Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-114 από 114
  1. #106
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά όταν το εγκατέστησα, το κινητό ήταν στην πρίζα και το έβγαλα όταν ήταν στο 100%. Μετά από μερικές ώρες έφτασε στο 60% χωρίς να το έχω πειράξει καθόλου το κινητό, ούτε κλήσεις, ούτε wifi, ούτε τίποτα. Συνήθως με πλήρως φορτισμένη μπαταρία περνάω άνετα 4 μέρες (μερικές φορές φτάνω και τις 5), δηλαδή κατά μέσο όρο καταναλώνει 25% ένα ολόκληρο 24ωρο, και εδώ έχασε 40% σε μερικές ώρες. Αυτό με το autostart ακούγεται ενδιαφέρον αλλά πλέον το απεγκατέστησα το viber, ίσως το αξιοποιήσω σε άλλες εφαρμογές.
    Είναι υπερβολική η κατανάλωση αυτή!! Σε μενα δεν έχει φάει ποτέ τόση μπαταρία σε διάφορα τηλέφωνα (galaxy s + s2, neo v, wildfire)

    Aυτή είναι η εφαρμογή μου χε μείνει απο τις παλιές rom και τηλέφωνα που ήθελαν διάφορα kill για να τρέχει ομαλά η όλη κατάσταση Πλέον με 2πυρηνη ή 4πύρηνη cpu και 1+gb ram δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τη χρησιμοποιείς εκτός απο φάσεις όπως το viber αν θες να το κλείνεις!
    Μαζί με το titanium backup είναι ίσως τα καλύτερα λεφτά που εχω δώσει στο android market
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  2. #107
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπερβολική η κατανάλωση αυτή!! Σε μενα δεν έχει φάει ποτέ τόση μπαταρία σε διάφορα τηλέφωνα (galaxy s + s2, neo v, wildfire)

    Aυτή είναι η εφαρμογή μου χε μείνει απο τις παλιές rom και τηλέφωνα που ήθελαν διάφορα kill για να τρέχει ομαλά η όλη κατάσταση Πλέον με 2πυρηνη ή 4πύρηνη cpu και 1+gb ram δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τη χρησιμοποιείς εκτός απο φάσεις όπως το viber αν θες να το κλείνεις!
    Μαζί με το titanium backup είναι ίσως τα καλύτερα λεφτά που εχω δώσει στο android market
    Τι να σου πω; Εγώ έχω το xperia x8. Συνήθως είμαι προσεχτικός τι εφαρμογές εγκαθηστώ, εκτός από το viber που το εγκατέστησα χθες, είχα πάνω από 2 εβδομάδες να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή για να πω ότι κάτι άλλο μου έτρωγε την μπαταρία. Πήγα στην "Χρήση μπαταρίας" στις ρυθμίσεις του android και στην λίστα είχε το viber στην υψηλότερη θέση με 2ψήφιο ποσοστό, το οποίο αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι πόσο ήταν γιατί δεν έδωσα σημασία, το ότι απλώς μου έτρωγε μπαταρία μου έφτανε. Και να σκεφτείς ότι απλώς έτρεχε χωρίς να κάνει τίποτα άλλο, αν άνοιγα το wifi και έκανα και κλήσεις φαντάζονται θα έτρωγε πολύ περισσότερο μπαταρία.

  3. #108
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2012-12-20-16-04-13.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  499,8 KB 
ID: 117192
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  4. #109
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι για να κάνεις το οτιδήποτε πρέπει να είναι ανοιχτή η εφαρμογή. Ωστόσο λαμβάνεις τυχόν μηνύματα και αναπάντητες όταν την ανοίξεις.
    Thx

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    χανει πολυ σε wp7 να ξερεις λογω ελειψης multitasking
    Όπως ακριβώς και το skype. Εφόσον δε τρέχει στο background, πρέπει πρώτα να την ανοίξω και μετά.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  5. #110
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα για το χαβαλε και μονο,να απαντησω.

    Ανεφερες,ισως,μια απο τις μοναδικες περιπτωσεις που το φακελωμα ΒΟΗΘΑΕΙ.

    Εκτος αν γουσταρεις να αλλωνιζουν παντου φοροφυγαδες κτλ ωστε να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι ετσι προστατευεται η ανωνυμια των πολιτων.

    Το Viber και το καθε Viber ΔΕΝ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! Ολα οσα ειπες υπαρχουν ηδη.

    Εχασες,σε παρακολουθουν απο 500 μεριες,πως το λενε?!?!

    - - - Updated - - -



    Captain....fire the facepalm cannon!!!
    το παράδειγμα ήταν αλληγορικό, δεν θα κάτσω να συζητήσω πολιτικά εδώ. Το θέμα είναι γιατί όλοι κόπτονται να παρέχουν δωρεάν υπηρεσίες. Αυτό που είπα είναι οτι ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ. Αυτή βεβαια είναι η προσωπική μου γνώμη και δεν την επιβάλλω σε κανέναν. Αν διαφωνείς καλά κάνεις. Χαβαλετζίδικη όμως είναι η απάντηση σου και οχι αυτά που γράφω εγώ.

    @kami84gr , φοβερό το συμπέρασμά σου μήπως δουλεύεις στο οικονομικών; Το "αξία ανεκτίμητη" το ξέρεις που λέει και η διαφήμιση;

  6. #111
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που είπα είναι οτι ΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ.
    Έτσι είναι!
    Ο λόγος για τον οποίο κόπτονται όλοι είναι ότι με βάση το καινούργιο trend στο security, όλοι σκοτώνονται να γίνουν κατά κάποιο τρόπο πάροχοι για το authentication.
    Facebook, Twitter, Google χρόνια μπροστά και η MS τρέχει με το live αν και ιστορικά είχε ξεκινήσει καλά με το passport.
    Μέχρι και η Blizzard πήγε να το κάνει για το gaming industry αλλά ...

  7. #112
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Εγώ πάντως θέμα με την κατανάλωση δεν έχω αντιμετωπίσει και η εφαρμογή τρέχει μονίμως.

  8. #113
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ουτε εγω.σιγουρα την επιβαρυνει,αλλα το κερδος ειναι καλο
    VAMOS ARIS

  9. #114
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    τί όγκο δεδομένων διακινεί περίπου ? πόσα mb πρέπει να έχεις το μηνα ?

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-12, 21:43
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-11, 17:16
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-11, 14:31
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-10, 19:21
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-08, 18:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας