Σελ. 16 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617182126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 410
  1. #226
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αν μπορεις να κανεις αιτηση μετα την ενεργοποίηση πληρωμής, δεν εχει τύχει να το δοκιμάσω. Πάντως δεδομένου ότι είναι ενεργοποιημένες οι πληρωμές από πέρυσι-πρόπερσι, μάλλον γίνεται.
    αυτό κάναμε κι εμείς περυσι και όσοι ξέρω από φίλους, την αίτηση την κάναμε μετά που βάλαμε πετρέλαιο, κανονικά τα πήραμε..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει, και αυτό με επιφύλαξη γιατί δεν το διάβασα κάπου αλλα μου το είχαν πει από το helpdesk του taxisnet, είναι ότι αν έχουν κάνει μερικοί αίτηση, και γίνει η διασταύρωση με την αγορά, θα το πάρουν αυτοί αλλά όχι οι υπόλοιποι αν κάνουν εκ των υστέρων αίτηση.
    Έχε στο νου ότι μπορεί να βάλατε πετρέλαιο και μετά να κάνατε αιτήσεις, αλλα η διασταύρωση να έγινε μετά τις αιτήσεις (δεν είναι τόσο γρήγορη η διαδικασία).
    Δεδομένου ότι δεν έχουμε κάτι επίσημα, και είναι δύσκολο να πέσουμε στην περίπτωση για να δούμε αν ισχύει, λέω μόνο ότι το πιο ασφαλές στην περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η πληρωμή είναι να γίνουν πρώτα όλες οι αιτήσεις και μετά να μπει πετρέλαιο.
    αυτά, δυστυχώς είναι καραγκιοζιλίκια του Υπουργείου και του όλου συστήματος. Δεν είναι δυνατόν το αν θα πάρω επιδότηση να εξαρτάται από το αν έκανε άλλος αίτηση πρώτα και να ενεργοποίησε ο διαχειριστής πριν κάνω εγώ αίτηση γιατί δεν με περίμενε και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.. Και δεν πιστεύω ότι είναι ΤΟΣΟ δύσκολο το να τα πάρει όποιος πρέπει, απλά το κάνουν (κατ'εμένα) τόσο μπ#@ρδέλο για να μην πάρουν διάφοροι και να αποθαρρυνθεί κόσμος και να πουν "ααα, εμείς δίνουμε, εσείς φταίτε που κάνατε λάθος και δεν τα παίρνετε". Γνωστοί μου, κυρίως ηλικιωμένοι, λεν "το μπλέξιμο που θα φάω μια και δεν ξέρω, και τι μπορεί να μου βγει, και τι θα πάρω και πότε, παράτα το.."

  2. #227
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αν μπορεις να κανεις αιτηση μετα την ενεργοποίηση πληρωμής, δεν εχει τύχει να το δοκιμάσω. Πάντως δεδομένου ότι είναι ενεργοποιημένες οι πληρωμές από πέρυσι-πρόπερσι, μάλλον γίνεται.
    Να επισημάνω πως οι πληρωμές πρέπει να ενεργοποιούνται εκ νέου κάθε χειμερινή περίοδο, οπότε το ότι είχαν ενεργοποιηθεί στο παρελθόν, δεν επηρεάζει τη φετινή περίοδο. Το κουμπί της ενεργοποίησης της πληρωμής είναι ενεργό (δηλαδή μπορώ να το πατήσω) αυτή τη στιγμή για τη πολυκατοικία μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει, και αυτό με επιφύλαξη γιατί δεν το διάβασα κάπου αλλα μου το είχαν πει από το helpdesk του taxisnet, είναι ότι αν έχουν κάνει μερικοί αίτηση, και γίνει η διασταύρωση με την αγορά, θα το πάρουν αυτοί αλλά όχι οι υπόλοιποι αν κάνουν εκ των υστέρων αίτηση.
    Έχε στο νου ότι μπορεί να βάλατε πετρέλαιο και μετά να κάνατε αιτήσεις, αλλα η διασταύρωση να έγινε μετά τις αιτήσεις (δεν είναι τόσο γρήγορη η διαδικασία).
    Δεδομένου ότι δεν έχουμε κάτι επίσημα, και είναι δύσκολο να πέσουμε στην περίπτωση για να δούμε αν ισχύει, λέω μόνο ότι το πιο ασφαλές στην περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η πληρωμή είναι να γίνουν πρώτα όλες οι αιτήσεις και μετά να μπει πετρέλαιο.
    Μετά από επικοινωνία μου με το TaxisNet μου απάντησαν:
    Η παραγγελία του πετρελαίου μπορεί να προηγηθεί της αίτησης των ενοίκων.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  3. #228
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επισημάνω πως οι πληρωμές πρέπει να ενεργοποιούνται εκ νέου κάθε χειμερινή περίοδο, οπότε το ότι είχαν ενεργοποιηθεί στο παρελθόν, δεν επηρεάζει τη φετινή περίοδο. Το κουμπί της ενεργοποίησης της πληρωμής είναι ενεργό (δηλαδή μπορώ να το πατήσω) αυτή τη στιγμή για τη πολυκατοικία μου.

    Μετά από επικοινωνία μου με το TaxisNet μου απάντησαν:
    Η παραγγελία του πετρελαίου μπορεί να προηγηθεί της αίτησης των ενοίκων.
    Σ'ευχαριστούμε για την ενημέρωση και στα 2!
    Πάντως εγώ επιμένω ότι είναι περίεργο αυτό το να μη μπορέσει να κάνει αίτηση κάποιος, αν ο διαχειριστής έχει ήδη πατήσει το "ενεργοποίηση" μετά που κάποιος άλλος έχει κάνει ήδη αίτηση,μου φαίνεται ότι μπορεί να κάνει κι αργότερα αίτηση όποιος θέλει αλλά δεν είμαι σίγουρος, ελπίζω να μη χρειαστεί μόνο να το δοκιμάσουμε στην πράξη τι τελικά ισχύει... (μην ξεχαστεί κανείς και πει κατόπιν εορτής "ααα, κι εγώ τελικά θέλω")

  4. #229
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επισημάνω πως οι πληρωμές πρέπει να ενεργοποιούνται εκ νέου κάθε χειμερινή περίοδο, οπότε το ότι είχαν ενεργοποιηθεί στο παρελθόν, δεν επηρεάζει τη φετινή περίοδο. Το κουμπί της ενεργοποίησης της πληρωμής είναι ενεργό (δηλαδή μπορώ να το πατήσω) αυτή τη στιγμή για τη πολυκατοικία μου.
    Σε δύο τουλάχιστον περιπτώσεις που συνάντησα το κουμπί δεν ήταν ενεργό εφόσον είχε ενεργοποιηθεί πέρυσι η πληρωμή. Έχεις δοκιμάσει να το πατήσεις ή περιμένεις ακόμα αιτήσεις? Πες τι έγινε όταν το δοκιμάσεις, γιατί εγώ άλλα βλέπω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μετά από επικοινωνία μου με το TaxisNet μου απάντησαν:
    Δε λέει κάτι αυτό, λείπει ο qualifier της ενεργοποίησης και δε μας λέει τι γίνεται αν κάνουν οι μισοί αίτηση πριν την διασταύρωση και οι μισοί μετά.

  5. #230
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστούμε για την ενημέρωση και στα 2!
    Πάντως εγώ επιμένω ότι είναι περίεργο αυτό το να μη μπορέσει να κάνει αίτηση κάποιος, αν ο διαχειριστής έχει ήδη πατήσει το "ενεργοποίηση" μετά που κάποιος άλλος έχει κάνει ήδη αίτηση,μου φαίνεται ότι μπορεί να κάνει κι αργότερα αίτηση όποιος θέλει αλλά δεν είμαι σίγουρος, ελπίζω να μη χρειαστεί μόνο να το δοκιμάσουμε στην πράξη τι τελικά ισχύει... (μην ξεχαστεί κανείς και πει κατόπιν εορτής "ααα, κι εγώ τελικά θέλω")
    Το είχα διαβάσει πέρυσι, νομίζω στις συχνές ερωτήσεις, αλλά δεν το βρίσκω πλέον. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει πως άλλαξε κάτι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε δύο τουλάχιστον περιπτώσεις που συνάντησα το κουμπί δεν ήταν ενεργό εφόσον είχε ενεργοποιηθεί πέρυσι η πληρωμή. Έχεις δοκιμάσει να το πατήσεις ή περιμένεις ακόμα αιτήσεις? Πες τι έγινε όταν το δοκιμάσεις, γιατί εγώ άλλα βλέπω.
    Όχι, δεν το έχω πατήσει. Περιμένω τις αιτήσεις.
    Θα το ψάξω πάντως περαιτέρω - δεν είναι ένα πεδίο που ενδείκνυται για πειραματισμούς ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε λέει κάτι αυτό, λείπει ο qualifier της ενεργοποίησης και δε μας λέει τι γίνεται αν κάνουν οι μισοί αίτηση πριν την διασταύρωση και οι μισοί μετά.
    Πάντα με τη περυσινή εμπειρία, την ενεργοποίηση τη είχα κάνει Γενάρη, πετρέλαιο είχαμε βάλει από το Νοέμβρη και οι αιτήσεις έγιναν σκόρπιες μέσα στο διάστημα αυτό (Νοε - Ιαν). Εννοείται πως δεν ξέρω, πότε έγιναν οι διασταυρώσεις, πέρα του ότι εμφανίστηκαν όλες μαζί αρχές Φλεβάρη, που έγινε και η πρώτη πληρωμή.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  6. #231
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επισημάνω πως οι πληρωμές πρέπει να ενεργοποιούνται εκ νέου κάθε χειμερινή περίοδο, οπότε το ότι είχαν ενεργοποιηθεί στο παρελθόν, δεν επηρεάζει τη φετινή περίοδο. Το κουμπί της ενεργοποίησης της πληρωμής είναι ενεργό (δηλαδή μπορώ να το πατήσω) αυτή τη στιγμή για τη πολυκατοικία μου.
    Πρέπει να αναθεωρήσω.

    Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου διευκρίνισαν πως δεν απαιτείται η εκ νέου ενεργοποίηση πληρωμής για τη φετινή περίοδο. Ισχύει η περσινή και οι ένοικοι κάνουν απλά την αίτησή τους.

    Για κάθε προφίλ πολυκατοικίας γίνεται μια φορά η ενεργοποίηση.

    mezger, θα έχω υπόψη και τις επισημάνσεις σου:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όσες είδα που είχαν ενεργοποιηθεί πέρυσι, ήταν απενεργοποιημένο το κουμπί ακόμα.
    Είναι περίεργο πως σε μια εφαρμογή που επιλέγεις έτος πριν μπεις, κατάφεραν οι πολυκατοικίες να μείνουν αναλλοίωτες μέχρι να φάνε τους servers οι Morlocks.
    Αν θυμάμαι καλά, πρακτικά με ενεργοποιημένη την δυνατότητα πληρωμής όταν γίνει διασταύρωση θα πληρωθούν όσοι κάναν αίτηση, και όσοι δεν έχουν κάνει θα πάρουν χρήματα από επόμενες αγορές μόνο.
    Εγω το ερμηνεύω ως εξής: ΠΡΟΣΟΧΗ να γίνονται όλες οι αιτήσεις πριν πατηθεί το κουμπί, και ΠΡΟΣΟΧΗ^2 σε όσους ενεργοποίησαν πέρυσι πολυκατοικία, να κάνουν όλοι τις αιτήσεις τους πριν μπει πετρέλαιο.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  7. #232
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ, ΔΙΧΩΣ ΛΥΣΗ?

    Ειμαι ο μονος, εδώ, πανελληνίως αραγε, με το εν λογω προβλημα.
    Εγω ανοιξα το θεμα, σε μένα έτυχε να εχω το προβλημα.
    Οσο δεν θελω να μπλεκω με ηλιθιες ιστοριες του δημοσιου, τοσο αυτο με κυνηγά.

    Εβαλα περυσι ποσοτητα λιγοτερη απο την επιδοτουμενη.
    Ναι, αλλα το ποσο της προκαταβολης, που κατατεθηκε στην αρχη, ηταν για ολη την ποσοτητα.
    Με αυτα τα δεδομενα, 'χρωστω' χρηματα και πρεπει να τα επιστρεψω με καποιο τροπο στο δημοσιο.
    Μονοι τους εδωσαν συγκεκριμενο ποσο 'προκαταβολης', εγω/κι ο καθενας δηλαδη, δεν δεσμευτηκα να βαλω ολη την επιδοτουμενη ποσοτητα, και βασικα δεν ειχα ολα τα απαιτουμενα χρηματα για να το κανω και γι'αυτο εβαλα λιγοτερο πετρελαιο.
    Καμια προβλεψη τι θα γινει αν καποιος δεν βαλει ολο το πετρελαιο.
    Καμια προβλεψη, αν χρωστα, τι, ποσο, και πως το επιστρεφω;

    Φετος, μονο και μονο γι'αυτες τις αηδιες, δεν θα κανω αιτηση.
    Παραμενει ομως, η εν λογω εκκρεμοτητα απο περυσι.

    Πριν λιγες μερες δε, σε γνωστους μου που ειχαν εξοφλησει δάνεια της 'εργατικης εστιας' πριν 30 χρονια, ειτε το πιστευετε είτε οχι (ρωτήστε κανεναν γνωστό σας στον ΟΑΕΔ...ανελαβαν και τα της εργ.εστιας), τους ηρθαν ειδοποιητηρια για 'και καλα' ανεξοφλητες οφειλες δανειων!!!!

    Επειδη δεν θελω να εχω μπλεξιματα με το ηλιθιο δημοσιο στο μελλον, αυτου του στυλ, μηπως καποιος, anybody on earth, γνωριζει τι στο καλο πρεπει να κανω να τελειωσω μια και καλη μαζι τους;;;;
    Τους εχω ικανους να με ενοχλησουνε μετα απο 10 χρονια, και να ζητανε οτι γουσταρουν!

  8. #233
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δε μπορεις να κανεις τίποτα, γιατί δεν υπάρχει οδηγία, άρα και στην εφορία να πας να τους δώσεις λεφτά δεν θα τα πάρουν.
    Πρακτικά τώρα, νομίζω κακό στον εαυτό σου κάνεις που ασχολείσαι.
    Το μέγιστο της προκαταβολής που μπορεί να έχεις πάρει (αν ζεις σε πολύ κρύο νομό) είναι 262,5 ευρώ.
    Ακόμα και όλα να πρέπει να τα γυρίσεις πίσω, το ποσό δεν είναι αρκετά μεγάλο για να σου δημιουργήσει οποιοδήποτε πρόβλημα.
    Και σε 10 χρόνια να το βεβαιώσουν, οι προσαυξήσεις δε θα είναι υπερβολικές, ακόμα και αν τις μετρήσουν (που κανονικά δε μετράνε πριν βεβαιωθεί το χρέος).
    Γνώμη μου, κάνε αίτηση κανονικά φέτος χωρίς να ζητήσεις προκαταβολή, και ξέχασέ το - αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα δεσμεύομαι ότι θα γράψω εδώ αν μάθω ότι άρχισαν να τα βεβαιώνουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mezger : 20-11-14 στις 11:41.

  9. #234
    Εγγραφή
    17-08-2008
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ξερει κανείς για νομό Αττικής τι ισχύει? Εκτός απο οικονομικά κριτήρια.

  10. #235
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παιδιά μια ερώτηση για τη βοήθειά σας..
    Έκανα την αίτηση στο site www.gsis.gr και όταν ολοκληρώθηκε αφού έβαλα τα απαιτούμενα στοιχεία (μου εγκρίθηκε χωρίς να ζητήσω προκαταβολή) μου βγάζει το μήνυμα «Δεν έχει ενεργοποιηθεί η πληρωμή της πολυκατοικίας»
    Και από κάτω λέει:
    Εάν δίπλα στην αίτησή σας εμφανίζεται το μήνυμα 'Δεν έχει ενεργοποιηθεί η πληρωμή της πολυκατοικίας', εκκρεμεί η ενεργοποίηση της δυνατότητας πληρωμής για τα διαμερίσματα της πολυκατοικίας από το διαχειριστή.
    Ρωτάω τον διαχειριστή αλλά δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει.
    Ξέρεις κάτι για αυτό;

  11. #236
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκεί στο taxisnet, όπου έχει δηλώσει τα χιλιοστά της πολυκατοικίας, υπάρχει ένα κουμπί που λέει "ενεργοποίηση πληρωμής" ή κάτι παρόμοιο. Πρέπει να το πατήσει, για να πάρετε χρήματα. Νομίζω πάντως πως για την πρώτη χρονιά πρέπει να κάνουν πρώτα αίτηση όλοι οι ενδιαφερόμενοι και στη συνέχεια να ενεργοποιηθεί η πληρωμή.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  12. #237
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Άρα δηλαδή πρέπει να μπει ο διαχειριστής στο δικό του λογαριασμό για το επίδομα θέρμανσης και να καταχωρήσει τα χιλιοστά όλων των διαμερισμάτων;
    Και με βάση ποιο παραστατικό θα πληρωθώ; Με την απόδειξη των κοινοχρήστων όπου φαίνεται η κατανάλωση;

  13. #238
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δηλαδή πρέπει να μπει ο διαχειριστής στο δικό του λογαριασμό για το επίδομα θέρμανσης και να καταχωρήσει τα χιλιοστά όλων των διαμερισμάτων;
    Ναι, και λογικά δήλωσε ήδη τα χιλιοστά των διαμερισμάτων, αφού έκανες αίτηση. Απλά πρέπει να προχωρήσει και στην ενεργοποίηση πληρωμής.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με βάση ποιο παραστατικό θα πληρωθώ; Με την απόδειξη των κοινοχρήστων όπου φαίνεται η κατανάλωση;
    Από τη στιγμή που προμηθευτείτε πετρέλαιο στο ΑΦΜ του διαχειριστή και στον αριθμό του κοινόχρηστου ρολογιού της ΔΕΗ, το πρατήριο δηλώνει την αγορά, βγαίνει η επιδότηση για τη πολυκατοικία και σου βάζουν τα χρήματα που σου αναλογούν στο λογαρισμό τραπέζης που δήλωσες (κάποια στιγμή). Επιδοτείστε για την αγορά του πετρελαίου, όχι για την κατανάλωσή του.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  14. #239
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Aντρογυνο εχουν και οι 2 δικους τους κωδικους για taxis. Η συζυγος ειναι διαχειριστρια σε πολυκατοικια. Εγινε η δημιουργια πολυκατοικιας και αναγραφτηκε στο τιμολογιο το αφμ απο το κοινο ρολοι και το αφμ της διαχειριστριας (η πολυκατοικια δεν εχει αφμ). Αιτηση για το επιδομα θα κανει ο συζυγος ή ιδια?

  15. #240
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτος που εχει δωσει το ΑΦΜ του
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

Σελ. 16 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617182126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιδομα μητροτητας;
    Από xriantw στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-10, 20:36
  2. Επιδομα αλληλεγγυης
    Από akisnik στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-10, 13:49
  3. επιδομα?
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-09, 10:53
  4. Επίδομα χρήσης Υπολογιστή ?
    Από georgef1 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-09, 09:03
  5. Επίδομα άγονης γραμμής;
    Από ArChEaN στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-04, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας