Σελ. 17 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 268
  1. #241
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghostrip Εμφάνιση μηνυμάτων
    gmail δείχνει οκ. hotmail το ίδιο. Zippyshare.com δείχνει να ανεβαζει καλά.


    μονο το δικο σου εφτιαξαν? αλλος απο ζωγραφου εχει προβλημα?


  2. #242
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο το δικο σου εφτιαξαν? αλλος απο ζωγραφου εχει προβλημα?
    . Ναι

  3. #243
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    καλα ενα ενα θα τα φτιαχνουν? καλα ξημερωματα


  4. #244
    Εγγραφή
    07-01-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE931VII brgd w/ E4200v1
    SNR / Attn
    33.3(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε ξέρω αν είναι σχετικό με την προσπάθεια διορθωσης του προβλήματος, αλλά χθες ξαφνικά "κόπηκε" το internet. Δεν έπαιρνε ip με τπτ.
    Στο τηλ που πήρα τους είπα οτι έκανα reboot αλλά δεν έφτιαξε. Ζήτησα και έκαναν ένα reset στη γραμμή, αλλά πάλι τπτ. Και μου παν κάντε ενα reset να δούμε. Λέω δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω τώρα reset γτ έχω πάνω ρυθμίσεις.
    Θα κάνω ένα backup πρώτα και θα σας ξαναπαρω. "Ναι, ναι με την ησυχία σας κάντε το και αν δε φτιάξει πάρτε να δηλώσουμε βλάβη". Κανω reset, βγάζω/βαζω καλωδια, bridged ξε-bridged δεν αλλάζει κάτι και ξαναπαίρνω.
    Τα ξαναλέω μια φορα. Με βάζουν στην αναμονή και μου λένε "Ναι έχει πρόβλημα η περιοχή σας και απλά κάντε reboot ανα τακτά διαστήματα". Τους λέω "αμα έχει πρόβλημα η περιοχή μου γτ με βάζει η συναδέλφός σας να κάνω reset?" "Ε, ξέρετε δε μπορώ να σας απαντήσω γι αυτό.. Μόλις τωρα μας το παν". Με το που το λέει πήρα ip και συνδέθηκα.

    Μάλλον πήγαν να φτιάξουν του ghostrip και έριξαν όλο το Ζωγραφου.
    Πάντως και εγώ με το super profile είμαι ακομα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikos_2006 : 16-02-13 στις 11:05.

  5. #245
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2495/29999 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE 931VII
    SNR / Attn
    30.6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μπαααα ότι έγινε σε μένα έγινε για 5 λεπτά στις 14 του μήνα το πρωί κατα τις 8. Κόπηκε η σύνδεση κανανε ότι κανανε remote και μετα μόλις σύγχρόνισε και πήρε ip τα πράγματα έστρωσαν.

  6. #246
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghostrip
    μπαααα, ό,τι έγινε σε εμένα έγινε για 5 λεπτά στις 14 του μήνα το πρωί κατά τις 8.
    Κόπηκε η σύνδεση, κάνανε ό,τι κάνανε remotely και μετά μόλις συγχρόνισε και πήρε IP τα πράγματα έστρωσαν.
    Ποια βήματα ακολούθησες;
    Διότι στις περισσότερες των περιπτώσεων οι ΟΤΕτζήδες δεν δείχνουν να συγκινούνται.
    Ευχέλαιο;
    Αίτηση διακοπής με ΔΙΚΗ τους υπαιτιότητα;
    Προτεταμένη κοντόκαννη καραμπίνα;
    Τι;

    Έχει τόσο μεγάλη διαφορά η «γραπτή καταγγελία στο κατάστημα» που αναφέρεις παραπάνω; [Σε σχέση με την καταγγελία προς ΕΕΤΤ κλπ]
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  7. #247
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2495/29999 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE 931VII
    SNR / Attn
    30.6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ανέπτυξα στενες επαφές το 13888 καταρχας. Κάθε 2 μέρες τουλάχιστον 2-3 τηλ. μετα την πρωτη επίσκεψη του συνεργείου (που απλά επιβεβαίωσε το πρόιβλημα) έγιναν τα εξής.1) email στο noc@otenet.gr (δεν πήρα ποτέ απάντηση). 2) Γραπτη καταγγελία (παράπονο) του προβλήματος και αίτηση αποχρέωσης για όλο το διάστημα που υπήρχε το πρόβλημα αλλα και αίτημα να ενημερώθώ υπέυθυνα (εδω γελάμε) και γραπτώς για το πότε θα αποκατασταθεί η βλάβη. Συνεχόμενη επικοινωνία με το 13888. Τελικά μετα απο μιάμιση βδομάδα απο το γραπτό παράπονο πάω στο κατάστημα (και αφού έχω φάει τρελή βροχή) να μάθω γιατί κανεις δεν επικοινώνησε μαζί μου (με αρκετά νεύρα εκ μέρους μου). Τελικά μου δώσαν στο τηλ το παλικάρι που του είχαν χρεώσει το γραπτό παράπονο. Δεν ξέρω αν αυτός κατόρθωσε να τους συντονίσει, αλλά και το συνεργείο ήρθε που έκανε 2 μέρες να πάρει τηλ και την κάρτα "εφτιαξαν" και στο κλείσιμο της βλάβης υπήρχε ως αιτία το DSLAM.
    Θεωρώ πως η αίτηση αποχρέωσης ήταν που τους ζόρισε πιο πολύ. γιατι όσο δεν το διορθωνόταν το πρόβλημα και όσο θα δήλωνα συνεχόμενα βλάβες θα μπορουσα να έχω έστω το download τζαμπα. αν τους έλεγα πως θέλω να φύγω χάρη θα τους έκανα.
    Τέλος δεν ξέρω αν βοήθησε αλλα δεν επικαλέστηκα ποτέ πρόβλημα στο gaming, στο σερφαρισμα, στο torrent. Λόγω κάποιων επαγγελματικών υποχρεώσεων το upload το χρειαζόμαι για να στέλνω αρχεία σε συνεργάτες. Σε κάθε επικοινωνία λοιπόν όταν μου το γυρνούσαν πως "μα άμα στείλετε 2-3 αρχεία μαζί θα έχετε παραπάνω KB/s" τους τόνιζα πως χρειάζομαι να δουλεύει γρήγορα το e-mail και υπηρεσίες συγχρονισμού αρχείων και γι' αυτό πήρα VDSL, όχι το torrent και το gaming. οπότε τους έκοβα τις πολλές δικαιολογίες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ghostrip : 17-02-13 στις 14:19.

  8. #248
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Η δηλωση βλαβης στο 13888 δεν κανει τιποτα την ωρα σας χανετε.
    Μονο η εγγραφη καταγγελια (ή ηλεκτρονικα) στην εεττ τους ποναει γιατι χαλανε τα στατιστικα τους στην αποκατασταση βλαβων.
    Μην χανετε την ωρα σας τζαμπα καντε ηλεκτρονικα την καταγγελια απο την φορμα της εεττ και θα παρετε αποζημιωση και θα σας το φτιαξουνε
    γιατι ετσι δεν μπορουνε να ξεφυγουνε εχουνε υπωχρεωση να απαντησουνε γραπτα και δεν περνανε οι αστειες δικαιολογιες.
    Αν δηλωσετε βλαβη στο 13888 την κλεινουνε ,ετα 2 μερες λεγοντας ΨΕΜΑΤΑ οτι τη φτιαξανε και ξεστριβουνε.
    Μετα ξαναπερνεις τηλεφωνο δηλώνεις νεα βλαβη τη φτιαχνουνε και αυτη μετα 2 μερες εικονικα κτλπ ετσι παει το κολπο.

  9. #249
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2495/29999 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE 931VII
    SNR / Attn
    30.6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αγαπητέ mpetou οπως διάβασες πέρα απο την ΕΕΤΤ υπάρχει και άλλος δρόμος που μπορεί να πέρνει χρονο αλλα τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση έδωσε λύση. Εξάλλου πρώτα τους ταράζεις με βλάβες (και ας τις κλείνουν) και μετά πας σε ΕΕΤΤ με στοιχεία (πόσε φορες έδωσες βλάβη, πόσες φορες ήρθε συνεργείο αν σου απάντησαν σε γραπτό παράπονο κλπ). Το να πάς στην Επιτροπή απλά με το να πείς δεν μου το φτιάχνουν μάλλον θα σε γράψουν και εκεί.

  10. #250
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghostrip Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγαπητέ mpetou οπως διάβασες πέρα απο την ΕΕΤΤ υπάρχει και άλλος δρόμος που μπορεί να πέρνει χρονο αλλα τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση έδωσε λύση. Εξάλλου πρώτα τους ταράζεις με βλάβες (και ας τις κλείνουν) και μετά πας σε ΕΕΤΤ με στοιχεία (πόσε φορες έδωσες βλάβη, πόσες φορες ήρθε συνεργείο αν σου απάντησαν σε γραπτό παράπονο κλπ). Το να πάς στην Επιτροπή απλά με το να πείς δεν μου το φτιάχνουν μάλλον θα σε γράψουν και εκεί.

    Για σκέψου ο καθένας που είχε πρόβλημα, είτε επειδή έφυγε το καλώδιο από το modem ή επειδή κάπου φαγώθηκε η 50μετρη κουλούρα που έχει για να πηγαίνει το modem από το ένα δωμάτιο στο άλλο και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς, με την πρώτη να προχωρά σε καταγγελία.
    Θα είχε καταντήσει η ΕΕΤΤ να εξετάζει τις καταγγελίες χρόνια μετά, και βέβαια μέσα σε όλα και τις σοβαρές καταγγελίες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BoGe : 19-02-13 στις 03:03.

  11. #251
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω θεωρω οτι αναλογα την περιπτωση ισχυει η καθε λυση

    σε μερικους λυνονται τα προβληματα μεσω τις ΕΕΤΤ οπως λεει και χρηστης mpetou

    σε αλλους λυνονται μεσω email η γραπτως η τηλεφωνικα με την εξυπηρετηση πελατων

    προσωπικα οταν ημουν σε ιδιωτικο (εναλλακτικο) παροχο λυθηκαν με την ΕΕΤΤ

    τωρα που ειμαι στον ΟΤΕ και εχω VDSL (αλλα και παλια με την ADSL) σχεδον με την πρωτη μου επαφη με το 13888 ειτε τηλεφωνικα ειτε μεσω email λυνεται το προβλημα μου.

  12. #252
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    το συγκεκριμενο προβλημα θελει εγγραφη (ή απο την ηλεκτρονικη φορμα) καταγγελια στην εεττ.
    Η εεττ δεν κανει τιποτα απλως προωθει την καταγγελια στον οτε και του λεει να απαντησει εγγραφως σε μεσα σε λιγοτερο απο 1 μηνα

  13. #253
    Εγγραφή
    07-01-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE931VII brgd w/ E4200v1
    SNR / Attn
    33.3(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως.
    Μπετού πες το κανα δυο φορές ακόμα, να το εμπεδώσουμε

  14. #254
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    το συγκεκριμενο προβλημα θελει εγγραφη (ή απο την ηλεκτρονικη φορμα) καταγγελια στην εεττ.
    Η εεττ δεν κανει τιποτα απλως προωθει την καταγγελια στον οτε και του λεει να απαντησει εγγραφως σε μεσα σε λιγοτερο απο 1 μηνα
    Δηλαδή τι εννοείς;;;;;;;

  15. #255
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τι εννοείς;;;;;;;
    οτι την καταγγελια την κανει η ΕΕΤΤ στον οτε και οχι εσυ


Σελ. 17 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. χαμηλή ταχύτητα κλειδώματος σε adls 2+
    Από SMARTYN89 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-12, 20:54
  2. Turbo-X Docking Station 2.5" / 3.5" Sata HDD to USB2.0 / eSata
    Από alexisazen στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-12, 15:31
  3. Μηνύματα: 156
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-12, 20:31
  4. Σκληροί δίσκοι 2.5" - 3.5"
    Από God στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-12, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας