Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 119
  1. #31
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orelink Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι τιμες για νεο λειτουργικο ειναι μια χαρα .Ειδικα αν δουμε τις τιμες που ξεκινησανε τα προγουμενα windows.Το θεμα ειναι απο που εχει σκοπο να βγαλει το κερδος η mocrosoft?
    Πιστεύεις ότι δεν θα έχει κέρδος με την πολιτική των 15 και 30 ευρώ που ακολουθεί; Το 50% (και πολύ λίγο λέω) των νόμιμων πλέον χρηστών, ουδέποτε έδωσε μια δεκάρα τα προηγούμενα χρόνια στην M$, ενώ τώρα όχι μόνο έδωσε αλλά διπλά και τριπλά (με διπλές και τριπλές άδειες).
    Κέρδος θα βγάλει και πολύ μάλιστα, και ουχί μόνον οικονομικό... Φαντάσου πόσα εκατομμύρια η/υ ανά τον πλανήτη θα έχουν LEGIT Windows...!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων


    Που μετέτρεψε τα πισιά σε tablets;

    Με όλο το σεβασμό, αλλά ΜΟΝΟΝ αυτό είδατε όλοι οι πολέμιοι της M$ στα νέα Windows;

  2. #32
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με όλο το σεβασμό, αλλά αυτό είδατε όλοι οι πολέμιοι της M$ στα νέα Windows;
    Με όλο το σεβασμό, και 5 ευρώ να μου το δίναν, θα απέριπτα εξ' αρχής ένα λειτουργικό που αντί να κερδίζει σε λειτουργικότητα, χάνει

  3. #33
    Εγγραφή
    01-07-2010
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    2.671
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με όλο το σεβασμό, και 5 ευρώ να μου το δίναν, θα απέριπτα εξ' αρχής ένα λειτουργικό που αντί να κερδίζει σε λειτουργικότητα, χάνει
    Αν συνηθίσεις,θα δεις ότι είναι πιο γρήγορο.........

  4. #34
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με όλο το σεβασμό, και 5 ευρώ να μου το δίναν, θα απέριπτα εξ' αρχής ένα λειτουργικό που αντί να κερδίζει σε λειτουργικότητα, χάνει
    Δε θέλω να ξεκινήσω αντιπαράθεση με ένα χρήστη ο οποίος στην υπογραφή του έχει το logo του arch linux...

    Υ.Γ. Και Windows έχω, και OSX, και Debian στα μηχανήματα μου. Όλα τα χρησιμοποιώ και όλα σε κάτι μου χρησιμεύουν.
    Παίρνω τα καλύτερα από αυτά και αναγνωρίζω και τα προβλήματα τους.
    Ποτέ όμως δεν γίνομαι ΟΠΑΔΟΣ κάποιου.

  5. #35
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με όλο το σεβασμό, και 5 ευρώ να μου το δίναν, θα απέριπτα εξ' αρχής ένα λειτουργικό που αντί να κερδίζει σε λειτουργικότητα, χάνει
    Πως φαίνεται κάποιος που έχει διαβάσει μόνο άρθρα και δεν τα έχει δοκιμάσει .....
    Πες μου μόνο μια λειτουργικότητα που έχασε και θα συμφωνήσω μαζί σου . Εκτός αν εννοείς λειτουργικότητα ότι άλλαξε το start menu ....
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  6. #36
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.634
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων


    Με όλο το σεβασμό, και 5 ευρώ να μου το δίναν, θα απέριπτα εξ' αρχής ένα λειτουργικό που αντί να κερδίζει σε λειτουργικότητα, χάνει
    Τα 8 έχουν χοντρές βελτιώσεις (πχ GPU HW Acceleration παντού), αν κοιτάξεις παραπέρα από το νέο shell.
    Επίσης δεν έχω καταλάβει πως όταν έχεις πλέον παραπάνω εργαλεία στη διάθεση σου να κάνεις την ίδια δουλειά, χάνεις σε λειτουργικότητα.
    Τα μεγάλα interface changes πάντα ξενίζουν δες πχ (kde 3.5 σε 4.Χ και gnome 2 σε 3) και υπάρχουν regressions σε μερικούς τομείς.
    A very minor case of serious brain damage.

  7. #37
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως φαίνεται κάποιος που έχει διαβάσει μόνο άρθρα και δεν τα έχει δοκιμάσει .....
    Πες μου μόνο μια λειτουργικότητα που έχασε και θα συμφωνήσω μαζί σου . Εκτός αν εννοείς λειτουργικότητα ότι άλλαξε το start menu ....
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...d_in_Windows_8

  8. #38
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κακώς ο κόσμος συγκρίνει της πωλήσεις Windows 7 με Windows 8, τουλάχιστον αρχικά. Τα Windows 7 έπρεπε να ξεπεράσουν ένα σοβαρό εμπόδιο που ήταν η κακή εμπειρία χρηστών από τα Windows Vista. Κέρδισαν παρόλα αυτά σημαντικό ποσοστό από τους δυσαρεστημένους χρήστες καθώς προσέφεραν πιο στιβαρό και optimized περιβάλλον. Η επιτυχία των Windows 8 είναι φυσικό επακόλουθο της πορείας που χάραξαν τα Windows 7 καθώς ο κόσμος, έστω και μετά το αρχικό σοκ με το πρώην metro, δείχνει να τα εμπιστεύεται. Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι η MS έχει επισπεύσει κατά πολύ τον χρόνο κυκλοφορίας των 8 για να προλάβει την τάση των tablets. Τα Windows 7 είχαν/έχουν πολύ ψωμί ακόμη αλλά πολύ φοβάμαι ότι το support θα είναι περιορισμένο (μετά και την είδηση περί SP).

  9. #39
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.634
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    To διάβασες ή απλώς το έκανες link ;
    Ποια είναι η λειτουργικότητα που έφυγε; Τα gadgets, το aero skin (όλα τα υπόλοιπα του aero ακόμα εκεί είναι) ή τα log off sounds ;
    Μην πεις για το WMP και το DVD playback, κανείς δεν τα χρησιμοποιούσε, και ο πιο αρχάριος χρήστης με VLC/MPC βλέπει dvd.
    A very minor case of serious brain damage.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν περίμενα με τίποτα να μου κάνεις παράθεση κάτι που έχεις διαβάσει ... Ήμουν σίγουρος ότι τα έχεις δοκιμάσει και μπορούσες να μου πεις ποια λειτουργικότητα λείπει !!!! Το "removed in favor of" σημαίνει προφανώς ότι αντικαταστάθηκε με κάτι άλλο και όχι ότι αφαιρέθηκε !
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  11. #41
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από riddle3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To διάβασες είναι απλώς το έκανες link ;
    Ποια είναι η λειτουργικότητα που έφυγε; Τα gadgets, το aero skin (όλα τα υπόλοιπα του aero ακόμα εκεί είναι) ή τα log off sounds ;
    Μην πεις για το WMP και το DVD playback, κανείς δεν τα χρησιμοποιούσε, και ο πιο αρχάριος χρήστης με VLC/MPC βλέπει dvd.
    OK, OK, σε όσους δεν βρίσκουν απολύτως τίποτα μεμπτό στο παραπάνω link (σε λίγο θα πούν ότι εγώ το έγραψα) δεν έχω να προσθέσω το οτιδήποτε. Απλά δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες.

  12. #42
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από riddle3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To διάβασες ή απλώς το έκανες link ;
    Ποια είναι η λειτουργικότητα που έφυγε; Τα gadgets, το aero skin (όλα τα υπόλοιπα του aero ακόμα εκεί είναι) ή τα log off sounds ;
    Μην πεις για το WMP και το DVD playback, κανείς δεν τα χρησιμοποιούσε, και ο πιο αρχάριος χρήστης με VLC/MPC βλέπει dvd.
    Η αλήθεια είναι ότι τα gadgets και το aero μου λείπουν. Μέχρι στιγμής μόνο τα gadgets μπόρεσα να ξαναβάλω αλλά δε μπορεί, όλο και κάποιος θα βγάλει και το aero για 8 κάποια στιγμή. Θα μου πεις αν τα ήθελες όλα αυτά, γιατί δεν έμενες με τα 7. Γιατί τα 8 είχαν βελτιώσεις και τις ήθελα (και ήταν φθηνά)

  13. #43
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.634
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, OK, σε όσους δεν βρίσκουν απολύτως τίποτα μεμπτό στο παραπάνω link (σε λίγο θα πούν ότι εγώ το έγραψα) δεν έχω να προσθέσω το οτιδήποτε. Απλά δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες.
    Λες για λειτουργικότητα και βάζεις link για τα bells & whistles που αφαιρέθηκαν από το aero.
    Αυτό δεν είναι λειτουργικότητα, αυτό είναι το bloat που έπρεπε να είχε φύγει καιρό τώρα.
    Σαν λειτουργίες, ίσα ίσα τα 8 βάζουν πράγματα, πχ share, win key + printscreen και άλλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από np1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι τα gadgets και το aero μου λείπουν. Μέχρι στιγμής μόνο τα gadgets μπόρεσα να ξαναβάλω αλλά δε μπορεί, όλο και κάποιος θα βγάλει και το aero για 8 κάποια στιγμή. Θα μου πεις αν τα ήθελες όλα αυτά, γιατί δεν έμενες με τα 7. Γιατί τα 8 είχαν βελτιώσεις και τις ήθελα (και ήταν φθηνά)
    Στα 7 έκανα πάντα unistall το gadget service.
    Όσο για το aero, το transparency είχε καταντήσει βαρετό.
    Και όσο λέμε για λειτουργικότητα, στα 8 έχει αυτόματα να σου αλλάζει το χρώμα στο window border αναλόγως το wallpaper.
    A very minor case of serious brain damage.

  14. #44
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από riddle3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες για λειτουργικότητα και βάζεις link για τα bells & whistles που αφαιρέθηκαν από το aero.
    Αυτό δεν είναι λειτουργικότητα, αυτό είναι το bloat που έπρεπε να είχε φύγει καιρό τώρα.
    Σαν λειτουργίες, ίσα ίσα τα 8 βάζουν πράγματα, πχ share, win key + printscreen και άλλα.
    Εμένα προσωπικά δεν μ' αρέσει η όλη φάση με την αφαίρεση του Start Menu, όπως και το γεγονός ότι πρέπει να εφαρμόσεις ΤΙΣ χακεριές για να το επαναφέρεις, αλλά και οτιδήποτε ακούει στο όνομα ribbon. Τώρα, αν νομίζεις ότι το θέμα του Start Menu, είναι ανάλογης βαρύτητας με τα bells και whistles, πάω πάσο.

  15. #45
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.634
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα προσωπικά δεν μ' αρέσει η όλη φάση με την αφαίρεση του Start Menu, όπως και το γεγονός ότι πρέπει να εφαρμόσεις ΤΙΣ χακεριές για να το επαναφέρεις, αλλά και οτιδήποτε ακούει στο όνομα ribbon. Τώρα, αν νομίζεις ότι το θέμα του Start Menu, είναι ανάλογης βαρύτητας με τα bells και whistles, πάω πάσο.
    Είπα και πιο πριν ότι σε κάθε transition και χάνεις και κερδίζεις.
    Παράδειγμα: Στο transition από kde 3.5 σε 4 που έκαναν rev όλες οι εφαρμογές, από amarok 1.4.10 πήγαμε σε 2.X. Τον πρώτο χρόνο μέχρι να ξαναβάλουν τα features έχασα την δυνατότητα για εξωτερική mysql και την λίστα από other artists.
    Αυτή τη στιγμή στα 8 χάνεις βασικά μόνο το start menu, κερδίζεις όμως live start screen και ένα κάρο βελτιώσεις.
    Εγώ το βλέπω ως εξής: Το metro είναι beta, αλλά μόνο καλύτερο μπορεί να γίνει. Ενώ το start menu των 7, απλά το έχεις συνηθίσει τόσο καιρό από τα Windows 95.
    Ποτέ δεν ήταν καλό. Προτιμώ να ξεβολευτώ μέχρι να ξανασυνηθίσω για κάτι καλύτερο, παρά μία από τα ίδια.
    A very minor case of serious brain damage.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-12, 12:14
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-10, 12:08
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-10, 19:20
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-09, 13:10
  5. Άλλες 54 ημέρες για τίς 50 πρώτες ομάδες...
    Από EvilHawk στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 768
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-08, 19:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας