Σελ. 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 239
  1. #61
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Πάντως οι ηλίανθοι είναι ωραίοι. Εγώ τους φύτεψα στον κήπο μου.

  2. #62
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ προϊόν με δύο, εκ διαμέτρου αντίθετης λογικής, UIs το θεωρώ αποτυχία.

  3. #63
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    One size doesn't fit all

  4. #64
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismf Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, και ένα παιδάκι του δημοτικού δεν θα χρειαστεί πάνω από 15 λεπτά να καταλάβει πως να περάσει από metro σε desktop και ότι κλείνεις το Pc πηγαίνοντας στην άκρη και μετά στις ρυθμίσεις. Σιγά την τεράστια αλλαγή που μπέρδεψε τους πάντες. Αν τώρα μερικοί δεν θέλουν να χρησιμοποιούν το πιο γρήγορο σταθερό και καλογραμμένο λειτουργικό της microsoft ας μείνουν με τα xp και με bsod κάθε δυο μέρες
    Eκτος απο το οτι παρομοια επιχειρηματα ακουγονταν και για τα vista, ξαφνικα αισθανθηκα την αναγκη να γραψω πως με τα ΧΡ δεν ειχα ποτε bsod παρα μονον οταν εσκαγε το υλικο και εγκαθιστουσα καποιο προγραμμα που γνωριζα πως ηταν επιφοβο. Φυσικα τα ιδια συνεβαιναν και με τα vista (οσο τα δουλεψα ) αλλα και με τα 7 αν και ειδικα με τα τελευταια καταλαβα πραγματικα την εννοια του "αξιοπιστου λειτουργικου της μορφης windows".

  5. #65
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsabasid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε φορά που αλλάζει κάτι σε ένα software τα ίδια έχουμε. Αρχίζουν όλοι και κράζουν ακατάπαυστα και μετά από 6-7 μήνες ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το έχουμε δει το έργο.
    Δε θυμάμαι κανείς να έκραξε τα ΧP ή τα 7, τόσο πολύ όταν κυκλοφόρησαν.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  6. #66
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να καταπιώ ένα μαγκάλι κάρβουνα παρά να αγοράσω 8άρια και να χρειάζομαι 3rd πάρτυ software για ένα γ#@@#$% start button.
    Θες να βάλεις metro για τα tablets; Βάλτο σαν δευτερεύον. Τα 8άρια θα παν άκλαφτα, τουλάχιστον μέχρι να αρχίσουν να ψοφάνε τα πισιά και να αντικαθιστούνται από καινούρια.
    Υπερβολική, για να μην πω εντελώς drama queen αντίδραση. Λες και δεν προσθέτουμε στα Windows μας δεκάδες άλλες 3rd party εφαρμογές, αμφίβολης πολλές φορές ποιότητας. Με το άψογο Classic Shell και το 8GadgetPack (που ουσιαστικά είναι η Sidebar των 7 σε πακέτο εγκατάστασης, δεν είναι 3rd party application) έχουμε μια καλύτερη και πιο ελαφριά εκδοχή των 7, με Apps για όποιον γουστάρει (υπάρχουν και αξιόλογες). Το Metro UI είναι άκυρο και εκνευριστικό αλλά νομίζω εδώ μέσα είμαστε αρκετά έμπειροι χρήστες ώστε να μας ενοχλήσει 1 επιπλέον ψωροinstallation μιας free, ελαφριάς και αξιόλογης εφαρμογής.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο σημαντικές βελτιώσεις έχουν στον πυρήνα (kernel) τα 8 που αναφέρθηκε 2-3 φορές εδώ; Κάποιοι θέλουν 2-3-4 χρόνια για να αναβαθμίσουν πυρήνα, κάποιοι άλλοι αναβαθμίζουν κάθε 2 μήνες...
    Χρησιμοποιώ συχνά ένα αργό USB στικάκι 16GB. Τα 7, το κάνουν eject σε 3-5 δευτερόλεπτα. Τα 8, αμέσως. Γι' αυτό και μόνο άξιζε η αναβάθμιση για μένα. Πολλοί εκθείασαν τα 7 (και σωστά) γιατί ήταν σημαντικά πιο ελαφριά από τα Vista. Ίσως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό, αλλά τα 8 είναι σαφώς πιο ελαφριά από τα 7, και φαίνεται στη χρήση.

  7. #67
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wonderland Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολική, για να μην πω εντελώς drama queen αντίδραση. Λες και δεν προσθέτουμε στα Windows μας δεκάδες άλλες 3rd party εφαρμογές, αμφίβολης πολλές φορές ποιότητας. Με το άψογο Classic Shell και το 8GadgetPack (που ουσιαστικά είναι η Sidebar των 7 σε πακέτο εγκατάστασης, δεν είναι 3rd party application) έχουμε μια καλύτερη και πιο ελαφριά εκδοχή των 7, με Apps για όποιον γουστάρει (υπάρχουν και αξιόλογες). Το Metro UI είναι άκυρο και εκνευριστικό αλλά νομίζω εδώ μέσα είμαστε αρκετά έμπειροι χρήστες ώστε να μας ενοχλήσει 1 επιπλέον ψωροinstallation μιας free, ελαφριάς και αξιόλογης εφαρμογής.
    Μια χαρά γρήγορα είναι και τα 7 σε laptop 2ετιάς και βάλε. Από κει κι έπειτα, δεν είναι καθόλου υπερβολική. Το έχω αρχή μου να μην αγοράζω κάτι που δε με καλύπτει out of the box. Το πληρώνεις δε στο χαρίζουν. Στις πρώτες δοκιμαστικές είχαν start button, αλλά αποφάσισαν να το βγάλουν.
    Και όχι, δεν έχω 3rd party εφαρμογες που να "βελτιώνουν" το UI στα 7αρια.

  8. #68
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Θυμήσου τα reviews που δηλώνανε ότι τα 7 είναι ξαναζεσταμένα vista, και ότι το UI, έχει καταντήσει πλέον βαρετό
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  9. #69
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Δε μπορώ να πω οτι διαφωνώ με αυτά που λέει. Ειδικά αυτό με το full screen παράθυρο που είναι "κατάλοιπο" απο smartphones.

  10. #70
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eκτος απο το οτι παρομοια επιχειρηματα ακουγονταν και για τα vista, ξαφνικα αισθανθηκα την αναγκη να γραψω πως με τα ΧΡ δεν ειχα ποτε bsod παρα μονον οταν εσκαγε το υλικο και εγκαθιστουσα καποιο προγραμμα που γνωριζα πως ηταν επιφοβο. Φυσικα τα ιδια συνεβαιναν και με τα vista (οσο τα δουλεψα ) αλλα και με τα 7 αν και ειδικα με τα τελευταια καταλαβα πραγματικα την εννοια του "αξιοπιστου λειτουργικου της μορφης windows".
    bsod εχω να δω πολλα χρονια, τελευταια φορα ηταν με τους drivers ths nvidia οταν ηταν πολυ φρεσκα τα Βιστα. Με ΧΡ δεν εχω δει ποτε (μονο επιτηδες οταν επαιζα με οβερκλοκ κλπ)
    They see me postin', they hatin'...

  11. #71
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Εντάξει όσοι δεν αρέσκονται στα 8αρια ας περιμένουν ή ας μείνουν εκεί που είναι όπου είναι...

  12. #72
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά γρήγορα είναι και τα 7 σε laptop 2ετιάς και βάλε.
    Δεν είπα ότι δεν είναι, απλά τα 8 είναι αισθητά γρηγορότερα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross
    Το έχω αρχή μου να μην αγοράζω κάτι που δε με καλύπτει out of the box. Το πληρώνεις δε στο χαρίζουν. Στις πρώτες δοκιμαστικές είχαν start button, αλλά αποφάσισαν να το βγάλουν. Και όχι, δεν έχω 3rd party εφαρμογες που να "βελτιώνουν" το UI στα 7αρια.
    Κατανοητό, αλλά ένα OS (ειδικά τα Windows, με τις άπειρες εφαρμογές) σπάνια μένει "out-of-the box", πάντα προσθέτεις προγράμματα που το «αναβαθμίζουν» είτε πρόκειται για το UI είτε όχι. Επίσης, δύσκολα μπορεί κάποιος να πει ότι το Start Button και το μενού του αποτελούν ολόκληρο το UI (ή το μεγαλύτερο μέρος του) για να προκαλέσουν τέτοια αντίδραση. Πολύ πιο δραστικό μέτρο ήταν το πετσόκομμα του Aero (ένας από τους λόγους που κάνουν τα 8 πιο γρήγορα).

  13. #73
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wonderland Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι δεν είναι, απλά τα 8 είναι αισθητά γρηγορότερα. Κατανοητό, αλλά ένα OS (ειδικά τα Windows, με τις άπειρες εφαρμογές) σπάνια μένει "out-of-the box", πάντα προσθέτεις προγράμματα που το «αναβαθμίζουν» είτε πρόκειται για το UI είτε όχι. Επίσης, δύσκολα μπορεί κάποιος να πει ότι το Start Button και το μενού του αποτελούν ολόκληρο το UI (ή το μεγαλύτερο μέρος του) για να προκαλέσουν τέτοια αντίδραση. Πολύ πιο δραστικό μέτρο ήταν το πετσόκομμα του Aero (ένας από τους λόγους που κάνουν τα 8 πιο γρήγορα).
    Καταλαβαίνω τι λες, εντάξει συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Εγώ λειτουργικό που με αναγκάζει να πηγαίνω μπαλάκι από metro σε desktop, για να ανοίξω ένα δεύτερο πρόγραμμα δεν το αγοράζω. Αν δεν υπήρχε δηλαδή το classic shell τι θα έκανες; Σόρυ κιόλας αλλά κουτσουρεμένο desktop με το έτσι θέλω, για 2-3 δευτερόλεπτα ταχύτητας δεν το επιβραβεύω. Θα έπρεπε η MS να παρέχει στους χρήστες της τη δυνατότητα να δουλεύουν ΜΟΝΟ σε desktop εφόσον υπάρχει desktop περιβάλλον μέσα στο λειτουργικό. Εδώ θα είμαστε και θα δούμε πως θα πάει...

  14. #74
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    θα επρεπε να προσαρμοσει το λειτουργικο για desktop χρηση, αυτο ειναι ενα ταμπλετοειδες λειτουργικο που μας το στουμπωσανε στο desktop. Μου θυμιζει τα πρωτα symbian για touch κινητα, απλα τραγικα (δεν ηταν φτιαγμενο για touch)
    They see me postin', they hatin'...

  15. #75
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω τι λες, εντάξει συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Εγώ λειτουργικό που με αναγκάζει να πηγαίνω μπαλάκι από metro σε desktop, για να ανοίξω ένα δεύτερο πρόγραμμα δεν το αγοράζω. Αν δεν υπήρχε δηλαδή το classic shell τι θα έκανες;
    Αν δεν υπήρχε το CS (και όχι μόνο αυτό), δε θα τα έβαζα και θα συμφωνούσα μαζί σου - αυτό όμως είναι το καλό με τα Windows και την τεράστια ποικιλία τους σε ποιοτικό software: ότι τα φέρνεις εύκολα ακριβώς στα μέτρα σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Wonderland : 22-11-12 στις 03:42.

Σελ. 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 345671015 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-10, 02:15
  2. Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-09, 20:57
  3. Εγκατάσταση των Windows απο την αρχή
    Από montanna.can.guy στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-08, 19:56
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-05, 14:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας