Καλησπέρα

Έχω Κάνει σύνδεση internet on the GO 5GB και πηρα το usb modem ZTE MF 195
Και αντιμετωπίζω πρόβλημα στην σύνδεση μου βγάζει ''Αποτυχία Σύνδεση''

Δοκίμασα να περάσω απο την αρχή τους drivers που έχει μέσα και το cosmote software αρκετές φορές αλλά τζίφος
αφού drivers μπαίνουν σωστά χωρίς πρόβλημα ακόμα και μέσω windows update βγάζει οτι είναι σωστά ενημερωμένο

Δοκίμασα το Huawei E220 το ίδιο πρόβλημα με τελευταίους Drivers και το Huawei E272 και το Nokia internet connection manager + N97mini

Αφού απέτυχαν όλα άρχισα καθάρισμα απο όλες εφαρμογές και drivers που σχετίζονται με mobile connection άλλα ούτε ετσι άλλαξε κάτι

Δοκίμασα στο XP (dual-boot στο ιδιο PC με 7 64bit) δούλεψε με τη πρώτη και στο netbook win 7 32bit δούλεψε άψογα άλλα στο 64bit τζίφος
Και το περίεργο είναι οτι δούλευε παλιότερα με on the go κάρτα μέχρι πρόσφατα techering απο motorola Razor Xt910 cosmote internet δούλευε

Έψαξα στην Cosmote για το MF 195 και δεν βρήκα τίποτα ουτε μια αναφορά
Πήγα στην Σελίδα της ZTE και εκεί ούτε μια αναφορά ούτε ένα driver για το ΖΤΕ MF 195

Έψαξα εδώ στο φόρουμ βρήκα αρκετά θέματα κανένα ώμος να διορθώνει το πρόβλημα (εκτός ενός που λέγεται Format) και δεν θέλω τέτοια λύση
Δοκίμασα Admistrator Tools > Telephony Services > είναι στο μη αυτόματο το έκανα αυτόματο και πάλι δεν άλλαξε κάτι

Κατέληξα οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με ZTE MF 195 και το cosmote tool


Το πρόβλημα είναι στα 7αρια

Ψάχνω απο χτες εχω φάει ώρες και δυο ντουζίνες σκέτου καφέ δεν βοήθησαν ούτε σοκολάτες ούτε λουκουμάδες 1 ολόκληρο κουτί

Help i don't know any solution


Thanx!