Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 108
  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    497
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TP-Link Archer C7
    Σιγά σιγά πλησιάζει η μεγάλη βδομάδα και το Πάσχα. Σκεπτόμενος αυτό είπα να ψάξω λίγο στο internet για το γνωστό μας "αγιο φώς". Είναι πάνω-κατω γνωστά αυτά που λένε οτι ισχύουν για τη φλόγα. Πως ανάβει δηλαδή μονάχα στο ορθόδοξο ιέρα και πως δεν ανάβει σε άλλου δόγματος ιερέα, οτι δεν "καίει" για τα πρώτα 33 λεπτά που είναι αναμένη ( και το χέρι σου να βάλεις στη φωτία - και να το αφήσεις εκει - δεν θα καεί ) κλπ.

    Δεν θεωρώ τον ευατό μου ιδιαίτερα θρήσκο ... γιατί παρόλο που δεν τα αμφισβητώ αυτά, δεν μπορώ να τα θεωρήσω και δεδομένα αν δεν τα δώ ο ίδιος. Ετσι βρήκα αυτό εδώ το site

    http://www.holylight.gr/

    Στο site αυτό, ο δημιουργός του παρουσιάζει και ενα βίντεο ( ντοκουμέντο οπώς λεεί ο ίδιος ) το οποίο δείχνει το αγιο φώς τη ώρα που ανάβει. Διακρίνεται στο βίντεο ( όχι ιδιαιτερα καθαρά όμως ... ) μια πύρινη σφαίρα να μετακινείται πρως τα δεξιά μεσα στο πλήθος, και μία λάμψη σαν αστραπές στο τέλος του βίντεο.

    Το βίντεο είναι πολύ μεγάλο και δέν μπορώ να το επισυνάψω στο παρών μύνημα ( περίπου 11ΜΒ ) αλλά το link που μπορείτε να το δείτε είναι ακριβώς αυτο:
    http://www.holylight.gr/agiofos/agiovid.html

    Ποία είναι η γνώμη σάς;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SpartanX : 10-04-06 στις 00:31.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Σε θέματα πίστης τα videos δε λένε και πολλά. Μακάρι να μπορέσω κάποια στιγμή και να βιώσω από κοντά την εμπειρία για να έχω και δικιά μου γνώμη.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpartanX
    Ποία είναι η γνώμη σάς;
    Ότι όσο τσαρλατάνος είναι γνωστός πλασιέ βιβλίων "For the time is near", άλλο τόσο τσαρλατάνοι είναι όλοι αυτοί με τιc βιλάρεc και τιc πιcινάρεc.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #4
    Το avatar του μέλους blend
    blend Guest
    Στην εποχή της τεχνολογίας είναι λίγο περίεργο να πιστεύουμε στα ...videos!

    Δηλαδή, όταν έβλεπα το star wars, έπρεπε να αναρωτιέμαι αν είναι πραγματικά όλα αυτα?

    Εξ' άλλου, έχει καμμιά σημασία αν η "ιερή φλόγα" ανάβει μόνη της ή με bic?

  5. #5
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάτι τέτοιοι ηλίθιοι είναι που δίνουν λάθος εντυπώσεις στον κόσμο.

    Τα φλάς τα λέει κεραυνούς, και αυτόν που φευγει σφαίρα με το Άγιο φως προς το εξωτερικό του ναού τον έκανε πύρινη μπάλα.

    Ότι κάτι το υπερφυσικό γίνεται στον χώρο καθόλη την λειτουργία το πιστέυω. Άλλωστε όποιος έχει παει να το δει απο κοντά λέει ότι είναι κάτι το απίστευτο.

    Δεν νομίζω ότι με τέτοια βίντεο χώρις νόημα εξυπηρετείται κανείς. Ίσα ίσα κάνουν περισσότερους να δισπιστούν

  6. #6
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    §

    Κάθε φορά που τυχαίνει να βλέπω τι γίνεται όταν βγαίνει ο παπάς κρατώντας τη λαμπάδα ντρέπομαι για λογαριασμό τους...

    Ένα 'άγιο φως' ύπάρχει, αυτό που δημιουργείται από αγάπη, πίστη και ελπίδα...

    Τώρα πόσο αυτό βρίσκεται στα χέρια των παπάδων καλύτερα να μη ρωτήσετε εμένα...

    §
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    324
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    512/128
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR 9108
    Δεν ξέρω αν είναι θαύμα ή όχι, έτσι κι αλλιώς δεν έχει και μεγάλη σημασία. Αυτό που ξέρω είναι ότι αν πρόκειται για θαύμα δεν έχει να κάνει με την "αγιότητα" μερικών...

  8. #8
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Την τελετή αφής του Αγίου Φωτός είχα την χαρά να βιώσω (γιατί βιωματική εμπειρία είναι ασχέτως αν πιστεύει κανείς ή όχι) το Μ. Σάββατο του 1996.
    Το video δεν αποδίδει τίποτε σε σχέση με την πραγματικότητα, μιλάμε για μια κατάσταση που όσο και να την περιγράψει κανείς με λόγια πάλι υστερεί της πραγματικότητας - και τονίζω και πάλι ασχέτως του αν πιστεύει κανείς (γενικώς και ειδικώς) ή όχι.
    Σαν εμπειρία και μόνο είναι απίστευτη.
    Αυτά τα γράφω σαν άτομο όχι θρησκευόμενο, αλλά σαν άτομο που πήγε και παρέμεινε μέσα στον Ναό από το βράδυ της Μ. Παρασκευής μαζί με δεκάδες άλλους ανθρώπους (διαφόρων δογμάτων) μέχρι και μετά την τελετή, άτομο που παρακολούθησε από ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ την όλη εκκένωση του Παναγίου Τάφου από όλα τα εύφλεκτα υλικά, το σβήσιμο των καντηλιών και την αλλαγή των φυτιλιών τους με άλλα άκαφτα καινούργια (δηλ. την όλη διαδικασία), και με αρκετή δυσπιστία και περιέργεια και έχοντας όλες τις γνωστές "επιστημονικές" εξηγήσεις περί αυταναφλέξεως, ταχυδακτυλουργιών, εμβάπτισης των φυτιλιών με φώσφορο, κλπ.
    Τι να πρωτοσχολιάσω?
    Αυτό που έχει ίσως μεγαλύτερη σημασία απ'όλα, είναι ότι δεν έχει σημασία ίσως το αν πιστεύεις ότι αυτό είναι Άγιο Φως ή ότι είναι απλά μια τελετουργία του ιερατείου της Ορθόδοξης εκκλησίας, αλλά το τι νιώθει κανείς και πώς αισθάνεται όταν βρίσκεται εκεί και το ζει. Και το γράφω αυτό γιατί στο γκρουπ που ταξίδευα εκτός από τις συνηθισμένες μορφές των γιαγιάδων και παππούδων που σταυροκοπιόντουσαν κάθε λίγο και λιγάκι υπήρχαν και άτομα που δήλωναν ότι "απλά πιστεύω ότι υπάρχει μια ανώτερη δύναμη" καθώς επίσης και άτομα που δήλωναν "είμαι άθεος, άθρησκος, δεν πιστεύω σ'αυτά, απλά ήρθα για το ταξίδι και την εμπειρία".
    Και οι μεν και οι δε συγκλονίστηκαν από αυτή την εμπειρία, καθένας για τους λόγους του. Γι'αυτό και σε όλους τους φίλους μου και τους ανθρώπους που αγαπώ και σέβομαι κάθε Πάσχα τους εύχομαι να μπορέσουν κάποια στιγμή στη ζωή τους να την βιώσουν αυτή την τελετή.
    Τι άλλο να γράψω δεν ξέρω.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    497
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TP-Link Archer C7
    Και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να τη ζήσω τη συγκεκριμένη εμπειρία απο κόντα. Ευχαριστώ για ολές τις γνώμες μέχρι στιγμής, και να ευχαριστήσω και όποιον θέλει να παραθέσει και τη δική του αργότερα

    Για το συγκεκριμένο βίντεο δεν ξέρω ( η δεν ήξερα μάλλον, το έλπιζα να μιλήσει κάποιος εδώ που να έχει ζήσει τη εμπειριία απο κοντά ) τι να πιστεψω. Απλώς μου κίνησε πάρα πολυ τη περιέργεια και το ανέβασα εδώ ωστε να γίνει μία συζήτηση και να ειπωθούν κάποιες γνώμες πάνω σε αυτό.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Επειδή είδα μια αναφορά ότι γίνεται μπέρδεμα της λάμψης των φλας των φωτογραφικών μηχανών ως Άγιο Φως, να ξεκαθαρίσω ότι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ασχολούμαι από παιδάκι με την φωτογραφία (είναι ένα από τα hobbies μου) και για το συγκεκριμμένο ταξίδι είχα αγοράσει ειδικό και συγκεκριμμένο φωτογραφικό εξοπλισμό γιατί είχα σκοπό εξαρχής να κρατήσω ένα "φωτογραφικό ημερολόγιο" και να μπορώ να δείξω σε φίλους και γνωστούς εικόνες που εγώ είδα και που δεν μπορούσαν εκείνοι να δούνε από κοντά για οποιοδήποτε λόγο (γύρω στα 30 φιλμ τράβηξα τα περισσότερα Ισραήλ και λίγα και στο Σινά & Αίγυπτο ).

    Αυτό που είναι το αξιοθαύμαστο είναι ότι αν είναι 1000 άνθρωποι μέσα στον Ναό, και ρωτήσεις και τους 1000, και οι 1000 θα σου πουν ότι εκτός από τις λάμψεις σαν αστραπές (που κατά την γνώμη μου μοιάζουν περισσότερο με λάμψεις στροβοσκοπικής λυχνίας, και στο βίντεο το συγκεκριμμένο δεν φαίνεται ούτε το 1% του πώς φαίνονται!) που τις βλέπουν όλοι, και που είναι σαν να γίνεται προβολή από τις στροβοσκοπικές λυχνίες (σκεφτείτε πώς λειτουργούν τα φωτορυθμικά με την δέσμη φωτός πάνω στου τοίχους για να το προσεγγίσετε) ο καθένας βλέπει κάτι διαφορετικό!!! Ένας στο γκρουπ είδε μια τεράστια δέσμη φωτός να σχίζει την ατμόσφαιρα σαν δέσμη laser όπως βλέπουμε στις ταινίες (έτσι μου το περιέγραψε!) - μια άλλη είδε μικρές φλογίτσες παντού να στροφιλίζονται, κ.ο.κ.

    Να σημειώσω επίσης ότι αυτό το φαινόμενο των λάμψεων είναι τέτοιας έκτασης που δεν μπορεί να αποδωθεί σε φωτογραφικές μηχανές των πιστών (είχα την ευτυχία να έχουμε στην παρέα επαγγελματία φωτογράφο που βρισκόταν σε αποστολή φωτορεπορτάζ για μεγάλη και έγκυρη καθημερινή εφημερίδα, και με τον οποίο το συζητήσαμε διεξοδικότατα το όλο φαινόμενο γιατί μας είχε κάνει τέτοια εντύπωση, και ο ίδιος κατέληξε σ'αυτό το συμπέρασμα, ότι δεν πρόκειται για τα φλας των φωτογραφικών των πιστών).
    Κάτι άλλο που συμβαδίζει με το ότι δεν πρόκεται για τις φωτογραφικές των ανθρώπων μέσα στο ναό, είναι το γεγονός ότι οι λάμψεις αυτές δεν εμφανίζονται μετά την εμφάνιση του Πατριάρχη στο πλήθος με τις αναμμένες δάδες, αλλά σε άσχετη χρονική στιγμή πριν καν ακουστεί εμφανιστεί ίχνος του Πατριάρχη φέροντα τις αναμμένες δάδες, άρα, δεν μπορεί να είναι οι χιλιάδες του κόσμου οι οποίοι ταυτόχρονα και χωρίς να ξέρουν πότε θα βγει ο Πατριάρχης αρχίζουν να τραβάνε φωτογραφίες με φλας, μπας και πετύχουν την στιγμή!

    Η φλόγα όντως δεν καίει για τα πρώτα 3 λεπτά (εγώ μάλιστα ακολούθησα την συμβουλή "γνώστη" για να το δοκιμάσω αυτό και έβαλα το πρόσωπό μου πάνω ακριβώς από αυτή - αν έκαιγε οι βλεφαρίδες και τα βλέφαρά μου θα είχαν εξαφανιστεί σε δευτερόλεπτα!)
    Πριν δε εμφανιστεί ο Πατριάρχης ανάβουν δέσμες κεριών, κεριά και λαμπάδες σε διάφορα, άσχετα μεταξύ τους σημεία, και με άσχετη χρονική εμφάνιση! Επειδή κάποιοι έχουν υποστηρίξει ότι αυτό μπορεί να οφείλεται σε εμβαπτισμένα φυτίλια και ότι αυτό είναι πρακτική των κηροποιών της περιοχής απ' όπου οι προσκυνητές προμηθεύονται τα κεριά τους, αυτό δεν ισχύει για 2 λόγους:
    Ο φώσφορος έχει ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΗ οσμή και λάμψη όταν καίγεται, ακόμη και με διάφορες προσμίξεις. Η δε χαρακτηριστική λάμψη της καύσης είναι και τρόπος διάκρισης ότι υπάρχει φώσφορος σε ένα μείγμα! Έχω προσωπική γνώση αυτών των χαρακτηριστικών (λόγω σπουδών) και μπορώ να δηλώσω υπευθήνως ότι ούτε τέτοια οσμή υπήρχε, ούτε τέτοια λάμψη.
    Κατά δε δεύτερο λόγο, υπήρχαν πάρα πολλά περιστατικά που λαμπάδες και κεριά προσκυνητών άναψαν, και όταν τους ρώτησα τόσο εγώ όσο και άλλοι, τα κεριά και τις λαμπάδες τους ΔΕΝ τα είχαν προμηθευτεί από τοπικά μαγαζιά αλλά τα είχαν φέρει από την πατρίδα τους (Ελλάδα, Κύπρο, Ρωσσία, Ρουμανία, Αιθιοπία, όπου μπορείτε να φανταστείτε).

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Wan... Του χρόνου πάμε;
    Ξέρεις... υπέρυθρες κάμερες, φωτογραφικές με υψηλή ευκρίνεια, φορητό φασματογράφο κτλ.κτλ.
    Αν πείστηκε το zouzouni... νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #12
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    §

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Wan... Του χρόνου πάμε;
    Ξέρεις... υπέρυθρες κάμερες, φωτογραφικές με υψηλή ευκρίνεια, φορητό φασματογράφο κτλ.κτλ.
    Αν πείστηκε το zouzouni... νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!
    Kαλά,
    φαντάστηκα το Wan σε αυτό το χώρο και ROFL!!!



    §
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Μηνύματα
    260
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zouzouni
    Την τελετή αφής του Αγίου Φωτός είχα την χαρά να βιώσω (γιατί βιωματική εμπειρία είναι ασχέτως αν πιστεύει κανείς ή όχι) το Μ. Σάββατο του 1996.
    Το video δεν αποδίδει τίποτε σε σχέση με την πραγματικότητα, μιλάμε για μια κατάσταση που όσο και να την περιγράψει κανείς με λόγια πάλι υστερεί της πραγματικότητας - και τονίζω και πάλι ασχέτως του αν πιστεύει κανείς (γενικώς και ειδικώς) ή όχι.
    Σαν εμπειρία και μόνο είναι απίστευτη.
    Αυτά τα γράφω σαν άτομο όχι θρησκευόμενο, αλλά σαν άτομο που πήγε και παρέμεινε μέσα στον Ναό από το βράδυ της Μ. Παρασκευής μαζί με δεκάδες άλλους ανθρώπους (διαφόρων δογμάτων) μέχρι και μετά την τελετή, άτομο που παρακολούθησε από ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ την όλη εκκένωση του Παναγίου Τάφου από όλα τα εύφλεκτα υλικά, το σβήσιμο των καντηλιών και την αλλαγή των φυτιλιών τους με άλλα άκαφτα καινούργια (δηλ. την όλη διαδικασία), και με αρκετή δυσπιστία και περιέργεια και έχοντας όλες τις γνωστές "επιστημονικές" εξηγήσεις περί αυταναφλέξεως, ταχυδακτυλουργιών, εμβάπτισης των φυτιλιών με φώσφορο, κλπ.
    Τι να πρωτοσχολιάσω?
    Αυτό που έχει ίσως μεγαλύτερη σημασία απ'όλα, είναι ότι δεν έχει σημασία ίσως το αν πιστεύεις ότι αυτό είναι Άγιο Φως ή ότι είναι απλά μια τελετουργία του ιερατείου της Ορθόδοξης εκκλησίας, αλλά το τι νιώθει κανείς και πώς αισθάνεται όταν βρίσκεται εκεί και το ζει. Και το γράφω αυτό γιατί στο γκρουπ που ταξίδευα εκτός από τις συνηθισμένες μορφές των γιαγιάδων και παππούδων που σταυροκοπιόντουσαν κάθε λίγο και λιγάκι υπήρχαν και άτομα που δήλωναν ότι "απλά πιστεύω ότι υπάρχει μια ανώτερη δύναμη" καθώς επίσης και άτομα που δήλωναν "είμαι άθεος, άθρησκος, δεν πιστεύω σ'αυτά, απλά ήρθα για το ταξίδι και την εμπειρία".
    Και οι μεν και οι δε συγκλονίστηκαν από αυτή την εμπειρία, καθένας για τους λόγους του. Γι'αυτό και σε όλους τους φίλους μου και τους ανθρώπους που αγαπώ και σέβομαι κάθε Πάσχα τους εύχομαι να μπορέσουν κάποια στιγμή στη ζωή τους να την βιώσουν αυτή την τελετή.
    Τι άλλο να γράψω δεν ξέρω.
    Πολύ καλή εμπειρία!

  14. #14
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ο τυπος ειναι για πολλες κλωτσες !!!
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  15. #15
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    Ip Street
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.895
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG 788
    Παιδία εγώ δεν το έχω δει από κοντά αλλά από αυτά που διάβασα θα ήθελα να το βιώσω κάποια στιγμή....
    Τώρα για το video οκ αλλά video είναι πολλά παίζουν.....

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγιο Δημητριος ( Μπραχαμι)
    Από deko στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-07, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας