Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σας κ συγνωμη αν στο υφος μου διαπιστωσετε καποια ιχνη εκνευρισμου ή ειρωνιας,

    Πριν απο 20 ημερες κανω μια ιντερνετικη παραγγελια στο εν λογω καταστημα δυο συσκευων σταθερης τηλεφωνιας (ασυρματες) με πληρωμη αντικαταβολη!
    Το προιον σε αποθεμα κ αποστολη σε 5-6 εργασιμες!
    Φτανει η κουριερ πληρωνω την αντικαταβολη κ ανοιγο το πακετο.......Τζιφος! Μια συσκευη μεσα !!!!
    Τηλεφωνω αμεσως στο τμημα εξυπηρετησης πελατων και αναφερω το προβλημα..... Ο υπαλληλος απαντα οτι θα γινει απογραφη στο συγκεκριμενο καταστημα Κωτσοβολος (φτου! ), θα διαπιστωθει το προβλημα κ αμεσως θα γινει αποστολη κ της δευτερης συσκευης! Σκεφτομαι απο μεσα μου οτι ναι ρε φιλε, ευρωπαικη εξυπηρετηση σε βαλκανικη χωρα, δυσκολος συνδιασμος αλλα γινονται κ θαυματα μερες που ειναι !
    Το επομενο τριημερο δεν επικοινωνει κανενας μαζι μου κ μπαινω εγω στην διαδικασια, μη εχοντας πια καμια αμφιβολια για το που ζω!
    Η απαντηση μια απο τα ιδια! Λιγο υπομονη κ εντος της ημερας θα σας ενημερωσουμε! Τσαμπα η αναμονη μου!
    Αφηνω 2 ημερες κ ξαναπερνω τηλεφωνο, (μιλαω με συγκεκριμενο υπαλληλο που εχει αναλαβει το προβλημα) μου λεει οτι το προβλημα διαπιστωθηκε κ γινεται αποστολη εντος της ημερας!
    Περνανε αλλες 2 ημερες κ τιποτα...........χτυπαει μυνημα στο κινητο κ τσουπ, " αγαπητε πελατη με τον ακολουθο αριθμ. φορτωτικης μπορειτε να δειτε την πορεια της αποστολης της αγορας σας στο σαιτ της κουριερ"
    Οι ελπιδες αναπτερωνονται κ περνανε αλλες 3 ημερες......Λεω τι γινεται ρε γαμωτο ? Απο που ερχεται το δεμα ? απο κινα?
    Παιρνω τηλεφωνο την κουριερ κ τους δινω τον αριθμο του βαουτσερ, η απαντηση της κουριερ ηταν οτι ουδεποτε εχει κατατεθει σε γραφειο της κατι με αυτο τον αριθμ. βαουτσερ!!!
    Τηλεφωνω παλι στο τμημα εξυπηρετησης πελατων την εν λογω "εταιρειας" ο συγκεκριμενος υπαλληλος που μιλουσα τοσο καιρο ειναι απασχολημενος.......Κ αλλο τηλεφωνο κ με βαζει στην αναμονη ο συγκεκριμενος υπαλληλος 10 λεπτα!
    Κλεινω κ ξανακαλω κ μιλαω με καποιον αλλον για να μου πει οτι δεν βλεπει καποια αποστολη αλλα καμια δικαιολογια γιατι μου στειλανε μυνημα!
    Απο την στιγμη που καταλαβαινω οτι δεν εχουν την δυνατοτητα να μου στειλουν το προιον που αγορασα, παρακαλω για την επιστροφη των χρηματων μου !
    Η απαντηση ηταν οτι δεν ειμαστε εμεις το αρμοδιο τμημα για κατι τετοιο κ οτι πρεπει να καταθεσω γραπτα το αιτημα μου στο σαιτ της εταιρειας!
    Θα το κανω κ αυτο σε λιγα λεπτα απο τωρα, απλα θεωρω πολυ πιο σημαντικο να ενημερωσω 5-10 ανθρωπους για την συμπεριφορα κ τον ερασιτεχνισμο της εν λογω "εταιρειας" με σκοπο να προστατευθουν καποιοι που δεν ξερουν !!!!

    Εκτος απο το σαιτ τους θα ενημερωθει κ το κεντρο προστασιας καταναλωτων με την απορια αν λειτουργει ΚΑΤΙ σε αυτο το κρατος !

    Συγνωμη αν σας κουρασα κ ευχαριστω για το βημα που μου δοθηκε!

    Κλεινω με την ευχη να ξεκαθαρισει το θεμα σε αυτη την χωρα κ οι "τραχανο-τραβολτες" να πανε στην θεση τους κ να μεινουν οι πραγματικοι επαγγελματιες στην αγορα που αξιζουν τα χρηματα που ξοδευουμε σε αυτους τους δυσκολους καιρους!!!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δοξα κ τιμη στην ανεξαρτητη αρχη συνηγορος του καταναλωτη, που κανει τις πολυεθνικες κ φαινονται γατακια!!!!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  3. #3
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  4. #4
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι φιλε ψυχακια, κ κακως εφαγα τσαμπα ταλαιπωρια να τους παιρνω τηλεφωνο προσπαθωντας να βγαλω ακρη! Επρεπε απο την δευτερη μερα να στειλω ενα φαξ στο συνηγορο του καταναλωτη με την αναφορα, κ μετα ως δια μαγειας ολα αλλαζουν! Σπανε οι τσαμπουκαδες, πεφτουν οι ψηλοι τονοι στην φωνη, σαφως κ βαζουν τον ποιο ευγενικο υπαλληλο να επικοινωνησει μαζι σου κ να σου ζητησει χιλιες φορες συγνωμη για τον καθε βρωμοπου....α που σε ταλαιπωρησε νωριτερα..........το προσωπικο μου νουμερο ειναι ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ κ οτι χρειαστειτε σας παρακαλω να με καλεσετε αμεσως κ σε μια μελλονττικη συνεργασια κτλ κτλ κτλ
    Επειδη ειναι η δευτερη φορα που μου συμβαινει κατι αναλογο με την συγκεκριμενη αρχη φιλε, πιστευω οτι οταν χτυπαει τηλεφωνο σε εταιρεια κ απο το ακουστικο ακουγεται μια φωνη να λεει "καλησπερα σας, δικηγορος Παπαδολουλος απο τον Συνηγορο του καταναλωτη" ο υπαλληλος ταυτοχρονα ανοιγει το συρταρι για να παρει ενα καθαρο pampers!!!!

    Τελος καλο, ολα καλα !!!
    κ σε ευχαριστω πολυ για τον ενδιαφερον σου....
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  5. #5
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    μια καλη εικονα του electroworld/κωτσοβολος βγαινει απο τις κριτικες του σκρουτζ.
    Εκανα το λαθος να παραγγειλω πριν 15 ημερες ενα ζευγαρι ηχεια kef, χρεωσαν τη πιστωτικη μου, πριν μια εβδομαδα μου εδιναν εκτιμωμενη παραδοση 20/12, σημερα του καλεσα και μου κανουν " εννοουσαμε 20/01 και οχι 20/12"
    Καπακι τηλεφωνο στον αντιπροσωπο (ΕΤΥΤ) οπου σημερα κατα συμπτωση εφερε νεα παραλαβη των ηχειων και απορουσε με αυτα που μου ειπε το καταστημα.

    Τραγικοι το λιγοτερο.
    Τωρα αντε να ακυρωνω τη παραγγελια, αντε να περιμενω να πιστωθει η καρτα. Το μαυρισμα στο skroutz.gr θα το φανε και με το παραπανω.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παντως για πιο ευκολη αναζητηση και ενημερωση
    ας διορθωθει η επωνυμια στον τιτλο απο Electro-word σε Electro-world...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Off topic αλλά θα σκάσω αν δεν ρωτήσω: Η Dixons εξαγόρασε τον Κωτσόβολο; Πότε συνέβη;


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  8. #8
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tώωωωωωωωωωωωωωωωωωρα.....
    Τουλάχιστον 5 χρόνια έχει.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση, Alekan.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  10. #10
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως για πιο ευκολη αναζητηση και ενημερωση
    ας διορθωθει η επωνυμια στον τιτλο απο Electro-word σε Electro-world...
    Παρων!
    Εγω την εκανα την μακακια manoulamou απο την συγχυση της στιγμης αλλα ο τιτλος δεν ξερω αν διορθωνεται! Αν καποιος mod μπορει ας το κανει !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marios79 : 21-12-12 στις 11:28.
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  12. #12
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και συνεχίζεις...
    Είναι η manoula mas

    Για το άλλο στείλε ΡΜ στον cranky για να το αλλάξει.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  13. #13
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ανασυρση θεματος, μιας και δεν ηξερα που αλλου να το βαλω, επισης δεν ξερω αν το εχει ανεβασει και κανενας αλλος:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΥΠΟΜΝΗΜΑ ELECTROWORLD DIXONS.pdf 
Εμφανίσεις:  135 
Μέγεθος:  381,0 KB 
ID: 133988

  14. #14
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    http://www.kotsovolos.gr/site/small-...ilco-pdh-716ea

    Πριν τις εκπτώσεις, είχε 249 ευρώ (το είχα εκτυπώσει κιόλας), χωρίς κάποια ένδειξη για προηγούμενη ή νέα τιμή ή έκπτωση, απλώς έλεγε 249 ευρώ. Τώρα, όπως βλέπετε έχει 299 ευρώ και με έκπτωση 15% γίνεται 255 ευρώ! Τρελό δούλεμα!

  15. #15
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ σε περιπτωση που δεν το ξερετε
    το Electroworld το οποιο εκανε απο το 2010 και μετα πωλησεις αποκλειστικα μεσω internet, ειχε πολυ χαμηλοτερο οριο αγορων για δωρεαν μεταφορικα
    ενιοτε και καλυτερες τιμες
    καταργηθηκε πλεον δια της πληρους απορροφησεως απο τον Κωτσοβολο!

    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-07, 22:34
  2. ψεύτες..
    Από maxcp στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-05, 03:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας