Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 125
  1. #76
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Καλή κίνηση το πιλοτικό της Forthnet σε συνεργασία με τον δήμο αλλά δυστυχώς δεν έχει θέση στην συζήτηση. Αφορά ένα απειροελάχιστο ποσοστό πελατών.

  2. #77
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Πιλοτικό είναι τι περιμένεις, να καλύψει όλη την Ελλάδα αμέσως ;
    Σιγά σιγά θα γίνει και αυτό, από το να μην γίνει τίποτα.

    Και το VDSL, αν το αφήσουν πΟΤΕ να γίνει, στην αρχή για λίγους θα είναι.

  3. #78
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δυστυχώς κ πάλι οι δύο περιπτώσεις είναι τελείως διαφορετικές. Το σιγά σιγά θα επεκταθεί είναι δική σου υπόθεση. Θα προτιμήσω τις επίσημες θέσεις της εταιρίας σύμφωνα με τις οποίες δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το δίκτυο και δεν έχει πρόθεση ανάπτυξης σε αυτό το επίπεδο.
    Αντίθετα για το VDSL υπήρχαν έτοιμα 170τόσα κέντρα και 600 καμπίνες και δήλωση πρόθεσης ανάπτυξης.

  4. #79
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Δυστυχώς κ πάλι οι δύο περιπτώσεις είναι τελείως διαφορετικές. Το σιγά σιγά θα επεκταθεί είναι δική σου υπόθεση. Θα προτιμήσω τις επίσημες θέσεις της εταιρίας σύμφωνα με τις οποίες 2.δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το δίκτυο και δεν έχει πρόθεση ανάπτυξης σε αυτό το επίπεδο.
    3.Αντίθετα για το VDSL υπήρχαν έτοιμα 170τόσα κέντρα και 600 καμπίνες και δήλωση πρόθεσης ανάπτυξης.
    1. Ναι αλλά εννοώ ότι το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, δηλαδή είναι για λίγους στην αρχή, μετά βλέπουμε.
    2. Αναφέρομαι στο FTTH και όχι στο VDSL.
    3. Είναι μικρός αριθμός κάλυψης, το τι θα γίνει μετά θα εξαρτηθεί και από τον ανταγωνισμό.
    Από λόγια άλλο τίποτα.

  5. #80
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ok πετάει ο γάιδαρος. Για όσους δεν πιστεύουν ότι πετάει μπορούν να ψάξουν το νήμα για το 7ο συνέδριο της ΕΕΤΤ.

  6. #81
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ναι ................. στα JUMBO.

  7. #82
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καπου εχεις μπερδεψει μαλλον τα πραγματα

    αν ψαξεις στο φορουμ θα δεις οτι γινεται αναβαθμιση...

    νεες καμπινες (καφαο) η επισημα miniDSLAM εχει βαλει ο ΟΤΕ με σκοπο την προωθηση του VDSL μεσω καμπινας (δεν ξερω αν τρεχει η παγωσε...) με οριο τα 200μ αποσταση που υπαρχει σε καθε ΚΑΦΑΟ φανταζεσαι ποσο βελτιωση θα ειχαν οι υπαρχουσες xDSL ειδικα καποιοι φουκαραδες που ξεπερναει η αποσταση τους απο το ΑΚ της περιοχης τους το 1 χλμ.

    δεν ξερω τι υποχρεωση εχει ο ΟΤΕ αλλα σιγουρα καποιοι εχουν υποχρεωση να πληρωνουν.... τον ΟΤΕ και σιγουρα εχουν την υποχρεωση να παρεχουν σωστες και απροβληματιστες υπηρεσιες στους πελατες τους.

    μακαρι η ΕΕΤΤ να απευλευθερωνε παντελως τις τηλεπικοινωνιες και να ειχαν ολοι το δικαιωμα προσβασης στο τηλεφωνικο δικτυο απο το ΑΚ εως το ΚΑΦΑΟ και εως τον ΠΕΛΑΤΗ γιατι τοτε ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.

    αλλα .... καποιους δεν συμφερει αυτο....
    Εγω ειμαι μεσα σε αυτους τους φουκαραδες αλλα δεν αναφερομουν στο VDSL αλλα στο ADSL. Γιατι να αναβαθμισει μια καμπινα ADSL? Αν το κανει τοτε κανεις δεν θα βαλει VDSL γιατι ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι με τις νεες ταχυτητες και θα σταματησει η συνεχιση του VDSL.

  8. #83
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ειλικρινα φιλε μου τοσο φανατικα που υποστηριζεις την FORTHnet θα ελεγα οτι δουλευεις σε αυτους η εισαι συνεργατης τους (δεν μου αρεσει ειλικρινα να βαζω ταμπελες στους ανθρωπους και ζητω συγνωμη προκαταβολικα αν σε ενοχλει η αποψη μου δεν θελω να σε προσβαλω)

    αρκετοι παντως φιλοι μου που ειναι πελατες της οι οποιοι δυστυχως δεν μπορουν να φυγουν και να αλλαξουν παροχο ειναι αρκετα δυσαρεστημενοι

    προσωπικα παντως συμφωνω με τον συνομιλητη emeliss που μεχρι τωρα οτι λεει ειναι μεσα στα πραγματα.

    παντως εγω επιμενω αν η ΕΕΤΤ εχει τα κοτσια ας τολμησει να απελευθερωσει εντελως τις τηλεπικοινωνιες και τοτε θα δουμε....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι μεσα σε αυτους τους φουκαραδες αλλα δεν αναφερομουν στο VDSL αλλα στο ADSL. Γιατι να αναβαθμισει μια καμπινα ADSL? Αν το κανει τοτε κανεις δεν θα βαλει VDSL γιατι ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι με τις νεες ταχυτητες και θα σταματησει η συνεχιση του VDSL.
    καθως δεν ειμαι ο ειδικος του θεματος για να σου απαντησω με λεπτομερειες (απο τα ολιγα που γνωριζω)

    αν θες να προχωρησεις στο FTTH θα πρεπει να εχεις κεντρα (AK) με οπτικες ινες αλλα και καμπινες (καφαο)

    αυτος φιλε μου που δεν θελει τα 24 αλλα θελει τα 30 και τα 50 που δινουν μεγαλυτερο και upload που για καποιους ειναι χρησιμο

    θα παρουν VDSL.

    ισως να το επαιρνα και εγω αν ειχε λογικες τιμες και αντεχαν τα οικονομικα μου...

  9. #84
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν υποστηριζω την Forthnet ουτε και καμμια αλλη εταιρεια γιατι ειναι ολες ιδιες. Απλα υποστηριζω την εξελιξη και αυτη την στιγμη μονο η συγκεκριμενη εταιρεια εχει αναφερει οτι παρεχει FTTH. Δεν μπορω να το αποδειξω γιατι δεν ειμαι στην περιοχη καλυψης που δειχνει το site της αλλα ναι θα με ενδιεφερε να βαλω εστω και πιλοτικα.

    Δεν ειπα οτι δεν θελω τα 24 αλλα αν αναβαθμισει τα παλια καφαο με οπτικες ινες και βαλει και καινουργια τοτε θα ειναι διπλασιο το κοστος γιατι θα περαστουν οπτικες για ADSL και οπτικες για VDSL.
    Γιατι λοιπον να μην βαλει κατευθειαν καινουργια καφαο για να αναβαθμιστουμε ολοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Archon : 12-10-12 στις 00:35.

  10. #85
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υποστηριζω την Forthnet ουτε και καμμια αλλη εταιρεια γιατι ειναι ολες ιδιες. Απλα υποστηριζω την εξελιξη και αυτη την στιγμη μονο η συγκεκριμενη εταιρεια εχει αναφερει οτι παρεχει FTTH. Δεν μπορω να το αποδειξω γιατι δεν ειμαι στην περιοχη καλυψης που δειχνει το site της αλλα ναι θα με ενδιεφερε να βαλω εστω και πιλοτικα.
    δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα εσυ φιλε μου

    εδω ειναι ενα φορουμ με εκατονταδες/χιλιαδες/μυρια χρηστες

    για μενα αυτοι που πρεπει να μιλησουν ειναι αυτοι που εχουν δει η το χρησιμοποιουν το FTTH της συγκεκριμενης εταιρειας που με τοσο παθος υπερασπιζεται ενας αλλος συνομιλητης μας και να πουν την γνωμη τους οι ιδιοι πελατες της ποσο ευχαριστημενοι ειναι και αν κανει επενδυσεις.

    αν το επιτρεπουν οι υπευθυνοι φυσικα της παρουσας ιστοσελιδας.

    εγω ειπα την αποψη μου για το θεμα (και το δικιο για μενα ετσι οπως ειναι τα πραγματα το εχει ο ΟΤΕ) και ειμαι ΥΠΕΡ της πληρης απελευθερωσης των τηλεπικοινωνιων και να παιζουν ολοι με ισους ορους

  11. #86
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Zerocool εμένα εννοείς αν υποστηρίζω την Forthnet ;
    Αν ναι, έχεις καταλάβει λάθος.

  12. #87
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Zerocool εμένα εννοείς αν υποστηρίζω την Forthnet ;
    Αν ναι, έχεις καταλάβει λάθος.
    τοτε ζητω συγνωμη που καταλαβα λαθος.

  13. #88
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    No problem.

  14. #89
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα εσυ φιλε μου

    εδω ειναι ενα φορουμ με εκατονταδες/χιλιαδες/μυρια χρηστες

    για μενα αυτοι που πρεπει να μιλησουν ειναι αυτοι που εχουν δει η το χρησιμοποιουν το FTTH της συγκεκριμενης εταιρειας που με τοσο παθος υπερασπιζεται ενας αλλος συνομιλητης μας και να πουν την γνωμη τους οι ιδιοι πελατες της ποσο ευχαριστημενοι ειναι και αν κανει επενδυσεις.

    αν το επιτρεπουν οι υπευθυνοι φυσικα της παρουσας ιστοσελιδας.

    εγω ειπα την αποψη μου για το θεμα (και το δικιο για μενα ετσι οπως ειναι τα πραγματα το εχει ο ΟΤΕ) και ειμαι ΥΠΕΡ της πληρης απελευθερωσης των τηλεπικοινωνιων και να παιζουν ολοι με ισους ορους
    να σου υπενθυμιζω οτι η κινητη τηλεφωνια ειναι πληρως απελευθερωμενη. Τα συμπερασματα μονος σου...

    στην σταθερη παρολο που ελεγχεται ο οτε εχουμε πολυ καλυτερες τιμες εμεις σαν πελατες.

  15. #90
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω ειπα την αποψη μου
    η ΕΕΤΤ πρεπει να απελευθερωσει εντελως τις τηλεπικοινωνιες (σταθερη-κινητη-διαδικτυο)

    τοτε θα δουμε ποιος κανει τι.

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν εγκρίθηκαν τα τιμολόγια VDSL του ΟΤΕ από την ΕΕΤΤ
    Από tdouk στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-12, 00:38
  2. Μηνύματα: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-10, 13:01
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-09, 17:46
  4. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-08, 15:01
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 17:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας