Σελ. 281 από 330 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.201-4.215 από 4947
  1. #4201
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Θα τους κλ@σει η Χάγη.
    https://venfort.com/en/which-countri...riminal-court/
    Contrary to common belief, the ICC does not have jurisdiction in all territories of the world. Countries such as Bahamas, Cuba, Chile, Haiti, Jamaica, St. Lucia, Grenada, Guatemala, Nicaragua, El Salvador, Suriname, and the United States signed the agreement in the first instance, but did not ratify their adherence to the final treaty.

    On the other hand, China, India, Israel, Turkey, Pakistan, Russia, among 60 other countries, are those who openly reject the interference of the ICC in their territories.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #4202
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, θα τρέξουν. Δεν τους ακουμπά κανείς τους ναζί και αυτό επιβεβαιώνεται εδώ και μήνες.
    Για εσένα είναι όλοι οι πολίτες του Ισραήλ ναζί;

  3. #4203
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ρωτησα κατι πιο πανω και το προσπερασες - γιατι τα Αραβικα κρατη δεν ερχονται ευεθως σε ρηξη με το Ισραηλ παρα μονο το πιεζουν διπλωματικα;
    Σιγουρα παντως ειναι λιγο πιο εξυπνα απο εσενα και τις ασυναρτησιες που παπαγαλιζεις.
    Γιατι ειναι συμμαχοι στα πλαισια της αμερικανικης ηγεμονιας. Αν ειχες ιδεα για τι πραγμα μιλας και δεν κινουσουν με βαση σκονακια και απο εκει και περα οτι κατεβασει η κουτρα, θα το ηξερες.

    Οποτε τελικα εννοεις να συνεχισουμε την γενοκτονια, ετσι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εσένα είναι όλοι οι πολίτες του Ισραήλ ναζί;
    Συμφωνα με την λογικη ορισμενων, εφοσον οι Ισραηλινοι θελουν τον Νετανιαχου και τους ακροδεξιους, ναι.

    Λογου χαρη:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ.
    Οι Ρώσοι θέλουν Πούτιν. Το λέω για αυτούς που μας έγραφαν ότι ο μέσος Ρώσος δεν φταίει.
    Εγω δεν το πιστευω βεβαια. Εσυ, τελικα τι πιστευεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 11-01-24 στις 13:24.

  4. #4204
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εσένα είναι όλοι οι πολίτες του Ισραήλ ναζί;
    Αυτοί που υποτίθεται θα συρθούν στη Χάγη, είναι οι πολίτες του Ισραήλ γενικώς και αορίστως; Τι ερώτηση είναι τώρα τούτη.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #4205
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω το σαρκασμό σου ούτε αν θα ήθελες να ήμαστε με το Ιράν, αλλά δε θα μου έκανε και εντύπωση.
    Εμένα κανείς δε μου κατέλαβε τίποτα πάντως: "Το τάνκερ «St. Nikolas» φέρει σημαία των Νήσων Μάρσαλ και ανήκει στην ελληνική ναυτιλιακή εταιρεία Empire Navigation."
    Εσύ αν θέλεις μπορείς να σκας για τα συμφέροντα της Empire Navigation.
    Δεν θέλει κανείς να είναι με το Ιράν, απλά το είπα γιατί κάποιοι γκρινιάζουν γιατί στέλνουμε μια φρεγάτα εκεί κάτω. Καλώς ή κακώς είμαστε η 1η ή 2η δύναμη στον κόσμο στο εμπορικό ναυτικό, εγώ θα ήθελα να κατεβάσουμε ΟΛΟ το στόλο εκεί και ότι κουνιέται να γίνεται ζάρι αλλά με τους Τούρκους δίπλα δεν γίνεται.
    Παίζει να είναι και από τα μόνο πράγματα που συμφωνώ με την τωρινή κυβέρνηση απλά είναι λίγο το ένα πλοίο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #4206
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ειναι συμμαχοι στα πλαισια της αμερικανικης ηγεμονιας. Αν ειχες ιδεα γιατι πραγμα μιλας θα το ηξερες και δεν κινουσουν με βαση σκονακια και απο εκει και περα οτι κατεβασει η κουτρα θα το ηξερες.

    Οποτε τελικηα εννοεις να συνεχισουμε την γενοκτονια, ετσι;
    Και γιατι αυτο ειναι το συμφερον τους τη δεδομενη χρονικη στιγμη, με ενα Ιραν να χρηματοδοτει τρομοκρατικες οργανωσεις σε ολη τη μεση Ανατολη και με το ετσι θελω να προσπαθει με καθε τροπο να επιβαλει Ισλαμιστικα puppets.
    Και σιγουρα δεν θα κανουν καμια κινηση (και καλα κανουν) που να ευνοησει το Ιραν, ισα ισα θα πιεσουν διπλωματικα αλλα μεχρι εκει.

    Γιατι το ενα ακρο του Ιραν σχεδον ακρωτηριαστηκε (Χαμας), ενα αλλο ακρο ξυνεται στη γκλιτσα του Τσοπανη (Χουθι) κι η Χεζμπολαχ με το που αποφασισει να κανει πληρες escalate θα ακρωτηριαστει κι αυτη.

    Τωρα αν εσυ θες τις εικονες που βλεπουμε στο Ιραν να τις δουμε και σε αλλα μερη της Μεσης Ανατολης, υπο το μανδυα του κατατρεγμενου Παλαιστηνιου αυτο ειναι προβλημα σου.
    Προφανως και δεν μου αρεσει αυτο που συμβαινει, θα προτιμουσα αν με ρωτας να ειχαμε 2 ξεχωριστα κρατη που να ζουν ειρηνικα μεταξυ τους.
    Ομως
    - το Ιραν σχεδιασε κι η Χαμας εκτελεσε μια ανευ προηγουμενου σφαγη πολιτων με σκοπο να συρει το Ισραηλ στον πολεμο και τη Μεση Ανατολη στο χαος
    - η αλλη πλευρα (ειτε αυτο λεγεται Χαμας ή παλαιοτερα Φαταχ) συνεχως απορριπτει λυσεις για μονιμη ειρηνη

    Ο πολεμος και το χαος συνεπαγονται με νεκρους. Εσυ κι οι λοιποι καιγεσαι γιατι οι νεκροι ειναι απο τη μερια της Παλαιστινης. Αν ηταν απο τη μερια του Ισραηλ ουτε που θα σχολιαζες. Αρκει να ανατρεξουμε στα μηνυματα τις πρωτες μερες για να επιβεβαιωσουμε ποσο πολυ σας ενοιαζαν οι νεκροι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 11-01-24 στις 13:35.

  7. #4207
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πολεμος και το χαος συνεπαγονται με νεκρους. Εσυ κι οι λοιποι καιγεσαι γιατι οι νεκροι ειναι απο τη μερια της Παλαιστινης. Αν ηταν απο τη μερια του Ισραηλ ουτε που θα σχολιαζες. Αρκει να ανατρεξουμε στα μηνυματα τις πρωτες μερες ποσο πολυ σας ενοιαζαν οι νεκροι.
    Ας ξεκινησω απο αυτο. Μην παιζεις το χαρτι του ανθρωπισμου. Αποδειξατε πως δεν δινετε δεκαρα με το να υποστηριζετε απροκαλυπτα μια γενοκτονια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατι αυτο ειναι το συμφερον τους τη δεδομενη χρονικη στιγμη, με ενα Ιραν να χρηματοδοτει τρομοκρατικες οργανωσεις σε ολη τη μεση Ανατολη και με το ετσι θελω να προσπαθει με καθε τροπο να επιβαλει Ισλαμιστικα puppets.
    Και σιγουρα δεν θα κανουν καμια κινηση (και καλα κανουν) που να ευνοησει το Ιραν, ισα ισα θα πιεσουν διπλωματικα αλλα μεχρι εκει.

    Γιατι το ενα ακρο του Ιραν σχεδον ακρωτηριαστηκε (Χαμας), ενα αλλο ακρο ξυνεται στη γκλιτσα του Τσοπανη (Χουθι) κι η Χεζμπολαχ με το που αποφασισει να κανει πληρες escalate θα ακρωτηριαστει κι αυτη.
    Τρομοκρατικες οργανωσεις παραδοσιακα υποστηριζουν και ενισχυουν οι ΗΠΑ, η ΣΑ, το Καταρ, το Ισραηλ. Την Χαμας συγκεκριμενα την υποστηριζε το Ισραηλ. Παλι το ξεχασες. Μηπως τελικα αυτο ειναι το προβλημα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι το ενα ακρο του Ιραν σχεδον ακρωτηριαστηκε (Χαμας), ενα αλλο ακρο ξυνεται στη γκλιτσα του Τσοπανη (Χουθι) κι η Χεζμπολαχ με το που αποφασισει να κανει πληρες escalate θα ακρωτηριαστει κι αυτη.
    Και γιατι ας πουμε οι Χουτι, η Χεζμπολα και το Ιραν εναι χειροτεροι απο το Ισραηλ η την ΣΑ; Αν το κριτηριο ειναι τα εγκληματα κατα της ανθρωποτητος τοτε εμεις σαν διεθνης κοινοτητα που νοιαζομαστε για τις ηθικες αξιες της Δυσης θα πρεπει αυτους να τιμωρησουμε. Εκτος αν τελικα δεν νοιαζομαστε για τις ηθικες αξιες, οποτε προς τι ολος ο προλογος;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα αν εσυ θες τις εικονες που βλεπουμε στο Ιραν να τις δουμε και σε αλλα μερη της Μεσης Ανατολης, υπο το μανδυα του κατατρεγμενου Παλαιστηνιου αυτο ειναι προβλημα σου.
    Προφανως και δεν μου αρεσει αυτο που συμβαινει, θα προτιμουσα αν με ρωτας να ειχαμε 2 ξεχωριστα κρατη που να ζουν ειρηνικα μεταξυ τους.
    Ομως
    Δεν σου αρεσει αυτο που συμβαινει, αλλα ας συνεχιστει η γενοκτονια. Μπορει ουτε στους Γερμανους να αρεσε, αλλα...

  8. #4208
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα με την λογικη ορισμενων, εφοσον οι Ισραηλινοι θελουν τον Νετανιαχου και τους ακροδεξιους, ναι.

    Λογου χαρη:


    Εγω δεν το πιστευω βεβαια. Εσυ, τελικα τι πιστευεις;
    Τι ποσοστά παίρνει το κόμμα του Νετανιάχου και τι ποσοστά παίρνει ο Πούτιν στις προεδρικές και το κόμμα του στις εθνικές εκλογές;
    Μπορεί εσύ να έχεις καλύτερα στοιχεία από εμένα μέσα στην ατέλειωτη σοφία σου.
    Εγώ βλέπω 23% το κόμμα του Νετανιάχου και 51% το κόμμα του Πούτιν στις τελευταίες βουλευτικές εκλογές στη χώρα τους. Ο ίδιος ο Πούτιν πήρε 78% στην τελευταία προεδρική εκλογή, γύρω στο 65-70% έχει στις δημοσκοπήσεις για την επόμενη, και γύρω στο 65-70% των Ρώσων εγκρίνει την εξωτερική πολιτική του.
    Περιμένω με αγωνία να μου δείξεις ότι έχω λάθος νούμερα, ή αλλιώς να ζητήσεις συγνώμη για την δήθεν ασυνέχεια που βρήκες στα posts μου (τρομάρα σου ).

  9. #4209
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ξεκινησω απο αυτο. Μην παιζεις το χαρτι του ανθρωπισμου. Αποδειξατε πως δεν δινετε δεκαρα με το να υποστηριζετε απροκαλυπτα μια γενοκτονια.
    Μπααα, δεν παιζω κανενα χαρτι του ανθρωπισμου. Αυτο το κανεις εσυ κι οι λοιποι.
    Οπως ειπα, αρκει να ριξουμε μια ματια στα μηνυματα τις πρωτες μερες για τις ειλικρινες προθεσεις. Χε%#$κατε για τους νεκρους, δεν σας νοιαζουν οι νεκροι. Ξεκινησατε τα μηνυματα μονο οταν οι νεκροι προηλθαν απο την απεναντι πλευρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατι ας πουμε οι Χουτι, η Χεζμπολα και το Ιραν εναι χειροτεροι απο το Ισραηλ η την ΣΑ; Αν το κριτηριο ειναι τα εγκληματα κατα της ανθρωποτητος τοτε εμεις σαν διεθνης κοινοτητα που νοιαζομαστε για τις ηθικες αξιες της Δυσης θα πρεπει αυτους να τιμωρησουμε. Εκτος αν τελικα δεν νοιαζομαστε για τις ηθικες αξιες, οποτε προς τι ολος ο προλογος;
    Το Ισραηλ ειδικα ειναι ισως και το μονο κρατος στη Μεση Ανατολη που ανεξαρτητα του αν εισαι Μουλσουμανος ή Χριστιανος μπορεις να ζησεις ελευθερα.
    Δεν διαφωνω με τη ΣΑ, δεν ειναι στις προτιμησεις μου αλλα το να διαλεξω μεταξυ Ιραν και ΣΑ ειναι σα να με ρωτας αν προτιμω Πουτιν ή Πριγκοζιν.
    Αλλα και μονο αυτο, οτι στο Ισραηλ μπορεις να ζησεις ελευθερα, απο μονο του αρκει για να εξηγησει την προτιμηση μου στο Ισραηλ.

    Για το Ισραηλ ειναι ζητημα επιβιωσης ο ξεριζωμος της Χαμας. Για την ΣΑ ο ξεριζωμος της Χαμας ειναι ζητημα επιρροης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου αρεσει αυτο που συμβαινει, αλλα ας συνεχιστει η γενοκτονια. Μπορει ουτε στους Γερμανους να αρεσε, αλλα...
    Ειπε αυτος που στηριζει τον Πουτιν
    Να τα βρουμε με τον Πουτιν ντε.

  10. #4210
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εσένα είναι όλοι οι πολίτες του Ισραήλ ναζί;
    Τα ίδια δεν λες για τους Ρώσους??

  11. #4211
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια δεν λες για τους Ρώσους??
    Όχι για όλους, μόνο για αυτούς που υποστηρίζουν τον πόλεμο, δηλαδή χοντρικά 2/3 στους Ρώσους.

  12. #4212
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ποσοστά παίρνει το κόμμα του Νετανιάχου και τι ποσοστά παίρνει ο Πούτιν στις προεδρικές και το κόμμα του στις εθνικές εκλογές;
    Μπορεί εσύ να έχεις καλύτερα στοιχεία από εμένα μέσα στην ατέλειωτη σοφία σου.
    Εγώ βλέπω 23% το κόμμα του Νετανιάχου και 51% το κόμμα του Πούτιν στις τελευταίες βουλευτικές εκλογές στη χώρα τους. Ο ίδιος ο Πούτιν πήρε 78% στην τελευταία προεδρική εκλογή, γύρω στο 65-70% έχει στις δημοσκοπήσεις για την επόμενη, και γύρω στο 65-70% των Ρώσων εγκρίνει την εξωτερική πολιτική του.
    Περιμένω με αγωνία να μου δείξεις ότι έχω λάθος νούμερα, ή αλλιώς να ζητήσεις συγνώμη για την δήθεν ασυνέχεια που βρήκες στα posts μου (τρομάρα σου ).
    Οι ακροδεξιοι με τους οποιους συγκυβερνα ο Νετανιαχου τι ποσοστο εχουν; Ποια ειναι η θεση των αλλων κομματων; Η συμμετοχη στις εκλογες ποση ηταν;

    Δεν ειναι η πρωτη φορα που τα ποστ σου εχουν ασυνεπεια. Αυτο ειναι δεδομενο. Απλα το συγκεκριμενο θελει και θρασος απο την στιγμη που εκανες αβαβα εκεινους που ριχναν ευθυνη για την Χαμας στους Παλαιστινιους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι για όλους, μόνο για αυτούς που υποστηρίζουν τον πόλεμο, δηλαδή χοντρικά 2/3 στους Ρώσους.
    Να πουμε τοτε αντιστοιχα, συμφωνα με αυτα που γραφεις, πως ο μεσος Ισραηλινος στηριζει και ειναι υπευθυνος για την γενοκτονια;

  13. #4213
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ακροδεξιοι με τους οποιους συγκυβερνα ο Νετανιαχου τι ποσοστο εχουν; Ποια ειναι η θεση των αλλων κομματων; Η συμμετοχη στις εκλογες ποση ηταν;

    Δεν ειναι η πρωτη φορα που τα ποστ σου εχουν ασυνεπεια. Αυτο ειναι δεδομενο. Απλα το συγκεκριμενο θελει και θρασος απο την στιγμη που εκανες αβαβα εκεινους που ριχναν ευθυνη για την Χαμας στους Παλαιστινιους.
    Μήπως στο ατέλειωτο αρχείο που κρατάς έχεις κρατήσει και ποστ που έγραψα το αβαβά, γιατί θέλω να το δω και εγώ;

    Εγώ έχω γράψει εδώ μέσα πολλές φορές ότι για εμένα Ισραήλ = Ρωσία και Παλαιστίνη = Ουκρανία.
    Η μόνη διαφορά είναι ότι τα ναζιστικά εγκλήματα πολέμου του Πούτιν εγκρίνονται με άνετη πλειοψηφία του ρωσικού λαού, ενώ αντίθετα ο Νετανιάχου και οι άλλοι ακροδεξιοί με το ζόρι σχηματίζουν κυβέρνηση.
    Έχουμε διαβάσει άπειρες γνώμες ισραηλινών πολιτικών που εξηγούσαν στο παρελθόν γιατί τα εγκλήματα που έκανε τότε το Ισραήλ εναντίον των Παλαιστινίων ήταν και ανθρωπιστικά απαράδεκτα αλλά και στρατηγικά ηλίθια γιατί θα είχαν άσχημες συνέπειες (που αποδείχθηκε ότι είχαν). Πόσους Ρώσους πολιτικούς που να έχουν βρει κάτι παραπάνω από την ψήφο τους στην κάλπη έχεις ακούσει να γράφουν εναντίον του πολέμου; Σίγουρα υπάρχουν Ρώσοι εναντίον του πολέμου αλλά δεν τους ψηφίζει ούτε η μάνα τους αν κατέβουν στις εκλογές, ergo οι Ρώσοι είναι υπέρ του πολέμου.

  14. #4214
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπααα, δεν παιζω κανενα χαρτι του ανθρωπισμου. Αυτο το κανεις εσυ κι οι λοιποι.
    Οπως ειπα, αρκει να ριξουμε μια ματια στα μηνυματα τις πρωτες μερες για τις ειλικρινες προθεσεις. Χε%#$κατε για τους νεκρους, δεν σας νοιαζουν οι νεκροι. Ξεκινησατε τα μηνυματα μονο οταν οι νεκροι προηλθαν απο την απεναντι πλευρα.
    Αυτο κανετε. Ξεκινησατε πως το Ισραηλ εχει δικαιωμα στην αμυνα, μετα αφου αρχισε να σκοτωνει αδιακριτως το γυρισατε στο θυμικο και στην πολιτισμικη ανωτεροτητα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ισραηλ ειδικα ειναι ισως και το μονο κρατος στη Μεση Ανατολη που ανεξαρτητα του αν εισαι Μουλσουμανος ή Χριστιανος μπορεις να ζησεις ελευθερα.
    Δεν διαφωνω με τη ΣΑ, δεν ειναι στις προτιμησεις μου αλλα το να διαλεξω μεταξυ Ιραν και ΣΑ ειναι σα να με ρωτας αν προτιμω Πουτιν ή Πριγκοζιν.
    Αλλα και μονο αυτο, οτι στο Ισραηλ μπορεις να ζησεις ελευθερα, απο μονο του αρκει για να εξηγησει την προτιμηση μου στο Ισραηλ.
    Και αφου μπορεις να ζησεις ελευθερα, αρκει να μην εισαι Παλαιστηνιος, τοτε εχεις δικαιωμα να κανεις εγκληματα κατα της ανθρωποτητας. Σωστα; Δεν σε χαλαει παντως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το Ισραηλ ειναι ζητημα επιβιωσης ο ξεριζωμος της Χαμας. Για την ΣΑ ο ξεριζωμος της Χαμας ειναι ζητημα επιρροης.
    Αφου ειναι θεμα επιβιωσης γιατι στηριζε την Χαμας; Μηπως τελικα για να σωθει το Ισραηλ πρεπει να ξεριζωθει το καθεστως του Ισραηλ που στηριζει την Χαμας της οποιας ο ξεριζωμος ειναι ζητημα επιβιωσης για το Ισραηλ; Αρα αν αρχισουμε τις κυρωσεις δεν θα ειναι οπως λες για να στηριξουμε ο Ιραν, αλλα για το καλο του Ισραηλ, για τον ξεριζωμο της Χαμας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπε αυτος που στηριζει τον Πουτιν
    Να τα βρουμε με τον Πουτιν ντε.
    Ειναι καλυτερος ο Νετανιαχου απο τον Πουτιν; Αν ηταν προς το συμφερον της σωστης πλευρας της ιστοριας μια χαρα θα τα ειχατε βρει, και ας εκανε και χειροτερα ακομα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως στο ατέλειωτο αρχείο που κρατάς έχεις κρατήσει και ποστ που έγραψα το αβαβά, γιατί θέλω να το δω και εγώ;

    Εγώ έχω γράψει εδώ μέσα πολλές φορές ότι για εμένα Ισραήλ = Ρωσία και Παλαιστίνη = Ουκρανία.
    Η μόνη διαφορά είναι ότι τα ναζιστικά εγκλήματα πολέμου του Πούτιν εγκρίνονται με άνετη πλειοψηφία του ρωσικού λαού, ενώ αντίθετα ο Νετανιάχου και οι άλλοι ακροδεξιοί με το ζόρι σχηματίζουν κυβέρνηση.
    Έχουμε διαβάσει άπειρες γνώμες ισραηλινών πολιτικών που εξηγούσαν στο παρελθόν γιατί τα εγκλήματα που έκανε τότε το Ισραήλ εναντίον των Παλαιστινίων ήταν και ανθρωπιστικά απαράδεκτα αλλά και στρατηγικά ηλίθια γιατί θα είχαν άσχημες συνέπειες (που αποδείχθηκε ότι είχαν). Πόσους Ρώσους πολιτικούς που να έχουν βρει κάτι παραπάνω από την ψήφο τους στην κάλπη έχεις ακούσει να γράφουν εναντίον του πολέμου; Σίγουρα υπάρχουν Ρώσοι εναντίον του πολέμου αλλά δεν τους ψηφίζει ούτε η μάνα τους αν κατέβουν στις εκλογές, ergo οι Ρώσοι είναι υπέρ του πολέμου.
    Σιγα που εχω και αρχειο. Καλη μνημη εχω.

    Μπορει να το εγραψες, αλλα δεν εχεις γραψει τιποτα για αυτους που εξισωνουν Παλαιστηνιους με Χαμας. Και εχω ειδικες απαιτησεις απο σενα που βγηκες καποια στιγμη να την πεις σε οσους στηριζουν Παλαιστινιους πως δεν γραψανε τιποτα για τα θυματα της Χαμας.

    Το απειρες μπορει να ειναι και 3 δηλαδη. Ωραια οι Ρωσοι ειναι υπερ του πολεμου, αλλα οι Ισραηλινοι ειναι κατα. noted.

  15. #4215
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τοτε καλυτερα λοιπον να συνεχισουμε την γενοκτονια, ετσι; Να κανουμε ευτυχισμένους τους ναζι του Ισραηλ.

    - - - Updated - - -



    Αποφασισαν οι ΗΠΑ να κανουν ευτυχισμένο το Ιραν;
    Γιατί επιμένεις ; Ειπαμε. Οι παλαιστίνιοι για κάποιους έχουν αξία μικρότερη από τις χελώνες καρέτα καρέτα.
    Μη τον ρωτάς τέτοια πράγματα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εσένα είναι όλοι οι πολίτες του Ισραήλ ναζί;
    Εσυ δε λες ότι οι Ρώσοι στηρίζουν τον Πουτιν άρα...

    Εδω double standards ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ποσοστά παίρνει το κόμμα του Νετανιάχου και τι ποσοστά παίρνει ο Πούτιν στις προεδρικές και το κόμμα του στις εθνικές εκλογές;
    Μπορεί εσύ να έχεις καλύτερα στοιχεία από εμένα μέσα στην ατέλειωτη σοφία σου.
    Εγώ βλέπω 23% το κόμμα του Νετανιάχου και 51% το κόμμα του Πούτιν στις τελευταίες βουλευτικές εκλογές στη χώρα τους. Ο ίδιος ο Πούτιν πήρε 78% στην τελευταία προεδρική εκλογή, γύρω στο 65-70% έχει στις δημοσκοπήσεις για την επόμενη, και γύρω στο 65-70% των Ρώσων εγκρίνει την εξωτερική πολιτική του.
    Ασχετο.
    Να παρακολουθείς τις αντιδράσεις του κόσμου του Ισραηλ και αν στηρίζει το τι συμβαίνει εκει πέρα.
    Να ψάξεις το αν κάνουν κάτι για να σταματήσει η γενοκτονία.
    Αν έστω αντιδρούν.

    Αμ δε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι για όλους, μόνο για αυτούς που υποστηρίζουν τον πόλεμο, δηλαδή χοντρικά 2/3 στους Ρώσους.
    51% (συ είπας) δεν είναι 2/3.

    Υ.Γ.
    Ειδες πόσο άσχημο είναι το να γενικεύεις ; Στο έχω ξαναπεί. Δε μαθαίνεις όμως.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 281 από 330 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγγλόφωνες δουλειές σε Ευρώπη-Μέση Ανατολή;
    Από TheUser στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-11, 10:47
  2. Tα βιβλία που άφησα στη μέση
    Από kostas_1966 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-11, 21:09
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-08, 15:26
  4. 510v4 κοπηκε αναβαθμιση στη μεση!!!
    Από asprofridis στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 00:54
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-06, 13:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας