Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 131
  1. #16
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νωρις το θυμηθηκε η Microsoft....! Απο τις αρχες του 2012,οποτε και να εμπαινα,ημουν μονος μου...παρολο που ειχα 250+ contacts!!! Κριμα παντως,το ειχα συνηθισει....
    Μήπως υπήρχε κανά τεχνικό πρόβλημα ή σε είχαν μπλοκάρει γιατί σε βρίσκουν αλλού (βλέπε facebook, skype, κλπ);

    Προφανώς το MSN έχει πέσει σε δημοτικότητα (όπως παλιότερα το IRC), αλλά δε νομίζω πως έχει ψοφήσει τόσο.
    Εμένα παραμένει ο βασικός messenger και αυτή τη στιγμή έχω 81 online από 261 contacts. Βέβαια ζήτημα είναι αν κρατάω συχνή επαφή με πάνω από 20-30 άτομα. (μη σου πω 10-20)

    ΥΓ. Skype 2 online από 8 contacts, μάλλον πρέπει να συνεχίσω το migration μην παρατήσουν μερικοί εντελώς το MSN με την αλλαγή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 06-11-12 στις 01:19.

  2. #17
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Τελικά διαπίστωσα μόλις (αλλά δεν το έκανα ακόμα) ότι αν πας στο skype.com, και πατήσεις "download Skype", βγάζει επιλογή να κάνεις login με facebook ή MSN account.

    Αν κάνεις με MSN, τότε σου προτείνει αυτόματα το ήδη υπάρχον account σου του skype για να ενοποιηθούν. Λέει ότι αν τα ενοποιήσεις, μετά θα χρησιμοποιείς το "MSN account" για όλα (sign in, κτλ).

    Ο λόγος που δεν το έκανα ακόμα είναι γιατί στο skype έχω λιγότερα contacts, ενώ στο MSN κλασσικά κάτι εκατοντάδες ενώ χρειάζομαι τα...30 μαξ, και θέλω πριν το κάνω να καθαρίσω το MSN contact list, για να μην μου μεταφέρει ανθρώπους που δεν θυμάμαι στο skype interface.

    Πάντως απ' ότι φαίνεται το έχουν ήδη προβλέψει αυτό, οπότε αν το δοκιμάσει κανείς ας μας πει τι διαφορά είδε.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #18
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    x
    στο καλό να πάει. Το άνοιξα προχθες μετα απο χρόνια και βρήκα τις μισές επαφές μου (+καινουργεις Unauthorized) μολυσμένες με adult webcam links σαν status..

  4. #19
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rudxai Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο καλό να πάει. Το άνοιξα προχθες μετα απο χρόνια και βρήκα τις μισές επαφές μου (+καινουργεις Unauthorized) μολυσμένες με adult webcam links σαν status..
    Καλα,δε φταιει το MSN γι'αυτο.

  5. #20
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    dislike

    μια χαρα με βολευει εδω κ πολλα χρονια.

    απλα δε βλεπω τον λογο να κλεισει..ασε που το σκαιπ μου φαινεται αρκετα πιο κλειδωμενο κ με λιγοτερες επιλογες πχ ιστορικου κ αλλες
    VAMOS ARIS

  6. #21
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα,δε φταιει το MSN γι'αυτο.
    Και ποιος φταιει; ο Φουφουτος;

  7. #22
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος φταιει; ο Φουφουτος;
    Αν ο Φουφουτος δεν εχει antivirus και ανοιγει Links απο οπου να'ναι,τοτε ναι.

  8. #23
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος φταιει; ο Φουφουτος;
    Ο χρήστης μολύνεται και ο ιός διαδίδεται με αυτά τα μηνύματα και σε άλλους...

  9. #24
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.211
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Εγώ πάντως με τα custom emoticons του msn έχω βγάλει άπειρο χαβαλέ στις συζητήσεις μου όλα αυτά τα χρόνια.
    Βασικά, το βρίσκο λίγο ανούσιο να κλείσει το msn.
    Ενώ κι εγώ έχω +100 contacts εκεί, εδώ και 1 χρόνο ο κόσμος δεν πολυμπαίνει, αλλά ούτε και στο Skype.
    Απλά μου πέρασε απο το μυαλό ότι απο τα ζόρια που τραβάει ο κόσμος λόγω οικονομικής κρίσης και χ,ψ συγκυριών δεν έχει όρεξη να μιλήσει πλέον και την "βγάζει" πιο πολύ στο facebook.
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

  10. #25
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Αν σας πώ ότι περίμενα αυτήν την κίνηση από την M$ θα με πείτε τρελό;

    Πάντως πολύ καλύτερα έτσι, το Live Messenger ήταν απλά ότι πιο bloated υπήρχε, φατσούλες εδώ, φατσούλες εκεί, κοινώς είχε γίνει καρναβάλι και υποστήριξη για Linux μηδέν (επίσημα). Ελπίζω μόνο μην καταντήσουν έτσι και το Skype...

  11. #26
    Εγγραφή
    22-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.194
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    dislike

    μια χαρα με βολευει εδω κ πολλα χρονια.

    απλα δε βλεπω τον λογο να κλεισει..ασε που το σκαιπ μου φαινεται αρκετα πιο κλειδωμενο κ με λιγοτερες επιλογες πχ ιστορικου κ αλλες
    Ακριβώς έτσι πιστεύω κι εγώ..
    Γενικά το WLM ήταν το πιο χρηστικό im, αυτό με το ομορφότερο Interface κατ' εμέ τουλάχιστον. Χώρια που είναι 4-5 emoticons που δε μπορείς (ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω) να βάλεις πχ στο skype.
    Εκτός των άλλων το skype έχει ιστορικό "ιδαιτερότητας", ανιχνεύοντας firefox profiles και user accounts στο λίνουξ.
    Τραγική μου φαίνεται η κίνηση της MS προσωπικά..
    - How does a linux geek make love??
    - unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep;


    BasketForum

  12. #27
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 300
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Έλεος ρε παιδιά δηλαδή παλι με την microsoft , δηλαδή νταβατζιλίκι τώρα να χρησιμοποιούμε μονο skype

    Πειράζει δηλαδή που εχω και θέλω να χρησιμοποιώ διαφορετικά accounts για το skype και το msn ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spank : 06-11-12 στις 02:13.
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  13. #28
    Εγγραφή
    18-01-2008
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΙΝΟΣ
    Router
    ASUS DSL-N16
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 20.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω για εσάς βρε παιδιά εγώ πάντως εδώ και 5 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο skype και ooVoo και είμαι μια χαρά!! Πλέων το MSN μου φαίνεται παλαιολιθικό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος ρε παιδιά δηλαδή πάλι με την microsoft , δηλαδή νταβατζιλίκι τώρα να χρησιμοποιούμε μονο skype

    Πειράζει δηλαδή που έχω και θέλω να χρησιμοποιώ διαφορετικά accounts για το skype και το msn ?
    Όχι δεν πειράζει. Απλά αν βάλεις κάποια στιγμή τα Windows 8 αν το e-mail που θα δηλώσεις στην εγράφη θα είναι και το e-mail που χρησιμοποιείς και στο MSN τότε όταν συνδεθεί στο skype θα σου συγχρονίσει της επαφές του MSN στο skype και θα λειτουργούν μια χαρά!

    ή

    Αν συνδεθείς στον λογαριασμό του skype μέσω MSN...

  14. #29
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο Φουφουτος δεν εχει antivirus και ανοιγει Links απο οπου να'ναι,τοτε ναι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χρήστης μολύνεται και ο ιός διαδίδεται με αυτά τα μηνύματα και σε άλλους...
    Ναι καλα.
    Ιο εχω να δω απο τοτε που οι τηλεορασεις ηταν ασπρομαυρες, και γενικα δεν κανω τετοιες λαλακιες.
    Αλλα ποσες φορες να μου εχουν χακαρει το hotmail; Να ειναι 20; Και να εχω χρειαστει να αλλαξω pass?

    Και σε ολα τα αλλα IMs που χρησιμοποιω, γιατι δεν με εχει κανει ποτε add καμια horny_UnDerAge_Californian_TEEN;



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vothros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως με τα custom emoticons του msn έχω βγάλει άπειρο χαβαλέ στις συζητήσεις μου όλα αυτά τα χρόνια.
    Βασικά, το βρίσκο λίγο ανούσιο να κλείσει το msn.
    Ενώ κι εγώ έχω +100 contacts εκεί, εδώ και 1 χρόνο ο κόσμος δεν πολυμπαίνει, αλλά ούτε και στο Skype.
    Απλά μου πέρασε απο το μυαλό ότι απο τα ζόρια που τραβάει ο κόσμος λόγω οικονομικής κρίσης και χ,ψ συγκυριών δεν έχει όρεξη να μιλήσει πλέον και την "βγάζει" πιο πολύ στο facebook.
    Δεν μπαινουν στο MSN, δεν μπαινουν στο Skype, μηπως τελικα οι επαφες δεν συμμεριζονται την αποψη περι 'απειρου χαβαλε με τα emoticons' και σε αποφευγουν?

  15. #30
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε ολα τα αλλα IMs που χρησιμοποιω, γιατι δεν με εχει κανει ποτε add καμια horny_UnDerAge_Californian_TEEN;
    Προφανως λογω απηχησης του MSN,δε ξερω,ρωτα τα Webcam sites.

    Επισης,το δικο μου password δε μου το εκλεψαν ποτε.

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μicrosoft: Έρχεται ο νέος Windows Live Messenger
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-10, 18:39
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-10, 02:57
  3. Windows Live Messenger 15
    Από manosdoc στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-10, 13:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας