Σελ. 33 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 1225
  1. #481
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Τρίψιμο στα μάτια απαγορεύεται δια ροπάλου ανεξαρτήτως αν έχουμε κάνει επέμβαση ή όχι!!!!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #482
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρίψιμο στα μάτια απαγορεύεται δια ροπάλου ανεξαρτήτως αν έχουμε κάνει επέμβαση ή όχι!!!!
    Ετσι ακριβως !!!! Αλλο να περσεις με τα δαχτυλα σου πανω στο βλεφαρα και αλλο να τα τριψεις δυνατα.

    ........Auto merged post: Insomniac πρόσθεσε 1 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τοσο μικρη μυωπια κανεται χειρουργιο??Εγω εχω πεντε και πεντεμιση και πιθανοτατα δεν προκειται να κανω.
    Και με τοσους βαθμους παλι γυαλια θελουμε .Το θεμα ειναι να απαλαγουμε απο αυτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Insomniac : 20-10-09 στις 05:31. Αιτία: auto merged post

    Φιλικά Γιάννης

  3. #483
    Εγγραφή
    06-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τοσο μικρη μυωπια κανεται χειρουργιο??Εγω εχω πεντε και πεντεμιση και πιθανοτατα δεν προκειται να κανω.
    Οτι είπε ο φίλος πιο πάνω...ακόμα και 1, είναι άκρως ενοχλητικό...έχεις και το φορτίο των γυαλιών (που τόσα χρόνια τα σιχάθηκα).

    Αν εσύ την παλεύεις τώρα με 5+...αυτό είναι δικό σου θέμα.
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.”
    Mark Twain

  4. #484
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα σε όλους..

    Αυριο πάω να την κάνω!! (PRK στο Αθηναικο Διαθλαστικο Κεντρο)

    Έχω μία ερώτηση: Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα μπορέσω να πάω για δουλεια?? (μπροστά σε υπολογιστη για 8 ωρίτσες...)

    ΥΓ: Τα 4000 που θα δώσω (για αμοιβη γιατρου+αμοιβη κέντρου+μετεγχειριτικες επισκεψεις) μάλλον είναι πολλά εε..??

  5. #485
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrBlue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε όλους..

    Αυριο πάω να την κάνω!! (PRK στο Αθηναικο Διαθλαστικο Κεντρο)

    Έχω μία ερώτηση: Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα μπορέσω να πάω για δουλεια?? (μπροστά σε υπολογιστη για 8 ωρίτσες...)

    ΥΓ: Τα 4000 που θα δώσω (για αμοιβη γιατρου+αμοιβη κέντρου+μετεγχειριτικες επισκεψεις) μάλλον είναι πολλά εε..??
    Τα 4000 ειναι παρα πολλα...Αν εκανες lasik σιγουρα θα μπορουσες απο την δευτερη μερα να πας στην δουλεια σου.Για την prk εχω διαβασει οτι θελει τον χρονο της.Για ποιο λογο την επελεξες ???

    Καλη επιτυχια !!!!

    Φιλικά Γιάννης

  6. #486
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrBlue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε όλους..

    Αυριο πάω να την κάνω!! (PRK στο Αθηναικο Διαθλαστικο Κεντρο)

    Έχω μία ερώτηση: Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα μπορέσω να πάω για δουλεια?? (μπροστά σε υπολογιστη για 8 ωρίτσες...)

    ΥΓ: Τα 4000 που θα δώσω (για αμοιβη γιατρου+αμοιβη κέντρου+μετεγχειριτικες επισκεψεις) μάλλον είναι πολλά εε..??
    Αντε καλοριζικος και σιδερενιος. Οοοοοταν ξαναμπεις, γραψε εντυπωσεις.

  7. #487
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω!.. παιδιά όλα κομπλέ..! Την έκανα την παρασκευή (prk) ,πόνος μηδέν απο χθες το βράδυ μόνο μία ελαφρά ενόχληση (σαν τσιμπηματακι...).. Και τώρα που κοιτάζω την οθόνη ψιλοενοχλούμαι αλλά οκ.....

    Τωρα, φίλε insomniac, επέλεξα την PRK ενώ μπορούσα σύμφωνα με τις εξετάσεις μου να κάνω και lasik, γιατι πολυ απλά είναι η ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ μέθοδος (αυτό δεν είναι πιθανότητα, αλλά γεγονός...)

    Για τα 4000 ψιλοξενερώνω αλλά αφου είχα αρχίσει τις διαδικασιές με τον συγκεκριμένο γιατρό είπα να μην ξαναμπω στην ίδια διαδικασία απο την αρχή και να πάω σε αλλον...

    Μια ερώτηση: Ο γιατρός μου είπε να βάζω δυο κολυρια κάθε δυο ώρες (κατα την διαρκεια που είμαι ξυπνιος προφανως..),,,Τωρα επειδη το ένα ειναι κορτιζονουχο και το άλλο αντιβιοση, αυτό είναι σιγουρα οκ σαν συνταγη?? Εσεις τι κολυρια βαλατε τις πρωτες 3 μερες??

  8. #488
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σιδερενιος φιλε μου !!!!!! Αυριο θα παω στον οφθαλμιατρο μου για τον ετησιο ελεγχο της επεμβασης .Θα ζητησω να μου πει τα + και - της lasik και prk.

    Φιλικά Γιάννης

  9. #489
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrBlue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω!.. παιδιά όλα κομπλέ..! Την έκανα την παρασκευή (prk) ,πόνος μηδέν απο χθες το βράδυ μόνο μία ελαφρά ενόχληση (σαν τσιμπηματακι...).. Και τώρα που κοιτάζω την οθόνη ψιλοενοχλούμαι αλλά οκ.....

    Τωρα, φίλε insomniac, επέλεξα την PRK ενώ μπορούσα σύμφωνα με τις εξετάσεις μου να κάνω και lasik, γιατι πολυ απλά είναι η ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ μέθοδος (αυτό δεν είναι πιθανότητα, αλλά γεγονός...)

    Για τα 4000 ψιλοξενερώνω αλλά αφου είχα αρχίσει τις διαδικασιές με τον συγκεκριμένο γιατρό είπα να μην ξαναμπω στην ίδια διαδικασία απο την αρχή και να πάω σε αλλον...

    Μια ερώτηση: Ο γιατρός μου είπε να βάζω δυο κολυρια κάθε δυο ώρες (κατα την διαρκεια που είμαι ξυπνιος προφανως..),,,Τωρα επειδη το ένα ειναι κορτιζονουχο και το άλλο αντιβιοση, αυτό είναι σιγουρα οκ σαν συνταγη?? Εσεις τι κολυρια βαλατε τις πρωτες 3 μερες??

    Σιδερένιος!Καλα έκανες που διάλεξες prk.Tο prk ειναι οντως η πιο ασφαλέστερη μεθοδος.Τα μειονεκτήματα ειναι η αργή επούλωση,και η ασταθής οραση μεχρι το τέλος του εξαμήνου.Δηλαδη σήμερα μπορει να βλεπεις πολυ καλά πχ στο δεξι,και μετρια στο αριστερό,μετα απο κανα δυο μήνες μπορεί να βλέπεις το αναποδο.Ομως στο χρόνο βλέπεις αψογα.Ομως δεν υπάρχει τομή στο Prk,oπως στο lasik.στο prk αφαιρουνε μόνο το επιθηλιο,το οποιο σε 1-2 μερες ξαναβγαινει μονο του,και εφαρμοζεται το laser πανω στον κερατοειδη.Στη lasik,ανασηκωνεται το επιθηλιο μαζι με μερος του κερατοειδη,και μετα εφαρμοζεται το lazer.Αυτο έχει ως αποτέλεσμα την γρήγορη αποκατασταση της ορασης,μια και δεν εχει πειραχτει το επιθηλιο,αλλα η τομη,το flap δηλαδη,δεν κλεινει ποτε καλα,και με το παραμικρο ατυχημα στο ματι,καμια δυνατη μπουνια πχ πανω στο σημειο της τομης,η καποιο κλαδι να σου παει καταλαθος,θα θες παλι χειρουργιο.

  10. #490
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παδια μονο θέλω να μου πει κάποιος που έκανε PRK πως έβαζε τα κολύρια το πρώτο Π-Σ-Κ μετά την επέμβαση..Πιο συγκεκριμένα χρείαζεται τα κολύρια να τα βάζεις ΚΑΙ κατα τη διάρκεια του ύπνου ή μονο όταν είσαι ξύπνιος..?? Εγω πάντως το δεύτερο έκανα , γιατι μετά δεν έβρισκα το γιατρό να τον ρωτήσω.....

    Οποιος ξέρει ας απαντήσει!!!

  11. #491
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Στον υπνο δεν βαζεις κορτιζονη και αντιβλιωση.Μονο δάκρυα σε περιπτωση που νιωσεις πόνο!

  12. #492
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Insomniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιδερενιος φιλε μου !!!!!! Αυριο θα παω στον οφθαλμιατρο μου για τον ετησιο ελεγχο της επεμβασης .Θα ζητησω να μου πει τα + και - της lasik και prk.
    Πηγα χθες στον γιατρο μου και ρωτησα.
    Οταν το παχος του κερατοειδη ειναι αρκετο δεν υπαρχει κανενας λογος να γινει prk μου ειπε. Η prk ειναι πιο χρονοβορα για αποκατασταση και δεν υπαρχει λογος εφαρμογης της παντα. Με την lasik μαλιστα μου ειπε οτι επιτυγχανεται με μεγαλυτερη ακριβεια το επιθυμητο αποτελεσμα.

    Καποιοι ισως διαφωνησουν με τα παραπανω αλλα οπως πρεπει εχω απολυτη εμπιστοσυνη στον γιατρο μου.

    Φιλικά Γιάννης

  13. #493
    Εγγραφή
    12-01-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MrBlue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παδια μονο θέλω να μου πει κάποιος που έκανε PRK πως έβαζε τα κολύρια το πρώτο Π-Σ-Κ μετά την επέμβαση..Πιο συγκεκριμένα χρείαζεται τα κολύρια να τα βάζεις ΚΑΙ κατα τη διάρκεια του ύπνου ή μονο όταν είσαι ξύπνιος..?? Εγω πάντως το δεύτερο έκανα , γιατι μετά δεν έβρισκα το γιατρό να τον ρωτήσω.....

    Οποιος ξέρει ας απαντήσει!!!
    Εγώ είχα κάνει prk πρίν από 9 χρόνια. Τον πρώτο μήνα έβαζα 3 φορες τη μέρα σταγόνες, τον δεύτερο μήνα 2 φορες και τον τρίτο 1 φορά. Μετά τέλος!

  14. #494
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therion Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα η τομη,το flap δηλαδη,δεν κλεινει ποτε καλα,και με το παραμικρο ατυχημα στο ματι,καμια δυνατη μπουνια πχ πανω στο σημειο της τομης,η καποιο κλαδι να σου παει καταλαθος,θα θες παλι χειρουργιο.
    Να γιατι δε θα κανω ποτέ τελικα την επέμβαση
    Δηλαδη εμενα που μου μπαινουν καθε λιγο και λιγακι βλεφαρίδες και τριβω τα ματια μου, παει..

    ---------
    MrBlue αντε καλοριζικος ξανα..! Μηπως ομως να μη κουραζες τοσο τα μάτια σου στον υπολογιστή απο τόσο νωρίς?

  15. #495
    Εγγραφή
    31-03-2009
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γιατι δε θα κανω ποτέ τελικα την επέμβαση
    Δηλαδη εμενα που μου μπαινουν καθε λιγο και λιγακι βλεφαρίδες και τριβω τα ματια μου, παει..

    ---------
    MrBlue αντε καλοριζικος ξανα..! Μηπως ομως να μη κουραζες τοσο τα μάτια σου στον υπολογιστή απο τόσο νωρίς?
    Σε ευχαριστω...Εγώ σου προτείνω PRK πάντως, να απαλλαγείς απο τα κ@λογυαλιά....Ειλικρινά σήμερα είναι η 5η μέρα μετά την επέμβαση βλέπω πολύ καθαρά, οι ενοχλήσεις έλαβαν τέλος απο χτές το βράδυ( σε μένα είχαν τη μορφή τσουξίματος , όπως όταν καθαρίζεις κρεμύδια ενα πράγμα..) και θα έλεγα, όπως και οι περισσότεροι απ οτι βλέπω εδω μέσα, οτι άξιζε και με το παραπάνω!!

    Τώρα γι αυτο για τον υπολογιστή που λες, ο γιατρός δεν μου απαγόρευσε τηλεοραση κ pc αλλα μέχρι και χτες ,ούτως ή άλλως δεν μπορούσα...

Σελ. 33 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Logitech MX620 Laser Wireless ή CORDLESS LASER MX1000 ή TYPHOON 40820 LASER MOUSE CL
    Από dhmak στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-09, 13:52
  2. Γυαλιά μυωπίας και βαθμοί
    Από djargad στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 21:12
  3. φακοι γυαλιων μυωπιας
    Από mousse στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 19:37
  4. Γυαλια ηλίου - με φακούς μυωπίας
    Από Avatar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας