Σελ. 82 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 627277808182
Εμφάνιση 1.216-1.225 από 1225
  1. #1216
    Εγγραφή
    21-09-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συζήτησέ το και με το γιατρό σου, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι βιάζεσαι (συνδυασμός ηλικίας και χρόνου μη μεταβολής της μυωπίας).
    Καταλαβαίνω τη βιασύνη σου, φόραγα κι εγώ γυαλιά νέος και ξέρω πώς είναι, αλλά δεν θα έπαιρνα ρίσκα.
    Καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Ο κυριος λογος που βιαζομαι αν θες ειναι οτι φορουσα φακους 6-7 χρονια και τωρα επειδη εμφανισα ξηροφθαλμια δε μπορω. Ο γιατρός που πηγα μου εδωσε ενα γρηγορο οκ μολις του το ανεφερα.(ο ιδιος δεν κανει επεμβασεις laser)

  2. #1217
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΟΚ, δεν θα ισχυριστώ ότι ξέρω περισσότερα από το γιατρό
    Ισως πάντως να άξιζε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από οφθαλμίατρο (που επίσης δεν κάνει επεμβάσεις).
    Ο σκεπτικισμός μου έχει να κάνει με την πιθανότητα να μεταβληθεί και πάλι η μυωπία σου, λόγω νεαρού της ηλικίας.

  3. #1218
    Εγγραφή
    21-09-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό γιατρό για Θεσσαλονίκη? Έχω πάρει διάφορα τηλέφωνα σε κέντρα που βρίσκω online αλλά ουσιαστικά μου λένε ότι η κουβέντα είναι στον αέρα και θα πρέπει να πάω από κοντά. Εάν είναι να πάω στον καθένα να μου κάνει προεγχειρητικό έλεγχο, στο τέλος τα λεφτά θα τα δώσω στους ελέγχους! :P

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, δεν θα ισχυριστώ ότι ξέρω περισσότερα από το γιατρό
    Ισως πάντως να άξιζε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από οφθαλμίατρο (που επίσης δεν κάνει επεμβάσεις).
    Ο σκεπτικισμός μου έχει να κάνει με την πιθανότητα να μεταβληθεί και πάλι η μυωπία σου, λόγω νεαρού της ηλικίας.
    Αυτό για την ηλικία που λες, κοντεύω 24, έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για μικρότερες ηλικίες από τη δική μου.

    - - - Updated - - -

    Μόλις μίλησα με ένα γιατρό που μου είχε προτείνει ο οφθαλμίατρός μου. Ομολογώ πως είναι μόνος κράτησε το ενδιαφέρον μου ακμαιότατον! Οι υπόλοιποι μου τα έλεγαν και ένιωθα ότι ψιλοβαριόντουσαν κι ότι ήμουν ακόμη ένας πελάτης γι'αυτούς. Αυτός καθόταν άκουγε και μου απαντούσε, κι όσο σκεφτόμουν τι να τον ρωτήσω μου έλεγε πληροφορίες μόνος του. Μου άρεσε ο τρόπος του, αρχικά σαν άνθρωπος. Τεσπα δε θέλω να ενθουσιάζομαι υπερβολικά. Του είπα ότι είχα χρόνια να μετρηθώ και πριν 5 μήνες που μετρήθηκα η μυωπία μου αυξήθηκε κατά 0.5 και μου λέει ότι είμαστε κομπλέ, ότι έχει σταματήσει να ανεβαίνει(είχα 3++ χρόνια να μετρηθώ). Αφού μου κάλυψε τις ερωτήσεις έκλεισα ένα ραντεβού να τα πούμε αρχικά κι από κοντά. Σορρυ αν γεμίζω ποστ αλλά ενδιαφέρομαι πολύ για το θέμα και οι πληροφορίες εμπειρίας που μπορεί να έχει κάποιος είναι σημαντικές για εμένα, ευχαριστώ.

  4. #1219
    Εγγραφή
    21-09-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IZNOGUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω πληροφοριες για ενα πολυ καλο κεντρο στη θεσσαλονικη που εχει οικονομικα πακετα αν θελεις μπορω να βρω τηλ
    να επικοινωνησεις
    Καλησπέρα φίλε, σε ποιό κέντρο αναφέρεσαι?

  5. #1220
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλημέρα,
    Σκεφτομαι να κανω laser διοτι εχω 5,50-6 βαθμους και εχω κουραστει με τα γυαλια εδω και 15 χρονια.
    Ξερετε αν καλυπτει καποιο μερος ο εοπυ?
    Μου προτειναν τον Ραλλατο Γ. (athens eye hospital).Εχετε καποια γνωμη?Εχει κανει καποιος επεμβασει σε αυτον?

  6. #1221
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    606
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Vodafone
    Εκανα femto lasik προχτες. Η οραση μου στο αριστερο ματι ειναι τελεια, στο δεξι υπαρχει θολουρα. Περνω ολα τα κολλυρια/δακρυα κλπ που χρειαζονται συνεχως. Θελω να ρωτησω καποιον που μπορει να εχει αντιστοιχη εμπειρια, συνερχεται το ματι η κατι δεν πηγε καλα και εχει μεινει η θολουρα; Οι βαθμοι ηταν μικροι, περιπου 2,50 με 0,75 αστιγματισμο.


    Ευχαριστω!

  7. #1222
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Έχεις πμ

  8. #1223
    Εγγραφή
    05-02-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα!! Είμαι άλλη μια περίπτωση μπερδεμενου ατόμου όσον αφορά το λέιζερ μυωπίας!!Ενώ θα προτιμούσα να κάνω με τη μέθοδο prk λόγω υψηλής μυωπίας μου απέκλεισε ο γιατρός την prk κ μόνο η lasik είναι για την περίπτωση μου!! Με προβληματισε πολύ γιατί την lasik την φοβάμαι πολύ...πιο πολλά αρνητικά ακούω σε σχέση με την prk..έχει κάνει κανείς lasik πρόσφατα??Θα ήθελα να ακούσω γνωμες!!Ευχαριστώ!!

  9. #1224
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρόσφατα όχι, αλλά 15 χρόνια μετά, δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!

  10. #1225
    Εγγραφή
    20-07-2006
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Καλησπέρα ,
    Εχει κάνει κανείς πρόσφατα επέμβαση laser στην Αθήνα ??
    Θα ήθελα να ακούσω γνωμες - τιμές...
    Εχω 5 βαθμούς σε κάθε μάτι & λίγη πρεσβυωπία...
    Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Σελ. 82 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 627277808182

Παρόμοια Θέματα

  1. Logitech MX620 Laser Wireless ή CORDLESS LASER MX1000 ή TYPHOON 40820 LASER MOUSE CL
    Από dhmak στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-09, 13:52
  2. Γυαλιά μυωπίας και βαθμοί
    Από djargad στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 21:12
  3. φακοι γυαλιων μυωπιας
    Από mousse στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 19:37
  4. Γυαλια ηλίου - με φακούς μυωπίας
    Από Avatar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας