Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    26-11-2004
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Ακούστε το..τρίλλημα μου. Καταρχήν για την τοποθεσία που θέλω τη σύνδεση llu klp αποκλείεται να παίξουν σύντομα οπότε μένει μόνο οτε. Θα δώσω 100-120Ε για 6 μήνες dsl με πακέτο. Το ποιο γρήγορο είναι της φορθνετ, αλλά με το σαραβαλάκι το crypto που δίνουν δε θα είναι για torrents klp (119E). Βέβαια τα 2mbps είναι δελεαστικά..
    Το πακέτο της αλτεκ για τα 1024 (3+3 μήνες δώρο) δίνει το fritz.box που απ'ότι φαινεται είναι πολύ καλύτερο κ εχει κ ethernet. Είναι η μέση λύση κ μαλλον προς τα εδώ κλίνω, αφού δε σκοπελυω να διαθέσω επιπλέον χρήματα για router.
    Επίσης υπάρχει κ η λύση του connx με τα 50+18ε δώρο για να πάρεις ρουτερ οπότε με 19,5*6=117 + 9Ε παίρνεις για 6 μήνες 768 με το speedtouch 585. κ μετα αμα θες κρατάς κ τη γραμμή αλλά έχεις 768 μόνο κ το wireless μου είναι μάλλον όχι απαραίτητο..μπα μάλλον για αλτεκ με βλέπω, συγκεκριμένα για την προσφορά με τη web camera http://www.eml.gr/default.asp?pid=17...ct=68&itm=2857 (thanks shabaranxx!)

    Βλέπετε κανένα λάθος στο συλλογισμό μου? Αξίζει η forth με το crypto? το fritz σα router λέει?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    ξέρεις κάτι? θα σου πρότεινα πρώτα να ψαχτείς και να δεις ποιος από αυτούς τους παρόχους παίζει καλά στην περιοχή σου! γιατί να έχω 1 η 2 mbps και να είναι 512kbps στην πραγματικότητα δεν μου λέει τίποτα!

  3. #3
    Εγγραφή
    26-11-2004
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέρεις κάτι? θα σου πρότεινα πρώτα να ψαχτείς και να δεις ποιος από αυτούς τους παρόχους παίζει καλά στην περιοχή σου! γιατί να έχω 1 η 2 mbps και να είναι 512kbps στην πραγματικότητα δεν μου λέει τίποτα!
    χμμ..έχει μια λογική και αυτό αλλά 1) δεν έχω δει κανέναν στο φορουμ απο ρετζίκι θεσ/νικη και 2) όταν είχα πρόβλημα σε γράμμή στη θεσ/νικη κέντρο με τη χολ, δοκίμασα και συνδρομή άλλων isp. οι ταχύτητες ελάχιστα άλλαξαν, το πρόλημα ήταν πακετο-πρόβλημα του οτε, για το οποίο πρακτικά δν μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να πείσεις τον isp σου που έχει κ τη γραμμή στο όνομα του να δηλώσει βλάβη στον οτε..άρα θα ποντάρω στο ότι το dslam μου είναι οκ. thanks για την υπόδειξη!
    πάντως αν διαβάζει το thread κάποιος από τα περίχωρα εδώ γύρω ας κάνει ένα report please!

  4. #4
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε DSLAM βλέπω το κέντρο Ερμού. Εκεί παίζει vivodi με δικά της κυκλώματα. Ρώτησε λίγο μήπως έχει.

    *Επίσης στο κέντρο είχε ακουστεί κάτι για τις ενεργοποιήσεις με llu, δεν υπήρχαν ζευγάρια κλπ. Μάθε απο την Vivodi. Αλλά μόνο αν είσαι στο dslam της Ερμού ή της Πλατείας δημοκρατίας.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σε άποψη ταχύτητας, forthnet , απο άποψη εξοπλισμού Altecnet
    Απο άποψη ευκολίας και την δυνατότητα μετά να πας όπου θέλεις conn-x
    Εγώ θα πήγαινα σε conn-x

  6. #6
    Εγγραφή
    26-11-2004
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τελικά παρήγγειλα το πακέτο της αλτεκ, ένα από τα τελευταία όπως μου είπε ο τύπος της microland! To connx βολεύει ναι αν δν θέλεις να μείνεις χωρις νετ αλλά ε καλοκαιράκι που τελειώνει η αλτεκ την παλεύω κ κανα μήνα χωρις ντσλ να κάνουμε κ κανα μπάνιο!
    Α ryder το κέντρο ερμου είναι για άλλη γραμμή, τώρα έψαχνα για το σπίτι που είναι πολύ μακριά από ερμού (δυστυχώς για το ντσλ, ευτυχώς κατά τα άλλα γιατί η πόλη με κουράζει..)

Παρόμοια Θέματα

  1. wireless και ethernet με thomson 585ι και fritz!box fon
    Από malevolent στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-07, 12:47
  2. fedora 6 και crypto f200
    Από takis11 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 18:44
  3. Crypto F200 και active...
    Από tomypapa στο φόρουμ DC++
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-06, 01:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας