Σελ. 55 από 129 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 1933
  1. #811
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα σκεψου οτι το "εως" 50 που λενε οι αλλοι τους δινει μια καλη δικαιολογια να ριξουν σε αλλους την ευθυνη
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  χασσαα.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  209,5 KB 
ID: 174733

  2. #812
    Εγγραφή
    22-09-2016
    Περιοχή
    StoneCity
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    954 / 8037
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5336
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους

    Προχθες πήρα τηλέφωνο Forthnet και μου είπαν πως είναι διαθέσιμη η vdsl στην περιοχή μου και έκανα αίτηση (τώρα έχω ADSL).
    Μετά από αυτά που διάβασα εδώ το έψαξα λίγο και βλέπω πως για την διεύθυνση μου δεν δίνει διαθεσιμότητα κανένας άλλος πάροχος......
    Μήπως να την ακυρώσω τώρα που προλαβαίνω;j

    Edit: Καμπίνα 460 πινδου και Τσακάλωφ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος denthimamai : 22-09-16 στις 17:42.

  3. #813
    Εγγραφή
    30-06-2013
    Περιοχή
    Κηπούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11044/1080
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΟΤΕ-Speedport Entry 2
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εμένα η forthnet μου βγάζει διαθέσιμο VDSL αλλά ο ΟΤΕ όχι.

    Καμπίνα 452 Σκουφά και Αρχιπελάγους.

  4. #814
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος

    αλλά λόγω ότι κάποιες καμπίνες στην πετρούπολη (όπως ανάφερα πιο πάνω φίλου) έχουν ενεργοποιηθεί ήδη (καλώδια + ρεύμα) και δίνουν εκτός του ΟΤΕ και οι άλλοι

    θα πρότεινα να κοιτάξετε στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ για διαθεσιμότητα και στον πάροχο που θέλετε μετά και να συγκρίνετε τα αποτελέσματα

    επαναλαμβάνω χωρίς να είμαι σίγουρος...

  5. #815
    Εγγραφή
    16-09-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε εμενα η υπηρεσια φαινοταν διαθεσιμη και στον ΟΤΕ και στην Forthnet.

    Εκανα τελικα αιτηση στην forthnet και μετα απο 9 μερες χωρις ΙΝΤΕΡΝΕΤ με πηραν απο forthnet για να μου πουν πως εχουν γενικα προβλημα στην πετρουπολη ως forthnet σε σχεση με καποιες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο δικτυο του ΟΤΕ. Το κοιτανε μαζι με τον ΟΤΕ αλλα δεν μπορουσε να μου δωσει εκτιμηση επιλυσης του προβληματος.Οποτε ακυρωσαν το αιτημα μου και μου προτειναν να με γυρισουν ξανα σε adsl. Περασαν αλλες δυο μερες ....συνολικα 11 μερες δηλαδη ....και ακομα δεν εχω ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

    Ελπιζω πως με την αιτηση φορητοτητας που εκανα στον ΟΤΕ να ξαναδω το ΦΩΣ μου.

    Και προς αποφυγη παρεξηγησεων την ενημερωση δεν την κανω για να δυσφημισω τους εναλλακτικους παροχους ...αλλα απλα για να παρουσιασω τα γεγονοτα ως εχουν ...και να γλιτωσω οποιονδηποτε συντοπιτη απο τυχουσα μελλοντικη ταλαιπωρια.

  6. #816
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JoHnNiE4000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και προς αποφυγη παρεξηγησεων την ενημερωση δεν την κανω για να δυσφημισω τους εναλλακτικους παροχους ...αλλα απλα για να παρουσιασω τα γεγονοτα ως εχουν ...και να γλιτωσω οποιονδηποτε συντοπιτη απο τυχουσα μελλοντικη ταλαιπωρια.
    Δικιο εχεις.... ειχε παραγινει το κακο με τους εναλλακτικους. ΠΡΩΤΗ η WIND μας ειχε ταλαιπωρησει με "δηθεν" διαθεσιμοτητα.... και μετα η 4ΝΕΤ.

    Απλα λιγο υπομονη παιδια και ολα θα γινουν....

  7. #817
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    θα είδατε φαντάζομαι την ενημέρωση από φίλο μου στην περιοχή σας (πετρούπολη)

    Καμπίνα 497 (Σουλίου & Π. Μελά) έχει ενεργοποιηθεί το VDSL (50αρα) στην Vodafone (HOL)

  8. #818
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Πετρούπολη
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Asus dsl-ac68u/Speedport
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 8.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JoHnNiE4000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμενα η υπηρεσια φαινοταν διαθεσιμη και στον ΟΤΕ και στην Forthnet.

    Εκανα τελικα αιτηση στην forthnet και μετα απο 9 μερες χωρις ΙΝΤΕΡΝΕΤ με πηραν απο forthnet για να μου πουν πως εχουν γενικα προβλημα στην πετρουπολη ως forthnet σε σχεση με καποιες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο δικτυο του ΟΤΕ. Το κοιτανε μαζι με τον ΟΤΕ αλλα δεν μπορουσε να μου δωσει εκτιμηση επιλυσης του προβληματος.Οποτε ακυρωσαν το αιτημα μου και μου προτειναν να με γυρισουν ξανα σε adsl. Περασαν αλλες δυο μερες ....συνολικα 11 μερες δηλαδη ....και ακομα δεν εχω ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

    Ελπιζω πως με την αιτηση φορητοτητας που εκανα στον ΟΤΕ να ξαναδω το ΦΩΣ μου.

    Και προς αποφυγη παρεξηγησεων την ενημερωση δεν την κανω για να δυσφημισω τους εναλλακτικους παροχους ...αλλα απλα για να παρουσιασω τα γεγονοτα ως εχουν ...και να γλιτωσω οποιονδηποτε συντοπιτη απο τυχουσα μελλοντικη ταλαιπωρια.
    Μετά από επικοινωνία με τον JoHnNiE4000 καταλάβαμε ότι έλεγαν και στους 2 μας τις ίδιες δικαιολογίες.
    Στις 15:00 με πήραν τηλέφωνο και εμένα σήμερα και μου είπανε ακριβώς τα ίδια.
    Με γύρισαν σε adsl χωρίς επιπλέον δέσμευση. Τους ρώτησα πότε θα είναι διαθέσιμο το vdsl μου είπαν ότι δεν είναι σίγουροι, μπορεί σε 6 μέρες, μπορεί και σε 6 μήνες...
    Στην επόμενη ερώτηση μου, πότε θα είναι έτοιμη η γραμμή μου σε adsl μου είπαν "σε μερικές μέρες, δεν γνωρίζουμε ακόμα" Έλεος...
    Στις 16:00 πήγα στον Οτε στο Ίλιον και έκανα αίτηση.
    Αυτά... μετά από 20 μέρες χωρίς internet πιστεύω να μην με αργήσει τόσο και ο Οτε.

    ΥΓ. Το μόνο κακό τώρα είναι ότι ψάχνω να βρω με ποιον τρόπο θα δουλέψει το Asus router μου μαζί με αυτό το Spedport Entry 2i του Οτε...

  9. #819
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Coffeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από επικοινωνία με τον JoHnNiE4000 καταλάβαμε ότι έλεγαν και στους 2 μας τις ίδιες δικαιολογίες.
    Στις 15:00 με πήραν τηλέφωνο και εμένα σήμερα και μου είπανε ακριβώς τα ίδια.
    Με γύρισαν σε adsl χωρίς επιπλέον δέσμευση. Τους ρώτησα πότε θα είναι διαθέσιμο το vdsl μου είπαν ότι δεν είναι σίγουροι, μπορεί σε 6 μέρες, μπορεί και σε 6 μήνες...
    Στην επόμενη ερώτηση μου, πότε θα είναι έτοιμη η γραμμή μου σε adsl μου είπαν "σε μερικές μέρες, δεν γνωρίζουμε ακόμα" Έλεος...
    Στις 16:00 πήγα στον Οτε στο Ίλιον και έκανα αίτηση.
    Αυτά... μετά από 20 μέρες χωρίς internet πιστεύω να μην με αργήσει τόσο και ο Οτε.

    ΥΓ. Το μόνο κακό τώρα είναι ότι ψάχνω να βρω με ποιον τρόπο θα δουλέψει το Asus router μου μαζί με αυτό το Spedport Entry 2i του Οτε...
    αν θες να δουλεψεις το ASUS με το Speedport Entry 2i που δινει ο ΟΤΕ

    με καθε επιφυλαξη θα ελεγα "Bridge Mode"

  10. #820
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Coffeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. Το μόνο κακό τώρα είναι ότι ψάχνω να βρω με ποιον τρόπο θα δουλέψει το Asus router μου μαζί με αυτό το Spedport Entry 2i του Οτε...
    Φαντάζομαι ρωτάς λόγω VoIP τηλεφωνίας. Υπάρχει σχετικό θέμα που έχει αναφερθεί στο νήμα του Speedport.
    Σε Bridge mode ΔΕΝ δουλεύει η VoIP τηλεφωνία της Cosmote.

  11. #821
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά, θα σας πω ένα καλό πράγμα και να έχετε σαν μια συμβουλή. Δουλεύω σε τηλεπικοινωνιακη εταιρεία, βάζουμε κεραίες κινητής τηλεφωνίας και εγκατάστασης στα αστικά κέντρα ΟΤΕ. Μιλάμε με τούς συναδέλφους και είπαν καθαρά για συνδέσεις vdsl. Με απλά λόγια, αν βλέπετε ότι ΟΤΕ βγάζει διαθεσιμότητα μην τρέχετε να κάνετε αίτηση για vdsl αν δεν είστε συνδρομητές του ΟΤΕ. Nova, Vodafone, wind μπορούν να δίνουν κανονικά της υπηρεσίες τους μετά από ένα μήνα μέχρι να ολοκληρωθεί όλη διαδικασία από την πλευρά του εναλλακτικού. Πότε και ποιος θα δώσει υπηρεσίες vdsl στον πελάτη, εξαρτάται από τον εναλλακτικό. Αυτοί δεν τρέχουν. Κάντε υπομονή και αν ΟΤΕ σας δίνει διαθεσιμότητα και είστε πελάτης του ΟΤΕ, η αίτηση σας θα προχωρήσει κανονικά χωρίς δυσκολίες. Αν δεν είστε πελάτης του ΟΤΕ κάντε υπομονή τουλάχιστον ένα μήνα μετά από την ενεργοποίηση της καμπίνας. Το θέμα με το "έως" είναι αλήθεια. 1: Όσο περισσότερους συνδρομητές θα έχουν vdsl από συγκεκριμένη καμπίνα, τόσο θα πέσει η ταχύτητα. Το πολύ μεχρει 20% ανά σύνδεση. Εδώ εννοώ για full συνδέσεις ανά καμπίνα. 2: Παίζει και η κατάσταση γραμμής από την καμπίνα μέχρι το router σας. Όλες εργασίες με διαθεσιμότητα σε όλο το Περιστέρι, ΟΤΕ προβλέπει μέχρι το καλοκαίρι του 2017.

  12. #822
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Πετρούπολη
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Asus dsl-ac68u/Speedport
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 8.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να μην ξεφύγει το θέμα συνεχίζω τις ερωτήσεις μου εδώ
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...54#post6019554

  13. #823
    Εγγραφή
    22-09-2016
    Περιοχή
    StoneCity
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    954 / 8037
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5336
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 38.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις ακύρωσα την αλλαγή σε vdsl στη forthnet. Θα παραμείνω σε adsl για την ώρα και μόλις μάθω πως ειναι οκ ξανακάνω αίτηση.

  14. #824
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Σε ερώτηση που εκανα σε φίλο που δουλεύει στον οτε μου επιβεβαίωσε το χρονικό διάστημα του ενος μήνα από την διαθεσιμότητα οτε και άλλων.

  15. #825
    Εγγραφή
    23-09-2016
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παίδες.... εγώ όλα ΟΚ με ΟΤΕ.
    Εγινε η αίτηση στης 15/09, και απο σήμερα είμαι κλειδωμένος στα 49998!!! Απο καμπίνα 483.

    Ολα πήγανε μια χαρά..... μένει να δούμε και με το τηλ. τι θα γίνει, γιατί (δουλεύει τώρα μια χαρά), στης 26/09 θα μου κάνουνε μεταφορά σε VOIP.

Σελ. 55 από 129 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. Πετρούπολη
    Από emfragmatron στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 11:28
  4. ΟΝ Πετρούπολη
    Από satpit στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-07, 15:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας