Σελ. 80 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 6070757879808182 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.186-1.200 από 1225
  1. #1186
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παλια που ειχα μυωπια, την ειχα εξαλλου για δεκαετιες, δεν με ενοιαζε.
    Τωρα ομως που καθομαι στον υπολογιστη για ωρες, ναι, το σκεφτομαι!
    Λέω, 'θες να μου ανεβεί και παλι η μυωπία', γιατι διαβάζω ότι η εστίαση σε κοντινές/σταθερες επιφανειες για πολλές ωρες, δημιουργει προβλημα.
    Βεβαια, ειναι αληθεια, οτι παροτι ειμαι heavy duty computer user, η μυωπία ειχε σταθεροποιηθεί εδώ και πάρα πολλά χρονια.
    Αλλα ξέρω γω...

    Θεωρω οτι ειναι ενα θαυμα, τα ματια μου μετα το laser, δεν θελω να παθουν κατι, το παραμικρο, θελω να το χαρώ!!!!
    Αλλα και χωρις υπολογιστη δεν γινεται.
    Ελπιζω να ειναι αρκετα αβασιμες οι φοβιες μου, αλλα ομως το σκεφτομαι...

  2. #1187
    Εγγραφή
    28-03-2014
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας και πάλι! Λοιπόν πήγα και στο δεύτερο χειρούργο κ μου βρήκε 0.25 στο αριστερό και περίπου 0.50-0.75 στο δεξί! Μου είπε ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά κ ότι και σ αυτόν να την είχα κάνει πάλι μπορεί να είχα αυτό το υπόλοιπο( ανεπαίσθητο κατά τη γνώμη του). Ότι μου προτείνει να ΜΗΝ κάνω διορθωτική κ ότι είναι και θέμα εγκεφαλικής λειτουργίας. Δηλαδή ότι οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν υπόλοιπο απλώς δεν το αντιλαμβάνονται!!! Αυτό που πίστευα κι εγώ εξαρχής! "Εσύ το καταλαβαίνεις" μου είπε. Ήξερα ότι το αριστερό μου βλέπει σχεδόν άψογα αλλά το δεξί με ενοχλεί αρκετά- το βράδυ κυρίως, όχι το πρωί. Και μου είπε να πάρω βοηθητικά γυαλιά για την οδήγηση και την τηλεόραση ΑΝ θέλω. Δεν πειράζει τουλάχιστον δεν είμαι εντελώς στραβάδι τι να πω...! Ούτε ξηροφθαλμία έχω( έκλεισα 7μηνο).

  3. #1188
    Εγγραφή
    29-07-2014
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδή σκέφτομαι για επέμβαση,είμαι 33 χρόνων και έχω σταθερά για 10 χρονια 4 μυωπία το ίδιο και απο τα δυο ματιά. Πόσο παει η εγχείρηση περίπου;

  4. #1189
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οι τιμές παίζουν από 1200 μέχρι και 2000 συνήθως εκεί μέσα και για τα 2 μάτια.... Σε αυτό το εύρος μου είπαν εμένα επειδή ψάχνω και εγώ.

    Εχω πάρει τη μεγάλη απόφαση να κάνω και εγώ. Ηλικία 27 χρονών. Μυωπια μικρή μεν 2,25 και 1,95 αλλά χωρίς γυαλιά δεν μπορώ να δω καθαρά. Επίσης οι φακοί που τους χρησιμοποιούσα 10 χρόνια περισσότερο κακό έκαναν παρά καλό από τν πρώτο καιρό που τους φόραγα μεχρι και στον ύπνο μου, δλδ απο κακή χρήση δικιά μου. Τα γυαλιά δεν τα έχω συνηθήσει ποτέ δεν τα χώνεψα...

    Συζήτησα με 2 γιατρούς τελικά κατέληξα στον έναν γιατί αν και οι δύο ήταν ειλικρινείς ο ένας με έπεισε περισσότερο για τα μηχανήματα της κλινικής που χειρουργεί. Προβληματίζομαι για τη μέθοδο γιατί η prk πονάει πιο πολύ μετά αλλά καθεμιά έχει θετικά και αρνητικά. Επίσης και οι δύο μπορεί να εμφανίσουν ξηροφθαλμίες και ταλαιπωρίες μετά...
    Διάβασα απόψεις και σχόλια ανθρώπων σε φόρουμ όπως εδώ και μπορώ να πω ότι τρόμαξα με αρκετά που διάβασα για τις μετέπειτα παρενέργειες/επιπλοκές... Τα συζήτησα βέβαια με το γιατρό και μου είπε να μην ανυσηχώ και ότι αλοίμονο αν σε νέους ανθρώπους πειραματίζονται και τους καταστρεφουνε τα μάτια για τα χρήματα μου είπε. Τώρα ελπίζω να τα εννούσε όλα αυτά... Μάτια είναι, δεν παίζουμε με αυτά ούτε πάμε βόλτα για laser...

    Τωρα στον προεγχειρητικό θα δούμε και περισσότερα.

    Μπορεί κάποιος να μου πει αν είχε θολούρες, μυγάκια, διπλοστεφανα, ξηροφθαλμίες κλπ; Πονους επίσης μετά; Και ποια μέθοδο έκανε και πότε;

    Το μόνο θετικό ότι πολλά αρνητικά σχόλια που διάβασα ήταν πριν 4-5++ χρόνια υποθέτω μήπως τώρα έχουν καλυτερευσει τα πραγματα με τις μεθόδους και τα update των μηχανημάτων...

  5. #1190
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet
    Router
    Crypto F200
    Παιδιά ερώτηση, κάτι που έψαξα κάμποσο στο νήμα αλλά δε βρήκα ξεκάθαρη απάντηση.

    Πόσο καιρό σας πήρε μετά τπο PRK (Trans PRK για την ακρίβεια) να επιστρέψετε στις δουλειές/σχολή/διάβασμά σας, όταν αυτό είναι πχ 10 ώρες την μέρα μπροστά απο PC :/ ?

    Σίγουρα μια βδομάδα OFF. Αλλά και δεύτερη θα χρειαστεί? (γτ δουλεύω και θα είναι θέμα τόση άδεια ίσως)
    Φαντάζομαι τουλάχιστον να δικαιούμαι αναρρωτική μη χρεωθώ όλη την κανονική μου :P
    Behin Every Refuge There Is Always a Nasty Evil Bastard
    -- Albert Einstein

  6. #1191
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για ριξτε μια ματια εδω....

    http://newsone.gr/paraxena/24588-

    Φιλικά Γιάννης

  7. #1192
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    magcen
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εξαιρετικά ενδιαφέρον!Που μπορούμε να μάθουμε κόστος;

  8. #1193
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Περιοχή
    Trust me,It's Paradise
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Οσοι έχετε κάνει PRK ακόμα και μετά το 7μηνο μήπως κάποια πρωινά ξυπνάτε με ξηροφθαλμία...?

  9. #1194
    Εγγραφή
    18-04-2015
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    έκανα Trans PRK τα τελευταία χριστούγεννα. κόστος 2000 ευρώ. εγχείριση ανώδυνη. οι κόρες του ματιού σου πρέπει να είναι ακίνητες. εμένα στην αρχή έγινε το λειζερ στο αριστερό μου μάτι και η κόρη μου κουνήθηκε για λίγο. μετά που έκανα στο δεξί, έχοντας την εμπειρία απο το αριστερο, δεν κουνηθηκε καθολου. δεν σημαίνει ότι δεν πέτυχε τόσο καλά στο αριστερό, όσο στο δεξι. και στα δυο πετυχαίνει το ίδιο ακριβως. απλά η μόνη διαφορά ειναι οτι μετά για 2 ημέρες ότι ενόχληση/πόνο είχα την είχα μονο στο αριστερό, ενώ το δεξί δεν με ενοχλησε καθολου. μάλιστα οταν ήταν να βγουν οι προστατευτικοί φακοί μετά απο 4 ημέρες, μου έβγαλε μόνο τον φακό απο το δεξι ματι ενω μου είπε να ξαναπεράσω μετά απο 2 ημερες για να μου βγαλει από το αριστερό, όπως και έγινε. θυμαμαι εκανα το λειζερ παρασκευη πρωι, μετα εμεινα ολη μερα σπιτι χωρις ιδιαιτερο πονο, δεν εβλεπα καθολου καλα ενω με ενοχλουσε και το παραμικρο φως (π.χ. το λαμπακι απο την τηλεοραση' για ηλιο ουτε λογος).. φορουσα μονιμως γυαλια ηλιου, μεσα στο σπιτι κι ας ειχα κλειστα φωτα. το σαββατο το περασα οπως κι η παρασκευη με τη διαφορα οτι ξαφνικα απο σαββατο μεσημερι εως σαββατο βραδυ με ειχε πιασει μεγαλη ενοχληση/τσουξιμο (σαν να εχεις αγκαθι) μονο στο αριστερο ματι. μου ειχε δωσει αναισθητικα/παυσιπονα και αλλα διαφορα αλλα δεν ηθελα να βαλω τιποτα και δεν τα χρησιμοποιησα καθολου. ακομα τα εχω. αυτη η ενοχληση σαββατο απογευμα ηταν αναμενομενη (πολλοι λενε για ενοχληση τη δευτερη μερα), ηταν υποφερτη γενικα αν και για καποια μικρα διαστηματα ηταν στα ορια της υποφερτης γιατι θυμαμαι εκανα σβουρες στο κρεβατι κ χτυπιομουν. σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να ακουμπησεις/τριψεις το ματι. το μονο "παυσιπονο" που χρησιμοποιησα και ηταν παρα πολυ ανακουφιστικο ηταν μια κιτρινη μασκα με νερο που μου ειχε δωσει που την εβαζα στο ψυγειο και μετα στα ματια μου και ηταν πραγματι πολυ καλο. η οραση ειχε μια βελτιωση σε σχεση με την παρασκευη αλλα γενικα ηταν χαλια εκτος απο καποιες στιγμες (ειδικα αμεσως μετα απο οταν εβαζα δακρυα/φαρμακα) που εβλεπα για λιγο πολυ καλα και μετα παλι χαλια. εκτος απο την ενοχληση/πονο το σαββατο απογευμα δεν υπηρχε καμια αλλη ενοχληση μετα τις υπολοιπες μερες. και σας ειπα οτι αυτη η ενοχληση ηταν μονο στο αριστερο και σας ειπα τον λογο. κυριακη πρωι ξυπνησα και υπηρχε αισθητη βελτιωση της ορασης. αρκετα αισθητη θα ελεγα. χωρις βεβαια να μπορεις να διαβασεις ουτε να δεις π.χ ταινια ούτε να κατσεις στο pc για πανω απο 2 λεπτα ας πουμε. κυριακη μαλιστα εγινα και πιο ανεκτικος στο φως. δεν κυκλοφορουσα δηλ με γυαλια ηλιου μεσα στο σπιτι οπως εκανα πριν. δευτερα μου εφυγε η ενοχληση προς το φως. παρολ'αυτα ακομα και σημερα δεν βγαινω εξω απο το σπιτι μερα χωρις γυαλια ηλιου. συνηθισα μαλιστα και με ενοχλει αν δεν τα φοραω. αλλα ειναι μια καλη συνηθεια αυτη πιστευω. δευτερα υπηρξε η μεγαλυτερη βελτιωση στην οραση. θα μπορουσα να δω tv ή να κατσω στο pc για καμια ωρα και βαλε και λεω θα γιατι δεν το εκανα γιατι δεν ειναι καλο να το κανεις γιατι ειναι ακομα πολυ νωρις.αλλα θα μπορουσα. τριτη πηγα μαλιστα στη σχολη μου και παρακολουθησα μαθημα αλλα σε μια φαση ενοχληθηκα απο το φως και εβαλα γυαλια ηλιου μεσα στην ταξη. ισως λιγο υπερβολικο αλλα αν νιωσεις οτι σε ενοχλει το φως δεν υπαρχει λογος να το ζορισεις. δεν ειναι μηχανη. αλλα εβλεπα πολυ καλα. τριτη απογευμα αφαιρεσα τον αριστερο φακο.

    - - - Updated - - -

    συνεχιζοντας λοιπον να πω οτι τριτη εβλεπα πολυ καλα και απο εκει και περα μερα με τη μερα βλεπεις ολο και καλυτερα χωρις να καταλαβαινεις διαφορά.
    μετα απο εναν μηνα θυμαμαι πως ελεγα πως εβλεπα καλυτερα απο οτι εβλεπα οταν φορουσα γυαλια. αυτο το λεω και τωρα φυσικα.
    στο κοστος ξεχασα να σας πω να προσθεσετε κανα 300-400 που θα χρειαστειτε -σταδιακα- για φαρμακα. τα φαρμακα που θα βαλετε ειναι μονο δακρυα.
    εγω εβαζα θυμαμαι vigamox, iopidine, maxidex, urpem, delimon για το πρωτο διμηνο περιπου. τα προαναφερθεντα ειναι φαρμακα. εκτος απο αυτα εβαζα και βαζω αφθονα δακρυα (vismed gel, hye, thealoz duo, hyabak). βαζω μια φορα την μια μαρκα, μια την αλλη ετσι για να αλλαζω. και εδω θελω να ρωτησω και εγω κατι τα παιδια που το εχουν κανει. ποσες φορες βαζετε δακρυα γιατι εγω αποτην ημερα που το εκανα μεχρι και τωρα μου λεει ο γιατρος να βαζω 5 με 10 φορες την ημερα, απο δυο σταγονες στο καθε ματι. παντως εχω να πω και στον προηγουμενο χρηστη που ρωταει, πως εχω ακομα εντονη ξηροφθαλμια. για την ακριβεια δεν νομιζω να εχω βγαλει εστω και ενα φυσικο δακρυ απο τοτε που εκανα την επεμβαση. εχω προσπαθησει να κλαψω με διαφορους τροπους χωρις να γινεται τιποτα. το πρωι ειδικα ειναι πολυ στεγνα τα ματια, βαζω κατευθειαν σταγονες. κατα προτιμηση hye που ειναι οι πιο ισχυρες.

    γενικα αυτο που εχω να πω ειναι πως η επεμβαση ηταν ανωδυνη, μετα απο εναν μηνα (και λιγοτερο) βλεπεις τελεια, μετα απο 6-7 ημερες μπορεις να επιστρεψεις ανετα στις καθημερινες σου δραστηριοτητες, τα δακρυα θα τα συνηθησεις να τα βαζεις οπως θα συνηθησεις να φορας γυαλια ηλιου. το μονο που με απασχολει πια ειναι ποτε θα λιπαινεται φυσικα το ματι μου χωρις να εχω την αναγκη να βαζω τεχνητα δακρυα καθημερινα.

    τωρα που γραφω το μηνυμα εχουν περασει ακριβως 4 μηνες.

    - - - Updated - - -

    τελος να αναφερω πως ειχα 5,5 βαθμους στο δεξι, 4,5 στο αριστερο, ειμαι 21 χρονων, φακους επαφης φορουσα ελαχιστα στο παρελθον και ειναι θετικο αυτο, ο γιατρος μου ειπε πως η Trans PRK ειναι με διαφορα η καλυτερη μεθοδος (τωρα αν το πε επειδη κριθηκα ακαταλληλος για τις αλλες δεν μπορω να το ξερω), και οπως σας ειπα εκανα 19/12 την επεμβαση και για να καταλαβετε 1/1με7/1 ειχα παει για σκι (μου το ειχε απαγορευσει αλλα οσοι κανουν καταλαβαινουν ..), ενω απο 15/1 εως 15/2 ειχα εξεταστικη με παρα πολλες ωρες διαβασμα καθημερινα χωρις να πω ποτε οτι δεν μπορω να συνεχισω το διαβασμα επειδη κουραστηκε το ματι μου λογω του λειζερ.. αν μου λυθει το θεμα με την ξηροφθαλμια μου, δηλαδη να μην χρειαζεται δακρυα καθε μερα, τοτε το συστηνω ανεπιφυλακτα.. ανεπιφυλακτα ομως...
    οτι αλλο θελετε ρωτηστε με..

  10. #1195
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Έχει κάνει κανείς επέμβαση με τη μέθοδο LASIK xtra και με τη χρηση του WAVELIGHT EX500; Σε ποιό κέντρο και πόσο ήταν το κόστος;

  11. #1196
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    AVM FritzBox Fon
    Εχω κανει και στα 2 ματια μου διορθωτικη επεμβαση (λογω προτερας επεμβασεως με laser 1ης γενιας) στο Ηρακλειο της Κρητης στο κεντρο εμμετρωπια με απολυτη επειτυχια διοτι ηταν μια δυσκολη επεμβαση καθως το 1ο laser μου ειχε αφησει "φωτοστεφανα" στις φωτεινες πηγες το βραδυ.
    Δεν θα μιλησω για την ποιοτητα των ανθρωπων του κεντρου και ειδικα για τον ιδρυτη του κεντρου γιατι μπορει να συνιστα διαφημιση.
    Οσο για τις τιμες, με μια ερευνα αγορας μπορειτε να δειτε οτι και θα χειρουργηθητε με ενα απο τα λιγα 8ης γενιας laser στην Ευρωπη, απο εναν απο τους καλυτερους οφθαλμιατρους του κοσμου και στη σουμα θα εχετε γλυτωσει χρηματα προσθετοντας στα ιατρικα εξοδα και την μεταβαση και την διαμονη στο Ηρακλειο.

    Υ.Γ. μη ξεχασετε να τιμησετε τα πιτογυρα της πλατειας Ελευθεριας !!!

  12. #1197
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teirecias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει και στα 2 ματια μου διορθωτικη επεμβαση (λογω προτερας επεμβασεως με laser 1ης γενιας) στο Ηρακλειο της Κρητης στο κεντρο εμμετρωπια με απολυτη επειτυχια διοτι ηταν μια δυσκολη επεμβαση καθως το 1ο laser μου ειχε αφησει "φωτοστεφανα" στις φωτεινες πηγες το βραδυ.
    Δεν θα μιλησω για την ποιοτητα των ανθρωπων του κεντρου και ειδικα για τον ιδρυτη του κεντρου γιατι μπορει να συνιστα διαφημιση.
    Οσο για τις τιμες, με μια ερευνα αγορας μπορειτε να δειτε οτι και θα χειρουργηθητε με ενα απο τα λιγα 8ης γενιας laser στην Ευρωπη, απο εναν απο τους καλυτερους οφθαλμιατρους του κοσμου και στη σουμα θα εχετε γλυτωσει χρηματα προσθετοντας στα ιατρικα εξοδα και την μεταβαση και την διαμονη στο Ηρακλειο.

    Υ.Γ. μη ξεχασετε να τιμησετε τα πιτογυρα της πλατειας Ελευθεριας !!!
    Ποια μεθοδο εφαρμοζουν εκει περα (LASIK, LASIK xtra); Σε τι επιπεδα παιζουν οι τιμες? (πχ 2000-3000)

  13. #1198
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    AVM FritzBox Fon
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReBoot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια μεθοδο εφαρμοζουν εκει περα (LASIK, LASIK xtra); Σε τι επιπεδα παιζουν οι τιμες? (πχ 2000-3000)
    Λογω της προηγουμενης επεμβασεως δεν γινοταν να χρησιμοποιηθει η μεθοδος lasik και μου εγινε η κλασσικη prk.
    Το κοστος ηταν 1500 ευρω για το ενα ματι συμπεριλαμβανομενου και του προεγχειρητικου ελεγχου (κραταει περιπου 3-4 ωρες, ο προεγχειρητικος ελεγχος).
    Tο μεγαλυτερο ομως κερδος ειναι οτι εχεις να κανεις με ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ !!! (πρεπει να το ζησεις για να το καταλαβεις..)

  14. #1199
    Εγγραφή
    18-06-2015
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλημερα. ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω και το κανω για να ζητησω χρήσιμες πληροφορίες σχετικα με την επεμβαση με λειζερ . Κατοικω σε νησι και δεν ειναι ευκολο να εχω προσβαση απ ευθεια. διαβασα αρκετες σελιδες πριν αλλα ακρη δεν εβγαλα . ψαχνω να βρω ενα γιατρο να μου κανει εμενα και του γιου μου λειζερ αλλα ΜΕ ΛΟΓΙΚΟ κοστος και παντα με ανθρωπινη αντιμετώπιση . καθε πληροφορια , ακομα και η πιο ασημαντη που θα με βοηθησει να διαλεξω κλινικη ειναι σημαντική για εμενα καθως εχω μπερδευτει .ευχαριστω.

  15. #1200
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sech770 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα. ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω και το κανω για να ζητησω χρήσιμες πληροφορίες σχετικα με την επεμβαση με λειζερ . Κατοικω σε νησι και δεν ειναι ευκολο να εχω προσβαση απ ευθεια. διαβασα αρκετες σελιδες πριν αλλα ακρη δεν εβγαλα . ψαχνω να βρω ενα γιατρο να μου κανει εμενα και του γιου μου λειζερ αλλα ΜΕ ΛΟΓΙΚΟ κοστος και παντα με ανθρωπινη αντιμετώπιση . καθε πληροφορια , ακομα και η πιο ασημαντη που θα με βοηθησει να διαλεξω κλινικη ειναι σημαντική για εμενα καθως εχω μπερδευτει .ευχαριστω.
    Εχεις προσωπικο μηνυμα

    Φιλικά Γιάννης

Σελ. 80 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 6070757879808182 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Logitech MX620 Laser Wireless ή CORDLESS LASER MX1000 ή TYPHOON 40820 LASER MOUSE CL
    Από dhmak στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-09, 13:52
  2. Γυαλιά μυωπίας και βαθμοί
    Από djargad στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 21:12
  3. φακοι γυαλιων μυωπιας
    Από mousse στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 19:37
  4. Γυαλια ηλίου - με φακούς μυωπίας
    Από Avatar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας