Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    ... ο χρόνος γύρισε 1.5 μήνα πίσω, στα χάλια της φόρθνετ ? Τι αισχρά pings/ lag spikes είναι αυτά, για να μη μιλήσω για την ταχύτητα που με το ζόρι πιάνει 350 kbps έναντι 768 (θα μου πεις πολλά θες αλλά..).

    Τέλοσπαντων, αρκετά με τα καραγκιοζιλίκια. Υπάρχει κάποιος άλλος παροχός που να είναι αξιόπιστος αυτή τη στιγμή παιδιά; Είμαι με μηνιαίο forthnet και νομίζω θα τους δώσω δρόμο αν παίζει κάτι καλύτερο. Εκτος αν έχετε να μου προτείνετε υπομονή και ότι όλα θα φτιάξουν σε μια βδομαδα κλπ κλπ. απο έγκυρες πηγές, αλλιώς αντε γειά.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-12-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    JetSpeed 520
    Η σίγουρη λύση είναι να πάρεις demo ή κάποια κάρτα από άλλον πάροχο και να κρίνεις μόνος σου. Μπορεί για τα προβλήματά σου να φταίει και ο ΟΤΕ (dslam ή η γραμμή).

    Προσωπικά έχω HOL και NetKey από ForthNET και συνήθως η ForthNet έχει καλύτερα pings από την HOL.

    Πιό παλιά είχα ACN, τα ίδια χάλια.
    Πάνω κάτω δλδ όλοι έχουν κατά καιρούς τα προβλήματα τους. Και ο ΟΤΕ και οι ISP.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fandom Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ο χρόνος γύρισε 1.5 μήνα πίσω, στα χάλια της φόρθνετ ? Τι αισχρά pings/ lag spikes είναι αυτά, για να μη μιλήσω για την ταχύτητα που με το ζόρι πιάνει 350 kbps έναντι 768 (θα μου πεις πολλά θες αλλά..).

    Τέλοσπαντων, αρκετά με τα καραγκιοζιλίκια. Υπάρχει κάποιος άλλος παροχός που να είναι αξιόπιστος αυτή τη στιγμή παιδιά; Είμαι με μηνιαίο forthnet και νομίζω θα τους δώσω δρόμο αν παίζει κάτι καλύτερο. Εκτος αν έχετε να μου προτείνετε υπομονή και ότι όλα θα φτιάξουν σε μια βδομαδα κλπ κλπ. απο έγκυρες πηγές, αλλιώς αντε γειά.
    Χθες αλλά και Σάββατο ήταν χάλια. Ο λόγος όμως είναι σχεδόν γνωστός. email. Με το που έρχονται όλοι από διακοπές, μέχρι να κατέβουν τα email μαζί με τα σκουπίδια σέρνεται ο Δίας. Κι εγώ χθες τα πήρα στο κρανίο. Την παρασκευή ήταν όλα normal. Υπομονή κι ελπίζω να είναι απλά το ΣΚ.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Πράγματι λίγο καλύτερα τώρα αλλά με τόσα που έχουμε φάαει στα μούτρα τόσους μήνες.. αρπάζει φωτιά εύκολα το πράγμα.

    Είδωμεν..

  5. #5
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Αθήνα-Αργυρούπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8077/403
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    U.S. Robotics 9108A
    SNR / Attn
    8-13(dB) / 42(dB)
    Παιδιά με το που ξεκίνησαν οι γιορτές των Χριστουγέννων μέχρι και σήμερα οι ταχύτητες έχουν μειωθεί δραματικά!!Έφτασα σε σημείο να κατεβάζω από 2048 που κανονικά είμαι με 600-700Kbps!!!Αν είναι δυνατόν!!!Τη μία στιγμή μπορεί να μου κατεβάζει με 1700Kbps και με το που κάνω Restart το pc να καταβάζει με 800Kbps!!!Πήρα στην Forthnet και μου είπαν πως τσέκαραν να δούν αν υπάρχει κάποιος ιός στο pc μου ο οποίος κατεβάζει κι έτσι μου τρώει ταχύτητα αλλά τελικά μου είπαν πως όλα είναι μια χαρά και να πάρω στον ΟΤΕ να δηλώσω βλάβη!!Δεν ξέρω αν είναι λόγω των γιορτών που πέρασαν, τα προβλήματα με την Forthnet ή επειδή το Dslam της περιοχής μου έχει παραφορτωθεί αλλά σε αυτή τη χώρα τρώμε όλοι μας τρελό δούλεμα..
    Μιλάω μέσω net με φίλο στην Γερμανία ο οποίος έχει 2048Kbps και μου λέει πως κάτω από 1990Κbps ποτέ δεν έχει δεί!!!Κι εμείς εδώ κάνουμε party εάν με 2048 σύνδεση μπορούμε και κατεβάζουμε με ταχύτητα 1500Kbps

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 20:27
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-08, 16:24
  3. Πρόβλημα μέτα από διακοπές ΔΕΗ
    Από sdn στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-07, 16:36
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-05, 18:59
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-04, 16:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας