Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παιδιά την καλησπέρα μου και καλώς σας βρίσκω!!!
    Δε συμπαθώ γενικά τους κλασσικούς φορουμάκηδες που εμφανίζονται έτσι για μία ερώτηση στο στυλ τυχοδιώκτης και δε λένε καν ευχαριστώ, και θα προσπαθήσω να μη το κάνω, αν και οι γνώσεις μου επάνω στο αντικείμενο που εξειδικεύεστε είναι μικρές...
    Στο δια ταύτα...Θέλω να βάλω otetv που έχει τα δικαιώματα της football league για να βλέπω την Ηρακλάρα. Για να πω την αλήθεια το σκέφτομαι έντονα από χθες που με πήραν στο σταθερό (στην hol είμαι τώρα) να με ενημερώσουν για μία πολύ δελεαστική προσφορά.
    Μέχρις εδώ όλα καλά... ΟΜΩΣ επειδή η τσέπη δεν αντέχει πολύ είμαι για 2άρα στο double play, όχι παραπάνω...
    Και επειδής η προσφορά αφορά μόνο καλωδιακές καταστάσεις και όχι για δορυφορικό σήμα εφοβούμαι μπας και κολλάει άσχημα με τη 2αρα...
    Το παιδί στο τηλέφωνο -ο ίδιος με πήρε 2 φορές- εγγυάται ότι δε θα έχω κανένα πρόβλημα και ότι μπορεί εγώ να έχω 2άρα στο κόνεξ μου αλλά η tv θα τρέχει με το φουλ της 24αρας και δε θα έχει σοβαρά προβλήματα!
    Εδώ σημειώνω πως μένω πολύ κέντρο θεσσαλονίκη 2 βήματα από τα κεντρικά του οτε, σε ένα από τα καλύτερα σημεία υποθέτω από άποψης γραμμής.
    Tι να κάνω τώρα εγώ; Να βάλω; Και άμα είναι μούφα και κολλάει όλη την ώρα; Το συμβόλαιο είναι 12μηνο

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  2. #2
    Το λιγότερο που χρειάζεται είναι 7.στο λέω γιατί το ρώτησα.δεν θα στην βάλουν καν την υπηρεσία.γιατί δεν βάζεις δορυφορικό αν θες την 2αρα?

  3. #3
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    είναι συγκεκριμένη προσφορά για ένα χρόνο με 6 μήνες δώρο.. αλλά είναι μόνο για καλωδιακή... εμένα πάντως μου είπαν απτον οτε κανονικότατα γίνεται με 2αρα.
    ευχαριστώ!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με 2αρα ενεργοποιημένη ΕΑΝ η γραμμή σου μπορεί να υποστηρίξει άνω των 8-10 Mbps, αλλιώς δορυφορική.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgevtr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 2αρα ενεργοποιημένη ΕΑΝ η γραμμή σου μπορεί να υποστηρίξει άνω των 8-10 Mbps, αλλιώς δορυφορική.
    Eυχαριστώ για την απάντηση αλλά το ίδιο μου λένε και από τον οτε. Ότι δηλαδή οκ θα λειτουργήσει...
    Το θέμα μου είναι αν θα κολλάει γιατί όλοι μου λένε ότι θα είναι σαν ένα κλασσικό διαδικτυακό streaming με κακή εικόνα και κολλήματα... Και ότι αν θέλω αξιοπρεπή εικόνα πρέπει να ζητήσω παραπάνω -έστω 6 mbps- και στο connex

  6. #6
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θαρρώ όμως ότι για να σου δίνουν το ΟΚ από το τεχνικό τμήμα, η γραμμή σου "αντέχει" άνω των 10Mbps και γι αυτό σου πουλάνε την υπηρεσία.

    (Το κακή εικόνα κτλπ κάνω πως δεν το άκουσα) διότι κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά, εκτός κι αν είναι θεός. Το δοκιμάζεις, βλέπεις-κρίνεις και εάν δεν είσαι ικανοποιημένος, είτε το διακόπτεις είτε το κάνεις δορυφορικό.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Ημουνα με 2αρα σχεδον απο τοτε που ξεκινησε το connex Tv μεχρι και πριν απο 6-7 μηνες που την αναβαθμισα σε 24αρα.
    Στην πραγματικοτητα σου κανουν 24αρι το ADSL αλλα σου βαζει περιορισμο να μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο τα 2 στο internet (επειδη πληρωνεις 2αρι )
    Η IPTV χρειαζεται για να δουλεψει 4,5 απο το bandwith του ADSL , απο την στιγμη που το εχουν κανει το ADSL 24αρι και συγχρονιζεις απο 8 και πανω υπαρχουν ανετα διαθεσιμα τα 4,5 που χρειαζεται + 2 για χρηση στο internet και εχεις και περισευμα .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TeoT : 19-10-12 στις 01:38.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Eυχαριστώ πολύ παιδιά!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bluek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eυχαριστώ για την απάντηση αλλά το ίδιο μου λένε και από τον οτε. Ότι δηλαδή οκ θα λειτουργήσει...
    Το θέμα μου είναι αν θα κολλάει γιατί όλοι μου λένε ότι θα είναι σαν ένα κλασσικό διαδικτυακό streaming με κακή εικόνα και κολλήματα... Και ότι αν θέλω αξιοπρεπή εικόνα πρέπει να ζητήσω παραπάνω -έστω 6 mbps- και στο connex
    Αντί για γιατί δεν μπαίνεις σε ένα OTE-shop να δεις conn-x TV demo. Πάρε το τηλεκοντρόλ, κάνε και ένα ζάπινγκ

  10. #10
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο ΟΤΕ θελει να σε κανει πελατη του και για να το κανει αυτο σου λεει μονο οτι ισχυει στη θεωρια.....στην πραξη δεν συμβαινει παντα οτι μας υποσχωνται. Εγω την πατησα! Απο 6αρα στη hol εχω 2αρα και πολυ χειροτερο ιντερνετ τωρα στον ΟΤΕ παρα τις διαβεβαιωσεις οτι ο ΟΤΕ μπορει καλυτερα! Αν εισαι ευχαριστημενος με τη hol, απλα δεν το κουνας. Και δεν καταλαβαινω, αν υπαρχουν δυσκολιες οικονομικες, πώς θα την βγαλεις οικονομικοτερα στον ΟΤΕ! Για να πας στον ΟΤΕ θα πρεπει να πληρωσεις 35€ ενεργοποιηση + 3 λογαριασμους εφαπαξ. Αυτα τα εχεις υποψην;

  11. #11
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τρεις λογαριασμούς εφάπαξ; Πως γίνεται αυτό;
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  12. #12
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    O τρεχουμενος δυμηνιαιος λογαριασμος + ο τελευταιος που επιστρεφεται σε περιπτωση που διακοψεις καποια στιγμη

  13. #13
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρώτη φορά ακούω για τον τελευταίο.
    Για τον πρώτο που έρχεται περίπου διπλάσιος γιατί περιέχει πάγια από την ημερομηνία της σύνδεσης μέχρι την έκδοση του λογαριασμού και τα πάγια του επόμενου διμήνου, το ξέρω. Έτσι γίνεται σε όλους.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  14. #14
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ θελει να σε κανει πελατη του και για να το κανει αυτο σου λεει μονο οτι ισχυει στη θεωρια.....στην πραξη δεν συμβαινει παντα οτι μας υποσχωνται. Εγω την πατησα! Απο 6αρα στη hol εχω 2αρα και πολυ χειροτερο ιντερνετ τωρα στον ΟΤΕ παρα τις διαβεβαιωσεις οτι ο ΟΤΕ μπορει καλυτερα! Αν εισαι ευχαριστημενος με τη hol, απλα δεν το κουνας. Και δεν καταλαβαινω, αν υπαρχουν δυσκολιες οικονομικες, πώς θα την βγαλεις οικονομικοτερα στον ΟΤΕ! Για να πας στον ΟΤΕ θα πρεπει να πληρωσεις 35€ ενεργοποιηση + 3 λογαριασμους εφαπαξ. Αυτα τα εχεις υποψην;
    Ενώ η hol με την 6άρα τι σου έλεγε;Ότι έχει οπτικές ίνες.....Σημασία έχει ότι με την 2άρα μπορείς να βάλεις IPTV.Ρόλο παίζει μόνο η απόσταση.Αν η απόσταση από το DSLAM είναι ικανοποιητική θα παίξει απροβλημάτιστα.Αν όχι,πολύ απλά δεν θα παίξει.Ας μας πει ο TS τι down att έχει για να υπολογίσουμε πάνω-κάτω την μέγιστη ταχύτητα.

  15. #15
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    O,τι και να μου έλεγε η hol τα 6 που μου είχε πουλήσει, τα έπιανα μια χαρά! Οχι σαν τον ΟΤΕ που μου υποσχέθηκε και μετα οταν πήγα και η γραμμή δεν συγχρόνιζε πάνω απο 3 αμφισβητούσε και τα 6 που είχα πριν!! Και απο τα 6 πήγα στα 2 αναγκαστικά! Πάψτε λοιπον να υποστηρίζετε τοσο θερμα παρόχους, και ειδικα τον ΟΤΕ, που μονίμως διατυμπανίζει τις ποιοτικές και αξιοπιστες υπηρεσίες, που τελικά δεν διαφέρουν σε τίποτα απο αυτές αλλων παρόχων, για να μην σου πω οτι ακόμη και στην τηλεφωνία η ποιοτητα στη hol ήτανε πολύ καλύτερη!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά ακούω για τον τελευταίο.
    Για τον πρώτο που έρχεται περίπου διπλάσιος γιατί περιέχει πάγια από την ημερομηνία της σύνδεσης μέχρι την έκδοση του λογαριασμού και τα πάγια του επόμενου διμήνου, το ξέρω. Έτσι γίνεται σε όλους.
    Το θυμάμαι ακόμη το πρώτο κουστουμάκι που μου είχε έρθει, ήτανε πάνω απο 150 ευρώ (ας τολμήσω να ξαναφυγω και να επιστρέψω στον ΟΤΕ!!). Σου φαίνεται το ποσο αυτό για δυο λογαριασμούς μόνο;;; Για το πακέτο των 41,50 το μήνα που είχα αγοράσει τοτε;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα υπηρεσία OTE REPLAY TV από την OTE TV μέσω Conn-x
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-12, 14:28
  2. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-11, 21:59
  3. HELP!! ΝΟ CONNEX!!!
    Από akis883 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-08, 22:38
  4. [Sagem] ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ SAGEM 1500WG OTE CONNEX
    Από spirostaz στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-08, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας