Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Γεια σας!
    Θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι γκαράζ και αποθήκη σε πολυκατοικία παίρνουν ρεύμα από κοινόχρηστο.
    Έκλεισα τις 3 φάσεις από τον μετρητή της ΔΕΗ της δικής μου παροχής και είδα ότι γκαράζ και αποθήκη συνέχιζαν να έχουν ρεύμα.
    Με κίνδυνο να πετάξω κοτσάνα, να υποθέσω ότι αν παίρνανε ρεύμα από τη δική μου παροχή, θα παιρνούσε μέσα από τις φάσεις, άρα παίρνουν από το κοινόχρηστο, σωστά;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!
    Θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι γκαράζ και αποθήκη σε πολυκατοικία παίρνουν ρεύμα από κοινόχρηστο.
    Έκλεισα τις 3 φάσεις από τον μετρητή της ΔΕΗ της δικής μου παροχής και είδα ότι γκαράζ και αποθήκη συνέχιζαν να έχουν ρεύμα.
    Με κίνδυνο να πετάξω κοτσάνα, να υποθέσω ότι αν παίρνανε ρεύμα από τη δική μου παροχή, θα παιρνούσε μέσα από τις φάσεις, άρα παίρνουν από το κοινόχρηστο, σωστά;
    Αν εκελεισες το ρολοι σου... και οχι τον γενικο απο το διαμερισμα σου... τοτε ναι. το πιο πιθανο ειναι να παιρνει απο το κοινοχρηστο.

    Αυτο με βεβαιοτητα θα μπορεσεις να το διαπιστωσεις αν κλεισεις και το ρολοι του κοινοχρηστου.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΣΑΝΣΕΡ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
    The gr81 .

  3. #3
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εκελεισες το ρολοι σου... και οχι τον γενικο απο το διαμερισμα σου... τοτε ναι. το πιο πιθανο ειναι να παιρνει απο το κοινοχρηστο.

    Αυτο με βεβαιοτητα θα μπορεσεις να το διαπιστωσεις αν κλεισεις και το ρολοι του κοινοχρηστου.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΣΑΝΣΕΡ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
    Ναι, τον διακόπτη από το μετρητή από έξω έκλεισα. Δεν θέλω να πειράξω του κοινοχρήστου γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστος είναι αυτός ο πλαστικός διακόπτης μετά από τόσα χρόνια...

  4. #4
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Δες πιο ρολόι γυρίζει.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, τον διακόπτη από το μετρητή από έξω έκλεισα. Δεν θέλω να πειράξω του κοινοχρήστου γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστος είναι αυτός ο πλαστικός διακόπτης μετά από τόσα χρόνια...
    Το ιδιο αξιπιστος με του δικου σου ρολογιου. μαζι (λογικα) μπηκαν. Αλλος τροπος να το διαπιστωσεις ΔΕΝ υπαρχει.
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας