Σελ. 54 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 3444495253545556596474 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 796-810 από 1225
  1. #796
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sizar... Εμφάνιση μηνυμάτων
    otan kathese mprosta apo mia othoni sinexos sigoura epireazi ta matia ,, tora ta gialia tou iliou voithane sto na antimetopisoume tin aktinovolia pou ekpempi?
    Γιατί, CRT έχεις ακόμη;

  2. #797
    Το avatar του μέλους Mimisss
    Mimisss Guest
    Ένα φανταστικό κέντρο είναι το Οφθαλμολογικό Κέντρο Αθηνών. Κάνουν εξαιρετική δουλειά και αν το μάτι "δεν σηκώνει" laser απλά δεν προχωράνε. Η μέθοδος έχει να κάνει με τις δυνατότητες του ματιού. Αν όλα πάνε καλά τα αποτελέσματα είναι άμεσα χωρίς ανάγκη για ειδικά γυαλιά, ταλαιπωρία κτλ. Οι ετήσιες εξετάσεις για την πρόοδο του ματιού είναι δωρεάν.

  3. #798
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mimisss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα φανταστικό κέντρο είναι το Οφθαλμολογικό Κέντρο Αθηνών. Κάνουν εξαιρετική δουλειά και αν το μάτι "δεν σηκώνει" laser απλά δεν προχωράνε. Η μέθοδος έχει να κάνει με τις δυνατότητες του ματιού. Αν όλα πάνε καλά τα αποτελέσματα είναι άμεσα χωρίς ανάγκη για ειδικά γυαλιά, ταλαιπωρία κτλ. Οι ετήσιες εξετάσεις για την πρόοδο του ματιού είναι δωρεάν.
    Γιατι, χρειαζονται ετησιες εξετασεις;

    Δεν αρκει μια φορα στο τοσο μια επισκεψη σε οφθαλμιατρο της γειτονιας σου;
    Αν καποιος φυγει απο τη πχ. απο την αλλη ακρη της ελλαδας και παει να κανει την επεμβαση σε αθηνα-θεσσαλονικη, πρεπει να πηγαινει -και με ποια συχνοτητα, να τον εξεταζουν αν ολα ειναι ok, στο κέντρο που εκανε την επεμβαση;

    Θελω να πω, ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη εκει συγκεκριμενα ή μπορεις να πας οπου θες, αρκει να σε δει ενας ειδικος οφθαλμιατρος;

  4. #799
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    @σιζαρ καλυτερα πριν κανεις επεμβαση να διαβασεις ολες τις σελιδες αν οχι το ινετ...
    @μιμις τουλ.εχει ενα γρηγορο excimer laser(500hz) απο κει και περα δεν ξερω τι παιζει(περα οτι ακουγετε διαφημιση το ποστ σ) .τελος δεν λεει αν υπαρχει femtosecond laser.
    --------
    νομιζω οτι ολα τα "μαγαζια"κανουν για μια ζωη δωρεαν εξετασεις.τους πρωτους μηνες πας αρκετες φορες.εγω το χα κανει θεσ/κη και πηγαινω/α σε ενα λαμογιο στην αθηνα και με χρεωνει 70ε για τυπικη εξεταση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 07-11-11 στις 10:33.

  5. #800
    Το avatar του μέλους Mimisss
    Mimisss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι, χρειαζονται ετησιες εξετασεις;

    Δεν αρκει μια φορα στο τοσο μια επισκεψη σε οφθαλμιατρο της γειτονιας σου;
    Αν καποιος φυγει απο τη πχ. απο την αλλη ακρη της ελλαδας και παει να κανει την επεμβαση σε αθηνα-θεσσαλονικη, πρεπει να πηγαινει -και με ποια συχνοτητα, να τον εξεταζουν αν ολα ειναι ok, στο κέντρο που εκανε την επεμβαση;

    Θελω να πω, ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη εκει συγκεκριμενα ή μπορεις να πας οπου θες, αρκει να σε δει ενας ειδικος οφθαλμιατρος;
    Τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά οι ασθενείς συνήθως εμπιστεύονται τον γιατρό τους όσον αφορά τους ελέγχους (αυτός έχει το ιστορικό, γνωρίζει τυχόν ιδιαιτερότητές και φυσικά έχει κάνει την επέμβαση στην προκειμένη

    @kage το ποστ είναι απο εμπειρία χρήσης, τίποτα άλλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mimisss : 08-11-11 στις 10:36. Αιτία: auto merged post

  6. #801
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Πηρα και εγω αποφαση να προχωρησω σε διορθωση μυωπιας.
    Πηγα σε συστημενο γιατρο (εχει εγχειρήσει αρκετους γνωστους μου και εχει πολυ καλη φημη για τη δουλεια που κανει και το γεγονος οτι σε προσεχει).
    Μετα απο την εξεταση ακουσα το γιατρο να μου λεει "Βασιλη, θα πρεπει να μαθεις να ζεις με τα γυαλιά σου για παντα"
    Το παχος του κερατοειδους μου οπως μου εξειξε στα μηχανηματα του ειναι γυρω στο 480 και στα δυο ματια. Μου εξηγησε πιθανους κινδυνους στη περιπτωση που ειμαι κατω απο 500 και μου ειπε πως στη δικια μου περιπτωση δεν θα προχωρησει σε εγχειρηση. Ενδεχεται οπως μου καποιος αλλος γιατρος στη δικια μου περιπτωση να προχωρουσε με την εγχειρηση αλλα εχω, ελαχιστες μεν, πιθανοτητες να παρουσιασω προβλημα μελλοντικα.

    Με κερδισε ο γιατρος για την ειλικρινια του. Και για να ειμαι ειλικρινείς δεν χαλάστηκα τοσο.

    Τουλαχιστον απο οσο μου ειπε δεν θα εχω πρεσβυωπια μελλοντικα

  7. #802
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CptBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα και εγω αποφαση να προχωρησω σε διορθωση μυωπιας.
    Πηγα σε συστημενο γιατρο (εχει εγχειρήσει αρκετους γνωστους μου και εχει πολυ καλη φημη για τη δουλεια που κανει και το γεγονος οτι σε προσεχει).
    Μετα απο την εξεταση ακουσα το γιατρο να μου λεει "Βασιλη, θα πρεπει να μαθεις να ζεις με τα γυαλιά σου για παντα"
    Το παχος του κερατοειδους μου οπως μου εξειξε στα μηχανηματα του ειναι γυρω στο 480 και στα δυο ματια. Μου εξηγησε πιθανους κινδυνους στη περιπτωση που ειμαι κατω απο 500 και μου ειπε πως στη δικια μου περιπτωση δεν θα προχωρησει σε εγχειρηση. Ενδεχεται οπως μου καποιος αλλος γιατρος στη δικια μου περιπτωση να προχωρουσε με την εγχειρηση αλλα εχω, ελαχιστες μεν, πιθανοτητες να παρουσιασω προβλημα μελλοντικα.

    Με κερδισε ο γιατρος για την ειλικρινια του. Και για να ειμαι ειλικρινείς δεν χαλάστηκα τοσο.

    Τουλαχιστον απο οσο μου ειπε δεν θα εχω πρεσβυωπια μελλοντικα
    Πολυ σωστος ο γιατρος !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Φιλικά Γιάννης

  8. #803
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ παιδιά έκανα πριν από 6 μήνες περίπου laser σε ένα κέντρο που βρίσκεται απέναντι από τη στάση μετρό Μέγαρο Μουσικής. Έκανα τη μέθοδο lasik, και ήταν η μοναδική την οποία μπορούσα να κάνω καθότι είχα μυωπία 10-11 στο κάθε μάτι, και 1,5 βαθμό αστιγματισμό. Οπότε καταλαβαίνετε για μένα ήταν απίστευτα σημαντικό, αφού χωρίς γυαλιά ή φακούς δεν έβλεπα τίποτα!! Είμαι ευχαριστημένη καθότι από την πρωτη στιγμή έβλεπα 10/10 αλλά μετά από λίγο καιρό άρχισα να έχω θέμα με ξηροφθαλμία και ακόμα ταλαιπωρούμαι με σταγόνες και αλοιφές, και καμιά φορά το αριστερό μάτι ψιλοθολώνει λες και έχω 0,5 βαθμούς. Κατα τ΄ άλλα όλα τέλεια, δεν παραπονιέμαι γιατί η μυωπία που είχα ήταν πολύ μεγάλη!!Έχει αντιμετωπίσει κανένας θέμα ξηροφθαλμίας και σε πόσο καιρό του έφυγε;;;

  9. #804
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Christina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παιδιά έκανα πριν από 6 μήνες περίπου laser σε ένα κέντρο που βρίσκεται απέναντι από τη στάση μετρό Μέγαρο Μουσικής. Έκανα τη μέθοδο lasik, και ήταν η μοναδική την οποία μπορούσα να κάνω καθότι είχα μυωπία 10-11 στο κάθε μάτι, και 1,5 βαθμό αστιγματισμό. Οπότε καταλαβαίνετε για μένα ήταν απίστευτα σημαντικό, αφού χωρίς γυαλιά ή φακούς δεν έβλεπα τίποτα!! Είμαι ευχαριστημένη καθότι από την πρωτη στιγμή έβλεπα 10/10 αλλά μετά από λίγο καιρό άρχισα να έχω θέμα με ξηροφθαλμία και ακόμα ταλαιπωρούμαι με σταγόνες και αλοιφές, και καμιά φορά το αριστερό μάτι ψιλοθολώνει λες και έχω 0,5 βαθμούς. Κατα τ΄ άλλα όλα τέλεια, δεν παραπονιέμαι γιατί η μυωπία που είχα ήταν πολύ μεγάλη!!Έχει αντιμετωπίσει κανένας θέμα ξηροφθαλμίας και σε πόσο καιρό του έφυγε;;;
    Ποσο χρονων την εκανες Χριστινα....Για καπου εκει βαδιζει σε βαθμους η μικρη μου κορη αλλα ειναι μονο στα 15...

    Φιλικά Γιάννης

  10. #805
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Φέτος την έκανα δηλαδή στα 22 και συγκεκριμένα τον περασμένο Μάρτιο. Θα συνιστούσα μετά τα 20 να γίνει το laser, ώστε να έχει σταθεροποιηθεί η μυωπία σίγουρα. Σε εμένα πχ είχε σταθεροποιηθεί γύρω στα 16 αλλά μου ανέβηκε 1-1,5 μονάδα στα 19 μου. Ο γιατρός πριν κάνει το laser μετράει τη μυωπία και ρωτάει πόσο καιρό έχει σταθεροποιηθεί. Γενικά είναι ανώδυνη διαδικασία, απλά εμενα ο γιατρός μου είπε πως λόγω μεγάλων βαθμών θα πάρει περισσότερο καιρό η επούλωση ("κάηκε" περισσότερος ιστός), ενώ ίσως βελτιώνεται η ποιότητα της όρασης πιο αργά και σταθερά γιατί το μάτι πρέπει να συνηθίσει στο νέο κέντρο εστίασης.

  11. #806
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστω Χριστινα.Τα ξερω αυτα...Εκανε στα 18 η 24χρονη τωρα κορη μου με 3 χρονια σταθερη μυωπια και γυρω στους 4-5 βαθμους .
    Εκανα εγω στα....50 μου και η γυναικα μου στα 45 της !!!!
    Μονο ο 19χρονος γιος μου εχει γλυτωσει ...μεχρι τωρα.

    Ολοι στον ιδιο γιατρο με lasik.

    Φιλικά Γιάννης

  12. #807
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Christina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αντιμετωπίσει κανένας θέμα ξηροφθαλμίας και σε πόσο καιρό του έφυγε;;;
    Μου έχει αφήσει και μένα μια ελαφριά ξηροφθαλμία, αλλά σίγουρα λιγότερη από την ξηροφθαλμία που είχα με τους φακούς, και δεν με πειράζει. Για να φανταστείς, δεν χρησιμοποιώ καν δάκρυα, μιλάμε για τόσο λίγο.

  13. #808
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εχουν ΄λιστα' αναμονης τα κέντρα που κανουν την επεμβαση; Συνηθως απο την μερα της πρωτης επισκεψης εκει, ποσο συντομα μπορω να την κανω;

  14. #809
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Εγώ την είχα κάνει μόλις δύο μέρες μετά τον προεγχειριτικό έλεγχο. Λίστα αναμονής δεν υπάρχει, αλλά ενδέχεται να υπάρχει φόρτος εργασίας. Είναι θέμα τύχης κυρίως.

  15. #810
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οποιος/α φοραει φακους επαφης πρεπει να μην τους φορεσει για 10 μερες πριν την εξεταση και την επεμβαση.

    Φιλικά Γιάννης

Σελ. 54 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 3444495253545556596474 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Logitech MX620 Laser Wireless ή CORDLESS LASER MX1000 ή TYPHOON 40820 LASER MOUSE CL
    Από dhmak στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-09, 13:52
  2. Γυαλιά μυωπίας και βαθμοί
    Από djargad στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 21:12
  3. φακοι γυαλιων μυωπιας
    Από mousse στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 19:37
  4. Γυαλια ηλίου - με φακούς μυωπίας
    Από Avatar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας