Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    22-10-2012
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα σε ολο το forum .Θελω να ρωτησω το εξης ειμαι 2 μηνες στην wind κ ειμαι πολυ δυσαρεστημενος..ταχυτητα..αποσυνδεσεις κλπ...εχω ενημερωση εκατονταδες φορες αλλα δεν γινετε τπτ!!!μου λενε οτι εχει προβλημα η γραμμη απο εξω!!πως γινετε αυτο λεω αφου πριν απο εσας ειχα οτε κ ημουνα μια χαρα!αν παω παλι οτε πληρωνω τπτ στην wind?

  2. #2
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Θα πρέπει να προχωρήσεις σε έγγραφη καταγγελία / διαμαρτυρία για την βλάβη σου, και να λάβεις έγγραφη απάντηση κατ' εμέ (από την εταιρεία εννοώ), ώστε αμέσως μετά να τους ενημερώσεις ότι διακόπτεις / καταγγέλλεις την μεταξύ σας σύμβαση / συμβόλαιο για σοβαρό τεχνικό λόγο και μη αποκατάσταση της βλάβης (όλα τα συμβόλαια έχουν σχετικό όρο).

    Σε διαφορετική περίπτωση, εάν απλά φύγεις χωρίς να κάνεις τίποτα, θα σε χρεώσουν το τέλος απενεργοποίησης που έχουν, το οποίο βλέπω ότι για το πρώτο εξάμηνο είναι "μόλις" 159,90 €.

    Προτείνω να διαβάσεις πολύ προσεκτικά τα ψιλά γράμματα και να κρίνεις αναλόγως:

    http://www.wind.com.gr/files/1/stath...User_Terms.pdf
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #3
    Εγγραφή
    22-10-2012
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    πως το κανω αυτο την εγγραφη καταγγελια φιλε μου?

  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι πως "γράφω έγγραφη καταγγελία" ; Συμπληρώνεις ένα μειλ-φαξ, ότι επιθυμείς, αναλυτικά τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις με ημερομηνίες, απαντήσεις που έλαβες κτλπ και τα αποστέλλεις σε wind-εεττ και σε περιμένεις... την λεφτεριά σου!

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannisrip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολο το forum .Θελω να ρωτησω το εξης ειμαι 2 μηνες στην wind κ ειμαι πολυ δυσαρεστημενος..ταχυτητα..αποσυνδεσεις κλπ...εχω ενημερωση εκατονταδες φορες αλλα δεν γινετε τπτ!!!μου λενε οτι εχει προβλημα η γραμμη απο εξω!!πως γινετε αυτο λεω αφου πριν απο εσας ειχα οτε κ ημουνα μια χαρα!αν παω παλι οτε πληρωνω τπτ στην wind?
    είναι και αυτοί στη wind, ότι ναναι. έχουν βρει μία φράση και την λένε συνέχεια.
    όπως είπαν τα παιδιά, καλύτερα να κάνεις μια έγγραφη διαμαρτυρία, έτσι μπορεί να λυθει το πρόβλημά σου

  6. #6
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Καλησπερα σε ολο το forum .Θελω να ρωτησω το εξης ειμαι 2 μηνες στην wind κ ειμαι πολυ δυσαρεστημενος..ταχυτητα..αποσυνδεσεις κλπ...εχω ενημερωση εκατονταδες φορες αλλα δεν γινετε τπτ!!!μου λενε οτι εχει προβλημα η γραμμη απο εξω!!πως γινετε αυτο λεω αφου πριν απο εσας ειχα οτε κ ημουνα μια χαρα!αν παω παλι οτε πληρωνω τπτ στην wind?

    Καλώς ήρθες στο club των δυσαρεστημένων με την ταχύτητα της wind.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-10-2003
    Περιοχή
    Patras
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλησπέρα κι από μένα,

    Έχω και εγώ σοβαρό πρόβλημα με την WIND Double Play 24Mbps. Για τον ένα χρόνο που είχα τη σύμβαση οι ταχύτητες download που είχα κινήθηκαν από 3.4Μbps (είμαι μακριά από το κέντρο Πάτρας) στα 1.2 Mbps (!) που είναι τον τελευταίο μήνα (στο εξάμηνο είχαν πέσει στα 1.8Mbps). Τέλος πάντων, μετά από εκνευριστικές καταστάσεις και πολλά τηλεφωνήματα με την τεχνική υποστήριξη της WIND, επισκέψεις από τεχνικούς, και το συμπέρασμα ότι φταίνε έργα του ΟΤΕ ή καμπίνες ONU στην περιοχή μου (η συνεννόηση με την τεχνική τους υποστήριξη ήταν τραγελαφική), έφτασε η στιγμή που θα φύγω και δεν θα ξαναγυρίσω σε αυτό το χάλι.

    Η βασική μου ερώτηση είναι η εξής:
    Δεδομένου ότι υπάρχει όντως καμπίνα/ες ONU στην περιοχή, η προφανής λύση είναι να κινηθώ προς ΟΤΕ. Τι με συμφέρει όμως να κάνω; Μεταφορά της γραμμής ή να ζητήσω καινούργια; Πώς μπορώ να "εξασφαλίσω" κατα κάποιον τρόπο ότι τουλάχιστον θα φτάσω τα 3-4 Mbps που μου επαρκούν για τη βασική μου εργασία;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stroggoff : 13-02-13 στις 23:58. Αιτία: ορθογραφία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-12, 00:41
  2. αλλαγη απο wind σε hol
    Από thmls στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-12, 19:41
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-12, 14:40
  4. Αλλαγή παρόχου από Wind σε HOL
    Από dead3y3 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-12, 01:47
  5. Αλλαγή απο Forthnet σε Wind ή On;;;
    Από GReddy στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-11, 22:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας