυρα Line Του splitter.Απο τον Splitter φευγει καλωδιο απο την θυρα ISDN και παει στην καεντρικη θυρα του Netmod Που βρισκεται απο κατω (V5.0)και τελος απο την θυρα ΝΤ Του splitter Φευγει καλωδιο και παει στην θυρα Adsl του ρουτερ!!!

    Παντοσ απο οτι εχω καταλαβει το προβλημα δεν ειναι μεσα στο σπιτι αλλα καπου αλλου!!! :? :?

  4. #4
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    μακριά από δω
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OratIos, λες ότι η γραμμή του ΟΤΕ έρχεται πρώτα στο σαλόνι, δεν υπάρχει κάτι που να παρεμβάλεται μεταξύ της εισόδου και του σπλιτερ ναι?? καμμιά διακλάδωση σε άλλο δωμάτιο ας πούμε...

    αν δεν μπορείς να δοκιμάσεις με άλλο εξοπλισμό περιμένεις το συνεργείο και πες μας κι εμας τι εφταιγε...

Παρόμοια Θέματα

  1. [Siemens] Siemens Xpresslink (DSLAM?)
    Από theorrion στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-04, 03:48
  2. [Siemens] Siemens Xpresslink για PSTN or Zyxel ??
    Από i_am_ugf στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-04, 18:34
  3. Zyxel 650R-33. Με Spliter ή όχι;
    Από aleksi στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-03, 05:41
  4. Provlima me zyxel 652R-13, DSLAM siemens, splitter siemens
    Από makpi στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-03, 19:59
  5. Zyxel Prestige 652H + Siemens DSLAM
    Από wintech2003 στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-03, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας